Постанова № 9124810, 08.12.2009, Рівненський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
08.12.2009
Номер справи
2а-6594/09/1770
Номер документу
9124810
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 2а-6594/09/1770

08 грудня 2009 р. 15год. 35хв. м. Рівне

Рівненський окружний адміністративний суд у складі судді Дудар О.М., за участю секретаря судового засідання Кривчук К.І., сторін та інших осіб, які беруть участь у справі:

прокурор: Піддубна Л.П.,

представник позивача: представник не прибув;

відповідач: не прибув;

представник третьої особи: не прибув,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовомЗаступника прокурора м. Рівне в інтересах держави в особі Державної податкової

інспекції у м.Рівне, третя особа , яка не заявляє самостійних вимог на предмет

спору, на стороні позивача Головна державна інспекція на автомобільному

транспорті в особі Територіального управління Головної державної інспекції на

автомобільному транспорті в Рівненській області,

досуб'єкта підприємницької діяльності-фізичної особи ОСОБА_1

про стягнення фінансових санкцій,

ВСТАНОВИВ :

Заступник прокурора м.Рівне звернувся до суду в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції у м.Рівне, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача Головна державна інспекція на автомобільному транспорті в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Рівненській області, з позовом до відповідача суб'єкта підприємницької діяльності-фізичної особи ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій за порушення вимог чинного законодавства України про автомобільний транспорт - штрафу у сумі 3400,00грн.

Прокурор у судовому засіданні позовні вимоги підтримав. Пояснив суду, що 15жовтня 2008 року начальником територіального управління Головавтотрансінспекції в Рівненській області винесено постанови №1373, №1374 про застосування до субєкта підприємницької діяльності-фізичної особи ОСОБА_1 фінансових санкцій на загальну суму 3400,00грн. Відповідачем у добровільному порядку вказана сума не сплачена, а тому просить стягнути з нього до державного бюджету фінансові санкції за порушення законодавства про автомобільний транспорт у сумі 3400,00грн.

Представники позивача та третьої особи у судове засідання, про причини неприбуття суд не повідомили, про дату, час і місце судового розгляду повідомлені належним чином.

Відповідач заперечень суду не надав, у судове засідання не прибув, про причини неприбуття суд не повідомив, про дату, час і місце судового розгляду повідомлений належним чином. Судом не визнавалась обовязковою участь сторін у судовому засіданні. За таких обставин, суд вважає за можливе вирішити спір без участі позивача, відповідача та третьої сторони на підставі наявних у справі доказів.

Заслухавши пояснення прокурора, повно і всебічно з'ясувавши всі обставини справи в їх сукупності на підставі чинного законодавства, перевіривши їх дослідженими в судовому засіданні доказами, суд вважає, що позов підлягає до задоволення з огляду на наступне.

Судом встановлено, що 20 серпня 2008р. Територіальним управлінням Головавтотрансінспекції в Рівненській області здійснено перевірку транспортних засобів: автомобіля Фольцваген, номерний знак НОМЕР_1, та автомобіля Фольцваген, номерний знак НОМЕР_2, які належать суб'єкту підприємницької діяльності-фізичній особі ОСОБА_1 (свідоцтво про державну реєстрацію НОМЕР_3, видане 26.02.2003р.)

За результатами перевірок державними інспекторами складено акти №2004 від 20.08.2008р. та №2009 від 20.08.2008р., в яких зафіксовано порушення водіями ОСОБА_2 та ОСОБА_3 абз.3 ч.1 ст.60 Закону України "Про автомобільний транспорт" № 2344-ІII від 05.04.2001р. (далі - Закон № 2344-III), а саме: надання послуг з нерегулярних пасажирських перевезень за маршрутом Київ-Рівне без оформлених документів, перелік який визначено ст.39 Закону України "Про автомобільний транспорт". Акт №2004 від 20.08.2008р. водій транспортного засобу ОСОБА_2 підписувати відмовився, акт №2009 від 20.08.2008р. підписаний водієм транспортного засобу ОСОБА_3 без зауважень.

Територіальним управлінням Головавтотрансінспекції у Рівненській області у встановленому порядку надсилалося відповідачу повідомлення про час і місце розгляду справ про порушення чинного законодавства в сфері автомобільного транспорту.

За результатами розгляду справ про порушення чинного законодавства в сфері автомобільного транспорту начальником Територіального управління Головавтотрансінспекції у Рівненській області відповідно до вимог Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.11.2006р. №1567 (далі - Порядок), винесено постанову №1374 від 15 жовтня 2008 року про застосування до відповідача фінансових санкцій у розмірі 1700 грн.

21 серпня 2008р. Територіальним управлінням Головавтотрансінспекції в Рівненській області здійснено перевірку транспортного засобу автомобіля Фольцваген, номерний знак НОМЕР_2, який належить суб'єкту підприємницької діяльності-фізичній особі ОСОБА_1 (свідоцтво про державну реєстрацію НОМЕР_3, видане 26.02.2003р.).

За результатом перевірки державними інспекторами складено акт №2010 від 21.08.2008р., в якому зафіксовано порушення водієм ОСОБА_4 абз.3 ч.1 ст.60 Закону України "Про автомобільний транспорт" № 2344-ІII від 05.04.2001р. (далі - Закон № 2344-III), а саме: надання послуг з нерегулярних пасажирських перевезень за маршрутом Київ-Рівне без оформлених документів, перелік який визначено ст.39 Закону України "Про автомобільний транспорт". Вказаний акт підписано водієм транспортного засобу без зауважень.

Територіальним управлінням Головавтотрансінспекції у Рівненській області у встановленому порядку надсилалося відповідачу повідомлення про час і місце розгляду справи про порушення чинного законодавства в сфері автомобільного транспорту.

За результатами розгляду справи про порушення чинного законодавства в сфері автомобільного транспорту начальником Територіального управління Головавтотрансінспекції у Рівненській області відповідно до вимог Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.11.2006р. №1567 (далі - Порядок), винесено постанову №1373 від 15 жовтня 2008 року про застосування до відповідача фінансових санкцій у розмірі 1700 грн.

На виконання пункту 29 вказаного Порядку, Територіальним управлінням Головавтотрансінспекції у Рівненській області 16 жовтня 2008 року ОСОБА_1 поштою надіслані копії постанов про застосування фінансових санкцій та роз'яснено вимоги п.28 Порядку щодо перерахування фінансових санкцій на зазначені у постановах рахунки не пізніше ніж протягом 15 днів після отримання постанов.

Ці обставини підтвержені дослідженими в судовому засіданні доказами: копією постанови про застосування фінансових санкцій №1374 від 15.10.2008р. (а.с.5), копією супровідного листа №573 від 15.10.2008р. про направлення копій постанов та копією фіскального чека ВПЗ Рівне-11 РД УДППЗ "Укрпошта" від 16.10.2008р. (а.с.6), копією корінця до повідомлення про час і місце розгляду справ про порушення чинного законодавства в сфері автомобільного транспорту (а.с.7), копіями актів від 20.08.2008р. №2004, №2009 (а.а.с.8-9), копією постанови про застосування фінансових санкцій №1373 від 15.10.2008р. (а.с.10), копією акта №2010 від 21.08.2008р. (а.с.11).

Згідно з п.1,4 Положення про Головну державну інспекцію на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.09.2004р. №1190, Головна державна інспекція на автомобільному транспорті України є урядовим органом державного управління, що діє у складі Міністерства траспорту і зв'язку України і йому підпорядковується, на яку поряд з іншими функціями покладена функція здійснення державного контролю за дотриманням суб'єктами господарювання, які проводять діяльність у сфері автомобільного транспорту, вимог законодавства про автомобільний транспорт, норм та стандартів законодавчо врегульованої сфери, що визначають організацію перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом.

Статтею 39 Закону №2344-ІII передбачено, що автомобільні перевізники, водії, пасажири повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконуються пасажирські перевезення. Документи для нерегулярних пасажирських перевезень: для автомобільного перевізника - ліцензія, документ, що засвідчує використання автобуса на законних підставах, інші документи, передбачені законодавством України; для водія автобуса - посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на транспортний засіб, ліцензійна картка, дорожній лист, договір із замовником транспортних послуг, документ, що засвідчує оплату транспортних послуг, інші документи, передбачені законодавством України.

Однак, відповідачем не було дотримано вимог цієї норми закону.

Згідно з абз.3 ч.1 ст.60 Закону №2344-ІII за порушення законодавства про автомобільний транспорт - надання послуг без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 цього Закону, до автомобільних перевізників застосовуються санкції - штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Пунктом 28 Порядку встановлено, що фінансова санкція повинна бути перерахована суб'єктом господарювання на зазначений у постанові рахунок не пізніше ніж протягом п'ятнадцяти днів після отримання ним копії постанови про застосування фінансових санкцій, про що повідомляється орган державного контролю, посадовою особою якого винесено відповідну постанову.

Однак, на день розгляду справи судом, відповідач фінансових санкцій - штрафу в сумі 3400 грн., на зазначені у постановах рахунки не перерахував, постанови територіального управління Головавтотрансінспекції у Рівненській області про застосування фінансових санкцій у судовому порядку ним не оскаржувалися.

Статтею 121 Конституції України на органи прокуратури покладено функцію представництва інтересів держави в суді у випадках, визначених законом.

Відповідно до ст.36-1 Закону України "Про прокуратуру" від 05.11.1991р. №1789-XII представництво прокуратурою інтересів громадянина або держави в суді полягає у здійсненні прокурорами від імені держави процесуальних та інших дій, спрямованих на захист у суді інтересів громадянина або держави у випадках, передбачених законом. Однією з форм представництва є звернення до суду з позовами про захист прав і свобод іншої особи, невизначеного кола осіб, прав юридичних осіб, коли порушуються інтереси держави. Підставою представництва у суді інтересів держави є наявність порушень або загрози порушень економічних, політичних та інших державних інтересів внаслідок протиправних дій (бездіяльності) фізичних або юридичних осіб, що вчиняються у відносинах між ними або з державою.

За наведених обставин, позовні вимоги підтверджені належними та допустимими доказами і підлягають до задоволення повністю.

Судові витрати по справі згідно з ч.4 ст. 94 КАС України з відповідача не стягуються.

На підставі викладеного, керуючись статтями 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити повністю.

Стягнути з відповідача субєкта підприємницької діяльності-фізичної особи ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_4) фінансові санкції - штраф у сумі 3400 (три тисячі чотириста) грн. 00 коп. та перерахувати до Державного бюджету України (Головне управління Державного казначейства України в Рівненській області, МФО 833017, одержувач відділення Державного казначейства України в м.Рівне, р/р 31113106700002, код ЄДРПОУ 22586331, код платежу 21081100).

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо заяву про апеляційне оскарження було подано, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції, який ухвалив постанову. Заява про апеляційне оскарження подається протягом 10-ти днів з дня складання постанови в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом 20-ти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Суддя Дудар О.М.

Постанова складена в повному обсязі 14 грудня 2009 р.