Рішення № 91332770, 02.09.2020, Вінницький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
02.09.2020
Номер справи
120/1717/20-а
Номер документу
91332770
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

м. Вінниця

02 вересня 2020 р. Справа № 120/1717/20-а

Вінницький окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді: Комара П.А.,

за участю:

секретаря судового засідання: Дмитрука М.В.

представника позивача: Давидюка І.А.

представника відповідача: Нестерак Х.І.

розглянувши у відкритому судовому засіданні у режимі відеоконференції в порядку загального позовного провадження адміністративну справу

за позовом: Товариства з обмеженою відповідальністю "Подільський Енергоконсалтинг"

до: Офісу великих платників податків Державної податкової служби

про: визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення

ВСТАНОВИВ:

До Вінницького окружного адміністративного суду звернулось Товариство з обмеженою відповідальністю "Подільський Енергоконсалтинг" з адміністративним позовом до Офісу великих платників податків Державної податкової служби про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення.

Позовні вимоги мотивовані тим, що за наслідками проведеної камеральної перевірки з питань дотримання термінів реєстрації податкових накладних, розрахунків коригування до податкових накладних в ЄРПН (акт перевірки №244/28-10-52-11/36830374 від 02.12.2019) відповідач дійшов висновку про порушення позивачем термінів реєстрації податкових накладних від 03.10.2019 №437 та від 22.10.2019 №№436, 100 в ЄРПН протягом строків, встановлених п. 201.10 статті 201 ПК України. На підставі такого висновку контролюючим органом винесено податкове повідомлення-рішення № 0000045211 від 09.01.2020, яким до ТОВ "Подільський Енергоконсалтинг" застосовано штраф з податку на додану вартість в розмірі 2066150,80 грн.

Позивач стверджує, що визначені в акті камеральної перевірки податкові накладні складені в межах часу операційного дня, встановленого Порядком ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 1246 від 29.12.2010, та в строки, визначені пунктом 201.10. статті 201 ПК України, на підтвердження чого посилається на квитанції з програми "M.E.Doc" та наявні в ЄРПН відомості. Натомість вважає, що в даній ситуації саме відповідач порушив вимоги Порядку № 1246 в частині нездійснення реєстрації спірних податкових накладних, що порушило право платника на їх вчасну реєстрацію. За таких обставин позивач переконує суд, що встановлена нормою пункту 120-1.1 ст. 120-1 ПК України відповідальність до нього застосовуватись не може, у зв`язку з чим вважає оскаржуване податкове повідомлення рішення протиправним та таким, що підлягає скасуванню.

Ухвалою від 23.04.2020 відкрито провадження в адміністративній справі, вирішено здійснювати розгляд справи за правилами загального позовного провадження та призначено підготовче засідання.

15.05.2020 на адресу суду надійшов відзив на позовну заяву від Офісу великих платників податків Державної податкової служби, у якому відповідач просить у задоволенні позову відмовити повністю. Вказав на те, що приймаючи оскаржуване податкове повідомлення-рішення за № 0000045211 від 09.01.2020, контролюючий орган діяв в межах повноважень наданих нормами Податкового кодексу України. Так, відповідно до п. 201.10 ст. 210 ПК України, при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов`язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою. Реєстрація податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних повинна здійснюватися з урахуванням граничних строків. Для податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 1 по 15 календарний день (включно) календарного місяця, граничний строк реєстрації - останній день (включно) календарного місяця, в якому вони складені; для податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 16 по останній календарний день (включно) календарного місяця, - до 15 календарного дня (включно) календарного місяця, наступного за місяцем, в якому вони складені. У разі порушення таких строків застосовуються штрафні санкції згідно з цим Кодексом.

Відповідач зазначає, що згідно розшифровки назв елементів електронних документів, відповідно до яких формуються і квитанції про прийняття чи не прийняття поданих податкових накладних, рядок в квитанції «D_FILL» це дата заповнення документа суб`єктом господарювання. Оскільки в квитанціях про прийняття податкових накладних від 03.10.2019 №437 та від 22.10.2019 №436 у відповідному рядку «D_FILL» зазначено 19.11.2019, а в рядку дата стоїть 19.11.2019, а в податковій накладній від 22.10.2019 №100 у відповідному рядку «D_FILL» зазначено 26.11.2019, а в рядку дата стоїть 29.11.2019, то з цього слідує, що позивачем не подавалися податкові накладні до граничного терміну реєстрації, про що останній зазначає в позовній заяві, а навпаки - має місце подача таких накладних із значним запізненням. За таких обставин відповідач вважає позовну заяву позивача безпідставною, а тому просить залишити її без задоволення.

25.05.2020 позивачем подано відповідь на відзив, в якому Товариство вважає викладені відповідачем доводи безпідставними та такими, що не підтверджуються належними доказами, у зв`язку з чим просить задовольнити позовні вимоги у повному обсязі.

Ухвалою суду від 23.06.2020 продовжено строк підготовчого засідання на 30 днів.

Ухвалою суду від 07.07.2020 закрито підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду по суті.

Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримав у повному обсязі та просив їх задовольнити, з підстав та мотивів, що наведені у позовній заяві та відповіді на відзив.

У судовому засіданні представник відповідача просила відмовити у задоволенні позову, посилаючись на те, що причиною порушення строків реєстрації податкових накладних стала бездіяльність позивача яка призвела до невчасного подання електронного документа для реєстрації.

Заслухавши пояснення учасників справи, дослідивши матеріали справи, оцінивши надані докази в їх сукупності, суд встановив наступне.

Контролюючим органом - Офісом великих платників податків Державної податкової служби на підставі п.п. 20.1.4 п. 20.1 статті 20, статті 76 та відповідно до п.п. 75.1.1. п. 75.1. статті 75, статті 86 ПК України проведено камеральну перевірку дотримання термінів реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування до таких податкових накладних в ЄРПН ТОВ "Подільський Енергоконсалтинг", за результатами якої складено акт камеральної перевірки від 02.12.2019 № 244/28-10-52-11/36830374.

У вказаному акті зафіксовано порушення зі сторони позивача термінів реєстрації податкових накладних / розрахунків коригування до таких податкових накладних в ЄРПН, визначених статтею 201 ПК України, що підлягають наданню покупцю - платникам податку на додану вартість, зокрема:

- податкова накладна № 437 від 03.10.2019 на суму ПДВ 3773101,66 грн., подано на реєстрацію до ЄРПН 19.11.2019 (граничний термін 31.10.2019) із затримкою 19 календарних днів;

- податкова накладна № 436 від 22.10.2019 на суму ПДВ 13073637,99 грн., подано на реєстрацію до ЄРПН 19.11.2019 (граничний термін 15.11.2019) із затримкою 4 календарних дні;

- податкова накладна № 100 від 22.10.2019 на суму ПДВ 41666,67 грн., подано на реєстрацію до ЄРПН 29.11.2019 (граничний термін 15.11.2019) із затримкою 14 календарних днів.

На підставі висновків акту камеральної перевірки відповідачем прийнято податкове повідомлення-рішення від 09.01.2020 № 0000045211, яким відповідно до вимог ст. 120-1 ПК України до ТОВ "Подільський Енергоконсалтинг" застосовано штраф у розмірі 2066150,80 грн.

Розмір штрафу визначений таким чином:

10% від суми ПДВ (13115304,66 грн.) - зазначеної у податкових накладних від 22.10.2019 № 436 та №100 за затримку їх реєстрації на термін 15 і менше календарних днів;

20% від суми ПДВ (3773101,66 грн.) - зазначеної у податковій накладній від 03.10.2019 № 437 за затримку її реєстрації на термін від 16 до 30 календарних днів.

Прийняте податкове повідомлення-рішення оскаржене позивачем в адміністративному порядку до Державної податкової служби України, яка своїм рішенням від 18.03.2020 № 9935/6/99-00-08-05-05-06 скаргу ТОВ «Подільський Енергоконсалтинг» залишила без задоволення, а оспорюване рішення - без змін.

Наведене слугувало підставою для звернення позивача до суду з цим позовом.

Надаючи оцінку спору, який виник між сторонами у справі, суд враховує, що порядок реєстрації податкових накладних та підстави для нарахування штрафу за порушення строків реєстрації податкових накладних визначено Податковим кодексом України від 02.12.2010 № 2755-VI (далі - ПК України).

Абзацом першим пункту 201.1 статті 201 ПК України визначено, що на дату виникнення податкових зобов`язань платник податку зобов`язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлений цим Кодексом термін.

Згідно з пунктом 201.10. статті 201 ПК України при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов`язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою.

Відповідно до пункту 14.1.60 статті 14 ПК України єдиний реєстр податкових накладних (ЄРПН) - реєстр відомостей щодо податкових накладних та розрахунків коригування, який ведеться центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику в електронному вигляді згідно з наданими платниками податку на додану вартість електронними документами.

Відповідно до абзаців 2-5 пункту 201.10 статті 201 ПК України податкова накладна, складена та зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.

Податкова накладна та/або розрахунок коригування до неї, складені та зареєстровані після 1 липня 2017 року в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг достатньою підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту, та не потребує будь-якого іншого додаткового підтвердження.

Податкові накладні, які не надаються покупцю, а також податкові накладні, складені за операціями з постачання товарів/послуг, які звільнені від оподаткування, підлягають реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Підтвердженням продавцю про прийняття його податкової накладної та/або розрахунку коригування до Єдиного реєстру податкових накладних є квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі, яка надсилається протягом операційного дня.

Згідно з наступними абзацами пункту 201.10 статті 201 ПК України датою та часом надання податкової накладної та/або розрахунку коригування в електронному вигляді до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, є дата та час, зафіксовані у квитанції.

Якщо надіслані податкові накладні / розрахунки коригування сформовано з порушенням вимог, передбачених пунктом 201.1 цієї статті та/або пунктом 192.1 статті 192 цього Кодексу, а також у разі зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування відповідно до пункту 201.16 цієї статті, протягом операційного дня продавцю/покупцю надсилається квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі про неприйняття їх в електронному вигляді або зупинення їх реєстрації із зазначенням причин.

У п. 201.10 ст. 201 ПК України також встановлено строки реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у ЄРПН.

Відповідно до абзаців 14-16 п. 201.10 ст. 201 ПК України реєстрація податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних повинна здійснюватися з урахуванням граничних строків:

для податкових накладних / розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 1 по 15 календарний день (включно) календарного місяця, - до останнього дня (включно) календарного місяця, в якому вони складені;

для податкових накладних / розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 16 по останній календарний день (включно) календарного місяця, - до 15 календарного дня (включно) календарного місяця, наступного за місяцем, в якому вони складені.

У разі порушення таких строків застосовуються штрафні санкції згідно з цим Кодексом.

Відповідно до пункту 120-1.1 статті 120-1 ПК України порушення платниками податку на додану вартість граничного строку, передбаченого статтею 201 цього Кодексу, для реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування до такої податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних (крім податкової накладної, що не надається отримувачу (покупцю), складеної на постачання товарів/послуг для операцій: які звільнені від оподаткування або які оподатковуються за нульовою ставкою) тягне за собою накладення на платника податку на додану вартість, на якого відповідно до вимог статей 192 та 201 цього Кодексу покладено обов`язок щодо такої реєстрації, штрафу в розмірі:

10 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації до 15 календарних днів;

20 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації від 16 до 30 календарних днів;

30 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації від 31 до 60 календарних днів;

40 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації від 61 до 365 календарних днів;

50 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації на 366 і більше календарних днів.

Відповідно до підпункту 16.1.3 пункту 16.1 статті 16 ПК України, платник податків зобов`язаний подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов`язані з обчисленням і сплатою податків та зборів.

Отже, головною умовою для застосування штрафної санкції відповідно до вищезазначеної норми є несвоєчасна реєстрація податкової накладної, саме факт несвоєчасної реєстрації допущений платником податків надає право контролюючому органу провести перевірки та застосувати до платника податків фінансову відповідальність за порушення законодавства.

Порядок ведення Єдиного реєстру податкових накладних встановлюється Кабінетом Міністрів України. Покупець має право звіряти дані отриманої податкової накладної на відповідність із даними Єдиного реєстру податкових накладних (абз. 21 п. 201.10 ст. 201 ПК України).

Механізм внесення відомостей, що містяться у податковій накладній та/або розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до неї, до Єдиного реєстру додаткових накладних платників податку на додану вартість - продавців товарів (послуг), звіряння даних, що містяться у виданих платникам такого податку - покупцям товарів послуг) податковій накладній та розрахунку коригування з відомостями, які містяться у Реєстрі, визначено Порядком ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2010 N 1246 (далі- Порядок N 1246).

Відповідно до пункту 2 Порядку N 1246 у цьому Порядку терміни вживаються у такому значенні:

податкова накладна - електронний документ, який складається платником податку на додану вартість (далі - платник податку) відповідно до вимог Податкового кодексу України в електронній формі у затвердженому в установленому порядку форматі (стандарті) та надсилається для реєстрації;

операційний день - частина дня, протягом якої здійснюються прийняття від платників податку податкових накладних та/або розрахунків коригування та реєстрація або зупинення реєстрації.

Згідно з пунктом 3 Порядку N 1246, операційний день триває в робочі дні з 8-ї до 20-ї години. Технічне обслуговування та регламентні роботи, що потребують зупинки Реєстру, не проводяться протягом операційного дня, крім аварійних випадків. Якщо 15 число або останній день місяця припадають на вихідний, святковий або неробочий день, такий день вважається операційним днем.

Відповідно до пункту 4 Порядку N 1246 до Реєстру вносяться відомості щодо податкових накладних та/або розрахунків коригування, які прийняті до Реєстру та підлягають реєстрації, реєстрацію яких зупинено, а також щодо яких у встановленому порядку прийнято рішення про реєстрацію або відмову у реєстрації.

Згідно з пунктами 12-13 Порядку N 1246 після надходження податкової накладної та/або розрахунку коригування до ДФС в автоматизованому режимі здійснюється їх розшифрування та проводяться перевірки: відповідності податкової накладної та/або розрахунку коригування затвердженому формату (стандарту); чинності електронного цифрового підпису, порядку його накладення та наявності права підписання посадовою особою платника податку таких податкової накладної та/або розрахунку коригування; реєстрації особи, що надіслала на реєстрацію податкову накладну та/або розрахунок коригування, платником податку на момент складення та реєстрації таких податкової накладної та/або розрахунку коригування; дотримання вимог, установлених пунктом 192.1 статті 192 та пунктом 201.10 статті 201 Кодексу; наявності помилок під час заповнення обов`язкових реквізитів відповідно до пункту 201.1 статті 201 Кодексу; наявності суми податку на додану вартість відповідно до пунктів 200-1.3 і 200-1.9 статті 200-1 Кодексу (для податкових накладних та/або розрахунків коригування, що реєструються після 1 липня 2015 р.); наявності в Реєстрі відомостей, що містяться у податковій накладній, яка коригується; факту реєстрації/зупинення реєстрації/відмови в реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування з такими ж реквізитами; наявності підстав для зупинення реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування; дотримання вимог Законів України Про електронний цифровий підпис, Про електронні документи та електронний документообіг та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого в установленому порядку.

За результатами перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку, формується квитанція про прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування (далі - квитанція).

Пунктом 14 Порядку N 1246 визначено, що квитанція в електронній формі надсилається платнику податку протягом операційного дня та є підтвердженням прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування. Примірник квитанції в електронній формі зберігається в ДФС.

У свою чергу наказом Міністерства фінансів України № 557 від 06.06.2017 затверджено Порядок обміну електронними документами з контролюючими органами, згідно положень якого автор здійснює надсилання електронних документів з урахуванням встановлених законодавством граничних строків для надання таких документів. У разі якщо адресатом є контролюючий орган, після надходження електронного документа здійснюється його автоматизована перевірка. Автоматизована перевірка здійснюється у день надходження або не пізніше наступного робочого дня, якщо електронний документ надійшов після закінчення операційного дня або за 1 годину до його закінчення.

Отже, законодавством чітко визначено порядок складання, підписання, подачі, прийняття та реєстрації податкових накладних. При цьому, саме квитанція про прийняття податкової накладної є належним підтвердженням дати та часу її подання до Реєстру.

Із матеріалів справи, зокрема акту камеральної перевірки № 244/28-10-52-11/36830374 від 02.12.2019 та квитанцій, протоколів із програми "M.E.Doc" слідує, що складені позивачем податкові накладні від 03.10.2019 № 437 та від 22.10.2019 №436, №100 подані позивачем на реєстрацію із істотною затримкою. Саме несвоєчасне подання позивачем електронних документів для реєстрації в Реєстрі, стало причиною порушення строків реєстрації податкових накладних.

Так, податкова накладна № 437 від 03.10.2019 на суму ПДВ 3773101,66 грн., подана на реєстрацію до ЄРПН 19.11.2019, зареєстрована в ЄРПН 19.11.2019 (граничний термін 31.10.2019) із затримкою 19 календарних днів;

податкова накладна № 436 від 22.10.2019 на суму ПДВ 13073637,99 грн., подана на реєстрацію до ЄРПН 19.11.2019, зареєстрована в ЄРПН 19.11.2019 (граничний термін 15.11.2019) із затримкою 4 календарних дні;

податкова накладна № 100 від 22.10.2019 на суму ПДВ 41666,67 грн., подана на реєстрацію до ЄРПН 29.11.2019, зареєстрована в ЄРПН 29.11.2019 (граничний термін 15.11.2019) із затримкою 14 календарних днів.

Щодо реєстрації податкової накладної №436 від 22.10.2019, то суд зазначає, що згідно з наданих відповідачем квитанцій про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних вбачається, що вказана податкова накладна була подана на реєстрацію 22.10.2019, проте не була зареєстрована, оскільки автоматичною перевіркою виявлено порушення порядку обрахунку графи 10 розділу Б, сума у графі 10 не збігалася із розрахованою. Однак, в цей же день зазначене порушення було виправлене позивачем і податкова накладна була зареєстрована 22.10.2019.

У той же час доводи позивача про виконання ним вимог п. 201.10. ст. 201 ПК України в частині дотримання строку реєстрації податкових накладних зводяться виключно до того, що податковим органом протягом операційного дня не було надіслано ТОВ «Подільський Енергоконсалтинг» квитанції про прийняття або неприйняття вказаних податкових накладних.

Разом із тим у своїх поясненнях позивач залишає поза увагою дату, коли він направив на реєстрації відповідні податкові накладні, як і не надає жодних доказів про те, що ним направлялися спірні податкові накладні до ЄРПН в строк визначений п. 201.10. ст. 201 ПК України. Так, про вчинення таких юридичних та фактичних дій щодо своєчасної реєстрації податкових накладних не зазначено ані у описовій частині позовної заяви, ані у наданих до суду матеріалах.

Більше того, надані позивачем витяги із протоколів системи M.E.Doc повністю підтверджують висновки контролюючого органу про те, що причиною порушення термінів реєстрації податкових накладних стала бездіяльність позивача яка полягала у невчасному поданні електронних документів для реєстрації в Реєстрі.

Зокрема, позивачем надано витяг з M.E.Doc опису XML-структури податкової накладної, дані яких підтвердили порушення строку товариством реєстрації податкових накладних. Так, досліджуючи відповідні квитанції про подання на реєстрації спірних податкових накладних суд звертає увагу на наказ Міністерства доходів і зборів України від 29.11.2013 № 729, яким затверджено Формат (стандарт) електронного документа звітності суб`єктів господарювання, та в пункті 7 якого затверджені розшифровки назв елементів електронних документів, відповідно до яких формуються і квитанції про прийняття чи не прийняття поданих електронних документів. Зокрема, згідно із цим Форматом (стандартом) рядок в квитанції - D_FILL - це "дата заповнення документа суб`єктом господарювання" (формат ддммррр).

Із наявних в матеріалах справи та долучених позивачем до позовної заяви витягів з M.E.Doc вбачається, що дати заповнення документа, зазначені в рядках D_FILL знаходяться поза межами встановлених нормами п. 201.10 ст. 201 ПК України строків реєстрації податкових накладних, що підтверджує як правомірність висновків відповідача про наявність підстав для застосування штрафних санкцій так і правильність розрахунку застосованих санкцій.

Із вищевикладеного слід зробити висновок, що позивачем не дотримані вимоги ПК України та Порядку № 1246 щодо порядку та строків реєстрації податкових накладних в ЄРПН, а саме спірні податкові накладні не були подані на реєстрацію в ЄРПН до граничного терміну визначеного пунктом 201.10 статті 201 ПК України. Доказів зворотнього позивачем не надано.

Оскільки за порушення термінів реєстрації податкових накладних встановлена відповідальність згідно з положеннями ст. 120-1 ПК України, то застосування такої відповідальності контролюючим органом до позивача не суперечить вимогам Податкового кодексу України.

З огляду на вищевикладене, суд доходить висновку, що відповідачем правомірно прийнято податкове повідомлення-рішення № 0000045211 від 09.01.2020, яким до позивача застосовано штраф за порушення граничних термінів реєстрації податкових накладних / розрахунків коригування до податкових накладних в ЄРПН в сумі 2066150,80 грн., а тому немає підстав для скасування цього податкового повідомлення-рішення.

У відповідності до положень статті 9 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Відповідно до частини першої, другої статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Враховуючи викладене, суд дійшов переконання, що у спірних правовідносинах відповідач зазначеного припису дотримався, а тому відсутні ознаки порушення ним прав, свобод та законних інтересів позивача.

Відтак, перевіривши юридичну та фактичну обґрунтованість доводів сторін, оцінивши докази суб`єкта владних повноважень на підтвердження правомірності своїх рішень та дій суд приходить до висновку, що у задоволенні адміністративного позову належить відмовити повністю.

З урахуванням положень ст. 139 КАС України підстав для відшкодування позивачу витрат зі сплати судового збору немає.

Керуючись ст.ст. 73, 74, 75, 76, 77, 90, 94, 139, 241, 245, 246, 250, 255, 295 КАС України, суд -

ВИРІШИВ:

В задоволенні адміністративного позову відмовити.

Рішення суду першої інстанції набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 255 КАС України.

Відповідно до ст. 295 КАС України, апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Позивач: Товариство з обмеженою відповідальністю "Подільський Енергоконсалтинг" (вул. Енергетична, 5, м. Вінниця, 21022, код ЄДРПОУ 36830374)

Відповідач: Офіс великих платників податків Державної податкової служби (вул. Дегтярівська, 11Г, м. Київ, 04119, код ЄДРПОУ 43141471)

Суддя Комар Павло Анатолійович