Постанова № 91313159, 26.08.2020, Великолепетиський районний суд Херсонської області

Дата ухвалення
26.08.2020
Номер справи
649/738/20
Номер документу
91313159
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Справа № 649/738/20

Провадження № 3/649/340/20

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

26 серпня 2020 року суддя Великолепетиського районного суду Херсонської області Гапоненко Р.В., за участю заступника керівника Каховської місцевої прокуратури Довбня Є.С., розглянувши матеріали, які надійшли від Департаменту стратегічних розслідувань Управління стратегічних розслідувань в Херсонській області про притягнення до адміністративної відповідальності:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця смт Велика Лепетиха Великолепетиського району Херсонської області, українця, громадянина України, працюючого в філії ПАТ ДПЗКУ "Великолепетиський елеватор" - апаратником, депутата Великолепетиської селищної ради VIІ скликання Великолепетиського району Херсонської області, проживаючого по АДРЕСА_1 , за ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, ч. 1 ст. 45 Закону України "Про запобігання корупції", -

В С Т А Н О В И В :

До Великолепетиського районного суду Херсонської області 14.08.2020 року надійшли матеріали про адміністративне правопорушення пов`язане з корупцією у відношенні ОСОБА_1 у яких зазначено, що ОСОБА_1 рішенням І сесії VІІ скликання Великолепетиської селищної ради Херсонської області від 10.11.2015 року №1 було обрано депутатом Великолепетиської селищної ради.

Таким чином, депутат Великолепетиської селищної ради Херсонської області VІІ скликання ОСОБА_1 є суб`єктом декларування та відповідальності, на якого поширюється дія Закону України "Про запобігання корупції"

Отже, депутат Великолепетиської селищної ради Херсонської області ОСОБА_2 був забов`язаний подати щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2019 рік з 01.01.2020 до 23 год. 59 хв. 31.05.2020 року включно.

Однак відповідно до відомостей Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, ОСОБА_1 подав щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2019 рік лише 03.06.2020 року о 13 год. 35 хв., тобто несвоєчасно.

У судовому засіданні ОСОБА_2 свою вину визнав та пояснив суду, що дійсно щорічну декларацію за 2019 рік не подав завчасно, у зв`язку з тим, що не надав цому належного значення. Щиро розкаявся у вчиненому адміністративному правопорушенні.

У судовому засіданні заступник керівника Каховської місцевої прокуратури Довбня Є.С. вважає, що у протоколі про вчинення правопорушення, пов`язаного з корупцією, за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, та матеріалах справи, які надійшли до суду разом з протоколом достатньо доказів на підтвердження факту вчинення ОСОБА_2 адміністративного правопорушення, яке пов`язане з корупцією, а саме: несвоєчасне подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, відповідальність за яке передбачена за ч.1 ст. 172-6 КУпАП.

Статтею 4 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» визначено, що депутат місцевої ради набуває свої повноваження в результаті обрання його до ради, відповідно до Закону України «Про вибори депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів», повноваження депутата місцевої ради починаються з дня відкриття першої сесії відповідної ради з моменту офіційного оголошення підсумків виборів відповідною територіальною виборчою комісією.

Частиною 3 ст. 8 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» иизначено, що на депутатів місцевих рад поширюються вимоги та обмеження, встановлені антикорупційним законодавством.

Відповідно до ч. 1 ст.18 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад», депутат місцевої ради зобов`язаний додержуватися Конституції та законів України, актів Президента України, Кабінету Міністрів України, регламенту ради та інших нормативно-правових актів, що визначають порядок діяльності ради та її органів.

Відповідно до ст.1 Закону України «Про запобігання корупції», суб`єкти декларування - особи, зазначені у п. 1, підпунктах "а" і "в" п. 2, пунктах 4 і 5 ч. 1 ст. 3 ЗУ «Про запобігання корупції», інші особи, які зобов`язані подавати декларацію.

Згідно з п. п. «б» п.1 ч. 1 ст.З Закону України "Про запобігання корупції" депутати місцевих рад є суб`єктами, на яких поширюється дія вказаного Закону.

Згідно з ч. 1 ст. 45 Закону України "Про запобігання корупції", особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини 1 ст. З цього Закону, зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному вебсайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Відповідно до п. п. 1 п. 5 розділу II Рішення Національного агентства з питань запобігання корупції № 3 від 10.06.2016 у редакції від 12.12.2019 № 168/19 «Порядок формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», що зареєстровано в Міністерстві юстиції України 15.07.2016 за № 959/29089, 27.12.2019 № 1301/34272 щорічна декларація - декларація, яка подається відповідно до ч. 1 ст. 45 Закону України "Про запобігання корупції" у період з 00 годин 00 хвилин 01 січня до 00 годин 00 хвилин 01 квітня року, наступного за звітним роком. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація.

Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» № 530-ІХ від 17.03.2020, який набрав чинності 17 березня 2020 року, розділ XIII Прикінцевих положень Закону України "Про запобігання корупції" доповнено пунктом 21, згідно з яким декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, які відповідно до ст. 45 Закону України "Про запобігання корупції" подаються за минулий рік до 1 квітня, у 2020 році суб`єкти декларування подають до 1 червня.

Подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, як і будь-якої іншої звітності, передбачає вчинення суб`єктами декларування певних підготовчих дій: зокрема перевірку строку дії ЕЦП, правильність зазначення прізвища, ім`я та по батькові при його отриманні, наявність доступу до поштових скриньок, збір інформації, що необхідна для заповнення декларації тощо. З цією метою законодавець встановив строк для заповнення та подання декларації - 3 місяці. А у поточному році, у зв`язку з набранням чинності Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)», внесено зміни до Закону України «Про запобігання корупції», згідно з якими у 2020 році термін подання щорічних декларацій продовжено до 01.06.2020.

Вина ОСОБА_2 у вчиненні правопорушення, пов`язаного з корупцією, за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, підтверджується матеріалами справи про адміністративне правопорушення, а саме: протоколом №144/2020 від 14.08.2020 року, результатами пошуку Єдиного державного реєстру декларацій, іншими матеріалами справи, а також поясненнями самого ОСОБА_1 .

Суд вислухавши пояснення ОСОБА_2 , враховуючи думку прокурора, який просив суд притягнути правопорушника до адміністративної відповідальності та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу, дослідивши матеріали справи, враховуючи характер вчиненого адміністративного корупційного правопорушення, дані про особу порушника, ступінь його вини, майновий стан, вважає за необхідне накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 50 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 850 грн. (50х17 грн.).

Керуючись ч. 1 ст. 172-6, ст.ст. 279-280 КУпАП, ч. 1 ст. 45 Закону України „Про запобігання корупції", -

П О С Т А Н О В И В :

ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, ч. 1 ст. 45 Закону України "Про запобігання корупції" та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі п`ятдесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян, який складає 850 (свісімсот п`ятдесят) гривень. Суму штрафу сплатити на номер рахунку (IBAN): UA868999980313080106000021083, код отримувача (ЄДРПОУ): 37743660, код класифікації доходів бюджету: 21081100, отримувач коштів: УК у В-Лепет. р-ні/В-Лепет. р-н/21081100, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП).

Стягнути з ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) судовий збір на користь Держави у розмірі 420 (чотириста двадцять) гривень 40 коп. Отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), номер рахунку (IBAN): UA908999980313111256000026001, код отримувача (ЄДРПОУ): 37993783, код класифікації доходів бюджету: 22030106.

Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, а також прокурором у випадках, передбачених частиною п`ятою статті 7 КУпАП, до Херсонського апеляційного суду через Великолепетиський районний суд Херсонської області.

Строк пред`явлення постанови до виконання три місяці з наступного дня після набрання постановою законної сили.

Головуючий підпис