Єдиний державний реєстр судових рішень < Список >
КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
12 квітня 2010 року Справа № 2а-233/10/1170
Кіровоградський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Могилан С.В, розглянувши у відкритому судовому засіданні о 17-00 год. адміністративну справу
за позовом: Прокурора Маловисківського району Кіровоградської області в інтересах держави, в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в особі її структурного підрозділу Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Кіровоградській області
до відповідача: Субєкта господарювання фізичної особи ОСОБА_1
про стягнення штрафних санкцій,
за участю:
секретаря судового засідання Колтунової А.Ю.,
представників:
прокурора не зявився,
позивача Левенець Д.О.,
відповідача не зявився,
Прокурор Маловисківського району Кіровоградської області в інтересах держави, в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в особі її структурного підрозділу Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Кіровоградській області звернувся з позовом до субєкта господарювання фізичної особи ОСОБА_1 про стягнення штрафних санкцій в розмірі 1700,00 грн.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що 23.07.2009 р. в ході проведення рейдової перевірки головним спеціалістом ВДК виявлено, що субєкт господарювання фізична особа ОСОБА_1 надавав послуги з перевезення пасажирів на маршруті Михайлівка Мала Виска без оформлення документів, перелік яких визначений ст. 39 Закону України «Про автомобільний транспорт», а саме не оформлений договір із замовником. За даним фактом складено акт перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом №ІНФОРМАЦІЯ_1 від 23.07.2009 р.
06.08.2009 р. начальником територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Кіровоградській області Кукуленко О.В. розглянуто справу за фактом порушення ОСОБА_1 законодавства про автомобільний транспорт та винесено постанову про застосування фінансових санкцій №016200 від 06.08.2009 р., відповідно до якої на підставі ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт»на ОСОБА_1 за порушення вимог ст. 39 цього Закону накладено фінансові санкції в розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян в сумі 1700,00 грн. Позивач зазначає, що дану постанову ОСОБА_1. отримав 10.08.2009 р., про що свідчить поштове повідомлення про її вручення, однак у встановлені строки вказані фінансові санкції не сплатив.
В судове засідання зявився представник позивача, який позовні вимоги підтримав та просив їх задовольнити з підстав вказаних у позовній заяві.
В судове засідання прокурор та відповідач не зявилися, про дату, час та місце розгляду справи повідомлені належним чином, що підтверджується повідомленнями про вручення судової повістки (а.с.24, 27).
Згідно ч. 3 ст. 160 КАС України в судовому засіданні 12.04.2010 р. проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Виготовлення постанови у повному обсязі відкладено у строк до 19.04.2010 р., про що повідомлено після проголошення вступної та резолютивної частини постанови в судовому засіданні з урахуванням вимог ч. 4 ст. 167 КАС України.
Дослідивши подані позивачем документи і матеріали, заслухавши пояснення представника позивача, всебічно і повно зясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, обєктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, адміністративний суд,
ВСТАНОВИВ:
23 липня 2009 року державними інспекторами ВДК, відповідно до завдання на перевірку №105828 від 22.07.2009 р., проведено перевірку додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень вантажів автомобільним транспортом.
В ході перевірки виявлено, що субєкт господарювання фізична особа ОСОБА_1, проживаючий за адресою: 26232, с. Злинка, Маловисківського району Кіровоградської області, вул. Комсомольська, 91 надавав послуги з перевезення пасажирів на маршруті Михайлівка Мала Виска без оформлення документів, перелік яких визначений ст. 39 Закону України «Про автомобільний транспорт», а саме не оформлений договір із замовником.
За даним фактом складено акт перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом №ІНФОРМАЦІЯ_1 від 23.07.2009 р. (а.с.6).
06.08.2009 р. начальником територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Кіровоградській області Кукуленко О.В. розглянуто справу за фактом порушення ОСОБА_1 законодавства про автомобільний транспорт та винесено постанову про застосування фінансових санкцій №016209 від 06.08.2009 р. (а.с.8), відповідно до якої на підставі ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт»на ОСОБА_1 за порушення вимог ст. 39 цього Закону накладено фінансові санкції в розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян в сумі 1700,00 грн. Дану постанову ОСОБА_1 отримав 10.08.2009 р., що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення (а.с.9).
У встановлений строк відповідачем штрафні санкції не сплачено, постанова про застосування фінансових санкцій №016209 від 06.08.2009 р. у встановленому порядку відповідачем не оскаржувалася.
Частиною 2 ст. 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобовязані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ст. 6 Закону України «Про автомобільний транспорт»від 05.04.2001 року №2344-ІІІ центральний орган виконавчої влади з питань автомобільного транспорту забезпечує проведення державної політики на автомобільному транспорті через урядові органи державного управління на автомобільному транспорті, службу міжнародних автомобільних перевезень та місцеві органи виконавчої влади і органи місцевого самоврядування. У складі центрального органу виконавчої влади з питань автомобільного транспорту функціонують: урядовий орган державного управління з питань регулювання діяльності автомобільного транспорту; урядовий орган державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті. Урядовий орган державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті здійснює: державний контроль за додержанням субєктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту, вимог законодавства про автомобільний транспорт, норм та стандартів законодавчо регульованої сфери, що визначають організацію перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом.
Згідно пункту 15 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України N 1567 від 08.11.2006 року, під час проведення рейдової перевірки перевіряється: наявність визначених статтями 39 і 48 Закону документів, на підставі яких здійснюються перевезення автомобільним транспортом; наявність у документах водія відмітки про проходження ним медичного огляду та проведення перевірки технічного стану транспортного засобу перед виїздом на маршрут; відповідність зовнішнього і внутрішнього спорядження (екіпірування) транспортного засобу встановленим вимогам; оснащення таксі справним таксометром; відповідність кількості пасажирів, що перевозяться, відомостям, зазначеним у реєстраційних документах, або нормам, передбаченим технічною характеристикою транспортного засобу; додержання водієм автобуса затвердженого розкладу та маршруту руху; наявність у всіх пасажирів квитків на проїзд та квитанцій на перевезення багажу, а у разі пільгового проїзду відповідного посвідчення; додержання водієм режиму праці та відпочинку, а також вимоги щодо наявності в автобусі двох водіїв у разі перевезення пасажирів на відстань 500 і більше кілометрів; виконання водієм інших вимог Правил надання послуг пасажирського автомобільного транспорту та Правил перевезень вантажів автомобільним транспортом в Україні.
Відповідно до ст.39 Закону України «Про автомобільний транспорт»від 05.04.2001 року №2344-ІІІ автомобільні перевізники, водії, пасажири повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконуються пасажирські перевезення. Документи для регулярних спеціальних пасажирських перевезень для автомобільного перевізника ліцензія, договір із замовником транспортних послуг, паспорт маршруту, документ, що засвідчує використання автобуса на законних підставах, інші документи, передбачені законодавством України.
В судовому засіданні встановлено, що ОСОБА_1 надавав послуги з перевезення пасажирів без оформленого договору із замовником (а.с.6).
Пунктами 26, 27 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України N 1567 від 08.11.2006 року встановлено, що справа про порушення розглядається у присутності уповноваженої особи субєкта господарювання. Про час і місце розгляду справи про порушення уповноважена особа субєкта господарювання повідомляється під розписку чи рекомендованим листом із повідомленням. У разі неявки уповноваженої особи субєкта господарювання справа про порушення розглядається без її участі. За наявності підстав керівник органу державного контролю або його заступник виносить постанову про застосування фінансових санкцій
Відповідно до ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт»за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються санкції за: надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 цього Закону, - штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу. Докази, які б спростовували доводи позивача, в матеріалах справи відсутні.
Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку, що визначення відповідачеві фінансових санкцій здійснено правомірно, а тому позовні вимоги щодо стягнення з субєкта господарювання фізичної особи ОСОБА_1 штрафних санкцій у розмірі 1700,00 грн. є обґрунтованими та підлягають задоволенню.
Враховуючи вищевикладене, керуючись ст. ст. 86, 94, 159 163, 167 КАС України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
1. Адміністративний позов задовольнити в повному обсязі.
2. Стягнути з субєкта господарювання фізичної особи ОСОБА_1, ід. код НОМЕР_1 АДРЕСА_1) на користь Державного бюджету України на рахунок №31119106700243 УДКУ в Маловисківському районі, ГУДК у Кіровоградській області, код одержувача 24146702, код бюджетної класифікації 21081100 МФО 823016 фінансові санкції в сумі 1700,00 грн. (одна тисяча сімсот грн. 00 коп.), визначені постановою про застосування фінансових санкцій №016209 від 06.08.2009 року.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова суду набирає законної сили після закінчення цього строку.
Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Кіровоградський окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10- денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України з дня складення постанови у повному обсязі, заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, або в порядку ч. 5 ст. 186 КАС України.
Дата складання повного тексту постанови 19 квітня 2010 року.
Суддя
Кіровоградського окружного
адміністративного судуС.В. Могилан