Рішення № 91297712, 03.09.2020, Тернопільський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
03.09.2020
Номер справи
500/2027/20
Номер документу
91297712
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 500/2027/20

03 вересня 2020 рокум.Тернопіль

Тернопільський окружний адміністративний суд у складі судді Чепенюк О.В., розглянувши у письмовому провадженні за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області про зобов`язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 через представника - адвоката Багранюка Віталія Сергійовича звернулася до суду з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області, в якому просить зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області здійснити перерахунок та виплату ОСОБА_1 пенсії за віком з урахуванням заробітної плати згідно з довідкою про заробітну плату №702/26-3.02 від 13.06.2019 за період роботи з 01.10.1995 до 31.12.1999.

В обґрунтування позовних вимог представник позивачки вказує, що 26.06.2015 ОСОБА_1 призначено пенсію по інвалідності, 22.07.2019 був здійснений перехід з пенсії по інвалідності на пенсію за віком.

З метою проведення перерахунку пенсії ОСОБА_1 зверталася із заявою від 22.07.2019 до Головного управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області, до якої долучила архівну довідку від 13.06.2019 № 702/26-3.02, у якій зазначена заробітна плата позивачки на посадах техніка-технолога, техніка-лаборанта виробничо-технічної лабораторії в «ДП ДАК «Хліб України» Тернопільський комбінат хлібопродуктів» за 1995-1999 роки.

Згодом 21.03.2020, ознайомившись із документами пенсійної справи, позивачка дізналась про наявність акта №4470 від 22.08.2019 «Про результати перевірки достовірності подання довідки про заробіток для обчислення пенсії ОСОБА_1 по підприємству «ДП ДАК «Хліб України» Тернопільський комбінат хлібопродуктів» та відповіді Головного управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області від 17.09.2019 № 457/03.15.

Так, в акті відображена загальна сума нарахованої заробітної плати та заробіток для обчислення пенсії: за 1995 рік загальна сума нарахованої заробітної плати становила 115524470 к., а заробіток для обчислення пенсії - 99290680, у 1996 році нараховано 248949520 к. і 1821,65 грн., а взято для обчислення пенсії 242349520 к. і 1671,65 грн., у 1997 році: 6303,63 грн. - 6193,63 грн., у 1998 році: 18898,15 грн. - 4222,94, а у 1999 році: 5723,82 грн. - 5177,40 грн. відповідно. Окремо зазначено, що в графу заробіток для обчислення пенсії ОСОБА_1 включено всі суми нарахованої заробітної плати без врахування сум заборгованості по заробітній платі та сум доходу, з яких не були отримані страхові внески.

У відповіді від 17.09.2019 № 457/03.15 Головне управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області зазначило, що провести перерахунок пенсії ОСОБА_1 з урахуванням довідки про заробітну плату № 702/26-3.02 від 13.06.2019 за період роботи з 01.10.1995 по 31.12.1999 в «ДП ДАК «Хліб України» Тернопільський комбінат хлібопродуктів» немає підстав, оскільки в сумах заробітної плати, зазначених у даній довідці, враховано суми заборгованості, з яких не було сплачено страхові внески.

ОСОБА_1 вважає, що неврахування у повному обсязі відповідачем заробітної плати за 1995-1999 роки є безпідставним та таким, що порушує її права, адже обов`язковою умовою для обчислення пенсії з урахуванням заробітної плати за період роботи до 01.07.2000 є підтвердження нарахування такої заробітної плати первинними документами. Вказане, на думку позивачки, також підтверджується правовою позицією, викладеною в постанові Верховного Суду України від 17.03.2015 у справі №21-11а15.

З огляду на викладене, ОСОБА_1 не погоджується з рішенням відповідача про неможливість провести їй перерахунок пенсії з урахуванням довідки про заробітну плату №702/26-3.02 від 13.06.2019 за період роботи з 01.10.1995 до 31.12.1999, у зв`язку з чим звернулася до суду з цим позовом.

Ухвалою суду від 07.08.2020 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі, постановлено відповідно до пункту 2 частини першої статті 263 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) судовий розгляд справи проводити за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) учасників справи у письмовому провадженні за наявними у справі матеріалами.

26.08.2020 до суду від відповідача надійшов відзив на позовну заяву (а.с.26-29), у якому останній вказує, що 22.07.2019 позивачка звернулася до Головного управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області із заявою про переведення з одного виду пенсії на інший з одночасним її перерахунком. Для нарахування пенсії була надана довідка про заробітну плату за період роботи з січня 1995 по грудень 1999 року №702/26-3.02 від 13.06.2019.

Головне управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області здійснило перевірку особових рахунків по нарахуванню заробітної плати, за результатами якої виявлено розбіжності. Як вбачається з акта перевірки № 4470 від 22.08.2019, в особових рахунках за 1995-1999 роки є суми, на які не нараховувався збір на обов`язкове державне пенсійне страхування та які не враховуються для призначення пенсії, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 18.05.1998 №697 «Про затвердження Переліку видів оплати праці та інших виплат, на які не нараховується збір на обов`язкове державне пенсійне страхування та які не враховуються при обчисленні середньомісячної заробітної плати для призначення пенсій».

Виходячи з наведеного, відповідач вважає, що при призначені пенсії позивачки відсутні підстави для врахування довідки про заробітну плату за період з 1995 по 1999 роки.

Таким чином, Головне управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області не вбачає у своїх діях будь-яких ознак порушення прав позивачки на соціальне забезпечення при відмові у перерахунку пенсії із врахуванням вищезазначеної довідки про заробітну плату, тому просить відмовити у задоволенні позову.

Дослідивши письмові докази та перевіривши доводи, викладені у заявах по суті, суд встановив наступні обставини.

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , призначено пенсію по інвалідності, що підтверджується копією пенсійного посвідчення серії НОМЕР_1 , виданого Пенсійним фондом України 26.06.2015 (а.с.8).

22.07.2019 позивачка звернулася до Головного управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області із заявою про переведення з одного виду пенсії на інший з одночасним її перерахунком (а.с.10). Для перерахунку пенсії до заяви було надано архівну довідку від 13.06.2019 №702/26-3.02, видану архівним відділом Тернопільської міської ради, у якій вказано заробітну плату ОСОБА_1 на посадах техніка-технолога, техніка-лаборанта виробничо-технічної лабораторії в «ДП ДАК «Хліб України» Тернопільський комбінат хлібопродуктів» (а.с.11).

З 22.07.2019, як вбачається з протоколу призначення пенсії (а.с.9), відповідачем було прийнято рішення про перерахунок пенсії позивачки у зв`язку з переведенням останньої з пенсії по інвалідності на пенсію за віком, однак такий перерахунок здійснено без врахування архівної довідки від 13.06.2019 №702/26-3.02.

Розглянувши заяву позивачки від 22.07.2019, Головне управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області листом від 17.09.2019 № 457/03.15 повідомило, що провести перерахунок пенсії позивачки з урахуванням довідки про заробітну плату №702/26-3.02 від 13.06.2019 за період роботи з 01.10.1995 по 31.12.1999 в «ДП ДАК «Хліб України» Тернопільський комбінат хлібопродуктів» немає підстав, оскільки в сумах заробітної плати, зазначених у даній довідці, враховано суми заборгованості, з яких не було сплачено страхові внески (а.с.16).

Не погодившись з відмовою відповідача у проведенні перерахунку пенсії з урахуванням довідки про заробітну плату №702/26-3.02 від 13.06.2019, позивачка звернулась до суду з цим позовом.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд враховує частину другу статті 19 Конституції України, відповідно до якої органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно із частиною першою статті 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

Принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообов`язкового державного пенсійного страхування, призначення, перерахунку і виплати пенсій, надання соціальних послуг визначає Закон України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 № 1058-IV (далі - Закон № 1058-IV).

Порядок визначення заробітної плати (доходу) для обчислення пенсії регламентований статтею 40 Закону № 1058-IV. Так, згідно з частиною першою статті 40 Закону № 1058-IVдля обчислення пенсії враховується заробітна плата (дохід) за весь період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року. За бажанням пенсіонера та за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами або в разі, якщо страховий стаж починаючи з 1 липня 2000 року становить менше 60 місяців, для обчислення пенсії також враховується заробітна плата (дохід) за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд по 30 червня 2000 року незалежно від перерв.

Для визначення розміру пенсії за віком відповідно до частини другої статті 27 цього Закону заробітна плата для обчислення частини пенсії за період страхового стажу до набрання чинності цим Законом визначається на умовах і в порядку, передбачених законодавством, що діяло раніше, а для обчислення частини пенсії за період страхового стажу після набрання чинності цим Законом - на умовах, передбачених абзацом першим цієї частини.

Заробітна плата (дохід) за період страхового стажу до 1 липня 2000 року враховується для обчислення пенсії на підставі документів про нараховану заробітну плату (дохід), виданих у порядку, встановленому законодавством, за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами, а за період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року - за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку.

Згідно з підпунктом 3 пункту 2.1 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування», затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 25.11.2005 №22-1, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 27.12.2005 за № 1566/11846 (далі - Порядок № 22-1), за бажанням пенсіонера ним може подаватись довідка про заробітну плату (дохід) по 30 червня 2000 року (додаток 1) із зазначенням у ній назв первинних документів, на підставі яких її видано, їх місцезнаходження та адреси, за якою можливо провести перевірку відповідності змісту довідки первинним документам.

Довідка про заробітну плату (дохід) особи видається на підставі особових рахунків, платіжних відомостей та інших документів про нараховану та сплачену заробітну плату підприємством, установою чи організацією, де працював померлий годувальник або особа, яка звертається за пенсією. Якщо такі підприємства, установи, організації ліквідовані або припинили своє існування з інших причин, то довідки про заробітну плату видаються правонаступником цих підприємств, установ чи організацій або архівними установами. У випадках, коли архівні установи не мають можливості видати довідку за встановленою формою з розшифровкою виплачених сум за видами заробітку, вони можуть видавати довідки, що відповідають даним, наявним в архівних фондах, без додержання цієї форми. Установлення заробітку для обчислення пенсії на підставі показань свідків не допускається. Виписка зі штатного розпису про посадовий оклад, профспілкові квитки, квитки партій та рухів, громадських об`єднань не є документами, що засвідчують фактичний заробіток для обчислення розміру пенсії (абзаци перший-третій пункту 2.10 Порядку № 22-1).

Тобто, єдиною і обов`язковою умовою для обчислення пенсії з урахуванням заробітної плати за період роботи до 01 липня 2000 року є підтвердження нарахування такої заробітної плати первинними документами, зокрема, виписками з особових рахунків, платіжними відомостями та іншими документами про нараховану та сплачену заробітну плату підприємством, установою чи організацією, де працювала особа, яка звертається за пенсією.

Аналогічна правова позиція викладена Верховним Судом України, зокрема, у постановах від 17.03.2015 у справі № 21-11а15, від 15.12.2015 у справі № 2-а/576/29/14, та Верховним Судом у постановах від 13.02.2018 у справі № 358/1179/17, від 24.04.2018 у справі № 686/6278/17, від 12.06.2019 у справі № 752/21038/16-а.

Відповідно до частини третьої статті 44 Закону № 1058-IV, органи Пенсійного фонду мають право вимагати відповідні документи від підприємств, організацій і окремих осіб, видані ними для оформлення пенсії, а також в необхідних випадках перевіряти обґрунтованість їх видачі та достовірність поданих відомостей про осіб, які підлягають загальнообов`язковому державному пенсійному страхуванню, умови їх праці та інших відомостей, передбачених законодавством для визначення права на пенсію.

Згідно з пунктами 4.1, 4.2 Порядку № 22-1 орган, що призначає пенсію, розглядає питання про призначення пенсії, перерахунок та поновлення виплати раніше призначеної пенсії, а також про переведення з одного виду пенсії на інший при зверненні особи з відповідною заявою (додаток 3).

При прийманні документів орган, що призначає пенсію: 1) перевіряє правильність оформлення заяви, відповідність викладених у ній відомостей про особу даним паспорта та документам про стаж; 2) перевіряє зміст і належне оформлення наданих документів; 3) перевіряє копії відповідних документів, фіксує й засвідчує виявлені розбіжності (невідповідності). Орган, що призначає пенсію, має право вимагати від підприємств, установ та організацій, фізичних осіб дооформлення у тримісячний строк з дня подання заяви прийнятих і подання додаткових документів, передбачених законодавством, а також перевіряти обґрунтованість їх видачі.

Таким чином, органи Пенсійного фонду мають право перевіряти обґрунтованість видачі, в даному випадку довідок про заробітну плату для обчислення пенсії та достовірність відомостей, зазначених у таких довідках.

Як встановлено судом, головним спеціалістом відділу контрольно-перевірочної роботи №1 управління контрольно-перевірочної роботи Головного управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області Барановською Н.Б., з відома в.о. начальника архівного відділу Тернопільської міської ради, в присутності спеціаліста 1-ої категорії архівного відділу Тернопільської міської ради Яворської Н.В., проведено перевірку достовірності подання довідки про заробіток для обчислення пенсії ОСОБА_1 за період з.01.01.1995 по 31.12.1999. За наслідками вказаної перевірки складено акт №4470 від 22.08.2019 «Про результати перевірки достовірності подання довідки про заробіток для обчислення пенсії ОСОБА_1 по підприємству «ДП ДАК «Хліб України» (а.с.13-15).

Зокрема, у зазначеному акті відображена загальна сума нарахованої заробітної плати та заробіток для обчислення пенсії ОСОБА_1 у 1995-1999 роках: у 1995 році загальна сума нарахованої заробітної плати становила 115524470 к., а заробіток для обчислення пенсії - 99290680 к.; у 1996 році загальна сума нарахованої заробітної плати - 248949520 к. та 1821,65 грн., заробіток для обчислення пенсії - 242349520 к. та 1671,65 грн; у 1997 році загальна сума нарахованої заробітної плати - 6303,63 грн, заробіток для обчислення пенсії - 6193,63 грн; у 1998 році загальна сума нарахованої заробітної плати - 18898,15 грн, заробіток для обчислення пенсії - 4222,94 грн; у 1999 році загальна сума нарахованої заробітної плати - 5723,82 грн, заробіток для обчислення пенсії - 5177,40 грн. При цьому зазначено, що в графу заробіток для обчислення пенсії ОСОБА_1 включено всі суми нарахованої заробітної плати згідно особових рахунків за 1995-1999 роки без врахування сум заборгованості по заробітній платі та сум доходу, з яких не були утримані страхові внески (а.с.13-15). Тобто актом перевірки встановлено включення до довідки про заробітну плату сум заборгованості по заробітній платі, з яких не сплачено страхові внески.

Саме на ці розбіжності (врахування у довідці про заробітну плату сум заборгованості, з яких не сплачено страхові внески) покликається відповідач у своєму листі від 17.09.2019 №457/03.15, адресованому ОСОБА_1 , аргументуючи відсутність підстав для врахування довідки про заробітну плату за період з 1995 по 1999 роки при здійсненні перерахунку пенсії позивачки.

Поряд з цим, суд вважає за необхідне зазначити, що несплата в повній мірі страхових внесків за спірний період або не відображення сум відрахувань страхових внесків не може братись до уваги оскільки, саме страхувальник зобов`язаний нараховувати, обчислювати і сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески, а тому позивачка не може нести відповідальність за неналежне виконання обов`язку із своєчасності сплати страхових внесків до органу пенсійного фонду підприємством, де вона працювала.

Верховний Суд, висновки якого щодо застосування норм права підлягають застосуванню відповідно до положень частини п`ятої статті 242 КАС України, у постанові від 18.05.2020 у справі №607/1967/17 (адміністративне провадження №К/9901/30686/18) вказав на те, що особа не може відповідати за несвоєчасну виплату заробітної плати та несплату страхових внесків, а наявність заборгованості по заробітній платі та несплата страхувальником страхових внесків у спірний період не може бути підставою для неврахування заробітку під час обчислення пенсії.

Отже, наявність у підприємства, де працювала позивачка, заборгованості по заробітній платі та зі сплати страхових внесків не може бути підставою для відмови у перерахунку пенсії та не врахуванні відповідних сум заробітку.

При цьому суд критично оцінює посилання відповідача у відзиві на позов на те, що в особових рахунках за 1995-1999 роки є суми, на які не нараховувався збір на обов`язкове державне пенсійне страхування та які не враховуються для призначення пенсії згідно з постановою Кабінету Міністрів від 18.05.1998 №697 «Про затвердження Переліку видів оплати праці та інших виплат, на які не нараховується збір на обов`язкове державне пенсійне страхування та які не враховуються при обчисленні середньомісячної заробітної плати для призначення пенсії».

У даному випадку в довідку про заробітну плату ОСОБА_1 №702/26-3.02 від 13.06.2019 за період роботи з 01.10.1995 до 31.12.1999 включені суми заборгованості по заробітній платі та суми доходів, по яких була заборгованість зі сплати страхових внесків та не включені виплати, на які не нараховується збір на обов`язкове державне пенсійне страхування та які не враховуються при обчисленні середньомісячної заробітної плати для призначення пенсії (на що звертає увагу відповідач у відзиві). Наведене підтверджується як висновками акту №4470 від 22.08.2019 «Про результати перевірки достовірності подання довідки про заробіток для обчислення пенсії ОСОБА_1 по підприємству «ДП ДАК «Хліб України» про те, що «в графу заробіток для обчислення пенсії ОСОБА_1 включені всі суми нарахованої заробітної плати згідно особових рахунків за 1995-1999 рр. без врахування сум заборгованості по заробітній платі та сум доходу, з яких не були утримані страхові внески» (а.с.13-15, 31-33), так і листом Головного управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області від 17.09.2019 № 457/03.15, адресованому позивачці, в якому викладені підстави відмови у проведенні перерахунку пенсії з урахуванням спірної довідки, а саме: «в сумах заробітної плати, зазначених у довідці, враховано суми заборгованості, з яких не було сплачено страхові внески» (а.с.16, 30).

Відтак, суд вважає необґрунтованим наведення представником відповідача інших підстав, які не були покладені в основу відмови пенсійного органу провести перерахунок пенсії з урахуванням даних довідки про заробітну плату та не мали місця у спірних правовідносинах.

Водночас, як слідує з архівної довідки №702/26-3.02 від 13.06.2019, вона видана архівним відділом Тернопільської міської ради на підставі особових рахунків працівників за 1995-1999 роки, що містяться у документах архівного фонду «ДП ДАК «Хліб України» Тернопільський комбінат хлібопродуктів», тобто суми вказані у довідці відповідають первинним документам-особовим рахункам, які знаходяться на зберіганні в архіві. Такі відомості перевірені уповноваженими працівниками відповідача.

Отже, відповідачем протиправно відмовлено ОСОБА_1 у перерахунку пенсії з урахуванням поданої нею архівної довідки №702/26-3.02 від 13.06.2019 про заробітну плату за період роботи з 01.10.1995 по 31.12.1999 у «ДП ДАК «Хліб України» Тернопільський комбінат хлібопродуктів».

Застосовуючи механізм захисту права позивачки на пенсію, порушеного відповідачем як суб`єктом владних повноважень, суд вважає, що з урахуванням повноважень, наданих суду частиною другою статті 245 КАС України, позов належить задовольнити шляхом прийняття рішення про зобов`язання Головного управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області здійснити перерахунок та виплату ОСОБА_1 пенсії за віком на підставі поданої нею архівної довідки №702/26-3.02 від 13.06.2019 про заробітну плату за період роботи з 01.10.1995 по 31.12.1999 у «ДП ДАК «Хліб України» Тернопільський комбінат хлібопродуктів», виданої архівним відділом Тернопільської міської ради.

Частиною першою статті 9 КАС України передбачено, що розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Відповідно до частини першої та другої статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Відповідач як суб`єкт владних повноважень не надав суду достатніх беззаперечних доказів на обґрунтування обставин, на яких ґрунтуються його заперечення, і не довів правомірність відмови перерахувати позивачці пенсію на підставі поданої нею довідки.

Суд, враховуючи встановлені обставини справи та положення чинного законодавства, об`єктивно оцінивши докази, що мають юридичне значення для вирішення спору по суті, приходить до переконання, що позовні вимоги підлягають до задоволення повністю.

Відповідно до частини першої статті 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Оскільки позов підлягає до задоволення, то до відшкодування позивачці за рахунок бюджетних асигнувань відповідача підлягає судовий збір у розмірі 840,80 грн, сплачений відповідно до квитанції від 05.08.2020 № 0.0.1791233084.1 (а.с.20).

Керуючись статтями 72-77, 90, 139, 241-246, 250, 255 КАС України, суд

ВИРІШИВ:

Позов ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області про зобов`язання вчинити певні дії задовольнити повністю.

Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області здійснити перерахунок та виплату ОСОБА_1 пенсії за віком на підставі поданої нею архівної довідки №702/26-3.02 від 13.06.2019 про заробітну плату за період роботи з 01.10.1995 по 31.12.1999 у «ДП ДАК «Хліб України» Тернопільський комбінат хлібопродуктів», виданої архівним відділом Тернопільської міської ради.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області на користь ОСОБА_1 судовий збір у розмірі 840 (вісімсот сорок) гривень 80 (вісімдесят) копійок, сплачений відповідно до квитанції від 05.08.2020 № 0.0.1791233084.1.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку повністю або частково шляхом подання апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення. До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційна скарга подається учасниками справи до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Тернопільський окружний адміністративний суд.

Позивач: ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_2 ).

Відповідач: Головне управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області (Майдан Волі, 3, місто Тернопіль, 46001, код ЄДРПОУ 14035769).

Повний текст рішення складено та підписано 03.09.2020.

Суддя Чепенюк О.В.