Єдиний державний реєстр судових рішень ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД МІСТА СЕВАСТОПОЛЯ
ПОСТАНОВА
Іменем України
03.03.10 о 09 год. 50 хв.Справа №2а-195/10/2770 Окружний адміністративний суд міста Севастополя в складі: головуючого судді - Лотової Ю.В.;
при секретарі: Мамедової Е.С.,
за участю представників:
позивача Князюк Г.В., довіреність від 03.06.2009 року № 2271/07-02,
відповідача не зявився,
розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Управління Пенсійного фонду України в Гагарінському районі м. Севастополя (пр-т. Г. Сталінграду, 56, м. Севастополь, 99059),дофізичної особи підприємця ОСОБА_2 (АДРЕСА_1),
про стягнення заборгованості у сумі 489,79 грн.,
Обставини справи:
01.02.2010 р. Управління Пенсійного фонду України в Гагарінському районі м. Севастополя звернулось до Окружного адміністративного суду міста Севастополя з адміністративним позовом до фізичної особи підприємця ОСОБА_2 про стягнення з відповідача заборгованості у сумі 489,79 грн. з яких: 439,14 грн. збір із суми фактичних витрат на оплату праці працівників, 50,65 грн. збір із суми сукупного оподатковуваного доходу.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Севастополя від 02 лютого 2010 р. відкрито провадження в адміністративній справі № 2а-195/10/2770.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Севастополя від 02 лютого 2010 р. закінчено підготовче провадження у справі № 2а-195/10/2770, справу призначено до судового розгляду.
Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримав у повному обсязі та просив їх задовольнити. Позовні вимоги обґрунтовані ст. 14, п. 6 ч. 2 ст. 17, ст. 106 Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування» № 1058-ІV від 09.07.2003 р. (далі по тексту Закон № 1058-ІV) та Законом України «Про збір на обовязкове державне пенсійне страхування»від 26 червня 1996 року № 400/97ВР (далі по тексту Закон України № 400/97).
Відповідач явку повноважних осіб у судове засідання не забезпечив, ухвали Окружного адміністративного суду міста Севастополя від 02 лютого 2010 р. не виконав, письмового відзиву на позовну заяву з документальним та правовим обґрунтуванням своїх заперечень суду не надав, хоча про час та місце розгляду справи повідомлений за всіма адресами, що є у матеріалах справи, про причину неявки суд не повідомив.
Розглянувши документи і матеріали та заслухавши пояснення представника позивача, всебічно і повно з'ясувавши всі обставини у справі, об'єктивно оцінивши докази, досліджені в судовому засіданні, суд
ВСТАНОВИВ:
Відповідно до ч. 12 Прикінцевих положень Закон № 1058-ІV, у період до перетворення Пенсійного фонду України в неприбуткову самоврядну організацію він функціонує як центральний орган виконавчої влади на підставі норм цього Закону (крім норм, зазначених в абзаці шостому пункту 1 цього розділу) та Положення про Пенсійний фонд України, яке затверджує Президент України. Бюджет Пенсійного фонду України в зазначений період затверджує Кабінет Міністрів України.
Відповідно до ст.ст. 58, 63 Закон № 1058-ІV та п. 1 Положення про Пенсійний фонд України, затвердженого Указом Президента України N 121/2001 від 01.03.2001, (далі по тексту Положення) Пенсійний фонд України є центральним органом виконавчої влади, що здійснює керівництво та управління солідарною системою загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, провадить збір, акумуляцію та облік страхових внесків, призначає пенсії та готує документи для їх виплати, забезпечує своєчасне і в повному обсязі фінансування та виплату пенсій, допомоги на поховання, інших соціальних виплат, які згідно із законодавством здійснюються за рахунок коштів Пенсійного фонду України, здійснює контроль за цільовим використанням коштів Пенсійного фонду України. Пенсійний фонд України здійснює свої повноваження безпосередньо та через утворені в установленому порядку головні управління Пенсійного фонду України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві, Севастополі, та управління Пенсійного фонду України в районах, містах і районах у містах.
Суб'єкт владних повноважень - орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень п. 7 ст. 3 Кодексу адміністративного судочинства України.
Правосуддя в адміністративних справах здійснюється адміністративними судами. Юрисдикція адміністративних судів поширюється на всі публічно-правові спори, крім спорів, для яких законом встановлений інший порядок судового вирішення ст. 4 Кодексу адміністративного судочинства України.
Згідно п. 4 ч. 1 ст. 17 Кодексу адміністративного судочинства України до компетенції адміністративних судів відносяться спори за зверненням субєкта владних повноважень у випадках, встановлених законом.
Таким чином, Управління Пенсійного фонду України в Гагарінському районі міста Севастополя є субєктом владних повноважень який може бути позивачем у адміністративної справі про стягнення заборгованості по страхових внесках на загальнообовязкове державне пенсійне страхування та має право звернутися до Окружного адміністративного суду міста Севастополя з таким позовом.
Судом встановлено, що ОСОБА_2 зареєстрована як фізична особа - підприємець, включена до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, та є платником страхових внесків на обовязкове державне пенсійне страхування в управлінні Пенсійного фонду України в Гагарінському районі м. Севастополя.
Згідно з ч. 1 ст. 15, п. 1 ст. 14 Закону № 1058-VI платниками страхових внесків на загальнообовязкове державне пенсійне страхування є фізичні особи субєкти підприємницької діяльності (включаючи фізичних осіб субєктів підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування), які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, або за договорами цивільно-правового характеру.
Відповідно до п.п. 6 п. 2 ст. 17 Закону № 1058-VI страхувальники зобовязані нараховувати, обчислювати та сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески.
Пунктом 1 ч. 8 Прикінцевих положень Закону № 1058-VI встановлено, що до набрання чинності Закону про спрямування частини страхових внесків у накопичувальний фонд, страхові внески, що перераховуються до солідарної системи, сплачуються страхувальниками і застрахованими особами на умовах і в порядку визначених цим Законом і в розмірах, передбачених Законом «Про збір на обовязкове державне пенсійне страхування»№ 400/97 від 26.06.1997 р. (далі по тексту Закон України № 400/97) для відповідних платників збору.
Пунктом 1, п. 4 ст. 4 Закону України № 400/97, п. 4.1 ч. 4 Інструкції «Про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообовязкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України»затвердженої постановою Правління Пенсійного фонду України від 19.12.2003 р. № 21-1 та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 16.01.2004 р. за № 64/8663 (далі Інструкція № 21-1) вказано розмір страхових внесків на загальнообовязкове державне пенсійне страхування для фізичних осіб субєктів підприємницької діяльності, які використовують працю найманих працівників, який складає 33,2 % від обєкта оподаткування суми фактичних витрат на оплату праці працівників і 1-5% суми сукупного оподаткованого доходу, нарахованого працівнику відповідно з умовами трудового або ці вільно-правового договору.
Відповідно до п. 11.11 ч. 11 Інструкції № 21-1 субєкти підприємницької діяльності фізичні особи, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, щомісяця складають у двох примірниках розрахунок суми страхових внесків на загальнообовязкове державне пенсійне страхування, в якому зазначають самостійно обчислені суми страхових внесків.
Згідно зі ст. 20 Закон № 1058-ІV, розділу 5 Інструкції № 21-1, страхові внески нараховуються незалежно від джерел їх фінансування, форми, порядку, місця сплати та використання, а також незалежно від того, чи були зазначені суми фактично виплачені після їх нарахування до сплати. Нараховані за відповідний базовий звітний період страхові внески сплачуються платниками шляхом перерахування безготівкових сум з банківських рахунків не пізніше, ніж через 20 із дня закінчення цього періоду незалежно від виплати заробітної плати (доходу), на суми яких нараховуються страхові внески.
Згідно зі ст. 106 Закону № 1058-ІV суми страхових внесків, своєчасно не сплачених страхувальниками, вважаються простроченою заборгованістю (недоїмкою) по сплаті страхових внесків. Органи пенсійного фонду України направляють страхувальникам, що мають недоїмку, вимоги про її сплату.
Відповідач зобовязаний був самостійно сплатити суму внесків зазначену в представлених ним розрахунках сум страхових внесків на загальнообовязкове державне пенсійне страхування: за липень місяць 2009 р. на суму 221,76 грн. до 20.08.2009 р, з яких: по ставці 33,2% - 209,16 грн. та по ставці 2% - 12,60грн., за серпень місяць 2009р. на суму 221,76грн., до 21.09.2009 р., з яких: по ставці 33,2%-209,16грн. та по ставці 2%-12,60грн., за вересень місяць 2009 р. на суму 221,76грн. до 20.10.2009 р. з яких: по ставці 33,2%-209,16грн. та по ставці 2%-12,60грн., та за жовтень місяць 2009 р. на суму 228,80 грн. до 20.11.2009р. з яких по ставці 33,2%-215,80грн. та по ставці 2%-13,00грн.
Фактично в рахунок сплати зобовязань за липень 2009 р. по ставці 33,2% 20.08.2009 р. надійшло 107,14 грн., 23.10.2009 р. 102,02 грн. та по ставці 2% 20.08.2009 р. надійшло 0,15 грн., за серпень 2009 р. по ставці 33,2 % 23.10.2009 р. надійшло 194,98 грн.
У встановлений законом строк, сума страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування відповідачем сплачена не була.
Несплачені страхові внески були визнані позивачем недоїмкою, у відношенні яких були виписані вимоги про сплату боргу № Ф-56 від 03.09.2009 р. на суму 114,47 грн., № Ф-56 від 05.10.2009 р. на суму 221,76 грн., № Ф-56 від 04.11.2009 р. на суму 221,76 грн. та № Ф-56 від 03.12.2009 р. на суму 228,80 грн. та надіслані відповідачу. Вказані вимогу про сплату боргу, у звязку з закінченням терміну зберігання були повернути на адресу відправника поштовим відділенням звязку.
Таким чином, на день розгляду адміністративної справи № 2а-195/10/2770, сума заборгованості відповідача перед позивачем складає 489,79 грн., з яких 439,14 грн. збір з суми фактичних витрат на оплату праці працівників і 50,65 грн. збір із суми загального оподаткованого доходу, нарахованого працівнику відповідно до умов трудового договору.
За таких обставин позов підлягає задоволенню у повному обсязі.
На підставі ч. 3 ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України в судовому засіданні 03 березня 2010 року проголошено вступну та резолютивну частини постанови.
Постанова складена у повному обсязі та підписана 05.03.2010 р.
Керуючись ст. ст. 6, 17, 69 - 71, 94, 98, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
1)Адміністративний позов задовольнити повністю.
2)Стягнути з фізичної особи підприємця ОСОБА_2 (АДРЕСА_1) на користь Управління Пенсійного фонду України в Гагарінському районі міста Севастополя (пр-т. Г. Сталінграду, 56, м. Севастополь, 99059) заборгованість у розмірі 489,79 грн. (чотириста вісімдесят девять грн. 79 коп.) з яких: 439,14 грн. (чотириста тридцять девять грн. 14 коп.) збір із суми фактичних витрат на оплату праці працівників на р/р 25608705100212 та 50,65 (пятдесят грн.. 65 коп.) - збір із суми сукупного оподаткованого доходу, нарахованого робітнику, відповідно до умов трудового договору на р/р 25604705100313 в МВ № 4548 ВАТ «Ощадбанк»МФО 384027, код ЄДРПОУ 22275002.
Постанова набирає законної сили у порядку та строки передбачені ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів з дня її викладення у повному обсязі за правилами, встановленими статтями 185 - 187 Кодексу адміністративного судочинства України, шляхом подання через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження з наступним поданням протягом двадцяти днів апеляційної скарги. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
СуддяЮ.В. Лотова
Судді:
Суддя Судді: