
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
04 вересня 2020 року Справа №160/3223/20
Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Боженко Н.В., розглянувши у порядку письмового провадження у місті Дніпрі заяву ОСОБА_1 про встановлення судового контролю за виконанням судового рішення у справі №160/3223/20 за позовною заявою ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити певні дії,-
ВСТАНОВИВ:
01 вересня 2020 р. до Дніпропетровського окружного адміністративного суду надійшла заява ОСОБА_1 про встановлення судового контролю за виконанням судового рішення у справі №160/3223/20, в якій заявник просить суд вжити заходів до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області в частині контролю за виконанням рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 27 квітня 2020 р. по справі №160/3223/20 щодо виплати позивачу недоплаченої суми пенсії з 01 січня 2018 р. у розмірі 25 108, 95 грн. й оплати судового збору в розмірі 840, 80 грн.
Порядок встановлення судового контролю за виконанням судового рішення в адміністративних справах встановлений статтею 382 Кодексу адміністративного судочинства України.
Так, відповідно до частини 1 статті 382 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, який ухвалив судове рішення в адміністративній справі, може зобов`язати суб`єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.
У статті 167 Кодексу адміністративного судочинства України визначені загальні вимоги до форми та змісту письмової заяви, клопотання, заперечення.
У даній нормі передбачено, що будь-яка письмова заява, клопотання, заперечення повинні містити:
1) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) особи, яка подає заяву чи клопотання або заперечення проти них, її місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України;
2) найменування суду, до якого вона подається;
3) номер справи, прізвище та ініціали судді (суддів), якщо заява (клопотання, заперечення) подається після постановлення ухвали про відкриття провадження у справі;
4) зміст питання, яке має бути розглянуто судом, та прохання заявника;
5) підстави заяви (клопотання, заперечення);
6) перелік документів та інших доказів (за наявності), що додаються до заяви (клопотання, заперечення);
7) інші відомості, які вимагаються цим Кодексом.
До заяви, скарги, клопотання чи заперечення, які подаються на стадії виконання судового рішення, в тому числі в процесі здійснення судового контролю за виконанням судових рішень, додаються докази їх надіслання (надання) іншим учасникам справи (провадження).
Натомість, подана ОСОБА_1 до суду заява про встановлення судового контролю за виконанням судового рішення у справі №160/3223/20 не відповідає вимогам вищезазначеної норми, оскільки, зокрема, не містить переліку документів доданих до заяви.
Так, ОСОБА_1 додано до заяви копію листа Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області за вих. №0400-0302-8/56316 від 15.07.2020 р., однак у заяві про встановлення судового контролю в якості додатку до заяви ОСОБА_1 не зазначено.
Згідно абзацу 10 частини 1 статті 167 Кодексу адміністративного судочинства України, до заяви, скарги, клопотання чи заперечення, які подаються на стадії виконання судового рішення, в тому числі в процесі здійснення судового контролю за виконанням судових рішень, додаються докази їх надіслання (надання) іншим учасникам справи (провадження).
Як встановлено судом, до заяви від 01.09.2020 р. про встановлення судового контролю за виконанням судового рішення у справі №160/3223/20 позивачем не додано доказів надіслання її іншим учасникам справи, а саме: Головному управлінню Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області.
Відповідно до частини 2 статті 167 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо заяву (клопотання, заперечення) подано без додержання вимог частини першої цієї статті і ці недоліки не дають можливості її розглянути, або якщо вона є очевидно безпідставною та необґрунтованою, суд повертає таку заяву (клопотання, заперечення) заявнику без розгляду.
За таких обставин, оскільки заява позивача про встановлення судового контролю за виконанням судового рішення у справі №160/3223/20 не відповідає вимогам частини 1 статті 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд вважає за необхідне повернути її заявнику без розгляду.
Окрім того, суд вважає за необхідне зазначити, що 03 липня 2020 р. Дніпропетровський окружний адміністративний суд разом із супровідним листом за вих. №25886 направив ОСОБА_1 оригінали 2 виконавчих листів з метою виконання рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 27 квітня 2020 р. по справі №160/3223/20, яке набрало законної сили - 28 травня 2020 р.
Згідно ст. 370 Кодексу адміністративного судочинства України, судове рішення, яке набрало законної сили, є обов`язковим для учасників справи, для їхніх правонаступників, а також для всіх органів, підприємств, установ та організацій, посадових чи службових осіб, інших фізичних осіб і підлягає виконанню на всій території України, а у випадках, встановлених міжнародними договорами, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України, або за принципом взаємності, - за її межами.
Примусове виконання судових рішень в адміністративних справах здійснюється в порядку, встановленому законом (ч. 4 ст. 372 Кодексу адміністративного судочинства України).
Виконання судового рішення здійснюється на підставі виконавчого листа, виданого судом, який розглядав справу як суд першої інстанції (ч. 1 ст. 373 Кодексу адміністративного судочинства України).
Вищенаведені обставини свідчать, що станом на момент звернення ОСОБА_1 із заявою про встановлення судового контролю заходи примусового виконання рішень здійснюються у спосіб та в порядку, які встановлені Законом України "Про виконавче провадження", тому, як наслідок, підстави для встановлення судового контролю за виконанням рішення суду - відсутні.
Керуючись ст. ст. 167, 241, 248, 382 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
УХВАЛИВ:
Заяву ОСОБА_1 про встановлення судового контролю за виконанням судового рішення у справі №160/3223/20 за позовною заявою ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити певні дії - повернути без розгляду.
Ухвала суду набирає законної сили відповідно до вимог статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена в строки, передбачені статтею 295 Кодексу адміністративного судочинства України.
До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи ухвала суду оскаржується до Третього апеляційного адміністративного суду відповідно до підпункту 15.5 пункту 15 Розділу VII Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Н.В. Боженко