Постанова № 9127822, 06.11.2008, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
06.11.2008
Номер справи
2а-8676/08
Номер документу
9127822
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа № 2а- 8676/08

Категорія 72

ПОСТАНОВА

Іменем України

06 листопада 2008 року

Луганський окружний адміністративний суд у складі: Судді: Качуріної Л.С. , При секретарі: Лемба А.В., в присутності сторін:

представник позивача - Адамович І.О. відповідач - не з'явився.

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за адміністративним позовом Стаханівської об'єднаної державної податкової інспекції до Комунального підприємства „Жилсервіс № 4" про звернення стягнення на активи , -

ВСТАНОВИВ:

06.05.2008 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Стаханівської об'єднаної державної податкової інспекції до Комунального підприємства „Жилсервіс № 4" про звернення стягнення на активи.

Позивач в обґрунтування своїх позовних вимог посилається на те, що Комунальне підприємство «Жилсервіс № 4» (далі за текстом - Підприємство) зареєстровано в якості суб'єкта підприємницької діяльності Виконавчим комітетом Стахановської міської ради Луганської області 07.06.2005 року про що зроблено запис в журналі обліку реєстрації справ за № 1 392 120 0000 000264.

Юридичною адресою Боржника є: вул. Суворова, 20, м. Стаханов, Луганської області.

Згідно п. 1.2 Уставу Боржника : «Предприятие является юридическим лицом с момента его регистрации, имеет обособленное имущество, самостоятельный баланс, расчетный и другие счета в учреждениях банка, круглую печать, штамп и бланки со своим наименованием».

Станом на 18.04.2008 року Комунальне підприємство "Жилсервіс № 4" допустило заборгованість перед Державним бюджетом з податку на додану вартість в розмірі 25200 (двадцять п'ять тисяч двісті) грн. 00 коп., яка складається з:

- заборгованість з податку (основного платежу) - 24963 грн. 60 коп.; -пені-236грн.40коп.

Вказана сума заборгованості перед бюджетом у розмірі 25, 200 грн 00 коп.3 податку на додану вартість погоджена з боржником шляхом підписання актів взаємозвірення, а також є узгодженою в порядку визначеному Законом України «Про порядок погашення зобов'язання перед бюджетами та державними цільовими фондами».

Для погашення сум податкового боргу в примусовому Стахановською ОДПІ застосовувались передбачені законом заходи. А саме з 12.07.2007 року все майно та майнові права Підприємства знаходяться в податковій заставі. 31.08.2007 року представнику Підприємства було вручено під+ підпис першу податкову вимогу форми , .ЮГ" від 23.08.2007 року № 1/248, а 13.09.2007 року - другу податкову вимогу від 13.09.2007 року за № 2/276. Відповідно до рішення заступника начальника Стахановської ОДПІ від 13.11.2007 року № 45/18369/24 «Про стягнення коштів та продаж інших активів платника податків в рахунок погашення його податкового боргу» Стахановською ОДПІ направлялись до установ банків, в яких обслуговується боржник, платіжні вимоги на примусове списання коштів з рахунків підприємства, яки були повернені з посиланнями на норми ряду нормативних актів із зазначенням, що податкова інспекція не є належним стягувачем і не наділена правом ініціювати списання грошових коштів з рахунку клієнта.

Згідно довідок МРЕВ УДАЇ УМВС та БТІ автотранспорт та нерухоме майно у боржника відсутнє.

24.09.2008 року позивач уточнив позовні вимоги, зазначивши, що Під час судового розгляду КП "Жилсервіс №4" було сплачено податковий борг в сумі 20 811 грн 87 коп.

Однак, станом на 17.09.2008 року Комунальне підприємство "Жилсервіс № 4" збільшило податкову заборгованість перед Державним бюджетом з податку на додану вартість в розмірі 45977, 71 грн., яка складається з:

- заборгованість з податку (основного платежу) - 44981 грн. 13 коп.;

- пені - 996 грн. 58 коп.

Вказана сума заборгованості перед бюджетом у розмірі 45977 грн 71 коп.3

податку на додану вартість погоджена з боржником шляхом підписання актів

взаємозвірення, а також є узгодженою в порядку визначеному Законом України

«Про порядок погашення зобов'язань перед бюджетами та державними цільовими

фондами».

Таким чином, несвоєчасною сплатою платниками податків, та особисто відповідачем, податкових зобов'язань порушуються економічні інтереси держави.

31.07.2008 року відповідач надав суду заперечення на позовну заяву та просив відмовити в задоволені позову за необґрунтованістю.

Позивач в судовому засіданні позовні вимоги підтримав в повному обсязі.

Відповідач в судове засідання не з'явився, причини неявки суду не доповів, про дату, місце та час слухання справи був повідомлений належним чином, що підтверджується поштовим повідомленням.

Суд дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, дійшов до висновку про задоволення адміністративного позову з наступних підстав.

Судом встановлено, що Комунальне підприємство «Жилсервіс № 4» (далі за текстом - Підприємство) зареєстровано в якості суб'єкта підприємницької діяльності Виконавчим

комітетом Стахановської міської ради Луганської області 07.06.2005 року про що зроблено

запис в журналі обліку реєстрації справ за № 1 392 120 0000 000264.

Юридичною адресою Боржника є: вул. Суворова, 20, м. Стаханов, Луганської

області.

Згідно п. 1.2 Уставу Боржника : «Предприятие является юридическим лицом с

момента его регистрации, имеет обособленное имущество, самостоятельный баланс,

расчетный и другие счета в учреждениях банка, круглую печать, штамп и бланки со своим

наименованием».

Станом на 18.04.2008 року Комунальне підприємство "Жилсервіс № 4" допустило

заборгованість перед Державним бюджетом з податку на додану вартість в розмірі 25200

(двадцять п'ять тисяч двісті) грн. 00 коп., яка складається з:

- заборгованість з податку (основного платежу) - 24963 грн. 60 коп.;

-пені-236грн.40коп.

Вказана сума заборгованості перед бюджетом у розмірі 25, 200 грн 00 коп.3 податку на додану вартість погоджена з боржником шляхом підписання актів взаємозвірення, а також є узгодженою в порядку визначеному Законом України «Про порядок погашення зобов'язання перед бюджетами та державними цільовими фондами».

Для погашення сум податкового боргу в примусовому Стахановською ОДШ застосовувались передбачені законом заходи. А саме з 12.07.2007 року все майно та майнові права Підприємства знаходяться в податковій заставі. 31.08.2007 року представнику Підприємства було вручено під підпис першу податкову вимогу форми „ЮГ" від 23.08.2007 року № 1/248, а 13.09.2007 року - другу податкову вимогу від 13.09.2007 року за № 2/276. Відповідно до рішення заступника начальника Стахановської ОДШ від 13.11.2007 року № 45/18369/24 «Про стягнення коштів та продаж інших активів платника податків в рахунок погашення його податкового боргу» Стахановською ОДШ направлялись до установ банків, в яких обслуговується боржник, платіжні вимоги на примусове списання коштів з рахунків підприємства, яки були повернені з посиланнями на норми ряду нормативних актів із зазначенням, що податкова інспекція не є належним стягувачем і не наділена правом ініціювати списання грошових коштів з рахунку клієнта.

Згідно довідок МРЕВ УДАЇ УМВС та БТІ автотранспорт та нерухоме майно у боржника відсутнє.

Під час судового розгляду КП "Жилсервіс №4" було сплачено податковий борг в сумі 20 811 грн 87 коп.

Однак, станом на 17.09.2008 року Комунальне підприємство "Жилсервіс № 4" збільшило податкову заборгованість перед Державним бюджетом з податку на додану вартість в розмірі 45977, 71 грн., яка складається з:

- заборгованість з податку (основного платежу) - 44981 грн. 13 коп.;

- пені - 996 грн. 58 коп.

Вказана сума заборгованості перед бюджетом у розмірі 45977 грн 71 коп.3 податку на додану вартість погоджена з боржником шляхом підписання актів взаємозвірення, а також є узгодженою в порядку визначеному Законом України «Про порядок погашення зобов'язань перед бюджетами та державними цільовими фондами».

Згідно ст. 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки та збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Згідно з п.3 ч.1 ст. 9 Закону України „Про систему оподаткування" платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані сплачувати належні суми податків і зборів у встановлені законом терміни.

Пунктом 11 ст. 10 Закону України „Про державну податкову службу в Україні" зазначено, що органи державної податкової служби мають право стягувати заборгованість перед бюджетом та державними цільовими фондами за рахунок їх майна.

Згідно п.5.3 ст. 5 Закону України „Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" від 21.12.2000р. №2181, який є спеціальним Законом з питань оподаткування, та регламентує, поряд з іншими, порядок погашення зобов'язань юридичних осіб або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з обов'язкових платежів, платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку.

Узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнаються сумою податкового боргу платника податків.

В п.п.3.1.1 п.3.1 ст. 3 Закону України № 2181 законодавчо закріплено, що активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.

Активами платника податків за змістом п.1.7 ст. 1 Закону № 2181 є кошти, матеріальні та нематеріальні цінності, що належать юридичній або фізичній особі за правом власності або повного господарського відання.

При самостійному нарахуванні суми податкового зобов'язання платником зарахування пені розпочинається від першого робочого дня, наступного за останнім граничного строку сплати податкового зобов'язання, визначеного ЗУ № 2181 та закінчується у день прийняття банком, обслуговуючим платника податків, платіжного доручення на сплату суми податкового боргу ( п. 16.3.1 ст. 16). Одночасно, відповідно до п. 3.2 Інструкції „Про порядок нарахування та погашення пені", затвердженої наказом ДПА України від 01.03.2001р. № 77 і зареєстрованої Мінюстом України 16.03.2001р. за № 240/5431, якщо сплати податкового зобов'язання збігається з вихідним (святковим ) днем, то останнім днем граничного строку сплати вважається перший робочий день після вихідного (святкового) дня.

Сума податкового боргу до цього часу відповідачем не сплачена, таким чином, позовні вимоги є обґрунтованими та такими, що підлягають повному задоволенню.

Питання про розподіл судових витрат, відповідно до ст. 94 КАС України вирішується таким чином. Так як судове рішення ухвалене на користь сторони суб'єкта владних повноважень, суд присуджує з іншої сторони всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати, пов'язані із залученням свідків та проведенням судових експертиз. Відповідно до ч.4 ст. 94 КАС України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Керуючись ст. ст. 2, 17, 18, 87, 94, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Стаханівської об'єднаної державної податкової інспекції до Комунального підприємства „Жилсервіс № 4" про звернення стягнення на активи задовольнити повністю.

Стягнути з Комунального підприємства „Жилсервіс № 4" (код ЄДРПОУ 31205285), заборгованість з податку на додану вартість в розмірі 45977, 71 грн. в т.ч.3аборгованість з податку (основний платіж) - 44981 грн. 13 коп., пеня - 996 грн. 58 коп. в доход Державного

бюджету України (р/р 31116029700085, отримувач ГУДКУ у Луганській області, код отримувача 24046662. МФО 804013), шляхом звернення стягнення на активи підприємства.

Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана в строк, встановлений цим Кодексом,

Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в десятиденний строк з дня проголошення постанови заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку частини 5 статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України.

Постанову складено в повному обсязі та підписано 11 листопада 2008 року.