Постанова № 9124644, 14.04.2010, Полтавський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
14.04.2010
Номер справи
2а-915/10/1670
Номер документу
9124644
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

14 квітня 2010 року <ЧАС >м.ПолтаваСправа № 2а-915/10/1670 Полтавський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Єресько Л.О.,

при секретарі Бредун М.В.,

за участю:

представника позивача - Левченка Д.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Полтавського міського центру зайнятостідо ОСОБА_3про стягнення коштів, -

В С Т А Н О В И В:

04 березня 2010 року позивач Полтавський міський центр зайнятостізвернувся до Полтавського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до ОСОБА_3про стягнення коштів в сумі 805 грн. 37 коп.

В обґрунтування своїх вимог посилався на те, що за період з 03 вересня 2009 року по 27 жовтня 2009 року відповідач отримав допомогу по безробіттю в сумі 805 грн. 37 коп. Разом з тим, в період отримання допомоги по безробіттю в порушення вимог Закону України "Про зайнятість населення" та Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" відповідач отримував доходи від діяльності в Полтавському виробничому підприємстві «Універсал», тому отримані ним кошти в загальній сумі 805 грн. 37 коп. підлягають стягненню.

Представник позивача у судовому засіданні підтримав позовні вимоги та просив їх задовольнити.

Відповідач у судове засідання не зявився, хоча у матеріалах справи наявні докази, що він належним чином повідомлявся про час та місце розгляду справи.

Суд, заслухавши пояснення представника позивача, вивчивши та дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, приходить до наступних висновків.

Судом встановлено, що 27.01.2009 року відповідач був зареєстрований в Полтавському міському центрі зайнятості як особа, що шукає роботу, що підтверджується персональною карткою ОСОБА_3 № 165000709012700010.

03.02.2009 року ОСОБА_3 звернувся до Полтавського міського центру зайнятості з заявою про надання статусу безробітнього з виплатою матеріальної допомоги. В поданій заяві відповідач зазначив, що не зареєстрований як субєкт підприємницької діяльності, трудовою діяльністю не займається, отримує пенсію по інвалідності.

Наказом № НТ090203 від 03.02.2009 року Полтавського міського центру зайнятості відповідачу було надано статус безробітного та призначено допомогу по безробіттю. 05.11.2009 року відповідач знятий з обліку в Полтавському міському центрі зайнятості.

Таким чином, за період з 03 вересня 2009 року по 27 жовтня 2009 року відповідачем було отримано допомогу по безробіттю в загальному розмірі сумі 805 грн. 37 коп., що підтверджується довідкою Полтавського міського центру зайнятості № 1650091431 від 10.11.2009 року.

В ході звірки з даними форми 5-ПН поданої Полтавським виробничим підприємством «Універсал» Полтавським міським центром зайнятості було встановлено, що з 03.09.2009 р. по 27.10.2009 р. ОСОБА_3 працював на даному підприємстві сторожем.

Листом № 9277 від 05.11.2009 р. позивачем було направлено запит до ПВП «Універсал» щодо підтвердження факту перебування в трудових відносинах з ОСОБА_3 На даний запит підприємством було надано відповідь № 13-11/405 від 06.11.2009 р., в якій зазначалося, що ОСОБА_3 був прийнятий на посаду сторожа з 03.09.2009 р. та звільнений за згодою сторін з 27.10.2009 року ( копія наказу № 123-К від 01.09.2009 року про прийом на роботу та копія наказу № 191-К від 27.10.2009 р. про звільнення наявні у матеріалах справи).

Відповідно до статті 2 Закону України "Про зайнятість населення" безробітними визнаються працездатні громадяни працездатного віку, які через відсутність роботи не мають заробітку або інших передбачених законодавством доходів і зареєстровані у державній службі зайнятості як такі, що шукають роботу.

Відповідно до пункту 2 статті 36 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття", застраховані особи, зареєстровані в установленому порядку як безробітні, зобовязані своєчасно подавати відомості про обставини, що впливають на умови виплати їм забезпечення та надання соціальних послуг.

Однак, всупереч вказаній нормі Закону, відповідач не повідомив про те, що він почав займатися трудовою діяльністю, працевлаштувався та отримує доходи.

Таким чином, відповідачу незаконно виплачені кошти Полтавського міського центру зайнятості в загальній сумі 805 грн. 37 коп., що підтверджується довідкою Полтавського міського центру зайнятості.

Згідно пункту 3 статті 36 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" сума виплаченого забезпечення та вартості наданих соціальних послуг особі внаслідок умисного невиконання нею обов`язків та зловживання ними стягується з цієї особи відповідно до законодавства України з моменту виникнення обставин, що впливають на умови виплати її забезпечення та надання соціальних послугу.

Крім того, відповідно до пункту 6.14 Порядку надання допомоги по безробіттю, в тому числі одноразової її виплати для організації безробітними підприємницької діяльності, затвердженого наказом Міністерства праці України від 20.11.2000 р. № 307, якщо під час одержання допомоги по безробіттю безробітний своєчасно не подав відомості про обставини, що впливають на умови її виплати, з безробітного стягується сума виплаченої допомоги по безробіттю з моменту виникнення цих обставин.

Судом встановлено, що Полтавським міським центром зайнятості 10.11.2009 року за № 186 було видано наказ про повернення допомоги по безробіттю ОСОБА_3 в сумі 805 грн. 37 коп., який разом із супровідним листом направлено відповідачу.

На момент розгляду справи судом кошти на розрахунковий рахунок позивача від ОСОБА_3 не надходили.

Відповідно до частини 1 статті 8 Закону України “Про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття” Фонд загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття створюється для управління страхуванням на випадок безробіття, провадження збору та акумуляції страхових внесків, контролю за використанням коштів, виплати забезпечення та надання соціальних послуг, здійснення інших функцій згідно із цим Законом і статутом Фонду.

Згідно з частиною 2 статті 12 Закону України “Про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття” функції робочих органів виконавчої дирекції Фонду покладаються на центр зайнятості Автономної Республіки Крим, обласні, Київський і Севастопольський міські, районні, міськрайонні, міські та районні у містах центри зайнятості.

З огляду на викладене, позовні вимоги є законними, обґрунтованими, а тому підлягають задоволенню.

Відповідно до пункту 4 статті 94 КАС України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 8, 12, 36 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття", ст. 2 Закону України "Про зайнятість населення", п. 6.14 Порядку надання допомоги по безробіттю, в тому числі одноразової її виплати для організації безробітними підприємницької діяльності, затвердженого наказом Міністерства праці України від 20.11.2000 року № 307, статтями 7, 8, 9, 10, 11, 71, 94, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов Полтавського міського центру зайнятості до ОСОБА_3 про стягнення допомоги по безробіттю задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_3 (АДРЕСА_1.) на користь Полтавського міського центру зайнятості (р/р 37176165603202, банк УДК в Полтавській області м. Полтава, МФО 831019, ЗКПО 22534038) незаконно одержану допомогу по безробіттю в сумі 805 грн. 37 коп. (вісімсот п'ять гривень тридцять сім копійок).

Постанова відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений Кодексом адміністративного судочинства України, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Полтавський окружний адміністративний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга може бути подана у 20-денний строк після подачі заяви про апеляційне оскарження в порядку, визначеному статтею 186 Кодексу адміністративного судочинства України.

Повний текст постанови виготовлено 19 квітня 2010 року.

СуддяЛ.О. Єресько