Постанова № 91258691, 27.08.2020, Ковпаківський районний суд м. Суми

Дата ухвалення
27.08.2020
Номер справи
592/7908/20
Номер документу
91258691
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 592/7908/20

Провадження № 3/592/1409/20

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

27 серпня 2020 року м.Суми

Суддя Ковпаківського районного суду м. Суми Фоменко Ірина Миколаївна, розглянувши матеріали адміністративної справи, які надійшли від Управління патрульної поліції в Сумській області Департаменту патрульної поліції Національної поліції України, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , непрацюючого, який проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,

за ч. 1 ст. 130 КУпАП, -

ВСТАНОВИВ:

Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серія ДПР18 №136836, 26.06.2020 року о 01 год. 07 хв., в м. Суми по вул. Герасима Кондратьєва, 127/1, водій ОСОБА_1 керував транспортним засобом ВАЗ 21104, д.н.з. НОМЕР_1 , з ознаками алкогольного сп`яніння: запах алкоголю з порожнини рота, порушення мови, різка зміна забарвлення кольору шкіряного покриву обличчя. Від проходження огляду на стан сп`яніння на місці зупинки транспортного засобу за допомогою газоаналізатора Drager Alcotest ARLM-0279 та в закладі охорони здоров`я відмовився у присутності двох свідків.

Своїми діями ОСОБА_1 порушив вимоги п. 2.5 ПДР України, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 130 КУпАП.

В судовому засіданні ОСОБА_1 пояснив, що раніше у подібні ситуації він не потрапляв, розгубився та не знав як вчинити, алкогольних напоїв не вживав.

Адвокат Осмоловський В.А. просив закрити провадження у справі про адміністративне правопорушення, у зв`язку із скасуванням акту, який встановлює адміністративну відповідальність. Так, подія мала місце 26.06.2020 року, втім, ЗУ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення досудового розслідування окремих категорій кримінальних правопорушень від 22.11.2018 року, який набрав чинності 01.07.2020 року, скасовано адміністративну відповідальність за керування транспортними засобами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції. За вказане правопорушення введено кримінальну відповідальність за ст. 286-1 КК України. Разом з тим, закони, які встановлюють або посилюють відповідальність за адміністративне правопорушення, зворотної сили не мають.

Відповідно до вимог ст. 280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

06.07.2020 року на адресу Ковпаківського районного суду м. Суми для відома та врахування в роботі надійшов лист-роз`яснення в.о. голови Касаційного кримінального суду Щепоткіної В. від 03.07.2020 року №370/0/158-20, де зазначено, що, зважаючи на переживаючу (ультраактивну) дію нормативно-правових актів в часу (окремі положення нормативно-правового акту подовжують свою дію навіть після втрати чинності внаслідок скасування всього нормативно-правового акта чи зміни відповідної його частини), до осіб, які до 01.07.2020 року вчинили керування транспортними засобами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння, або під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, або інші дії, виключені зі статі 130 КУпАП, має бути застосовано закон, що діяв на час і за місцем вчинення правопорушення.

Таким чином, викладене спростовує пояснення адвоката Осмоловського В.А. щодо необхідності закриття провадження у справі про адміністративне правопорушення, у зв`язку із скасуванням акту, який встановлює адміністративну відповідальність, на підставі п. 6 ч. 1 ст. 247 КУпАП.

Диспозицією ч. 1 ст. 130 КУпАП, в редакції Закону станом на час вчинення правопорушення – 26.06.2020 року, передбачено адміністративну відповідальність, крім іншого, за відмову особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.

Як зазначено в п. 27 постанови Пленуму Верховного Суду України «Про практику застосування судами України законодавства у справах про деякі злочини проти безпеки дорожнього руху та експлуатації транспортного засобу, а також про адміністративні правопорушення на транспорті» № 14 від 23.12.2005 року, стан сп`яніння встановлюють шляхом огляду правопорушника, який проводять згідно з Інструкцією про порядок направлення громадян для огляду на стан сп`яніння в заклади охорони здоров`я та проведення огляду з використанням технічних засобів.

Якщо водій ухилявся від огляду, то відповідні його дії та ознаки сп`яніння необхідно зафіксувати в протоколі про адміністративне правопорушення, складеному у присутності двох свідків, що є підставою для притягнення порушника до адміністративної відповідальності.

Відповідно до п. 3 Розділу 1 Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, затвердженої спільним наказом Міністерства внутрішніх справ України та Міністерства охорони здоров`я України №1452/735 від 09.11.2015 року, ознаками алкогольного сп`яніння є: запах алкоголю з порожнини рота; порушення координації рухів; порушення мови; виражене тремтіння пальців рук; різка зміна забарвлення шкірного покриву обличчя; поведінка, що не відповідає обстановці.

Суд вважає, що вина ОСОБА_1 повністю доведена та підтверджується матеріалами справи, а саме:

- протоколом про адміністративне правопорушення серія ДПР18 №136836 від 26.06.2020 року (а.с.1) та актом огляду на стан алкогольного сп`яніння з використанням спеціальних технічних засобів (а.с.3), в якому зазначено ознаки алкогольного сп`яніння, виявлені у водія, та зафіксовано відмову ОСОБА_1 від проходження огляду на стан сп`яніння;

- письмовими поясненнями свідків (а.с.4-5.), котрі підтвердили факт відмови водія від проходження огляду на стан алкогольного сп`яніння на місці зупинки транспортного засобу по вул. Г.Кондратьєва, 127/1, в м. Суми, та в закладі охорони здоров`я;

- копією відеозапису з місця вчинення правопорушення (а.с.8).

Враховуючи характер правопорушення та особу винного, ступінь його вини, вважаю необхідним накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу на користь держави з позбавленням права керування транспортними засобами.

На підставі ст. ст. 40-1, 283 ч. 5 КУпАП, з ОСОБА_1 на користь держави належить стягнути судовий збір в розмірі 420 грн. 40 коп.

Керуючись ст. ст. 40-1, 130 ч. 1, 283 ч. 5 КУпАП, -

ПОСТАНОВИВ:

Визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП, та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу на користь держави в розмірі 10200 грн. 00 коп. з позбавленням права керування транспортними засобами строком на 1 (один) рік.

Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в розмірі 420 грн. 40 коп. (Отримувач – ГУК у м. Києві /м. Київ/22030106, Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783, Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), Рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001, Код класифікації доходів бюджету: 22030106).

Постанова може бути оскаржена до Сумського апеляційного суду через Ковпаківський районний суд м. Суми протягом 10 днів з дня її винесення.

Суддя І.М. Фоменко