
У Х В А Л А
про відкриття провадження у адміністративній справі
м. Вінниця
04 вересня 2020 р. Справа № 120/3906/20-а
Суддя Вінницького окружного адміністративного суду Богоніс М.Б., перевіривши матеріали
за позовом ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 )
до Управління праці та соціального захисту населення Тиврівської районної державної адміністрації (вул. Першотравнева, 6, смт. Тиврів, Вінницька область, 23300, код ЄДРПОУ 03191710)
про визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання вчити дії
УСТАНОВИВ
У Вінницький окружний адміністративний суд надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Тиврівської районної державної адміністрації. У позовній заяві позивачка просить:
- визнати протиправним та скасувати рішення відповідача від 03.02.2020 № 1 про скасування дії довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи від 21.12.2017 № 0000446923;
- зобов`язати відповідача поновити в Єдиній інформаційній базі даних про внутрішньо переміщених осіб запис з моменту взяття на облік внутрішньо переміщеної особи з 21.12.2017.
Обґрунтовуючи позовні вимоги, позивачка зазначила, що з 21.12.2017 перебувала на обліку внутрішньо переміщених осіб про що їй видано довідку № 0000446923.
Листом відповідача від 05.02.2020 № 01-22/233 позивачку повідомлено, що відповідно до рішення начальника управління праці та соціального захисту населення Тиврівської райдержадміністрації № 1 від 03.02.2020 за подання завідомо недостовірних відомостей, інформація про що надійшла від Служби безпеки України у Вінницькій області, її з 03.02.2020 знято з обліку як внутрішньо переміщену особу, та скасовано довідку внутрішньо переміщеної особи № 0000446923 від 21.12.2017.
Не погоджуючись із рішенням № 1 від 03.02.2020 позивачка 14.05.2020 звернулася із заявою до відповідача у якій просила скасувати рішення від 03.02.2020 № 1 та поновити дію довідки внутрішньо переміщеної особи № 0000446923 від 21.12.2017. Однак письмової відповіді на вказану заяву не отримала.
Позивачка вважає рішення відповідача від 03.02.2020 № 1 протиправним і таким що підлягає скасуванню, оскільки з метою отримання довідки внутрішньо переміщеної особи № 0000446923 від 21.12.2017 нею подано виключно достовірні відомості. Тому з метою захисту своїх прав та законних інтересів позивачка звернулася до суду із цим позовом.
Ухвалою від 10.08.2020 позовну заяву ОСОБА_2 залишено без руху та надано строк для усунення недоліків позовної заяви.
31.08.2020 до суду надійшла заява позивача про усунення, вказаних в ухвалі від 10.08.2020, недоліків.
З урахуванням заяви про усунення недоліків позовної заяви, вважаю, що позовна заява відповідає вимогам статей 160, 161, 172 КАС України, підсудна Вінницькому окружному адміністративному суду та подана з дотримання строку звернення до адміністративного суду. Підстав для повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження в адміністративній справі не встановлено.
Враховуючи викладене, доходжу висновку про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження в адміністративній справі.
Пунктом 4 ч. 9 ст. 171 КАС України передбачено, що про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі суд постановляє ухвалу, в якій зазначаються: за якими правилами позовного провадження (загального чи спрощеного) буде розглядатися справа.
Відповідно до ч. 1, 2 ст. 12 КАС України адміністративне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку позовного провадження (загального або спрощеного).
Спрощене позовне провадження призначене для розгляду справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи.
Відповідно до вимог ч. 1 ст. 262 КАС України розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження здійснюється судом за правилами, встановленими цим Кодексом для розгляду справи за правилами загального позовного провадження, з особливостями, визначеними у цій главі.
Згідно приписів статей 12, 257, 262 КАС України, враховуючи характер спірних правовідносин, предмет доказування та склад учасників, а також інші обставини, які мають значення для вирішення даної справи, доходжу висновку про розгляд адміністративної справи в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін.
Відповідно до ч. 4 ст. 9 КАС України, суд вживає визначені законом заходи, необхідні для з`ясування всіх обставин у справі, у тому числі щодо виявлення та витребування доказів з власної ініціативи.
В силу ч. 3 ст. ст. 77 КАС України, докази суду надають учасники справи. Суд може пропонувати сторонам надати докази та збирати докази з власної ініціативи, крім випадків, визначених цим Кодексом.
Про витребування доказів за власною ініціативою суд постановляє ухвалу (ч. 3 ст. 80 КАС України).
Механізм видачі довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи регулюється Порядком оформлення і видачі довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 01.10.2014 № 509 (далі – Порядок № 509).
Відповідно до п. 2 Порядку № 509 для отримання довідки повнолітня або неповнолітня внутрішньо переміщена особа звертається особисто, а малолітня дитина, недієздатна особа або особа, дієздатність якої обмежена, - через законного представника із заявою про взяття на облік, форму якої затверджує Мінсоцполітики, до структурного підрозділу з питань соціального захисту населення районних, районних у м. Києві держадміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах (у разі утворення) рад.
Пунктом 7-1 Порядку № 509 у разі наявності підстав, передбачених статтею 12 Закону України “Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб” МВС, Національна поліція, ДМС, СБУ, Адміністрація Держприкордонслужби, Мінфін подають уповноваженому органу відповідну інформацію для прийняття рішення щодо зняття з обліку внутрішньо переміщених осіб.
Рішення про скасування дії довідки відповідно до статті 12 Закону приймається керівником уповноваженого органу за місцем проживання особи та надається їй протягом трьох днів з дати прийняття такого рішення або надсилається на адресу місця проживання, зазначену в довідці.
З огляду на викладене, беручи до уваги, що документи які розглядались відповідачем при прийнятті рішення про взяття позивачки на облік внутрішньо переміщених осіб та документи які враховувалися при скасуванні дії довідки № 0000446923 від 21.12.2017 мають значення для з`ясування всіх обставин у справі, доходжу висновку про наявність підстав для витребування за ініціативою суду в Управління праці та соціального захисту населення Тиврівської районної державної адміністрації Вінницької області належним чином засвідчені копії заяви ОСОБА_1 із додатками до неї про взяття на облік внутрішньо переміщених осіб, рішення від 03.02.2020 № 1 «Про скасування дії довідки ОСОБА_1 » та документи, які враховувалися при прийнятті оскаржуваного рішення.
Керуючись ст. 72, 80, 160, 161, 171, 248, 256, 262 КАС України, суд
УХВАЛИВ
1. Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Тиврівської районної державної адміністрації про визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання вчинити дії.
2. Розгляд справи здійснюватиметься суддею Богоносом Михайлом Богдановичем одноособово за правилами спрощеного позовного провадження без повідомленням (виклику) сторін.
3. Встановити відповідачу 15-денний строк з дня отримання копії цієї ухвали для подання відзиву на позовну заяву в порядку ст. 162 КАС України
4. Встановити позивачу 3-денний строк з дня отримання відзиву для подання відповіді на відзив в порядку ст. 163 КАС України.
5. Встановити відповідачу 3-денний строк з дня отримання відповіді на відзив для подання заперечення в порядку ст. 164 КАС України.
6. Витребувати за ініціативою суду в Управління праці та соціального захисту населення Тиврівської районної державної адміністрації Вінницької області належним чином засвідчені копії заяви ОСОБА_1 із додатками до неї про взяття на облік внутрішньо переміщених осіб, рішення від 03.02.2020 № 1 «Про скасування дії довідки ОСОБА_1 » та документи, які враховувалися при прийнятті оскаржуваного рішення.
7. Зобов`язати Управління праці та соціального захисту населення Тиврівської районної державної адміністрації Вінницької області подати до суду витребувані докази у строк для подання відзиву.
8. Роз`яснити відповідачу, що в силу ч. 4 ст. 159 КАС України, неподання суб`єктом владних повноважень відзиву на позов без поважних причин може бути кваліфіковано судом як визнання позову.
9. Копію ухвали суду надіслати (надати) учасникам справи.
10. Копію позовної заяви з додатками направити відповідачу.
11. Повідомити, що учасники справи можуть отримати інформацію по даній справі на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі інтернет за посиланням: “http://court.gov.ua/fair/”.
Ухвала суду набирає законної сили з моменту підписання її суддею та оскарженню не підлягає ст. 256 КАС України.
Суддя Богоніс Михайло Богданович