Постанова № 9130797, 02.12.2008, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
02.12.2008
Номер справи
2а-6567/08
Номер документу
9130797
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 2а- 6567/08

Категорія 72

ПОСТАНОВА

Іменем України

02 грудня 2008 року

Луганський окружний адміністративний суд у складі: Судді:Качуріної Л.С. , При секретарі:Смішливій І.М. ,

в присутності сторін:

представник позивача - Алейніков О.В. відповідач - не з'явився.

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за адміністративним позовом Державної податкової інспекції у місті Свердловську до Товариства з обмеженою відповідальністю „Чайка" про стягнення податкової заборгованості , -

ВСТАНОВИВ:

04.03.2008 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Державної податкової інспекції у місті Свердловську до Товариства з обмеженою відповідальністю „Чайка" про стягнення податкової заборгованості.

Позивач в обґрунтування своїх позовних вимог посилається на те, що Товариство з обмеженою відповідальністю "Чайка" (далі за текстом - ТОВ "Чайка") зареєстровано як суб'єкт підприємницької діяльності з правом юридичної особи Свердловським виконавчим комітетом 03.02.1994 року за № 1 391 120 0000 000026 і внесено до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України, що підтверджується довідкою Головного управління статистики у Луганській області № 44600 від 06.06.2005р.

Згідно Статуту ТОВ "Чайка", зареєстрованого Виконкомом Свердловської міської Ради 19.05.2005р., місцезнаходження підприємства: 94800, Луганська область, м. Свердловськ, провулок Лутугіна, 1. Відповідно Довідки ДПІ у м. Свердловську від 15.02.2008 року №74/29 за відповідачем рахується 14 банківських рахунків.

Так, станом на 13.02.2008 року податковий борг ТОВ „Чайка" по збору за забруднення навколишнього природного середовища складає 7024, 54 грн.

Так, за період з 21.08.2006 року по 13.02.2008 року ТОВ „Чайка" має самостійно узгоджену суму податкового зобов'язання по збору за забруднення навколишнього природного середовища в сумі - 6 816, 81 грн., що підтверджується наступними податковими розрахунками: податковийрозрахунок зборуза забруднення навколишньогоприродного середовища від 01.08.06 р. № 15437 на суму 1500, 86 грн. , враховуючи часткову сплату у розмірі 587, 47 грн. та переплату у розмірі 0, 32 грн, податковий борг по даному розрахунку складає 913, 07 грн. податковий розрахунок збору за забруднення навколишнього природного середовища від 02.11.06 р. № 23333 на суму 2056, 16 грн.

податковийрозрахунокзборузазабрудненнянавколишнього

середовища від 09.02.07 р. № 32646 на суму 1995, 04 грн.

податковийрозрахунокзборузазабрудненнянавколишнього

середовища від 20.04.07 р. № 8205 на суму 1811, 41 грн.

податковийрозрахунокзборузазабрудненнянавколишнього

середовища від 13.08.07 р. № 19179 на суму 26, 83 грн.

податковий розрахунок збору за забруднення навколишнього природного середовища від 11.10.07 р. № 24024 на суму 14, 30 грн.

Нараховані податкові зобов'язання по збору за забруднення навколишнього природного середовища в загальному розмірі - 170 грн.

Згідно податкового повідомлення-рішення від 11.09.07 р. № 000491840/0 до відповідача застосовані штрафні санкції за невчасну подачу податкової декларації у розмірі 170 грн. (вказане податкове повідомлення-рішення платником не оскаржене і є узгодженим)

Пеня за порушення строків перерахування збору за забруднення навколишнього природного середовища в загальному розмірі 37, 73 грн.

Так, згідно розрахунку залишку несплаченої пені за даними особових рахунків платника від 25.02.2008 року - відповідач має залишок несплаченої пені по збору за забруднення навколишнього природного середовища в загальному розмірі 37, 73 грн.

Період нарахування вказаної пені - з 29.01.2007 року по 13.09.2007 року. Вказана сума пені по збору за забруднення навколишнього природного середовища платником податків не сплачена в добровільному порядку.

Таким чином за період з 21.08.2006 року по 13.02.2007 року за платником рахується податковий борг по збору за забруднення навколишнього природного середовища в загальному розмірі 702434 грн., що підтверджується витягом з особового рахунку платника податків станом на 13.02.2008 року.

З метою погашення податкового боргу ТОВ „Чайка" ДПІ у м. Свердловську було нарочним вручено відповідачу першу податкову вимогу за № 1/266 від 26.08.2004 року та другу податкову вимогу за № 2/200 від 28.08.2006 року.

Суми податкового боргу, вказані у податкових вимогах залишилися не сплаченими.

Позивач в судовому засіданні позовні вимоги підтримав в повному обсязі.

Відповідач в судове засідання не з'явився, причини неявки суду не доповів, про дату, місце та час слухання справи був повідомлений належним чином, що підтверджується поштовим повідомленням.

Суд дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, дійшов до висновку про задоволення адміністративного позову з наступних підстав.

В судовому засіданні встановлено що, Товариство з обмеженою відповідальністю "Чайка" (далі за текстом - ТОВ "Чайка") зареєстровано як суб'єкт підприємницької діяльності з правом юридичної особи Свердловським виконавчим комітетом 03.02.1994 року за № 1 391 120 0000 000026 і внесено до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України, що підтверджується довідкою Головного управління статистики у Луганській області № 44600 від 06.06.2005р.

Згідно Статуту ТОВ "Чайка", зареєстрованого Виконкомом Свердловської міської Ради 19.05.2005р., місцезнаходження підприємства: 94800, Луганська область, м. Свердловськ, провулок Лутугіна, 1. Відповідно Довідки ДПІ у м. Свердловську від 15.02.2008 року №74/29 за відповідачем рахується 14 банківських рахунків.

Так, станом на 13.02.2008 року податковий борг ТОВ „Чайка" по збору за забруднення навколишнього природного середовища складає 7024, 54 грн.

Так, за період з 21.08.2006 року по 13.02.2008 року ТОВ „Чайка" має самостійно узгоджену суму податкового зобов'язання по збору за забруднення навколишнього природного середовища в сумі - 6 816, 81 грн., що підтверджується наступними податковими розрахунками:

податковий розрахунок збору за забруднення навколишнього природного середовища від 01.08.06 р. № 15437 на суму 1500, 86 грн. , враховуючи часткову сплату у розмірі 587, 47 грн. та переплату у розмірі 0, 32 грн, податковий борг по даному розрахунку складає 913, 07 грн.

податковий розрахунок збору за забруднення навколишнього природного середовища від 02.11.06 р. № 23333 на суму 2056, 16 грн.

податковийрозрахунокзборузазабрудненнянавколишнього

середовища від 09.02.07 р. № 32646 на суму 1995, 04 грн.

податковийрозрахунокзборузазабрудненнянавколишнього

середовища від 20.04.07 р. № 8205 на суму 1811, 41 грн.

податковийрозрахунокзборузазабрудненнянавколишнього

середовища від 13.08.07 р. № 19179 на суму 26, 83 грн.

податковий розрахунок збору за забруднення навколишнього природного середовища від 11.10.07 р. № 24024 на суму 14, 30 грн.

Нараховані податкові зобов'язання по збору за забруднення навколишнього природного середовища в загальному розмірі -170 грн.

Згідно податкового повідомлення-рішення від 11.09.07 р. № 000491840/0 до відповідача застосовані штрафні санкції за невчасну подачу податкової декларації у розмірі 170 грн. (вказане податкове повідомлення-рішення платником не оскаржене і є узгодженим)

Пеня за порушення строків перерахування збору за забруднення навколишнього природного середовища в загальному розмірі 37, 73 грн.

Так, згідно розрахунку залишку несплаченої пені за даними особових рахунків платника від 25.02.2008 року - відповідач має залишок несплаченої пені по збору за забруднення навколишнього природного середовища в загальному розмірі 37, 73 грн.

Період нарахування вказаної пені - з 29.01.2007 року по 13.09.2007 року. Вказана сума пені по збору за забруднення навколишнього природного середовища платником податків не сплачена в добровільному порядку.

Таким чином за період з 21.08.2006 року по 13.02.2007 року за платником рахується податковий борг по збору за забруднення навколишнього природного середовища в загальному розмірі 702434 грн., що підтверджується витягом з особового рахунку платника податків станом на 13.02.2008 року.

З метою погашення податкового боргу ТОВ „Чайка" ДПІ у м. Свердловську було нарочним вручено відповідачу першу податкову вимогу за № 1/266 від 26.08.2004 року та другу податкову вимогу за № 2/200 від 28.08.2006 року.

Згідно ст. 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки та збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Згідно з п.3 ч. 1 ст. 9 Закону України „Про систему оподаткування" платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані сплачувати належні суми податків і зборів у встановлені законом терміни.

Пунктом 11 ст. 10 Закону України „Про державну податкову службу в Україні" зазначено, що органи державної податкової служби мають право стягувати заборгованість перед бюджетом та державними цільовими фондами за рахунок їх майна.

Згідно п.5.3 ст. 5 Закону України „Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" від 21.12.2000р. № 2181, який є спеціальним Законом з питань оподаткування, та регламентує, поряд з іншими, порядок погашення зобов'язань юридичних осіб або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з обов'язкових платежів, платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку.

Узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнаються сумою податкового боргу платника податків.

В п.п.3.1.1 п.3.1 ст. 3 Закону України № 2181 законодавчо закріплено, що активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.

Активами платника податків за змістом п.1.7 ст. 1 Закону № 2181 є кошти, матеріальні та нематеріальні цінності, що належать юридичній або фізичній особі за правом власності або повного господарського відання.

При самостійному нарахуванні суми податкового зобов'язання платником зарахування пені розпочинається від першого робочого дня, наступного за останнім граничного строку сплати податкового зобов'язання, визначеного ЗУ № 2181 та закінчується у день прийняття банком, обслуговуючим платника податків, платіжного доручення на сплату суми податкового боргу ( п. 16.3.1 ст. 16). Одночасно, відповідно до п. 3.2 Інструкції „Про порядок нарахування та погашення пені", затвердженої наказом ДПА України від 01.03.2001р. № 77 і зареєстрованої Мінюстом України 16.03.2001р. за № 240/5431, якщо сплати податкового зобов'язання збігається з вихідним (святковим ) днем, то останнім днем граничного строку сплати вважається перший робочий день після вихідного (святкового) дня.

Сума податкового боргу до цього часу відповідачем не сплачена, таким чином, позовні вимоги є обґрунтованими та такими, що підлягають повному задоволенню.

Питання про розподіл судових витрат, відповідно до ст. 94 КАС України вирішується таким чином. Так як судове рішення ухвалене на користь сторони суб'єкта владних повноважень, суд присуджує з іншої сторони всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати, пов'язані із залученням свідків та проведенням судових експертиз. Відповідно до ч.4 ст. 94 КАС України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Керуючись ст. ст. 2, 17, 18, 87, 94, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд-

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Державної податкової інспекції у місті Свердловську до Товариства з обмеженою відповідальністю „Чайка" про стягнення податкової заборгованості задовольнити повністю.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю „Чайка" суму податкового боргу по збору за забруднення навколишнього природного середовища , з урахуванням пені, який виник за період з 21.08.2006 року по 13.02.2008 року у загальному розмірі 7024, 54 грн., шляхом звернення стягнення на активи боржника на р/р № 33117329700072 КФК 11021000 УДК в Луганській області в установі банку, МФО 804013, код одержувача 24048566.

Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана в строк, встановлений цим Кодексом,

Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в десятиденний строк з дня проголошення постанови заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку частини 5 статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України.

Постанову складено в повному обсязі та підписано 02 грудня 2008 року.