
Справа № 545/2018/20
Провадження № 3/545/603/20
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
"02" вересня 2020 р. суддя Полтавського районного суду Полтавської області Шелудяков Л.В., розглянувши за участю прокурора Зінченко І.С., особи, яка що притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , матеріали, які надійшли з Управління стратегічних розслідувань в Полтавській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, РНОКПП НОМЕР_1 , проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 , тимчасово не працюючої, є депутатом Терешківської сільської ради VII скликання, інші дані суду не відомі, за вчинення правопорушення передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП та ч. 1 ст. 172-6 КУпАП,
встановив:
Відповідно до протоколу № 244 про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією від 03.08.2020 року, ОСОБА_1 будучи депутатом Терешківської сільської ради VII скликання Полтавського району Полтавської області та суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, у відповідності до підпункту «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», в порушення вимог ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно, без поважних причин, після встановленого терміну декларування (до 01.04.2019 року), а саме о 15 год. 15 хв. 30.07.2020 року подала на офіційний веб-сайт Національного агентства з питань запобігання корупції щорічну декларацію за 2018 рік особи, уповноваженої на виконання функцій держави абр місцевого самоврядування, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Відповідно до протоколу № 245 про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією від 03.08.2020 року, ОСОБА_1 будучи депутатом Терешківської сільської ради VII скликання Полтавського району Полтавської області та суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, у відповідності до підпункту «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», в порушення вимог ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно, без поважних причин, після встановленого терміну декларування (до 01.06.2020 року), а саме о 15 год. 34 хв. 30.07.2020 року подала на офіційний веб-сайт Національного агентства з питань запобігання корупції щорічну декларацію за 2019 рік особи, уповноваженої на виконання функцій держави абр місцевого самоврядування, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Постановою суду від 02.09.2020 року було об`єднано адміністративний матеріал №545/2019/20 провадження (3/545/604/20) відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП та адміністративний матеріал №545/2018/20 провадження (3/545/603/20) відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП в одне провадження та присвоїти загальний судовий номер справи №545/2018/20 провадження (3/545/603/20).
У судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП та ч.1 ст. 172-6 КУпАП, визнала повністю.
Прокурор Зінченко І.С. обставини, викладені у протоколах про вчинення адміністративного правопорушення, підтримав, зазначив про наявність в діях ОСОБА_1 ознак діянь, передбачених ч.1 ст.172-6 КУпАП та просив притягнути її до адміністративної відповідальності, наклавши адміністративне стягнення у вигляді 51 неоподатковуваного мінімуму доходів громадян, що становить 867 (вісімсот шістдесят сім) гривень 00 копійок.
Заслухавши думку прокурора, пояснення ОСОБА_1 , дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, суд приходить до висновку, що вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, доведена даними, що містяться в: протоколах про вчинення адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією № 244 та № 245 від 03.08.2020 року.
Відповідно до підпункту «б» п. 1 ч. 1ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції»суб`єктами відповідальності за корупційні правопорушення є депутати місцевої ради. ОСОБА_1 , будучи депутатом Терешківської сільської ради Полтавського району, є суб`єктом відповідальності за корупційні правопорушення, зазначеним у підпункті «б» п. 1 ч. 1ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції».
Відповідно до ч. 1ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Згідно роз`яснення Національного агентства з питань запобігання корупції щодо застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» стосовно заходів фінансового контролю, затвердженого рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від 13.02.2020 №1, щорічна декларація - декларація, яка подається відповідно до ч.1 ст. 45 Закону у період з 00 годин 00 хвилин 01 січня до 00 годин 00 хвилин 01 квітня року, наступним за звітним роком. Така декларація охоплює звітний рік ( період з 01 січня по 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація. Законом України від 17.03.2020 №530-ІХ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширення коронавірусної хвороби (COVID-19), внесено зміни до Закону України « Про запобігання корупції», згідно з якими у 2020 році продовжено до 1 червня термін подання щорічних декларацій та декларацій після звільнення. Відповідно до частини 2-1 розділу ХІІІ Прикінцеві положення встановлено, що декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, які відповідно до статті 45 цього Закону подаються за минулий рік до 1 квітня 2020, суб`єкти декларування подають до 1 червня. Опрацюванням відомостей є Єдиного державного Реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, встановлено, що ОСОБА_1 подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2018 рік о 15 год. 15 хв. 30.07.2020 року та за 2019 рік о 15 год. 34 хв. 30.07.2020 року.
Оскільки ОСОБА_1 являється депутатом Терешківської сільської ради Полтавського району Полтавської області VII скликання, то необхідною граничною датою подання нею вищевказаних декларацій було 01.04.2019 року та 01.06.2020 року відповідно.
Таким чином, ОСОБА_1 , порушивши вимоги ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», вчинила корупційне адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Відповідно до ст. 245 КУпАП, завданнями провадження в справах про адміністративне правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її у точній відповідності з законом.
Згідно вимог ст. 33 КУпАП при накладенні адміністративного стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність.
Відповідно до ст. 36 КУпАП при вчиненні однією особою двох або більше адміністративних правопорушень адміністративне стягнення накладається за кожне правопорушення окремо. Якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.
При накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що помякшують і обтяжують відповідальність.
Вирішуючи питання про накладення адміністративного стягнення на ОСОБА_1 за вчинення нею адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП України, дотримуючись принципу співвідношення між тяжкістю вчиненого адміністративного правопорушення та заходом державного примусу, враховуючи умови та характер вчиненого адміністративного правопорушення, особу правопорушника: вік, соціальне положення, ступінь його вини та ставлення до вчиненого, вважаю за необхідне та достатнє для виховання особи, запобігання вчинення нових правопорушень застосувати до ОСОБА_1 адміністративне стягнення, в межах санкції частини 1 статті 172-6 КпАП України, у виді штрафу 51 неоподатковуваного мінімуму доходів громадян, що становить 867 (вісімсот шістдесят сім) гривень 00 копійок
Положеннями ст. 40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Згідно ч.ч. 1, 2 Закону України «Про судовий збір», судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Ставка судового збору у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення встановлюється у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Згідно Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік», прожитковий мінімум для працездатних осіб установлений на 2020 рік у розмірі 2102,00 грн.
Таким чином з ОСОБА_1 підлягає стягненню в дохід держави судовий збір в розмірі 420 грн. 40 коп.
На підставі ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», керуючись ст. 36, 40-1, ч. 1 ст.172-6, ст.ст. 283, 284 КУпАП,
постановив:
ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст.172-6, ч.1 ст. 172-6 КУпАП та накласти на неї адміністративне стягнення у вигляді штрафу:
- за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП - в розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п`ятдесят) гривень 00 копійок;
- за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП - в розмірі 51 неоподатковуваного мінімуму доходів громадян, що становить 867 (вісімсот шістдесят сім) гривень 00 копійок;
На підставі ст. 36 КУпАП призначити ОСОБА_1 остаточне адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 51 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 867 (вісімсот шістдесят сім) гривень 00 копійок.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір у розмірі 420,40 грн., на користь держави: отримувач коштів ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ) : 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету 22030106.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення до Полтавського апеляційного суду, шляхом подання апеляційної скарги через Полтавський районний суд Полтавської області.
Суддя Л.В. Шелудяков