Ухвала суду № 91342021, 07.09.2020, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
07.09.2020
Номер справи
200/7461/20-а
Номер документу
91342021
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

У Х В А Л А

про відкриття провадження у справі

07 вересня 2020 р. Справа №200/7461/20-а

приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов`янськ, вул. Добровольського, 1

Суддя Донецького окружного адміністративного суду Зінченко О.В., ознайомившись з позовною заявою ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 )

до Головного управління Національної поліції у Донецькій області (87550, Донецька область, м. Маріуполь, пр. Нахімова, буд. 86)

про визнання наказу частково протиправним та його скасування

В С Т А Н О В И В:

11 серпня 2020 року до Донецького окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Головного управління Національної поліції в України про визнання протиправним та скасування пункту 1 Наказу від 21 січня 2020 року №130 "Про порушення службової дисципліни окремими працівниками ГУНП в Донецькій області та їх покарання".

У зв`язку з тим, що позовна заява була подана без дотримання вимог статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України, ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 13 серпня 2020 року позовна заява була залишена без руху та надано позивачу строк для надання нової заяву про поновлення строків звернення до суду із зазначенням інших причин та відповідним обґрунтуванням та доказів поважності причин його пропуску.

На виконання вимог ухвали позивач надав нову заяву про поновлення строку звернення до суду. В обґрунтування поданої заяви зазначив, що з оскаржуваним наказом він ознайомлений 6 лютого 2020 року. Строк оскарження за ст. 24 Дисціплинарного статуту НП України спливав 7 березня 2020 року. Враховуючи, що 7 березня, 8 березня та 9 березня 2020 були неробочими днями, останній день подання позову було 10 березня 2020 року. Водночас з 12 березня до 24 квітня 2020 року на усій території України установлено карантин (постанова Кабінету Міністрів України «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19» від 11.03.2020 р. № 211), який в подальшому неодноразово продовжувався. Вказав, що на початку березня 2020 року на простудне захворювання захворіла його дружина - ОСОБА_2 . Крім того, вона з 28 лютого 2020 року по 13 березня 2020 вона проходила лікування у КНП «Дерматовенерологічний диспансер м. Маріуполя» та він вимушений був організувати зусилля щодо нагляду за неповнолітніми дітьми - ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , та забезпечити їх ізоляцію від дружини - ОСОБА_2 , з метою недопущення можливого захворювання та догляд за ними. Все це потребувало додаткових зусиль для організації як його життя та побуту, а також життя та побуту його неповнолітніх дітей та дружини. З підстав викладених обставин він не мав змоги займатися підготовкою матеріалів щодо оскарження наказу та пропустив строк звернення до суду.

Вирішуючи питання про поновлення позивачу строку звернення до суду, зазначаю наступне.

За змістом частини першої статті 123, частини шостої статті 161 Кодексу адміністративного судочинства України (далі КАС України), у разі пропуску строку звернення до адміністративного суду позивач має право звернутися до суду з заявою про його поновлення, в якій вказати про підстави для поновлення строку та зобов`язаний додати докази поважності причин його пропуску.

Відповідно до статі 121 КАС України суд за заявою учасника справи поновлює пропущений процесуальний строк, встановлений законом, якщо визнає причини його пропуску поважними, крім випадків, коли цим Кодексом встановлено неможливість такого поновлення.

Частиною 5 статті 122 КАС України встановлено, що для звернення до суду у справах щодо прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби встановлюється місячний строк.

З аналізу вищенаведених норм, суд приходить до висновку, що для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи з приводу оскарження наказів про звільнення, проходження публічної служби встановлюється місячний строк.

Поважними причинами пропуску строку звернення до суду відповідно до вимог КАС України визнаються обставини, які є об`єктивно непереборними та не залежать від волевиявлення сторони і пов`язані з дійсними істотними перешкодами чи труднощами для своєчасного вчинення сторонами у справі процесуальних дій, що повинно бути підтверджено належними доказами.

З огляду на наведені позивачем обставини, продовження загальнонаціонального карантину, суд дійшов висновку про поважність причин пропуску строку звернення до суду. Отже, строк звернення до суду з адміністративним позовом про визнання протиправним та скасування пункту 1 Наказу від 21 січня 2020 року №130 підлягає поновленню.

За вказаних обставин суд вважає за можливе прийняти даний адміністративний позов до розгляду та відкрити провадження у справі.

Позовна заява подана з додержанням вимог статей 159-161 Кодексу адміністративного судочинства України відсутні підстави, визначені статтями 169-170 КАС України для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження у справі, тому підлягає прийняттю до провадження та розгляду судом.

Частиною першою статті 12 КАС України визначено, що адміністративне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку позовного провадження (загального або спрощеного).

Пунктом 1 частини 6 статті 12 КАС України визначено, що для цілей цього Кодексу справами незначної складності є справи щодо прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби, окрім справ, в яких позивачами є службові особи, які у значенні Закону України "Про запобігання корупції" займають відповідальне та особливо відповідальне становище.

Враховуючи характер спірних правовідносин, суму позову та склад учасників адміністративної справи, суд вирішив розглядати справу за правилами спрощеного позовного провадження (у письмовому провадженні).

Відповідно до положень статті 258 Кодексу адміністративного судочинства України, суд розглядає справи за правилами спрощеного позовного провадження протягом розумного строку, але не більше шістдесяти днів із дня відкриття провадження у справі.

На підставі викладеного, керуючись статтею 5, 6, 12, 257-263 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

УХВАЛИВ:

Поновити ОСОБА_1 строк звернення до суду.

Прийняти позовну заяву до розгляду.

Відкрити провадження в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Національної поліції у Донецькій області про визнання наказу частково протиправним та його скасування.

Розгляд справи провести суддею одноособово за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).

Зобов`язати відповідача у п`ятнадцятиденний строк, з дня отримання ухвали про відкриття провадження у справі подати відзив на позовну заяву і всі письмові докази, що підтверджують заперечення проти позову, копія якого одночасно з поданням до суду повинна бути надіслана іншим учасникам справи.

У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин, справу буде розглянуто судом за наявними матеріалами.

Роз`яснити сторонам, що позивач має право подати до суду відповідь на відзив, а відповідач - заперечення до початку розгляду справи по суті.

Учасники справи мають можливість надсилати заяви по адміністративній справі на офіційну електронну адресу Донецького окружного адміністративного суду (inbox@adm.dn.court.gov.ua).

Учасники справи мають можливість отримати інформацію по справі, що розглядається на офіційному веб - порталі судової влади України в мережі Інтернет (htt://court.gov.ua).

Текст ухвали розміщений в Єдиному державному реєстрі судових рішень (веб-адреса сторінки: http://www.reyestr.court.gov.ua/).

Ухвала оскарженню не підлягає і набирає законної сили з моменту її підписання.

Ухвала складена на підписана 07 вересня 2020 року.

Суддя О.В. Зінченко

Часті запитання

Який тип судового документу № 91342021 ?

Документ № 91342021 це Ухвала суду

Яка дата ухвалення судового документу № 91342021 ?

Дата ухвалення - 07.09.2020

Яка форма судочинства по судовому документу № 91342021 ?

Форма судочинства - Адміністративне

Я не впевнений, що мені підходить повний доступ до системи YouControl. Які є варіанти?

Ми зацікавлені в тому, щоб ви були максимально задоволені нашими інструментами. Для того, щоб упевнитись в цінності і потребі системи YouControl саме для вас - замовляйте безкоштовну демонстрацію продукту. Також можна придбати доступ на 1 добу за 680 гривень.
Детальна інформація про ліцензії та тарифні плани.

В якому cуді було засідання по документу № 91342021 ?

У чому перевага платних тарифів?

У платних тарифах ви отримуєте іформацію зі 180 джерел даних, у той час як у безкоштовному - з 22. Також у платних тарифах доступно більше розділів даних та аналітичні інструменти миттєвої оцінки компаній, ФОП, та фізосіб.
Детальніше про різницю в доступах на сторінці тарифів.

Інформація про судове рішення № 91342021, Донецький окружний адміністративний суд

Судове рішення № 91342021, Донецький окружний адміністративний суд було прийнято 07.09.2020. Форма судочинства - Адміністративне, форма рішення - Ухвала суду. На цій сторінці ви зможете знайти ключові дані про це судове рішення. Ми забезпечуємо зручний та швидкий доступ до актуальних судових рішень, щоб ви могли бути в курсі останніх судових прецедентів. Наша база даних включає повний спектр необхідної інформації, дозволяючи вам зручно знаходити ключові дані.

Судове рішення № 91342021 відноситься до справи № 200/7461/20-а

Це рішення відноситься до справи № 200/7461/20-а. Організації, які зазначені в тексті цього судового документа:


Наша система дозволяє пошук за різними критеріями, такими як регіон або назва суда. Також у персональному кабінеті є можливість детального налаштування, що суттєво прискорює процес пошуку даних. Це дозволяє продуктивно заощаджувати ваш час при отриманні необхідної інформації з реєстру судових рішень та інших офіційних джерел.

Попередній документ : 91342020
Наступний документ : 91371497