ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 2а-7069/09/1770
15 грудня 2009 р. 15год. 50хв. м. Рівне Рівненський окружний адміністративний суд у складі судді Дудар О.М., за участю секретаря судового засідання Кривчук К.І., сторін та інших осіб, які беруть участь у справі:
представник позивача: Марчук Ю.В.,
відповідача: ОСОБА_2, третьої особи:< Текст >
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовомРівненського районного центру зайнятості
доОСОБА_2
про стягнення заборгованості , -
ВСТАНОВИВ :
Рівненський районний центр зайнятості звернувся до суду з позовом про стягнення з ОСОБА_2 боргу в сумі 892,38 грн.
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав у повному обсязі. Суду пояснив, що з 16.10.2007р. по 03.03.2008р. відповідач перебував на обліку в Рівненському районному центрі зайнятості як безробітний та отримував допомогу по безробіттю, в той же час працював за цивільно-правовою угодою №83 з 25.12.2007р. по 29.02.2008р. в Закритому акціонерному товаристві "Рівнеагроспецмонтаж". Зазначив, що у період з 16.10.2007р. по 03.03.2008р. сума виплаченої відповідачу допомоги по безробіттю склала 892,38 грн. Просить стягнути із ОСОБА_2 вказану суму.
Відповідач у судовому засіданні позовні вимоги визнав повністю. Суду пояснив, що перебуваючи на обліку в районному центрі зайнятості як безробітний і отримуючи допомогу по безробіттю, змушений був підробляти за цивільно-правовою угодою у ЗАТ "Рівнеагроспецмонтаж", щоб сплачувати аліменти. У зв'язку зі скрутним матеріальним станом інформацію про роботу та отримання доходів вирішив працівникам центру зайнятості не повідомляти.
Заслухавши пояснення представника позивача та відповідача, повно і всебічно з'ясувавши всі обставини справи в їх сукупності на підставі чинного законодавства, перевіривши їх дослідженими у судовому засіданні доказами, суд вважає, що позов підлягає до задоволення у повному обсязі з огляду на наступне.
Судом встановлено, що 16 жовтня 2007 року ОСОБА_2 подав до Рівненського районного центру зайнятості заяву про надання статусу безробітного з виплатою допомоги по безробіттю до вирішення питання його працевлаштування.
Відповідачу був наданий статус безробітного та відповідно до ст.23 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" №1533-III від 02.03.2000р. (далі - Закон №1533-III) призначено допомогу по безробіттю, яка йому виплачена за період з 16 жовтня 2007 року по 3 березня 2008 року в сумі 892,38 грн.
У той же час ОСОБА_2 з 25 грудня 2007 року по 29 лютого 2008 року працював згідно з цивільно-правовою угодою №83 в ЗАТ "Рівнеагроспецмонтаж" та отримав дохід за цей період в сумі 623,50грн.
Отже, ОСОБА_2 у період з 25.12.2007р. по 29.02. 2008р. був самозайнятою особою, при цьому порушив свій обов'язок повідомити центр зайнятості про зміну свого статусу та обставини, що впливають на умови виплати забезпечення та надання соціальних послуг.
Ці обставини підтверджуються дослідженими у судовому засіданні доказами: копією заяви ОСОБА_2 від 16.10.2007 року (а.с.5), копією відповіді №169 від 23.06.2009р. ЗАТ"Рівнеагроспемонтаж" на лист Рівненського районного центру зайнятості (а.с.6), копією інформації ДПІ у м.Рівне №20208/17-233 від 05.05.2009р. (а.с.7), копіями платіжних доручень та відомостей виплат за видами забепечення (а.а.с.8-17).
Відповідно до ст.8. Закону №1533-III Фонд загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття (далі - Фонд) створюється для управління страхуванням на випадок безробіття, провадження збору та акумуляції страхових внесків, контролю за використанням коштів, виплати забезпечення та надання соціальних послуг, здійснення інших функцій згідно із цим Законом і статутом Фонду.
Зі змісту статті 12 Закону №1533-III вбачається, що виконавча дирекція Фонду є виконавчим органом правління Фонду, який забезпечує виконання рішень правління. Функції виконавчої дирекції Фонду покладаються на органи державної служби зайнятості. Виконавча дирекція Фонду організовує виконання рішень правління Фонду та забезпечує дотримання законодавства України про страхування на випадок безробіття, діє від імені Фонду та підзвітна йому в межах та порядку, передбачених статутом Фонду. Функції робочих органів виконавчої дирекції Фонду покладаються на центр зайнятості Автономної Республіки Крим, обласні, Київський і Севастопольський міські, районні, міськрайонні, міські та районні у містах центри зайнятості.
Згідно зі ст.2 Закону України "Про зайнятість населення" №803-XII від 01.03.1991року (далі - Закон №803-XII) безробітними визнаються працездатні громадяни працездатного віку, які через відсутність роботи не мають заробітку або інших передбачених законодавством доходів і зареєстровані у державній службі зайнятості як такі, що шукають роботу, готові та здатні приступити до підходящої роботи. Безробітними визнаються також інваліди, які не досягли пенсійного віку, не працюють та зареєстровані як такі, що шукають роботу.
Відповідно до ст.25 Закону №803-ХІІ держава створює умови незайнятим громадянам у поновленні їх трудової діяльності та забезпечує їм компенсації, в тому числі виплату в установленому порядку допомоги по безробіттю. Цей вид забезпечення безробітного передбачено також ст.7 Закону №1533-ІІІ.
Частиною 2 ст.36 Закону №1533-ІІІ передбачено, що застраховані особи, зареєстровані в установленому порядку як безробітні, зобов'язані своєчасно подавати відомості про обставини, що впливають на умови виплати їм забезпечення та надання соціальних послуг. Частина 3 цієї ж статті визначає, що сума виплаченого забезпечення та вартості наданих соціальних послуг застрахованій особі внаслідок умисного невиконання нею своїх обов"язків та зловживання ними стягується з цієї особи відповідно до законодавства України з моменту виникнення обставин, що впливають на умови виплати їй забезпечення та надання соціальних послуг.
Згідно з п.п."а" п.3 ст.1 Закону №803-XII, аб.2,14 п.п.1 п.20 Порядку реєстрації, перереєстрації та ведення обліку громадян, які шукають роботу, і безробітних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №219 від 14.02.2007р. - факт надання послуг чи виконання робіт згідно цивільно-правового договору є підставою для зняття з обліку, припинення виплат допомоги по безробіттю.
У ході судового розгляду відповідач не заперечував факту отримання ним винагороди за виконану роботу згідно з цивільно-правовим договором із Закритим акціонерним товариством "Рівнеагроспемонтаж" та ненадання відповідної інформації позивачу.
Таким чином, ОСОБА_2 умисно приховав своє працевлаштування за цивільно-правової угодою, сума допомоги по безробіттю була отримана внаслідок умисного невиконання ним своїх обов"язків щодо своєчасного подання відомостей про обставини, що впливають на умови виплати забезпечення та надання соціальних послуг.
Відтак, кошти, отримані ОСОБА_2 як допомога по безробіттю у період період з 16.10.2007р. по 03.03.2008р., підлягають поверненню.
За таких обставин, позовні вимоги підтверджені належними та допустимими доказами і підлягають до задоволення повністю.
Керуючись статтями 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити повністю.
Стягнути з відповідача ОСОБА_2 (АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1) на користь Рівненського районного центру зайнятості (вул. Яворницького, 53, м. Рівне, 33000, р/р 37172974900295 в УДК в Рівненській області, МФО 833017, кодЄДРПОУ 22560874, код платежу 50040400) заборгованість в сумі 892 (вісімсотдев'яносто дві) грн. 38коп.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо заяву про апеляційне оскарження було подано, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції, який ухвалив постанову. Заява про апеляційне оскарження подається протягом 10-ти днів з дня складання постанови в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом 20-ти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя Дудар О.М.
Постанова складена в повному обсязі 21.12.09р.