
Справа № 583/3073/20
3/583/1089/20
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
03 вересня 2020 року суддя Охтирського міськрайонного суду Сумської області Плотникова Н.Б., розглянувши матеріали, що надійшли від Гетьманського національного природного парку про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 , громадянинаУкраїни, не працюючого, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1
за ст. 91 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
ВСТАНОВИВ:
25.08.2020 р. на розгляд до суду надійшов протокол № 000087 від 23.08.2020 р. про адміністративне правопорушення, складений інспектором з охорони ПЗФ Охтирського відділення Хоменко Д.А., згідно якого ОСОБА_1 23.08.2020 року об 11.05 год. порушив охоронний режим Гетьманського національного природного парку, а саме: плавав на човні по р. Ворскла з підвісним бензиновим двигуном в кварталі № 16 Охтирського ПНДЗ, дана територія входить до складу Гетьманського НПП, зона регульованої рекреації, чим порушив ст. 21, ст. 64 п. е Закону України «Про природно-заповідний фонд», проект організації території Гетьманського НПП, чим скоїв правопорушення, передбачене ст. 91 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Суд, вивчивши матеріали справи, вважає, що у відповідності до положень ст. 278 КУпАП матеріал необхідно повернути на доопрацювання зі слідуючих підстав.
Відповідно до п.2 ст. 278 КУпАП орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує питання, чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Протокол про адміністративне правопорушення має відповідати вимогам ст.256 КУпАП, в якому має бути зазначено: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім`я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі. Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності; при наявності свідків і потерпілих протокол може бути підписано також і цими особами.
Справа була призначена на 03.09.2020 року, та при розгляді було встановлено, що в протоколі про адміністративне правопорушення не зазначено, на якому саме човні плавав ОСОБА_1 (номер, модель), в протоколі лише зазначено, що предмет та знаряддя правопорушення не вилучалися.
В протоколі лише зазначено предмет та знаряддя правопорушення не вилучалися.
За змістом ст.ст. 279, 280 КУпАП справа про адміністративне правопорушення суддею повинна розглядатися у межах тих обставин, які зазначені у протоколу про таке порушення.
Відповідно до санкції ст. 91 КУпАП передбачено накладення штрафу на громадян від дев`яти до двадцяти чотирьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення та незаконно добутих природних ресурсів чи без такої.
Враховуючи, що в протоколі не зазначено ідентифікуючих ознак човна, суд позбавлений можливості вирішити питання щодо конфіскації знарядь та засобів вчинення правопорушення, яка передбачена санкцією ст. 91 КУпАП.
У відповідності до вимог ст.ст. 245, 251, 252, 280 КУпАП завданням провадження в справах про адміністративне правопорушення є своєчасне, всебічне, повне й об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Відповідно до п. 12 Постанови Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ «Про деякі питання дотримання розумних строків розгляду судами цивільних, кримінальних справ і справ про адміністративні правопорушення» від 17 жовтня 2014 року № 11, норми КУпАП не забороняють повернення протоколу про адміністративне правопорушення, складеного без додержання вимог статті 256 цього Кодексу вмотивованою постановою суду для належного оформлення.
За таких обставин вказаний протокол про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 необхідно направити до Гетьманського національного природного парку на доопрацювання, для усунення вказаних вище недоліків.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 256, 278 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суд, -
ПОСТАНОВИВ :
Повернути адміністративний матеріал про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ст. 91 Кодексу України про адміністративні правопорушення до Гетьманського національного природного парку для доопрацювання з підстав, зазначених у мотивувальній частині постанови.
Постанова остаточна і оскарженню не підлягає.
Суддя Охтирського
міськрайонного суду: Н.Б. Плотникова