ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 2а-626/10/1770
29 березня 2010 року 11 год. 55 хв. м. Рівне Рівненський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Зозулі Д. П. за участю секретаря судового засідання Сторожука І.В. та сторін і інших осіб, які беруть участь у справі:
позивача: представник Карпець Олександр Васильович,
відповідача: представник Гоч Володимир Павлович,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом
Сарненського районного центру зайнятості
доСелянського (фермерського) господарства "Тутовицьке"
про стягнення заборгованості, -
ВСТАНОВИВ :
Сарненський районний центр зайнятості в Рівненській області звернувся до Рівненського окружного адміністративного суду з позовом в якому просить стягнути з селянського (фермерського) господарства "Тутовицьке" штраф у сумі 2600 грн.
В обґрунтування заявлених позовних вимог позивач зазначив, що відповідно до акту про порушення законодавства України про зайнятість населення селянським (фермерським) господарством "Тутовицьке" від 16 листопада 2009 року на дане господарство було накладено штраф на суму 2600 грн.. В звязку з тим, що відповідачем добровільно дана заборгованість не сплачена, просить задовольнити позовні вимоги.
Представник позивача в судовому засіданні позов підтримав в повному обсязі обґрунтовуючи позовні вимоги обставинами, що викладені в позовній заяві.
Відповідач в судовому засіданні позов не визнав, просив відмовити у його задоволенні оскільки порушень зазначених у акті про порушення законодавства України про зайнятість населення селянським (фермерським) господарством "Тутовицьке" від 16 листопада 2009 року не вчиняв.
Заслухавши у відкритому судовому засіданні пояснення представника позивача та відповідача, дослідивши подані письмові докази, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтуються на всебічному, повному і обєктивному розгляді у судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, суд дійшов висновку, що позов підлягає до задоволення повністю з огляду на наступне.
Згідно зі ст. 18 Закону України «Про зайнятість населення»державна служба зайнятості створена для реалізації державної політики зайнятості населення і забезпечення громадянам відповідних гарантій на всій території України.
У відповідності до ч.1 ст. 8 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття»Фонд загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття (далі - Фонд) створюється для управління страхуванням на випадок безробіття, провадження збору та акумуляції страхових внесків, контролю за використанням коштів, виплати забезпечення та надання соціальних послуг, здійснення інших функцій згідно із цим Законом і статутом Фонду.
Згідно ст.12 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття»від 2 березня 2000 року N 1533-III виконавча дирекція Фонду є виконавчим органом правління Фонду, який забезпечує виконання рішень правління. Функції виконавчої дирекції Фонду покладаються на органи державної служби зайнятості. Директор Державного центру зайнятості центрального органу виконавчої влади у сфері праці та соціальної політики та його заступники є відповідно керівником та заступниками виконавчої дирекції Фонду. Керівник виконавчої дирекції Фонду входить до складу правління Фонду з правом дорадчого голосу. Виконавча дирекція Фонду організовує виконання рішень правління Фонду та забезпечує дотримання законодавства України про страхування на випадок безробіття, діє від імені Фонду та підзвітна йому в межах та порядку, передбачених статутом Фонду. Функції робочих органів виконавчої дирекції Фонду покладаються на центр зайнятості Автономної Республіки Крим, обласні, Київський і Севастопольський міські, районні, міськрайонні, міські та районні у містах центри зайнятості.
Статтею 5 Закону України «Про зайнятість населення» та Положення про порядок бронювання на підприємствах, в організаціях і установах робочих місць для працевлаштування громадян, які потребують соціального захисту, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27.04. 1998 року № 578 визначено, що держава забезпечує надання додаткових гарантій щодо працевлаштування працездатним громадянам у працездатному віці, які потребують соціального захисту і не здатні на рівних конкурувати на ринку праці, у тому числі:
а) жінкам, які мають дітей віком до шести років;
б) жінкам, матерям, які мають дітей віком до чотирнадцяти років або дітей-інвалідів;
в) молоді, яка закінчила або припинила навчання у середніх загальноосвітніх школах, професійно-технічних або вищих навчальних закладах, звільнилася зі строкової військової або альтернативної (невійськової) служби і якій надається перше робоче місце, дітям (сиротам), які залишилися без піклування батьків, а також особам, яким виповнилося п'ятнадцять років і які за згодою одного із батьків або особи, яка їх замінює, можуть, як виняток, прийматися на роботу;
г) особам передпенсійного віку (чоловікам по досягненні 58 років, жінкам - 53 років);
д) особам, звільненим після відбуття покарання або примусового лікування;
е) інвалідам, які не досягли пенсійного віку.
Для працевлаштування зазначених категорій громадян (крім інвалідів, які не досягли пенсійного віку) місцеві державні адміністрації, виконавчі органи відповідних рад за поданням центрів зайнятості встановлюють квоту робочих місць для підприємств (об'єднань), установ і організацій незалежно від форм власності та організаційних форм з чисельністю працюючих понад 20 осіб для бронювання ними до 5 відсотків загальної кількості робочих місць, у тому числі з гнучкими формами зайнятості.
Розпорядженням голови Сарненської районної державної адміністрації від 22.12. 2008 року № 646 було встановлено квоту на 2009 рік для працевлаштування громадян згідно ст. 5 Закону України «Про зайнятість населення». Додатком № 1 до даного розпорядження встановлено квоту для працевлаштування однієї особи, із категорії жінок, які мають дітей віком до шести років, у селянському (фермерському) господарстві "Тутовицьке"(а.с. 12).
В рахунок квоти на заброньоване робоче місце Сарненським районним центром зайнятості, відповідно до направлення на працевлаштування № 17630910010045003 від 13.10. 2009 року (а.с. 25), було направлено для працевлаштування безробітну ОСОБА_1 (а.с. 4-5), що має дітей віком до шести років, на посаду підсобний робітник, а саме робітник з догляду за тваринами до селянського (фермерського) господарства "Тутовицьке".
Відповідачем було відмовлено в прийнятті на роботу безробітної ОСОБА_1 з причин її відмови. Дані обставини зазначені в корінці направлення на працевлаштування №17630910010045003 від 13.10. 2009 року (а.с. 6).
Відповідно до п. 3 ст. 5 Закону України "Про зайнятість населення" у разі відмови у прийомі на роботу громадян із числа категорій, зазначених у пункті 1 цієї статті, у межах установленої броні з підприємств, установ та організацій державна служба зайнятості стягує штраф за кожну таку відмову в розмірі чотирьох мінімальних заробітних плат.
Відповідно до підпункту а) пункту 6 Положення про інспекцію по контролю за додержанням законодавства про зайнятість населення, затвердженого постановою Кабінету міністрів Україн від 21.06. 1998 року № 47 проведення перевірок додержання законодавства про зайнятість населення підприємствами, установами та організаціями усіх форм власності, фермерами та іншими роботодавцями, передусім щодо працевлаштування громадян, які потребують соціального захисту покладено на інспекцію по контролю за додержанням законодавства про зайнятість населення.
Згідно з підпунктом г) пункту 8 Положення про інспекцію по контролю за додержанням законодавства про зайнятість населення, затвердженого постановою Кабінету міністрів Україн від 21.06. 1998 року № 47 Інспекції надається право застосовувати економічні санкції до підприємств, установ і організацій, незалежно від форм власності й господарювання, за порушення законодавства про зайнятість населення, передбачені статтями 5 і 20 Закону України "Про зайнятість населення" і за недодержання вимог статей 8 і 18 зазначеного Закону.
З приводу відмови в прийнятті на роботу ОСОБА_1 селянським (фермерським) господарством "Тутовицьке" Інспекцією по контролю за додержанням законодавства про зайнятість населення Рівненського обласного центру зайнятості було проведено перевірку дотримання вимог ст. 5 Закону України "Про зайнятість населення". За результатами даної перевірки було прийнято акт про порушення законодавства України про зайнятість населення селянським (фермерським) господарством "Тутовицьке" від 16 листопада 2009 року та накладено штраф на відповідача на суму 2600 грн. (а.с.13).
На даний час у суду відсутня інформація про оскарження вищезазначеного акту перевірки та докази сплати суми штрафу.
За наведених обставин суд вважає, що вимоги позивача обґрунтовані та підлягають задоволенню в повному обсязі.
Вирішуючи питання відшкодування судових витрат суд застосовує ч. 4 ст. 94 КАС України, якою передбачено, що у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Відповідно до ст. 5 Закону України "Про зайнятість населення", Положення про порядок бронювання на підприємствах, в організаціях і установах робочих місць для працевлаштування громадян, які потребують соціального захисту, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27.04. 1998 року № 578, керуючись статтями 70, 71, 94, 158, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
1. Позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з селянського (фермерського) господарства "Тутовицьке" (34522, с.Тутовичі, Сарненського району, Рівненської області, код ЄДРПОУ 30767114) на користь Сарненського районного центру зайнятості (34500, вул. Демократична, 29, м. Сарни, Рівненської області, код ЄДРПОУ 22588614) штраф на суму 2600 (дві тисячі шістсот) грн., який перерахувати на рахунок Рівненського обласного центру зайнятості.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо заяву про апеляційне оскарження було подано, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції, який ухвалив постанову. Заява про апеляційне оскарження подається протягом 10-ти днів з дня складання постанови в повному обсязі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом 20-ти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя <Підпис >Зозуля Д. П.
Постанова складена в повному обсязі 30.03.10р.