
У Х В А Л А
про відкриття провадження у адміністративній справі
м. Вінниця
07 вересня 2020 р. Справа № 120/4014/20-а
Суддя Вінницького окружного адміністративного суду Заброцька Людмила Олександрівна, розглянувши матеріали
за позовом: ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 )
до: Офісу Генерального прокурора (вул. Різницька, 13/15, м. Київ, 01011), Восьмої кадрової комісії з атестації прокурорів регіональних прокуратур (вул. Різницька, 13/15, м. Київ, 01011)
про: визнання протиправним та скасування рішення,
ВСТАНОВИВ:
До Вінницького окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) до Офісу Генерального прокурора (вул. Різницька, 13/15, м. Київ, 01011), Восьмої кадрової комісії з атестації прокурорів регіональних прокуратур (вул. Різницька, 13/15, м. Київ, 01011) про визнання протиправним та скасування рішення.
Обґрунтовуючи позовні вимоги позивач зазначає, що за результатами проведення атестації прокурорів регіональних прокуратур восьмою кадровою комісією з атестації прокурорів регіональних прокуратур прийнято рішення від 10.07.2020 про визнання ОСОБА_1 таким, що не пройшов атестацію ( пройшов не успішно ).
Позивач вважає таке рішення відповідача протиправним, у зв`язку з чим просить суд його скасувати.
Відповідно до статті 168 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), позов пред`являється шляхом подання позовної заяви в суд першої інстанції.
Ознайомившись з позовною заявою та доданими до неї матеріалами, вважаю, що вона підлягає розгляду за правилами адміністративного судочинства, підсудна Вінницькому окружному адміністративному суду, відповідає вимогам, передбаченим статтями 160, 161 КАС України; відсутні підстави для залишення позовної заяви без руху, її повернення чи відмови у відкритті провадження в адміністративній справі.
Враховуючи викладене, доходжу висновку про наявність підстав для прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження в адміністративній справі.
Пунктом 4 частини 9 ст. 171 КАС України передбачено, що про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі суд постановляє ухвалу.
Частиною 1 ст. 12 КАС України визначено, що адміністративне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку позовного провадження (загального або спрощеного).
Відповідно до ч. 3 ст. 12 КАС України визначено, що загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні.
Для цілей цього Кодексу справами незначної складності є справи щодо, зокрема, прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби, окрім справ, в яких позивачами є службові особи, які у значенні Закону України "Про запобігання корупції" займають відповідальне та особливо відповідальне становище.
Отже, для вирішення питання за правилами якого позовного провадження необхідно розглядати спір щодо прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби, необхідно встановити чи не належить позивач до осіб, які займають відповідальне та особливо відповідальне становище, відповідно до Закону України "Про запобігання корупції".
Аналогічна позиція викладена у постанові Верховного Суду від 19 грудня 2019 року в справі №640/18911/18.
Відповідно до примітки ст. 50 Закону України "Про запобігання корупції", до службових осіб, які займають відповідальне та особливо відповідальне становище, зокрема, віднесено прокурорів.
З матеріалів позовної заяви вбачається, що позивач працює на посаді прокурора першого відділу управління організації і процесуального керівництва досудовим розслідуванням у кримінальних провадженнях слідчих територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Хмельницькому, що поширює свою діяльність на Вінницьку область, прокуратури Вінницької області.
Оскільки прокурори, як зазначено вище, належить до службових осіб, які займають відповідальне та особливо відповідальне становище, то такий спір щодо прийняття на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби не може розглядатись за правилами спрощеного позовного провадження та повинен розглядатись за правилами загального позовного провадження.
На підставі викладеного та враховуючи значення справи для сторін, категорію та складність справи, обсяг та характер доказів у справі, а також інші обставини, що мають значення для вирішення даної справи, вважаю, що справа підлягає розгляду за правилами адміністративного судочинства в порядку загального позовного провадження.
Відповідно до ст. 179 КАС України для виконання завдання підготовчого провадження в кожній судовій справі, яка розглядається за правилами загального позовного провадження, проводиться підготовче засідання. Дата і час підготовчого засідання призначається судом з урахуванням обставин справи і необхідності вчинення відповідних процесуальних дій. Підготовче засідання має бути розпочате не пізніше ніж через тридцять днів з дня відкриття провадження у справі.
Крім того, у позовній заяві ОСОБА_1 заявлено клопотання про витребування доказів, в якому позивач просить суд витребувати у Восьмої кадрової комісії з атестації прокурорів регіональних прокуратур належним чином завірені копії таких документів:
- рішення Восьмої кадрової комісії з атестації прокурорів регіональних прокуратур про неуспішне проходження прокурором ОСОБА_1 атестації від 10.07.2020;
- протокол засідання Восьмої кадрової комісії з атестації прокурорів регіональних прокуратур від 10.07.2020 або витяг з зазначеного протоколу, у якому здійснювалась фіксація співбесіди за участю прокурора ОСОБА_1 .
При цьому позивач зазначає, що 16.07.2020 року ним було направлено відповідні запити на адресу відповідачів щодо отримання зазначених вище документів, які містять офіційну інформацію про результати проходження ним атестації, проте відповіді на свій запит від Восьмої кадрової комісії з атестації прокурорів регіональних прокуратур він не отримав, а Офіс Генерального прокурора повідомив, що до нього запитувані документи від Восьмої кадрової комісії з атестації прокурорів регіональних прокуратур не надходили.
Положенням ч. 4 ст. 9 КАС України передбачено, що суд вживає визначені законом заходи, необхідні для з`ясування всіх обставин у справі, у тому числі щодо виявлення та витребування доказів з власної ініціативи.
Відповідно до ч. 1 ст. 72 КАС України, доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Згідно з частинами 1 - 3 ст. 80 учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом. Таке клопотання повинно бути подане в строк, зазначений в частинах другій та третій статті 79 цього Кодексу. Якщо таке клопотання заявлено з пропуском встановленого строку, суд залишає його без задоволення, крім випадку, коли особа, яка його подає, обґрунтує неможливість його подання у встановлений строк з причин, що не залежали від неї.
У клопотанні про витребування доказів повинно бути зазначено: 1) який доказ витребовується; 2) обставини, які може підтвердити цей доказ, або аргументи, які він може спростувати; 3) підстави, з яких випливає, що цей доказ має відповідна особа; 4) заходи, яких особа, що подає клопотання, вжила для отримання цього доказу самостійно, докази вжиття таких заходів, та (або) причини неможливості самостійного отримання цього доказу.
Про витребування доказів за власною ініціативою або за клопотанням учасника справи, або про відмову у витребуванні доказів суд постановляє ухвалу.
Таким чином, виходячи з заявлених позовних вимог та з метою повного та всебічного дослідження всіх обставин у справі, доходжу висновку про наявність підстав та необхідність витребувати у Офісу Генерального прокурора та Восьмої кадрової комісії з атестації прокурорів регіональних прокуратур такі докази:
- рішення Восьмої кадрової комісії з атестації прокурорів регіональних прокуратур про неуспішне проходження прокурором ОСОБА_1 атестації від 10.07.2020;
- протокол засідання Восьмої кадрової комісії з атестації прокурорів регіональних прокуратур від 10.07.2020 або витяг з зазначеного протоколу, у якому здійснювалась фіксація співбесіди за участю прокурора Натальчука Олександра Сергійовича.
Відповідно до ч. 6 ст. 80 КАС України будь-яка особа, у якої знаходиться доказ, повинна видати його на вимогу суду.
Керуючись статтями 9, 12, 80, 159, 160, 171, 173, 179, 248, 256 КАС України, -
УХВАЛИВ:
Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) до Офісу Генерального прокурора (вул. Різницька, 13/15, м. Київ, 01011), Восьмої кадрової комісії з атестації прокурорів регіональних прокуратур (вул. Різницька, 13/15, м. Київ, 01011) про визнання протиправним та скасування рішення.
Розгляд справи здійснюватиметься суддею Заброцькою Людмилою Олександрівною одноособово за правилами загального позовного провадження.
Призначити підготовче засідання на 06 жовтня 2020 р. о 13:00 год. в залі судового засідання № 6 Вінницького окружного адміністративного суду, що знаходиться за адресою: м. Вінниця, вул. Брацлавська, 14.
Встановити відповідачам 15-денний строк з дня отримання ухвали про відкриття провадження для подання відзиву на позов із поясненнями по суті заявлених вимог та доданням підтверджуючих документів, а також документів, що підтверджують надіслання копії відзиву та доданих до нього документів позивачу. У разі надходження відповіді на відзив, відповідачам подати свої заперечення у 3 - денний строк з дня отримання відповіді на відзив.
У разі ненадання відповідачами відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами (ч. 6 ст. 162 КАС України).
Запропонувати позивачу у 5 - денний строк з дня отримання відзивів подати відповіді на відзиви, копії яких одночасно з поданням до суду повинна бути надіслана іншим учасникам справи.
Звернути увагу учасників справи, що заяви по суті справи повинні відповідати вимогам, передбаченим ст. ст.159, 162-165.
Клопотання позивача про витребування доказів задовольнити.
Витребувати у Офісу Генерального прокурора та Восьмої кадрової комісії з атестації прокурорів регіональних прокуратур такі докази:
- рішення Восьмої кадрової комісії з атестації прокурорів регіональних прокуратур про неуспішне проходження прокурором ОСОБА_1 атестації від 10.07.2020;
- протокол засідання Восьмої кадрової комісії з атестації прокурорів регіональних прокуратур від 10.07.2020 або витяг з зазначеного протоколу, у якому здійснювалась фіксація співбесіди за участю прокурора Натальчука Олександра Сергійовича.
Звернути увагу учасників справи на положення частини 1 статті 57 КАС України, якою передбачено, що представником у суді може бути адвокат або законний представник. Також роз`яснити, що представники сторін повинні надати суду в судовому засіданні документи, що підтверджують повноваження представників, відповідно до положень ст.59 КАС України, та документи, що посвідчують їх особу.
Копію ухвали надіслати учасникам справи.
Учасники справи можуть отримати інформацію по даній справі на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за посиланням: «http://court.gov.ua/fair/».
Ухвала суду набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 256 КАС України.
Суддя Заброцька Людмила Олександрівна