Постанова № 91322981, 01.09.2020, Богуславський районний суд Київської області

Дата ухвалення
01.09.2020
Номер справи
358/922/20
Номер документу
91322981
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

гСправа № 358/922/20 Провадження № 3/358/314/20

П О С Т А Н О В А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

01 вересня 2020 року м. Богуслав

суддя Богуславського районного суду Київської області Корбут В.М., розглянувши матеріали, що надійшли від Богуславського відділення поліції Миронівського відділу поліції ГУ Національної поліції в Київській області про притягнення до адміністративної відповідальності:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , паспорт серії НОМЕР_1 від 08.12.2000 року, виданий Миронівським РВ ГУ МВС України в Київській області, працюючий охоронцем в «Гарант Безпека Богуслав»,

за статтею 124, частиною першою статті 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

В С Т А Н О В И В :

07 серпня 2020 року до Богуславського районного суду Київської області надійшли два адміністративних матеріали щодо ОСОБА_1 за ст. 124 та ч.1 ст. 130 КУпАП України.

Так, згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ДПР18 № 056630 вбачається, що 05 квітня 2020 року о 16 годині 10 хвилин в м. Богуслав по вул. Кільцева, водій ОСОБА_1 , керуючи транспортним засобом Dacia Super Nova, державний номерний знак НОМЕР_2 з ознаками алкогольного сп`яніння, а саме запах алкоголю з порожнини рота, порушення мови, порушення координації рухів. Згідно довідки медичного огляду №173 водій керував транспортним засобом в стані алкогольного сп`яніння, чим порушив вимоги п. 2.9(а) Правил дорожнього руху України, за що передбачена відповідальність за ч.1 ст.130 КУпАП.

Крім того, згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ДПР18 № 056629 вбачається, що 05 квітня 2020 року о 16 годині 10 хвилин в м. Богуслав по вул. Кільцева, водій ОСОБА_1 , керуючи транспортним засобом Dacia Super Nova, державний номерний знак НОМЕР_2 здійснив виїзд на зустрічну смугу для руху та допустив зіткнення з автомобілем ЗАЗ Sens, державний номерний знак НОМЕР_3 , який рухався в зустрічному напрямку. Внаслідок ДТП автомобілі отримали механічні пошкодження з матеріальними збитками, чим порушив вимоги п.п. 11.3, 11.4 ПДР України, за що передбачена відповідальність за ст. 124 КУпАП.

Враховуючи положення статті 36 КУпАП, з метою повного і об`єктивного розгляду вищевказаних адміністративних матеріалів та вирішення питання про накладення адміністративного стягнення, суд вважає за необхідне дані справи відносно ОСОБА_1 об`єднати в одне провадження.

В судовому засіданні особа, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 пояснив, що приблизно в квітні 2020 року він їхав з с. Юхни в м. Богуслав на своєму автомобілі Дачія. Оскільки до цього він випив пиво, тому скоїв ДТП з іншим автомобілем. Внаслідок ДТП він потрапив до реанімації Богуславської ЦРЛ. Свою вину в тому, що керував автомобілем в нетверезому стані та потратив в ДТП повністю визнав, просив суворо не карати.

Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення особи, відносно якої складено адміністративні протоколи, суд приходить до наступних висновків.

Згідно зі статті 7 КУпАП, ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв`язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності. Застосування уповноваженими на те органами і посадовими особами заходів адміністративного впливу провадиться в межах їх компетенції, у точній відповідності з законом.

Згідно п.1.3 Правил дорожнього руху, затверджених постановою КМ України від 10.10.2001 року № 1306 (далі-по тексту Правила) учасники дорожнього руху зобов`язані знати й неухильно виконувати вимоги цих Правил.

Згідно п. 2.9 (а) водієві забороняється керувати транспортним засобом у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.

У відповідності до пункту 11.3 Правил на дорогах із двостороннім рухом, які мають по одній смузі для руху в кожному напрямку, за відсутності суцільної лінії дорожньої розмітки чи відповідних дорожніх знаків виїзд на смугу зустрічного руху можливий лише для обгону та об`їзду перешкоди або зупинки чи стоянки біля лівого краю проїзної частини в населених пунктах у дозволених випадках, при цьому водії зустрічного напрямку мають перевагу.

У відповідності до пункту 11.4 Правил на дорогах з двостороннім рухом, які мають щонайменше дві смуги для руху в одному напрямку, забороняється виїжджати на призначений для зустрічного руху бік дороги.

Згідно з пунктом 1.9. Правил, особи, які порушують ці Правила, несуть відповідальність згідно із законодавством.

Відповідно до частини першої статті 130 КУпАП, адміністративна відповідальність передбачена за керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп`яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.

Відповідно до статті 124 КУпАП, передбачена відповідальність за порушення учасниками дорожнього руху правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів, вантажу, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна.

Відповідно до статей 251, 252 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, а також іншими документами.

Дослідивши протокол про адміністративне правопорушення серії ДПР18 № 056630 від 05.08.2020 року; протокол про адміністративне правопорушення серії ДПР18 № 056629 від 05.08.2020 року; постанову про закриття кримінального провадження від 24.07.2020 року; витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань; реєстраційну картку ЄО №1221 від 05.04.2020 року; схему місця ДТП від 05.04.2020 року; медичну довідку №173 від 05.04.2020 року, в якій зазначено, що ОСОБА_1 встановлений діагноз ЗЧМТ. Забій гол. мозку. Забій рани обличчя. Алкогольне сп`яніння; письмові пояснення ОСОБА_1 від 05.08.2020 року та пояснення ОСОБА_1 надані в судовому зсіданні, які узгоджуються між собою і не викликають сумнівів у їх правдивості та об`єктивності, суд приймає до уваги, як докази вини ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ст. 124 КУпАП та ст.130 ч. 1 КУпАП.

Обставинами, що пом`якшують відповідальність ОСОБА_1 за вчинення адміністративних правопорушень є його щире каяття.

Обставин, що обтяжують відповідальність судом не встановлено.

При накладенні адміністративного стягнення на ОСОБА_1 суд враховує характер вчинених правопорушень, його особу, майновий стан, стан здоров`я, ступінь вини, яку він визнає, пом`якшуючі обставини, відсутність обтяжуючих обставин та зважаючи на те, що адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративні правопорушення, а також запобіганню вчинення нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами, суд дійшов до висновку, що з метою виховання ОСОБА_1 та запобігання вчинення ним нових правопорушень, необхідним та достатнім є застосування до нього адміністративного стягнення в межах ст. 130 ч. 1 КУпАП у вигляді штрафу з позбавленням права керування транспортними засобами.

Відповідно до пункту п`ятого частини другої статті 4 Закону України «Про судовий збір» у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення ставка судового збору встановлюється у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Відповідно до статті 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення, а тому з правопорушника слід стягнути 420 (чотириста двадцять) гривень 40 копійок судового збору.

На підставі вищевикладеного та керуючись статтями 124, 130, 276-280, 283-287 Кодексу України про адміністративні правопорушення, пунктом п`ятим частини другої статті 4 Закону України «Про судовий збір», суд, -

П О С Т А Н О В И В :

Об`єднати справу № 358/922/20 провадження № 3/358/314/20 за ст. 130 ч. 1 КУпАП та справу № 358/923/20 провадження № 3/358/315/20 за ст. 124 КУпАП в одне провадження відносно ОСОБА_1 та присвоїти єдиний унікальний номер справи: №358/922/20 провадження № 3/358/314/20.

Визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених статтею 124 та частиною 1 статті 130 КУпАП, наклавши адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 10200 (десять тисяч двісті) гривень 00 копійок з позбавленням права керування транспортними засобами на строк 1 (один) рік.

Штраф має бути сплачений порушником не пізніше як протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому копії постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження або опротестування даної постанови – не пізніше як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги або протесту без задоволення.

У разі несплати штрафу у строк, встановлений статтею 307 КУпАП, стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , паспорт серії НОМЕР_1 від 08.12.2000 року, виданий Миронівським РВ ГУ МВС України в Київській області, штраф у подвійному розмірі в сумі 20400 (двадцять тисяч чотириста) гривень 00 копійок, відповідно до статті 308 КУпАП.

Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , паспорт серії НОМЕР_1 від 08.12.2000 року, виданий Миронівським РВ ГУ МВС України в Київській області, на користь держави судовий збір в розмірі 420 (чотириста двадцять) гривень 40 коп.: Отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106; Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783; Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); Рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001; Код класифікації доходів бюджету: 22030106.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Постанова може бути оскаржена порушником, його представником чи захисником протягом десяти днів з дня винесення постанови, шляхом подачі апеляційної скарги до Київського апеляційного суду через Богуславський районний суд Київської області.

Строк пред`явлення постанови до виконання три місяці.

Головуючий: суддя В. М. Корбут