
ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
Іменем України
31 серпня 2020 рокуСєвєродонецькСправа № 360/2594/20
Луганський окружний адміністративний суд у складі:
Головуючого судді: Ірметової О.В.
за участю
секретаря судового засіданні: Попової Н.І,
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Головного управління Держпродспоживслужби в Луганській області до Лисичанського спеціалізірованого підприємства по видобутку, обробці, реалізації води та очищенню стоків "Лисичанськводоканал" про стягнення штрафу, -
ВСТАНОВИВ:
До Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Головного управління Держпродспоживслужби в Луганській області до Лисичанського спеціалізірованого підприємства по видобутку, обробці, реалізації води та очищенню стоків "Лисичанськводоканал" про стягнення штрафу.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що 19 червня 2019 року ОСОБА_1 (як отримувач послуг) звернувся до Головного управління з письмовим зверненням, в якому просив провести перевірку ЛКСП «Лисичанськводоканал» з питань дотримання вимог щодо формування, встановлення та застосування тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення. У періоді з 30.07.2019 по 12.08.2019 посадовою особою Позивача здійснено позаплановий захід державного нагляду (контролю) у формі перевірки щодо ЛКСП «Лисичанськводоканал» з питань дотримання вимог щодо формування, встановлення та застосування тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення, послуги з централізованого постачання холодної води, водовідведення (з використанням внутрішньобудинкових систем). 12.08.2019 за результатами позапланової перевірки складено Акт перевірки від 12.08.2019 № 542 дотримання вимог щодо формування, встановлення та застосування державних регульованих цін, яким встановлено низку порушень. 16.08.2019 посадовою особою Позивача, з метою вжиття заходів реагування відповідно до ч. 7 ст. 7 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності», складено Припис про виконання законних вимог щодо усунення порушень порядку формування, встановлення та застосування державних (регульованих) цін від 16.08.2019 № 101.
Не погоджуючись з зазначеним приписом, ЛКСП «Лисичанськводоканал» звернулося до Луганського окружного адміністративного суду з позовом до Головного управління про визнання протиправним та скасування Припису від 16.08.2019 № 101. Рішенням Луганського окружного адміністративного суду від 18 грудня 2019 року у справі № 360/4281/19, залишене без змін постановою Першого апеляційного адміністративного суду від 11 березня 2020 року, адміністративний позов ЛКСП «Лисичанськводоканал» до Головного управління про визнання протиправним та скасування припису шодо усунення порушень порядку формування, встановлення та застосування державних (регульованих) цін, задоволено частково; визнано протиправним та скасовано другий пункт Припису № 101 від 16.08.2019 «Про виконання законних вимог шодо усунення порушень порядку формування, встановлення та застосування державних (регульованих) цін». В іншій частині у задоволенні позовних вимог відмовлено.
Таким чином, судове рішення Луганського окружного адміністративного суду від 18 грудня 2019 року у справі № 360/4281/19 набрало законної сили 11 березня 2020 року.
Як зазначено вище, пунктом 3 Припису від 16.08.2019 № 101 ЛКСП «Лисичанськводоканал» зобов`язано в триденний термін з моменту виконання припису повідомити Головне управління про вжиті заходи. З огляду на те, що повідомлення від ЛКСП «Лисичанськводоканал» після набрання судовим рішенням Луганського окружного адміністративного суду від 18 грудня 2019 року у справі № 360/4281/19 законної сили, тобто після 11.03.2020, про вжиті заходи, направлені на виконання Припису від 16.08.2019 № 101 не находило. Головним управлінням прийнято рішення про проведення позапланового заходу зі здійснення державного нагляду (контролю) з підстав перевірки виконання суб`єктом господарювання Припису від 16.08.2019 № 101.
24.04.2020 посадові особи Головного управління прибули до ЛКСП «Лисичанськводоканал» за фактичною адресою: вул. Жовтнева, буд. 16, м. Лисичанськ, Луганська область. Посадовими особами Головного управління пред`явлено директору (керівнику) ЛКСП «Лисичанськводоканал» Кравченко Наталії Іванівні направлення від 24.04.2020 № 316 на проведення позапланової перевірки та службові посвідчення, що засвідчують посадових осіб та надано копію направлення від 24.04.2020 № 316 на проведення позапланової перевірки.
Директор ЛКСП «Лисичанськводоканал» ОСОБА_2 відмовилась від отримання копії направлення від 24.04.2020 № 316 на проведення позапланової перевірки, а також відмовилась від пред`явлення або надання копій документів, що посвідчують її особу (паспорту) та наказу про призначення на посаду. Натомість, копію направлення від 24.04.2020 № 316 на проведення позапланової перевірки прийнято в приймальній (канцелярії) ЛКСП «Лисичанськводоканал» за вх. № 02/384 від 24.04.2020. В той же час, на прохання посадових осіб Головного управління надати журнал реєстрації заходів державного нагляду (контролю)/журнал перевірок для внесення запису про проведення позапланової перевірки, ЛКСП «Лисичанськводоканал» було відмовлено у його наданні. ЛКСП «Лисичанськводоканал» 24.04.2020 не допущено посадових осіб Головного управління до здійснення позапланового заходу державного нагляду (контролю) при дотриманні ними порядку здійснення заходів державного нагляду (контролю), передбаченого Законом України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності». На усну вимогу посадових осіб Головного управління щодо припинення їх не допуску (дії), який перешкоджає здійсненню позапланового заходу державного нагляду (контролю) ЛКСП «Лисичанськводоканал» було відмовлено.
24.04.2020 за результатами здійснення позапланового заходу складено Акт перевірки дотримання вимог щодо формування, встановлення та застосування державних регульованих цін від 24.04.2020 № 304. 30.04.2020 начальником Головного управління прийнято рішення про застосування адміністративно-господарських санкцій за порушення вимог щодо формування, встановлення та застосування державних регульованих цін від 30.04.2020 № 2, яким встановлено з боку ЛКСП «Лисичанськводоканал» створення перешкод для уповноваженого органу виконавчої влади при виконанні покладених на нього функцій, а саме 24.04.2020 не допущено посадових осіб Головного управління до проведення позапланової перевірки з питань виконання припису від 16.08.2019 № 101 про усунення порушень вимог щодо формування, встановлення та застосування тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення, послуги з централізованого постачання холодної води, водовідведення (з використанням внутрішньобудинкових систем), чим було порушено вимоги абз. 2 ст. 11 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» та вирішено, керуючись п. 6 ч. 1 ст. 18 та п. 4 ч. 1 ст. 20 Закону України «Про ціни і ціноутворення», ч. 9 ст. 7 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності», застосувати до ЛКСП «Лисичанськводоканал» штраф в сумі 34000,00 грн.
У визначений в постанові строк Відповідачем не сплачено штраф, у зв`язку з чим позивач просив стягнути з Лисичанського комунального спеціалізованого підприємства по видобутку, обробці, реалізації води та очищенню стоків «Лисичанськводоканал» в дохід державного бюджету України штраф у розмірі 34000 гривень.
Ухвалою суду від 09 липня 2020 року прийнято даний позов до розгляду та відкрито провадження у справі, призначено розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін. Судове засідання призначено на 06 серпня 2020 року на 14 год. 00 хв (а.с.105-107).
Відповідач не скористався правом надання відзиву на позовну заяву відповідно до статті 162 КАС України.
Від представника позивача надійшла заява про розгляд справи за відсутності представника позивача та просили задовольнити позовні вимоги у повному обсязі.
Представник відповідача про дату, час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином, причини неявки суду не відомі.
Дослідивши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих доказів, оцінивши докази відповідно до вимог ст.ст. 72-77, 90 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), суд дійшов наступного.
16 серпня 2019 року з метою вжиття заходів реагування протягом п`яти робочих днів з дня завершення здійснення заходу державного нагляду (контролю) посадовою особою позивача складено Припис про виконання законних вимог щодо усунення порушень порядку формування, встановлення та застосування державних (регульованих) цін № 101. Приписом зобов`язано усунути порушення, виявлені під час перевірки (а. с. 30-31).
Рішенням Луганського окружного адміністративного суду від 18 грудня 2019 року адміністративний позов Лисичанського комунального спеціалізованого підприємства по видобутку, обробці, реалізації води та очищенню стоків «Лисичанськводоканал» до Головного управління Держпродспроживслужби в Луганській області про визнання протиправним та скасування припису щодо усунення порушень порядку формування, встановлення та застосування державних (регульованих) цін задоволено частково.
Визнано протиправним та скасувано другий пункт припису Головного управління Держпродспроживслужби в Луганській області №101 від 16.08.2019 "Про виконання законних вимог щодо усунення порушень порядку формування, встановлення та застосування державних (регульованих) цін".
В іншій частині у задоволенні позовних вимог Лисичанського комунального спеціалізованого підприємства по видобутку, обробці, реалізації води та очищенню стоків «Лисичанськводоканал» відмовлено.
Постановою Першого апеляційного адміністративного суду від 11 березня 2020 року апеляційну скаргу Головного управління Держпродспоживслужби в Луганській області на рішення Луганського окружного адміністративного суду від 18 грудня 2019 року по справі № 360/4281/19 залишено без задоволення.
Рішення Луганського окружного адміністративного суду від 18 грудня 2019 року по справі № 360/4281/19 залишено без змін.
Наказом від 24 квітня 2020 року № 710 Головне управління Держпродспоживслужби в Луганській області призначено проведення позапланового заходу державного нагляду (контролю) Лисичанського комунального спеціалізованого підприємства по видобутку, обробці, реалізації води та очищенню стоків «Лисичанськводоканал» у період з 24 квітня 2020 року по 28 квітня 2020 року з питань виконання припису про усунення порушень вимог щодо формування, встановлення та застосування тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення, послуги з централізованого постачання холодної вод, водовідведення (з використанням внутрішньобудинкових систем) ОСОБА_3 - начальнику відділу контролю за регульованими цінами Головного управління Держпродспоживслужби в Луганській області, ОСОБА_4 - головному спеціалісту відділу контролю за регульованими цінами Головного управління Держпродспоживслужби в Луганській області (а.с.49).
Головним управлінням Держпродспоживслужби в Луганській області видано направлення №316 від 24.04.2020 на проведення позапланової перевірки Лисичанського комунального спеціалізованого підприємства по видобутку, обробці, реалізації води та очищенню стоків «Лисичанськводоканал» (а. с. 50-51).
За результатами перевірки Лисичанського комунального спеціалізованого підприємства по видобутку, обробці, реалізації води та очищенню стоків «Лисичанськводоканал» було складено акт № 304 від 24.04.2020 перевірки дотримання вимог щодо формування, встановлення та застосування державних регульованих цін (а. с. 52-55).
Відповідно до акту № 304 від 24.04.2020, посадовими особами Головного управління Держпродспоживслужби в Луганській області пред`явлено директору ЛКСП «Лисичанськводоканал» Кравченко Наталії Іванівні направлення від 24.04.2020 №316 на проведення позапланової перевірки на службові посвідчення, що засвідчують посадових осіб та надано копію направлення. Директор ЛКСП «Лисичанськводоканал» ОСОБА_2 відмовилась від отримання копії направлення від 24.04.2020, а також відмовилась від пред`явлення або надання копій документів, що посвідчують її особу (паспорту) та наказу про призначення на посаду. Натомість, копію направлення від 24.04.2020 №316 на проведення позапланової перевірки прийнято в приймальній (канцелярії) ЛКСП «Лисичанськводоканал» за вх. № 02/384 від 24.04.2020. В той же час, на прохання посадових осіб Головного управління Держпродспоживслужби в Луганській області надати журнал реєстрації заходів державного нагляду (контролю)/журнал перевірок для внесення запису про проведення позапланової перевірки, ЛКСП «Лисичанськводоканал» було відмовлено у його наданні. ЛКСП «Лисичанськводоканал» 24.04.2020 не допущено посадових осіб Головного управління Держпродспоживслужби в Луганській області до здійснення позапланового заходу державного нагляду (контролю) при дотриманні ними порядку здійснення заходів державного нагляду (контролю), передбаченого Законом України №Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності».
Акт направлено на адресу ЛКСП «Лисичанськводоканал» та отримано посадової особою 27.04.2020, що підтверджується описом вкладення та рекомендованим повідомленням про вручення (а. с. 56-57).
27.04.2020 від ЛКСП «Лисичанськводоканал» на адресу Головного управління надійшов лист від 23.04.2020 № 01/937 про виконання Припису від 16.08.2019 № 101, крім пункту 2 Припису (який (пункт 2), визнано протиправним та скасовано на підставі рішення Луганського окружного адміністративного суду від 18.12.2019 у справі № 360/4281/19, яке залишене без змін постановою Першого апеляційного адміністративного суду від 11.03.2020) разом з додатками (а. с. 59-71).
Рішенням Головного управління Держпродспоживслужби в Луганській області про застосування адміністративно-господарських санкцій за порушення вимог щодо формування, встановлення та застосування державних регульованих цін від 30.04.2020 №2 застосовано до ЛКСП «Лисичанськводоканал» штраф у сумі 34 000,00 грн за порушення вимог абз. 2 ст. 11 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» (а. с. 77-78).
Рішення направлено на адресу ЛКСП «Лисичанськводоканал» та отримано посадової особою 13.05.2020, що підтверджується описом вкладення та рекомендованим повідомленням про вручення (а. с. 79-80).
05.06.2020 Головне управління звернулося до управління Казначейства у м. Лисичанську Головного управління Державної казначейської служби України у Луганської області з листом від 05.06.2020 № 01-11/2829 щодо надання інформації про надходження від ЛКСП «Лисичанськводоканал» коштів з оплати штрафу у сумі 34000,00 грн в дохід державного бюджету, на що отримали відповідь (лист органу казначейської служби від 11.06.2020 № 02-44/670), що зазначені кошти до державного бюджету не надходили (а. с. 82,83).
Спірні питання щодо здійснення державного нагляду у сфері господарської діяльності регулюється Законом України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» від 05.04.2017 № 877 (далі - Закон № 877).
Відповідно до ст.2 Закону № 877 дія цього Закону поширюється на відносини, пов`язані зі здійсненням державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності.
Відповідно до ч.1 ст.4 Закону № 877 державний нагляд (контроль) здійснюється за місцем провадження господарської діяльності суб`єкта господарювання або його відокремлених підрозділів, або у приміщенні органу державного нагляду (контролю) у випадках, передбачених законом.
Відповідно до ч.3 ст.4 Закону № 877 планові та позапланові заходи здійснюються в робочий час суб`єкта господарювання, встановлений його правилами внутрішнього трудового розпорядку.
Відповідно до ч.8 ст.4 Закону № 877 органи державного нагляду (контролю) та суб`єкти господарювання мають право фіксувати процес здійснення планового або позапланового заходу чи кожну окрему дію засобами аудіо- та відеотехніки, не перешкоджаючи здійсненню такого заходу.
Згідно з абз. 4 ст. 6 Закону № 877 підставами для здійснення позапланових заходів є, зокрема, перевірка виконання суб`єктом господарювання приписів, розпоряджень або інших розпорядчих документів щодо усунення порушень вимог законодавства, виданих за результатами проведення попереднього заходу органом державного нагляду (контролю).
Відповідно до ч. 1, 2, 3 ст. 7 Закону № 877 для здійснення планового або позапланового заходу орган державного нагляду (контролю) видає наказ (рішення, розпорядження), який має містити найменування суб`єкта господарювання, щодо якого буде здійснюватися захід, та предмет перевірки.
На підставі наказу (рішення, розпорядження) оформляється посвідчення (направлення) на проведення заходу державного нагляду (контролю), яке підписується керівником органу державного нагляду (контролю) (головою державного колегіального органу) або його заступником (членом державного колегіального органу) із зазначенням прізвища, ім`я та по батькові і засвідчується печаткою.
У посвідченні (направленні) на проведення заходу зазначаються:
найменування органу державного нагляду (контролю), що здійснює захід;
найменування суб`єкта господарювання та/або його відокремленого підрозділу або прізвище, ім`я та по батькові фізичної особи - підприємця, щодо діяльності яких здійснюється захід;
місцезнаходження суб`єкта господарювання та/або його відокремленого підрозділу, щодо діяльності яких здійснюється захід;
номер і дата наказу (рішення, розпорядження), на виконання якого здійснюється захід;
перелік посадових осіб, які беруть участь у здійсненні заходу, із зазначенням їх посади, прізвища, ім`я та по батькові;
дата початку та дата закінчення заходу;
тип заходу (плановий або позаплановий);
форма заходу (перевірка, ревізія, обстеження, огляд, інспектування тощо);
підстави для здійснення заходу;
предмет здійснення заходу;
інформація про здійснення попереднього заходу (тип заходу і строк його здійснення).
Відповідно до ст. 11 Закону № 877, суб`єкт господарювання під час здійснення державного нагляду (контролю) зобов`язаний:
допускати посадових осіб органу державного нагляду (контролю) до здійснення заходів державного нагляду (контролю) за умови дотримання ними порядку здійснення державного нагляду (контролю), передбаченого цим Законом;
виконувати вимоги органу державного нагляду (контролю) щодо усунення виявлених порушень вимог законодавства;
надавати документи, зразки продукції, пояснення в обсязі, який він вважає необхідним, довідки, відомості, матеріали з питань, що виникають під час державного нагляду (контролю), відповідно до закону;
одержувати примірник акта та/або припису органу державного нагляду (контролю) за результатами здійсненого планового чи позапланового заходу.
Відповідно до ч.5 статті 7 Закону № 877 перед початком здійснення заходу посадові особи органу державного нагляду (контролю) зобов`язані пред`явити керівнику суб`єкта господарювання - юридичної особи, її відокремленого підрозділу або уповноваженій ним особі (фізичній особі - підприємцю або уповноваженій ним особі) посвідчення (направлення) та службове посвідчення, що засвідчує посадову особу органу державного нагляду (контролю), і надати суб`єкту господарювання копію посвідчення (направлення).
Суб`єкт господарювання має право не допускати посадових осіб органу державного нагляду (контролю) до здійснення заходу, якщо вони не пред`явили документів, передбачених цією статтею.
Посадові особи органу державного нагляду (контролю) з метою з`ясування обставин, які мають значення для повноти проведення заходу, здійснюють у межах повноважень, передбачених законом, огляд територій або приміщень, які використовуються для провадження господарської діяльності, а також будь-яких документів чи предметів, якщо це передбачено законом (абз.1 ч.10 ст.4 Закону № 877).
З аналізу зазначених норм ст.6 та ч.6 ст.2 Закону № 877 вбачається, що посадові особи органів державного нагляду (контролю) зобов`язані пред`явити керівнику суб`єкта господарювання - юридичної особи або уповноваженій ним особі документи, передбачені ст.7 цього закону, а саме наказ на проведення позапланової перевірки, посвідчення (направлення) та службове посвідчення, що засвідчує посадову особу органу державного нагляду (контролю), а у разі не надання зазначених документів, суб`єкт господарювання має право не допускати посадових осіб органу державного нагляду (контролю) до здійснення заходу.
Інших підстав, за яких суб`єкт господарювання має право не допускати посадових осіб органу державного нагляду (контролю) до здійснення заходу, нормами Закону № 877 не передбачено.
Спеціальним законом, яким врегульовані відносини, що виникають у процесі формування, встановлення та застосування цін, а також здійснення державного контролю (нагляду) та спостереження у сфері ціноутворення, є Закон України «Про ціни і ціноутворення».
Відповідно п. 1 ч. 1 ст. 18 Закону України «Про ціни і ціноутворення» уповноважені органи мають право:
проводити у суб`єктів господарювання в установленому порядку планові та позапланові перевірки;
достовірності зазначеної у документах інформації про формування, встановлення та застосування державних регульованих цін;
бухгалтерських книг, звітів, кошторисів, декларацій, показників реєстраторів розрахункових операцій та інших документів незалежно від способу подання інформації, пов`язаних з формуванням, встановленням та застосуванням державних регульованих цін;
наявності виписки або витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, а також документів, що посвідчують особу, в посадових осіб.
Отже, спеціальним законом у сфері ціноутворення передбачено, що уповноважені органи мають право в установленому порядку проводити планові та позапланові перевірки у суб`єктів господарювання за їх місцем провадження господарської діяльності або його відокремлених підрозділів, проведення перевірок у приміщенні органу державного нагляду (контролю) не передбачено.Відповідно до п. 6 ч. 1 ст. 18 Закону України «Про ціни і ціноутворення» уповноважені органи мають право приймати рішення про застосування адміністративно-господарських санкцій за порушення вимог щодо формування, встановлення та застосування державних регульованих цін.
Відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 20 Закону України «Про ціни і ціноутворення», до суб`єктів господарювання застосовуються адміністративно-господарські санкції за невиконання приписів уповноважених органів або створення перешкод для виконання покладених на них функцій - штраф у розмірі 2000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Відповідно до абз. 1, 2, 12, 13, 14 ч. 9 ст. 7 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності»:
- розпорядження або інший розпорядчий документ органу державного нагляду (контролю) - обов`язкове для виконання письмове рішення органу державного нагляду (контролю) шодо усунення виявлених порушень у визначені строки. Розпорядження видається та підписується керівником органу державного нагляду (контролю) (головою державного колегіального органу) або його заступником (членом державного колегіального органу).
- розпорядження може передбачати застосування до суб`єкта господарювання санкцій, передбачених законом;
- розпорядчий документ органу державного нагляду (контролю) щодо усунення порушень складається у двох примірниках: один примірник не пізніше п`яти робочих днів з дня складення акта надається суб`єкту господарювання чи уповноваженій ним особі для виконання, а другий примірник з підписом суб`єкта господарювання або уповноваженої ним особи щодо погоджених термінів усунення порушень вимог законодавства залишається в органі державного нагляду (контролю);
- у разі відмови суб`єкта господарювання або уповноваженої ним особи від отримання розпорядчого документа щодо усунення порушень вимог законодавства він направляється рекомендованим листом, а на копії розпорядчого документа, який залишається в органі державного нагляду (контролю), проставляються відповідний вихідний номер і дата направлення;
- розпорядчі документи щодо усунення порушень вимог законодавства можуть бути оскаржені до відповідного центрального органу виконавчої влади або суду в установленому законом порядку.
Невиконання приписів, розпоряджень та інших розпорядчих документів органу державного нагляду (контролю) тягне за собою застосування штрафних санкцій до суб`єкта господарювання згідно із законом (ч.9 ст.4 Закону № 877).
Відповідно до ч. 3 ст. 12 Закону України №877 у разі несплати суб`єктом господарювання застосованої до нього штрафної санкції за результатами здійснених заходів державного нагляду (контролю) протягом 15 календарних днів з дня вручення або направлення розпорядчого документа в порядку, передбаченому абзацами дванадцятим і тринадцятим частини дев`ятої статті 7 цього Закону, якщо розпорядчі документи не були оскаржені до органу державного нагляду (контролю) та/або в судовому порядку та залишені в силі, сума санкції стягується в судовому порядку.
Так, зокрема, суб`єкти господарювання несуть відповідальність за відмову в допуску посадової особи компетентного органу або його територіального органу до здійснення державного контролю з підстав, не передбачених законом, або інше перешкоджання її законній діяльності - тягне за собою накладення штрафу на суб`єкта господарювання у розмірі 2000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Суд зазначає, що належними та допустимими доказами підтверджений факт не допуску 24.04.2020 посадовими особами ЛКСП «Лисичанськводоканал» посадових осіб позивача до проведення позапланового заходу державного нагляду.
Не допуск до перевірки також підтверджується відео доказом проведення позапланової перевірки, на якому засвідчено факт виклику працівників національної поліції щодо не допуску працівників Головного управління Держпродспоживслужби в Луганській області до перевірки ЛКСП «Лисичанськводоканал».
З огляду на зазначене, враховуючи те, що ЛКСП «Лисичанськводоканал» в порушення норм, встановлених Законом № 877 та Законом № 5007, не допустив посадових осіб позивача, без наявних на те підстав, до проведення державного нагляду (контролю), суд дійшов висновку про правомірність дій Головного управління Держпродспоживслужби в Луганській області, а саме притягнення до відповідальності ЛКСП «Лисичанськводоканал» за відмову в допуску посадових осіб позивача до здійснення державного контролю з підстав, не передбачених законом, та перешкоджання її законній діяльності, та як наслідок, правомірність винесення рішення № 2 від 30.04.2020 про накладення штрафу. З огляду на зазначене позов Головного управління Держпродспоживслужби в Луганській області обґрунтований та такий, що підлягає задоволенню.
З урахуванням вимог ст.139 КАС України, питання щодо розподілу судових витрат не вирішується.
Керуючись статтями 2, 8, 9, 19, 20, 32, 72, 77, 90, 94, 132, 133, 139, 241-246, 250, 255 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
ВИРІШИВ:
Адміністративний позов Головного управління Держпродспоживслужби в Луганській області до Лисичанського спеціалізірованого підприємства по видобутку, обробці, реалізації води та очищенню стоків "Лисичанськводоканал" про стягнення штрафу - задовольнити.
Стягнути з Лисичанського комунального спеціалізованого підприємства по видобутку, обробці, реалізації води та очищенню стоків «Лисичанськводоканал» (вул. ім. В.Сосюри, буд. 168, м. Лисичанськ, Луганська обл, 93106, код ЄДРПОУ 03339851) в дохід Державного бюджету України (отримувач: УК у м.Лисичан./М.ЛИСИЧАНСЬК/21081100; код отримувача (СДРПОУ): 37800278; банк отримувача: Казначейство України (ел. адм. подат.); номер рахунку (IBAN): UA468999980313050106000012051; код класифікації доходів бюджету: 21081 100; найменування коду класифікації доходів бюджету: «Адміністративні щтрафи та інщі санкції») штраф у розмірі 34000,00 грн. (тридцять чотири тисячі гривні 00 копійок).
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Апеляційна скарга подається до Першого апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд.
Повний текст рішення складено та підписано 04 вересня 2020 року.
Суддя О.В. Ірметова