
Справа № 420/5551/20
У Х В А Л А
01 вересня 2020 року м.Одеса
Одеський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Марина П.П., розглянувши в порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження без виклику учасників справи клопотання представника Територіального управління Державної судової адміністрації України в Одеській області про зупинення провадження у справі
ВСТАНОВИВ:
В провадженні Одеського окружного адміністративного суду перебуває справа за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Територіального управління Державної судової адміністрації України в Одеській області за участю третьої особи на стороні відповідача, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору Головного управління Державної казначейської служби України в Одеській області про визнання протиправними дій та зобов`язання вчинити певні дії.
Від представника Територіального управління Державної судової адміністрації України в Одеській області надійшло клопотання про зупинення провадження у справі до прийняття Конституційним судом України рішення за конституційним поданням Пленуму Верховного Суду від 29.05.2020 щодо конституційності встановлених обмежень на час карантину, передбачених положеннями окремих нормативно-правових актів, установлених Кабінетом Міністрів України та Верховною Радою України.
Враховуючи обґрунтування заявленого клопотання, суд зазначає, наступне.
Відповідно до п. 3 ч.1 ст.236 КАС України, суд зупиняє провадження у справі в разі об`єктивної неможливості розгляду цієї справи до вирішення іншої справи, що розглядається в порядку конституційного провадження, адміністративного, цивільного, господарського чи кримінального судочинства, - до набрання законної сили судовим рішенням в іншій справі; суд не може посилатися на об`єктивну неможливість розгляду справи у випадку, коли зібрані докази дозволяють встановити та оцінити обставини (факти), які є предметом судового розгляду.
Судом встановлено, що 28.08.2020 року Конституційний суд України прийняв рішення №10-р/2020 у справі за конституційним поданням Верховного Суду щодо відповідності Конституції України (конституційності) окремих положень постанови Кабінету Міністрів України „Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби СОУШ-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, та етапів послаблення протиепідемічних заходів“, положень частин першої, третьої статті 29 Закону України „Про Державний бюджет України на 2020 рік“, абзацу дев`ятого пункту 2 розділу II „Прикінцеві положення“ Закону України «Про внесення змін до Закону України „Про Державний бюджет України на 2020 рік“».
Рішенням КСУ №10-р/2020 положення Закону України „Про Державний бюджет України на 2020 рік“ від 14 листопада 2019 року № 294-ІХ зі змінами, Закону України «Про внесення змін до Закону України „Про Державний бюджет України на 2020 рік“» від 13 квітня 2020 року № 553-ІХ, визнані неконституційними, втрачають чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України цього Рішення.
Зокрема в рішенні Конституційного суду України № 10-р/2020 від 28.08.2020 року зазначено, що проаналізувавши юридичні позиції щодо незалежності суддів, Конституційний Суд України дійшов висновку, що гарантії незалежності суддів зумовлені конституційно визначеною виключною функцією судів здійснювати правосуддя; законодавець не може свавільно встановлювати або змінювати розмір винагороди судді, використовуючи свої повноваження як інструмент впливу на судову владу (абзаци сьомий, восьмий підпункту 4.1 пункту 4 мотивувальної частини Рішення від 11 березня 2020 року № 4-р/2020). Отже, обмеження суддівської винагороди є посяганням на гарантії незалежності суддів.
Таким чином, з урахуванням того, що 28.08.2020 Конституційним судом України прийнято рішення у справі за конституційним поданням Верховного Суду щодо відповідності Конституції України (конституційності) окремих положень постанови Кабінету Міністрів України „Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби СОУШ-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, та етапів послаблення протиепідемічних заходів“, положень частин першої, третьої статті 29 Закону України „Про Державний бюджет України на 2020 рік“, абзацу дев`ятого пункту 2 розділу II „Прикінцеві положення“ Закону України «Про внесення змін до Закону України „Про Державний бюджет України на 2020 рік“» , суд не вбачає підстав для задоволення клопотання представника Територіального управління Державної судової адміністрації України в Одеській області про зупинення провадження у справі.
На підставі вищевикладеного та керуючись ст. ст.7, 236, 248, 256 КАС України, суд
УХВАЛИВ:
У задоволенні клопотання представника Територіального управління Державної судової адміністрації України в Одеській області про зупинення провадження у справі до прийняття Конституційним судом України рішення за конституційним поданням Пленуму Верховного Суду від 29.05.2020 щодо конституційності встановлених обмежень на час карантину, передбачених положеннями окремих нормативно-правових актів, установлених Кабінетом Міністрів України та Верховною Радою України – відмовити.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання.
Ухвала окремо від остаточного рішення оскарженню не підлягає.
Суддя Марин П.П.