Постанова № 91304030, 03.09.2020, Зміївський районний суд Харківської області

Дата ухвалення
03.09.2020
Номер справи
621/2034/20
Номер документу
91304030
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Справа №621/2034/20

Пр. 3/621/317/20

Постанова

Іменем України

03 вересня 2020 року м. Зміїв

Суддя Зміївського районного суду Харківської області Бібік О.В., розглянувши матеріали, які надійшли від начальника Зміївського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Харківській області Горбунова Р.О. про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, що проживає за адресою: АДРЕСА_1 , до адміністративної відповідальності протягом року не притягувався,

за ч. 1 ст. 130, ч. ч. 1, 2 ст. 126, ст. 124 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

ВСТАНОВИВ:

Згідно протоколу про адміністративне правопорушення ДПР18 № 445435 від 26.07.2020, складеного поліцейським СРПП Зміївського ВП ГУНП в Харківській області ст.сержантом поліції Мельник С.І., ОСОБА_1 26.07.2020, о 22 год 00 хв, по вул. Будівельній, 44 в смт. Слобожанське Зміївського району Харківської області, керуючи належним ОСОБА_2 автомобілем ВАЗ-2107, реєстраційний номер НОМЕР_1 , не врахував дорожньої обстановки, не вибрав безпечної швидкості, внаслілок чого не впорався з керуванням та здійснив наїзд на перешкоду, в результаті чого автомобіль отримав механічні пошкодження, чим порушив п. 12.1 Правил дорожнього руху України.

Крім того, згідно протоколу про адміністративне правопорушення ДПР18 № 444110 від 26.07.2020, складеного інспектором СРПП Зміївського ВП ГУНП в Харківській області ст.лейтенантом поліції Нікуліним В.В., ОСОБА_1 26.07.2020, о 22 год 00 хв, по вул. Будівельній в смт. Слобожанське Зміївського району Харківської області, керував належним ОСОБА_2 автомобілем ВАЗ-2107, реєстраційний номер НОМЕР_1 , не маючи поліса обов`язкового страхування цивільно-правової відповідалтності власників наземних транспортних засобів, чим порушив п. 2.1 г Правил дорожнього руху України.

Крім того, згідно протоколу про адміністративне правопорушення ДПР18 № 444110 від 26.07.2020, складеного інспектором СРПП Зміївського ВП ГУНП в Харківській області ст.лейтенантом поліції Нікуліним В.В., ОСОБА_1 26.07.2020, о 22 год 00 хв, по вул. Будівельній в смт. Слобожанське Зміївського району Харківської області, керував належним ОСОБА_2 автомобілем ВАЗ-2107, реєстраційний номер НОМЕР_1 , не маючи права керування таким транспортним засобом, чим порушив п. 2.1 а Правил дорожнього руху України.

Крім того, згідно протоколу про адміністративне правопорушення ДПР18 № 445433 від 27.07.2020, складеного поліцейським СРПП Зміївського ВП ГУНП в Харківській області ст.сержантом поліції Мельник С.І., ОСОБА_1 26.07.2020, о 22 год 00 хв, по вул. Будівельній, 44 в смт. Слобожанське Зміївського району Харківської області, керував належним ОСОБА_3 автомобілем ВАЗ-2107, реєстраційний номер НОМЕР_1 , в стані алкогольного сп`яніння, який встановлено із застосуванням приладу Драгер № 6820, за висновками якого зміст алкоголю в крові ОСОБА_1 становить 0,40 %, чим порушив п. 2.9А Правил дорожнього руху України.

Особа, що притягується до адміністративної відповідальності, ОСОБА_1 у судове засідання не з`явився, про причини неявки суду не повідомив, буд-яких заяв чи клопотань до суду не надходило.

Відповідно до положення ст. 268 КУпАП, присутність особи при розгляді правопорушень, які ставяться в вину ОСОБА_1 , не є обов`язковою, у зв`язку з чим дійшов висновку про можливість розгляду справи за відсутності ОСОБА_1 .

Ознайомившись з наданими матеріалами, дійшов наступного.

Відповідно дост. 245 КУпАП, одним з завдань провадження в справах про адміністративне правопорушення є всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи та вирішення її в точній відповідності з законом.

Статтею 9 КУпАП передбачено, що адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Відповідно до ч. 2 ст. 7 КУпАП, провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.

Статтями 251, 280 КУпАП, визначено фактичні дані, обставини, на основі яких, у визначеному законом порядку, орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення.

Відповідно дост. 17 Закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини`суди застосовують при розгляді справ Конвенцію та практику Суду як джерело права.

У рішенні по справі «О`Галлоран та Франціс проти Сполученого Королівства» від 29 червня 2007 року, Європейський суд з прав людини у складі його Великої палати постановив, що будь-яка особа, яка володіє чи керує автомобілем, підпадає під дію спеціальних правил, оскільки володіння та використання автомобілів є таким, що потенційно може завдати серйозної шкоди. Ті, хто реалізували своє право володіти автомобілями та їздити на них, тим самим погодились нести певну відповідальність та виконувати додаткові обов`язки у правовому полі.

Суд, вивчивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, приходить до висновку, що вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ст. 124, ч. ч. 1, 2 ст. 126, ч. 1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення, повністю підтверджується матеріалами справи, а саме: протоколами про адміністративні правопорушення серії ДПР18 № 445435 від 26.07.2020, серії ДПР18 № 444110 від 26.07.2020, серії ДПР18 № 444109 від 26.07.2020, серії ДПР18 № 445433 від 27.07.2020; даними рапорту пом. Зміївського ВП ГУ НП в Харківській області від 27.07.2020 за № 6823; даними алкотесту Драгер № 6820, з якого вбачається, що вміст алкоголю у крові ОСОБА_1 становить 0,40%; даними схеми дорожньо-транспортної пригоди від 26.07.2020; письмовими поясненнями ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_1 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 (а.с. 1-16)

Досліджені докази узгоджуються між собою та сумніву не викликають.

Оцінивши надані докази, в діях ОСОБА_1 вбачаю склад керування транспортними засобами в стані алкогольного сп`яніння, за що передбачено відповідальність ч. 1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення; порушення правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів, за що передбачено відповідальність ст. 124 Кодексу України про адміністративні правопорушення; керування транспортним засобом особою, яка не має при собі поліса (договору) обов`язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів (страхового сертифіката "Зелена картка"), за що передбачено відповідальність ч. 1 ст. 126 Кодексу України про адміністративні правопорушення; керування транспортним засобом особою, яка не має права керування таким транспортним засобом, за що передбачено відповідальність ч. 2 ст. 126 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Особа, що притягується до адміністративної відповідальності, ОСОБА_1 є неповнолітнім, якому на момент вчинення адміністративних правопорушень виповнилося шістнадцять років.

Відповідно до ст. 12 КУпАП, адміністративній відповідальності підлягають особи, які досягли на момент вчинення адміністративного правопорушення шістнадцятирічного віку.

Згідно з ч. 2 ст. 13 КУпАП, у разі вчинення особами віком від шістнадцяти до вісімнадцяти років адміністративних правопорушень, передбачених статтями 44, 51, 121-127, частинами першою, другою і третьою статті 130, статтею 139, частиною другою статті 156, статтями 173, 173-4, 174, 183-1, 185, 190-195 цього Кодексу, вони підлягають адміністративній відповідальності на загальних підставах. З урахуванням характеру вчиненого правопорушення та особи правопорушника до зазначених осіб (за винятком осіб, які вчинили правопорушення, передбачені статтею 185) можуть бути застосовані заходи впливу, передбачені статтею 24-1 цього Кодексу.

З урахуванням встановлених обставин правопорушень, які підтверджені належними та допустимими доказами, та їх характеру, суд не вбачає підстав для застосування при накладенні адміністративного стягнення положення ст. 24-1 КУпАП.

Згідно ч. 2 ст. 36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.

На підставі викладеного, дійшов висновку, що на ОСОБА_1 належить накласти мінімальне стягнення, передбачене санкцією ч. 1 ст. 130, ч. ч. 1, 2 ст. 126, ст. 124 Кодексу України про адміністративні правопорушення, у виді штрафу, остаточно призначивши стягнення в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених, тобто за ч. 1 ст. 130 КУпАП, а також, відповідно до ст. 40-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір", стягнути з нього судовий збір в розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Керуючись ч. 2 ст. 13, ст. ст. 36, 283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

ПОСТАНОВИВ:

Визнати ОСОБА_1 винуватим у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 130, ч. ч. 1, 2 ст. 126, ст. 124 Кодексу України про адміністративні правопорушення, та накласти адміністративне стягнення за:

ч. 1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення у виді штрафу у розмірі 600 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 10200 (десять тисяч двісті) грн. 00 коп;

ч. 2 ст. 126 Кодексу України про адміністративні правопорушення у виді штрафу у розмірі 30 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 510 грн 00 коп;

ч. 1 ст. 126 Кодексу України про адміністративні правопорушення у виді штрафу у розмірі 25 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 425 грн 00 коп;

ст. 124 Кодексу України про адміністративні правопорушення у виді штрафу у розмірі 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 340 грн 00 коп.

На підставі ч. 2 ст. 36 Кодексу України про адміністративні правопорушення, накласти на ОСОБА_1 адмінстративне стягнення за ч. 1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення у виді штрафу у розмірі 600 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 10200 (десять тисяч двісті) грн 00 коп, які перерахувати на номер рахунку (відповідно до міжнародного номера банківського рахунку IBAN) UA168999980313020149000020001, отримувач: ГУК Харківська обл/Харківобл/21081300, код отримувача (ЄДРПОУ) 37874947, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код класифікації доходів бюджету 21081300, без позбавлення права керування транспортними засобами.

Строк сплати штрафу не пізніш як через 15 днів з дня отримання копії постанови.

У разі несплати штрафу у вказаний строк особою, яку притягнуто до відповідальності, у порядку примусового виконання постанови стягується подвійний розмір штрафу.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь Державного бюджету України (стягувач - Державна судова адміністрація України) судовий збір у розмірі 420 (чотириста двадцять) грн. 40 коп., які перерахувати на рахунок отримувача UA908999980313111256000026001, отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код класифікації доходів бюджету: 22030106.

На постанову може бути подана апеляція до Харківського апеляційного суду через Зміївський районний суд протягом десяти днів з дня її винесення.

Постанова підлягає зверненню до виконання протягом трьох місяців з дня винесення.

Суддя: