Постанова № 9127499, 08.04.2010, Сумський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
08.04.2010
Номер справи
2а-1727/10/1870
Номер документу
9127499
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

08 квітня 2010 р.                                                                       Справа № 2а-1727/10/1870

Сумський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Соколова В.М.

          за участю секретаря судового засідання - Шаповал Є.А.,

представника позивача - Загорулька С.Г.,

представників відповідача - Коритник І.Л., Шутька А.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу за позовом приватного підприємства «Юстар» до Державної податкової інспекції в місті Суми про визнання нечинними податкових повідомлень-рішень,-

ВСТАНОВИВ:

Приватне підприємство «Юстар» (далі по тексту –позивач, ПП «Юстар») звернулось з позовом до Державної податкової інспекції в м. Суми (далі по тексту –відповідач, ДПІ в м. Суми) та, з урахуванням уточнень позовних вимог, просить суд визнати нечинними наступні податкові повідомлення-рішення:

- №002531703/0/77317 від 12.11.2009р.,

- №002531703/0/77318 від. 12.11.2009р.,

- №0020531703/1/77317 від 14.12.2009р.,

- №0020531703/1/77318 від 14.12.2009р.,

- №0020531703/2/77317 від 14.12.2009 р.,

- №0020531703/2/77318 від 14.12.2009р.,

Свої вимоги позивач обґрунтовує тим, що відповідачем оскаржувані податкові повідомлення-рішення були винесені з порушенням норм Закону України «Про податок з власників транспортних засобів» та без урахування уточненого розрахунку з податку з власників транспортних засобів на 2009 рік, а саме розмір такого податку на автомобіль ГАЗ 31029 «Волга», на думку позивача, становив 245грн. 00коп. на рік, а податкові повідомлення –рішення були винесені відповідачем виходячи із того, що розмір відповідного податку за 2009 рік становить 1834грн. 00коп., у зв’язку з чим позивачу і були нараховані штрафні санкції.

В судовому засіданні представник позивача свої позовні вимоги підтримав з підстав викладених в позові.

Представники відповідача в судовому засіданні з позовом не погодились із підстав, викладених у письмових запереченнях (а.с. 27-28).

Заслухавши повноважних представника позивача та представників відповідача, перевіривши матеріали справи та оцінивши докази в їх сукупності, суд вважає за необхідне в задоволенні позову відмовити, виходячи з наступного.

В судовому засіданні встановлено, що 09.11.2009 року ДПІ в м. Суми була проведена невиїзна перевірка ПП «Юстар»з питань дотримання вимог податкового законодавства, за наслідками якої був складений акт № 7735/17/319/32024766 від 09.11.2009р. (а.с. 16). Згідно висновків даного акту, відповідачем зроблено висновок про порушення позивачем вимог ст. 5 Закону України «Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів».

За наслідками перевірки були прийняті повідомлення-рішення:

1)          №0020521703/0/77318 від 12.11.2009 р. про застосування до відповідача за порушення п.п.5.3.1 п.5.3 ст.5 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань перед бюджетами та державними цільовими фондами», ч.1 ст.5 Закону України «Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин та механізмів»штрафних (фінансових) санкцій у вигляді штрафу в розмірі 79грн. 76коп. (а.с. 14);

2)          №0020531703/0/77317 від 12.11.2009 р. про застосування до відповідача за порушення п.п.5.3.1 п.5.3 ст.5 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань перед бюджетами та державними цільовими фондами», ч.1 ст.5 Закону України «Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин та механізмів»штрафних (фінансових) санкцій у вигляді штрафу в розмірі 227грн. 43коп. (а.с. 14);

3)          №0020521703/1/77317 від 14.12.2009 р. про застосування до відповідача за порушення п.п.5.3.1 п.5.3 ст.5 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань перед бюджетами та державними цільовими фондами», ч.1 ст.5 Закону України «Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин та механізмів»на підставі рішення про результати розгляду первинної скарги №810229/10/25-010/107СК від 07.12.2009 р. (а.с.7-8) штрафних (фінансових) санкцій у вигляді штрафу в розмірі 227грн. 43коп. (а.с. 15);

4)          №0020531703/1/77318 від 14.12.2009 р. про застосування до відповідача за порушення п.п.5.3.1 п.5.3 ст.5 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань перед бюджетами та державними цільовими фондами», ч.1 ст.5 Закону України «Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин та механізмів»на підставі рішення про результати розгляду первинної скарги №810229/10/25-010/107СК від 07.12.2009 р. (а.с.7-8) штрафних (фінансових) санкцій у вигляді штрафу в розмірі 79грн. 76коп. (а.с. 15);

5)          №0020531703/2/77318 від 14.12.2009 р. про застосування до відповідача за порушення п.п.5.3.1 п.5.3 ст.5 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань перед бюджетами та державними цільовими фондами», ч.1 ст.5 Закону України «Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин та механізмів»на підставі рішення про результати розгляду вторинної скарги №21501/10/25-005-204/225СК від 30.12.2009 р. (а.с.10-11) штрафних (фінансових) санкцій у вигляді штрафу в розмірі 79грн. 76коп. (а.с.22);

6)          №0020521703/2/77317 від 14.12.2009 р. про застосування до відповідача за порушення п.п.5.3.1 п.5.3 ст.5 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань перед бюджетами та державними цільовими фондами», ч.1 ст.5 Закону України «Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин та механізмів»на підставі рішення про результати розгляду вторинної скарги №21501/10/25-005-204/225СК від 30.12.2009 р. (а.с.10-11) штрафних (фінансових) санкцій у вигляді штрафу в розмірі 227грн. 43коп. (а.с.22).

Дані податкові повідомлення-рішення на переконання суду є обґрунтованими з огляду на наступне.

Обов'язок подання Розрахунку суми податку з власників транспортних засобів встановлено ст. 6 Закону України «Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів». Податок обчислюється юридичними особами на підставі звітних даних про кількість транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів станом на 01 січня та подається до податкового органу.

ПП «Юстар»подано звітний розрахунок суми податку з власників транспортних засобів на 2009 рік від 28.01.2009 р № 2318 (а.с. 38).

Відповідно до п. 5.1. ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», податкове зобов’язання самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації.

В редакції Закону України «Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів», чинній на момент подання розрахунку, ставка податку з власників транспортних засобів складала 75 грн. за 100 см3 двигуна.

Згідно ст..5 Закону «Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів», податок сплачується щокварталу рівними частинами до 15 числа місяця, що настає за звітним кварталом.

Річна сума податку, що підлягає сплаті ПП «Юстар», згідно поданого звіту, на 2009 рік складає 1834 грн. (2445 см3 * 75,00 грн. \100), що становить 458,5 грн. щоквартально.

Фактично 14.04.2009 позивачем сплачено 60,00 грн. Відповідно за І квартал 2009 року утворилась заборгованість в сумі 398,50 грн.

В зв'язку зі змінами внесеними до ст. З до Закону України «Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів», які набули чинності 26.03.2009 року, ставки податку були зменшені і склали 10 грн. за 100 см3 двигуна.

Таким чином, починаючи з ІІ кварталу 2009 року квартальна сума сплати і нарахування податку, що підлягав сплаті ПП «Юстар» становила 61,25 грн.(2445 см3 грн. * 10 грн. /100).

21.08.2009 року за № 129490 позивачем подано уточнений розрахунок суми податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів (а.с. 13), згідно ст.5 Закону «Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів». Даним розрахунком податкові зобов’язання були зменшені на 1589 грн. у зв'язку з указаними вище змінами до Закону. За рахунок зменшення суми самостійно визначеного податкового зобов’язання, відбулось погашення заборгованості за І та II квартал 2009 року.

З урахуванням того, що в першому кварталі 2009 року позивач мав сплачувати податок з власників транспортних засобів за ставкою 75 грн. за 100 см3 , що складає 458,5 грн. на квартал, а фактично ним було сплачено 60 грн., за позивачем утворилась податкова заборгованість, що підтверджується зокрема витягом з картки особового рахунку позивача (а.с. 41). У зв’язку з цим до нього були застосовані штрафні санкції на підставі ст. 17 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами».

З огляду на викладене, суд дійшов висновку, що вимоги позивача є необґрунтованими, а оскаржувані податкові повідомлення-рішення відповідають вимогам ч. 3 ст. 2 КАС України.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 4, 7, 17, 71, 94, 161-163, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд –

ПОСТАНОВИВ:

У задоволенні адміністративного позову приватного підприємства «Юстар» до Державної податкової інспекції в місті Суми про визнання нечинними податкових повідомлень-рішень №002531703/0/77317 від 12.11.2009р., №002531703/0/77318 від. 12.11.2009р., №0020531703/1/77317 від 14.12.2009р., №0020531703/1/77318 від 14.12.2009р., №0020531703/2/77317 від 14.12.2009 р., №0020531703/2/77318 від 14.12.2009р.–відмовити за необґрунтованістю.

Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження постанови суду в десятиденний строк з дня складення постанови в повному обсязі та подання після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, або без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя                               В.М. Соколов

Повний текст постанови складено 15.04.2010 року.