
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1 Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
31 серпня 2020 року м. Київ № 640/10017/19
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Маруліної Л.О., розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження без виклику сторін (в письмовому провадженні) адміністративну справу
за позовом ОСОБА_1 доГоловного управління Пенсійного фонду України в місті Києві про визнання протиправними дій, зобов`язати вчинити дії,
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 (далі також - позивач) звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва (далі також - відповідач, ГУ ПФУ в м. Києві) з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в місті Києві, в якому просить:
- визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в місті Києві щодо обмеження виплати ОСОБА_1 перерахованої з 01 січня 2018 року пенсії її максимальним розміром;
- зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в місті Києві провести виплату ОСОБА_1 перерахованої з 01 січня 2018 року пенсії без обмеження її максимальним розміром та з урахуванням раніше виплачених сум пенсії.
В обґрунтування позовних вимог зазначено, що відповідно до виданої Департаментом персоналу, організації освітньої та наукової діяльності МВС України 26 березня 2018 року за вихідним №22/6-5621 довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсії, розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії за відповідною посадою: «начальник відділу документального забезпечення та режиму штабу ГУ ВВ МВС України» становить «Підсумок пенсії (з надбавками) - 20 485,70 грн.». Разом з тим, у зв`язку з підвищенням грошового забезпечення військовослужбовців призначена позивачу пенсія після перерахунку виплачується позивачу Головним управлінням Пенсійного фонду України в місті Києві не повністю, а обмежена максимальним розміром пенсії та виплачується в розмірі 11 669,27 грн.
Позивач вважає дії відповідача щодо зменшення розміру його пенсії протиправними, оскільки після здійснення перерахунку, позивач має законні сподівання отримати пенсію у збільшеному розмірі.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 01 липня 2019 року відкрито провадження в адміністративній справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому проваджені).
06 серпня 2019 року відповідачем через канцелярію суду подано відзив на позовну заяву, в якому він просить відмовити позивачу в задоволенні позовних вимог в повному обсязі, оскільки відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року №103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям громадян» Головним управлінням Пенсійного фонду України в місті Києві здійснено перерахунок пенсії на підставі довідки про розмір грошового забезпечення станом на 01 березня 2018 року з урахуванням розміру окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років, як визначено вказаною постановою. При проведенні перерахунку з 01 січня 2018 року відповідно до вказаної постанови розмір пенсії за вислугу років обчислювався виходячи з 70 відсотків сум грошового забезпечення за посадою відповідно до Закону, чинної на дату, з якої проводився перерахунок пенсії. Також вказує, що права позивача в частині виплати йому пенсії без обмежень розміру на даний час не порушені , оскільки при здійсненні перерахунку пенсії у квітні 2018 року сума пенсії не обмежувалась максимальним розміром, визначеним у статті 43 Закону України від 09 квітня 1992 року №2262-ХІІ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб».
22 серпня 2019 року позивачем через канцелярію суду подано відповідь на відзив, в якій зазначено, що позивач не згоден з позицією відповідача, викладеною у відзиві, оскільки порядок перерахунку пенсії не є предметом позову, також зазначено, що позивачем надано розрахунки пенсії станом на момент подання позову, в яких чітко видно, що розмір пенсії незаконно обмежується. Наголошує на тому, що спір стосується того, що після перерахунку пенсії відповідно до видів грошового забезпечення (розміру окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років), про які сам відповідач зазначає у відзиві та які були визначені в Довідці №22/6-5621, позивачу виплачується сума пенсії не у перерахованому розмірі, як визначив та розрахував сам відповідач у Перерахунку №N/А 5621 (у сумі 20 485,70 грн.), а виплачується з урахуванням її обмеження максимальним розміром, який розрахований відповідачем на момент виникнення права на перерахунок (на 01 січня 2018 року) в сумі 11 669,27 грн.
Дослідивши матеріали справи, судом встановлено наступне.
ОСОБА_1 перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в місті Києві та отримує пенсію з 01 лютого 2006 року відповідно до Закону України від 09 квітня 1992 року №2262-ХІІ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб» (далі також - Закон №2262-ХІІ), що підтверджується посвідченням по пенсійній справі №N/А 5621, виданим 08 лютого 2006 року.
Згідно із розрахунком на 01.01.2018 року пенсії по пенсійній справі позивача №N/А 5621 проведено перерахунок його пенсії на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року №103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям громадян» (далі також - Постанова №103) підсумок пенсії з надбавками склав 20 485,70 грн., з урахуванням максимального розміру пенсії дорівнює 13 730,00 грн., попередньої суми пенсії 9 608,54 грн. та підвищення 2 060,73 грн. (50% від 4 121,46 грн.).
Відповідно до Постанови №103 пенсію перераховано, сума підвищення виплачується: з 01 січня 2018 року по 31 грудня 2018 року щомісячно 50% від підвищення 2 060,73 грн.; з 01 січня 2019 року по 31 грудня 2019 року щомісячно 75%; з 01 січня 2020 року - 100% від підвищення.
Згідно з довідкою про розмір грошового забезпечення що враховується для перерахунку пенсії від 26 березня 2018 року №22/6-5621 Департаментом персоналу, організації освітньої та наукової діяльності Міністерства внутрішніх справ України , виданої ОСОБА_1 про те, що відповідно до статті 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб», постанов КМУ від 21 лютого 2018 року №103 та від 30 серпня 2017 року №704 розмір посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років за відповідною посадою, за нормами, чинними на 01 березня 2018 року, за посадою «Начальник відділу документального забезпечення та режиму штабу ГУ ВВ МВС України становить:
- посадовий оклад 8 800,00 грн.;
- оклад за військовим (спеціальним) званням ПОЛКОВНИК 1 480,00 грн.;
- надбавка за вислугу років (50%) 5 180,00 грн;
- усього 15 540,00 грн.
Відповідно до перерахунку пенсії по пенсійній справі №N/А 5621, складеного Головним управлінням Пенсійного фонду України в місті Києві від 01 березня 2018 року, пенсія за вислугу років ОСОБА_1 становить:
- посадовий оклад 8 880,00 грн.;
- оклад за військове звання 1 480,00 грн.;
- процентна надбавка за вислугу років 50% 5 180,00 грн.
Основний розмір пенсії: 100% грошового забезпечення (вислуга років 38) у розмірі: 15 540,00 грн. З урахуванням доплати: 19 425,00 грн., в тому числі збільшення основного розміру пенсії (25%) 3 885,00 грн.
Вид підвищення або надбавки до пенсії:
- інвалід війни 3 групи/при виконанні обов`язків військової служби (ст.7) 435,60 грн.;
- 1 категорія ЧАЕС (під час служби) інвалід 3 групи «А» 284,70 грн.;
- інваліди війни 3 групи при виконанні обов`язків військової служби 50 грн.;
- особливі заслуги (20%) ст. 1 п. п. 6-8 Закону (з 01 по 30) 290,40 грн.
Підсумок пенсії (з надбавками): 20 485,70 грн.
Разом з тим, після перерахунку пенсія Головним управлінням Пенсійного фонду Україні в місті Києві позивачу виплачується не повністю, а в розмірі 11 669,27 грн.
Вважаючи дії відповідача щодо такої виплати пенсії протиправними, позивач звернувся до суду з позовом за захистом своїх прав.
Всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об`єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд міста Києва дійшов наступних висновків.
Спірні правовідносини врегульовано Законом України від 20.12.1991 № 2011-XII «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» (із змінами і доповненнями) (далі також - Закон № 2011-XII), Законом України від 09.04.1992 № 2262-XII «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (із змінами і доповненнями) (далі також - Закону №2262-ХІІ), Законом України від 09.07.2003 № 1058-IV «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» (із змінами і доповненнями) (далі також - Закон №1058- IV) та іншими нормативно-правовими актами України, прийняті відповідно до цих законів.
Частиною другою статті 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Статтею 10 Закону № 2262-ХІІ встановлено, що призначення і виплата пенсій особам, зазначеним у статті 12 цього Закону, здійснюються органами Пенсійного фонду України.
Згідно з частинами першою, другою та четвертою статті 63 вказаного Закону перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей у зв`язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку. Якщо пенсіонер згодом подасть додаткові документи, які дають право на подальше підвищення пенсії, то пенсія перераховується за нормами цього Закону. При цьому перерахунок провадиться за минулий час, але не більш як за 12 місяців з дня подання додаткових документів і не раніше, ніж з дня введення в дію цього Закону. Усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв`язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.
Відповідно до частини четвертої статті 63 Закону №2262-ХІІ Кабінетом Міністрів України 13 лютого 2008 року прийнято постанову № 45, якою затверджено Порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (далі - Порядок № 45).
Згідно з пунктами 1-3 Порядку № 45 пенсії, призначені відповідно до Закону № 2262-ХІІ, у зв`язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію згідно із Законом № 2262-ХІІ, перераховуються на умовах та в розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.
Головне управління Пенсійного фонду України в місті Києві після прийняття Кабінетом Міністрів України рішення щодо перерахунку пенсій та отримання відповідного повідомлення від Міністерства соціальної політики повідомляє своїм головним управлінням в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку (далі також - списки), та надсилає відповідну інформацію Міноборони, МВС, Національній поліції, Мін`юсту, Мінінфраструктури, СБУ, Службі зовнішньої розвідки, ДФС, Управлінню державної охорони, Адміністрації Держспецзв`язку, Адміністрації Держприкордонслужби, ДСНС (далі також - державні органи). Головні управління Пенсійного фонду України у десятиденний строк з моменту надходження зазначеного повідомлення складають списки за формою згідно з додатком 1 та подають їх органам, які уповноважені рішеннями керівників державних органів (далі - уповноважені органи) видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії. На підставі списків уповноважені органи готують довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, для кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно з додатками 2 і 3 (далі - довідки) та у місячний строк подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України. Довідки видаються державним органом, з якого особи були звільнені із служби, якщо інше не передбачено цим Порядком. Особам, що відряджалися для виконання службових обов`язків до органів державної влади, органів місцевого самоврядування, інших установ, організацій і підприємств та були звільнені із служби у зв`язку з виходом на пенсію безпосередньо з посад, на яких вони перебували, перерахунок пенсій провадиться на підставі довідок про розмір грошового забезпечення, виданих зазначеними органами, установами, організаціями і підприємствами. У разі ліквідації таких органів, установ, організацій чи підприємств довідки видаються правонаступниками, а у разі їх відсутності або перейменування (відсутності) посад - у порядку, встановленому Міністерством соціальної політики. Зазначені довідки надсилаються до державних органів, у яких особи проходили службу до відрядження, а їх уповноважені органи подають довідки у п`ятиденний строк головним управлінням Пенсійного фонду України.
Пунктом 4 Порядку № 45 визначено, що перерахунок пенсії здійснюється на момент виникнення такого права і проводиться у строки, передбачені частинами другою і третьою статті 51 Закону №2262-ХІІ. Якщо внаслідок перерахунку розмір зменшується, пенсія виплачується в раніше встановленому розмірі.
Відповідно до статті 22 Конституції України права і свободи людини і громадянина, закріплені цією Конституцією, не є вичерпними. Конституційні права і свободи гарантуються і не можуть бути скасовані. При прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.
Статтею 58 Конституції України визначено, що закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом`якшують або скасовують відповідальність особи.
Проаналізувавши наведені норми, суд приходить до наступних висновків.
Так, статтею 63 Закону №2262-ХІІ визначено як обов`язкову підставу для здійснення перерахунку пенсії - підвищення грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом. Ця норма також делегує Кабінету Міністрів України визначення умов, порядку та розмірів перерахунку пенсії за цим Законом.
Кабінетом Міністрів України у Порядку № 45 визначено, що перерахунок пенсії здійснюється на момент виникнення такого права.
Поряд з тим, такий перерахунок провадиться головними управліннями Пенсійного фонду України у разі прийняття відповідного рішення Кабінетом Міністрів України на підставі надання вказаними органами довідок про розмір грошового забезпечення кожної особи.
Отже, перерахунок пенсій у визначеному порядку здійснюється на момент виникнення такого права виключно на підставі довідки уповноваженого органу про розмір грошового забезпечення. В той же час, без отримання належної довідки, виданої відповідним органом, у Головного управління Пенсійного фонду України в місті Києві відсутні підстави та повноваження для проведення перерахунку пенсії.
При цьому, оскільки законодавством чітко визначено процедуру, за якою провадиться перерахунок розміру пенсії відповідно до Закону №2262-ХІІ, покладення обов`язку на Головне управління Пенсійного фонду України в місті Києві діяти не у відповідності до Порядку № 45, зокрема, після звернення позивача з заявою про перерахунок пенсії, самостійно звернутися до уповноваженого органу з вимогами надати дані для розрахунку нового розміру пенсії, означало б спонукання до виходу за межі своїх повноважень. Аналогічна правова позиція викладена, зокрема, у постановах Верховного Суду від 23 квітня 2019 року у справі № 669/961/16-а (адміністративне провадження № К/9901/24556/18, К/9901/24559/18), у справі № 806/2121/16 (адміністративне провадження № К/9901/20572/18, К/9901/20574/18), у справі №669/961/16-а (адміністративне провадження № К/9901/24559/18, К/9901/24556/18).
Згідно з частиною п`ятою статті 242 Кодексу адміністративного судочинства України (далі також - КАС України) при виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин суд враховує висновки щодо застосування норм права, викладені в постановах Верховного Суду.
Водночас, 24 лютого 2018 року набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року № 103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб» (далі також - Постанова № 103), пунктами 1 та 2 якої встановлено перерахувати пенсії, призначені згідно із Законом №2262-ХІІ до 1 березня 2018 року (крім пенсій, призначених згідно із Законом особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) та поліцейським), з урахуванням розміру окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років за відповідною або аналогічною посадою, яку особа займала на дату звільнення із служби (на дату відрядження для роботи до органів державної влади, органів місцевого самоврядування або до сформованих ними органів, на підприємства, в установи, організації, вищі навчальні заклади), що визначені станом на 1 березня 2018 року відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 року № 704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб». Виплату перерахованих відповідно до пункту 1 цієї постанови підвищених пенсій (з урахуванням доплат до попереднього розміру пенсій, підвищень, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством (крім підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, що визначені законом) проводити з 1 січня 2018 року у таких розмірах: з 1 січня 2018 року - 50 відсотків; з 1 січня 2019 року по 31 грудня 2019 року - 75 відсотків; з 1 січня 2020 року - 100 відсотків суми підвищення пенсії, визначеного станом на 1 березня 2018 року.
Суд також враховує, що рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 12 грудня 2018 року у справі № 826/3858/18, залишеним без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 05 березня 2019 року, визнано протиправними та нечинними пункти 1, 2 постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року № 103 «Про перерахунок пенсій особам звільнених з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб» та зміни до пункту 5 і додатка 2 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року № 45 «Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб». Тобто, вказане рішення, відповідно до вимог статті 255 КАС України, набрало законної сили.
Проаналізувавши вказані обставини в контексті наведених норм, суд дійшов висновку, що відповідачем обґрунтовано здійснено перерахунок пенсії позивача у відповідності до Постанови № 103, яка була чинною на момент виникнення спірних правовідносин, на підставі відповідної довідки.
Одночасно, відповідно до правового висновку, який міститься, зокрема, у постанові Верховного Суду України від 22 квітня 2014 року у справі № 21-484а13, у постановах Верховного Суду від 20 грудня 2018 року у справі № 686/15836/16-а, від 27 лютого 2019 року у справі № 753/23503/16 (адміністративне провадження № К/9901/20057/18), підставою для вчинення дій, спрямованих на перерахунок раніше призначених пенсій, може бути як відповідна заява пенсіонера та додані до неї документи, так і рішення, прийняте Кабінетом Міністрів України, про що державні органи, визначені Порядком проведення перерахунку, повідомляють орган Головного управління Пенсійного фонду України в місті Києві.
Проте, суду не надано доказів отримання позивачем відповідної довідки з зазначенням видів грошового забезпечення, визначених частиною другою статті 9 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей», які позивач вважає за необхідне використати відповідачу для перерахунку пенсії, та, відповідно, подачі її до Головного управління Пенсійного фонду України в місті Києві.
Так само, позивачем не надано суду доказів оскарження дій уповноваженого органу щодо складання та направлення відповідачу на підставі вимог Порядку № 45 довідки з визначеними у ній видами грошового забезпечення, для перерахунку пенсії позивача, у вигляді посадового окладу, окладу за військовим званням та надбавки за вислугу років, зобов`язання надати довідку з урахуванням інших видів грошового забезпечення.
За таких обставин, враховуючи наведені правові висновки Верховного Суду щодо застосування вказаних норм матеріального права, а також те, що покладення обов`язку на відповідача діяти не у відповідності до Порядку № 45, означало б спонукання до виходу за межі своїх повноважень, суд вважає правомірним здійснення відповідачем перерахунку пенсії позивача на підставі наданої довідки, виходячи з зазначених у ній видів грошового забезпечення як посадовий оклад, оклад за спеціальним званням, надбавка за вислугу років на момент виникнення права на перерахунок пенсії, оскільки підстави для включення інших видів грошового забезпечення до такого перерахунку у відповідача були відсутні та, відповідно, відсутніми є правові підстави для включення інших видів грошового забезпечення за наслідками розгляду відповідачем заяви позивача від 07 травня 2018 року.
Враховуючи викладене у сукупності, суд не вбачає належних правових підстав для зобов`язання Головного управління Пенсійного фонду України в місті Києві здійснити заходи, передбачені постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року № 45, якою затверджено порядок проведення перерахунку пенсії, призначених відповідно до Закону України від 09 квітня 1992 року №2262-ХІІ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (із змінами і доповненнями) щодо проведення перерахунку та виплати пенсії позивачу загальною сумою (виключаючи поетапність виплат перерахованої пенсії), виходячи зі складу грошового забезпечення, визначеного частиною другою статті 9 Закону №2262, відповідної посади, враховуючи посадовий оклад, оклад за військове звання, надбавку за вислугу років, надбавку за службу в умовах режимних обмежень, надбавку за особливості проходження військової служби, премію, станом на 01 квітня 2018 року, починаючи з 01 квітня 2018 року з урахуванням виплаченого.
Згідно з положеннями статті 244 КАС України під час ухвалення рішення суд вирішує, зокрема: 1) чи мали місце обставини (факти), якими обґрунтовувалися вимоги та заперечення, та якими доказами вони підтверджуються; 2) чи є інші фактичні дані, які мають значення для вирішення справи, та докази на їх підтвердження.
Отже, виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України, оцінки поданих позивачем доказів за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному розгляді всіх обставин справи в їх сукупності, суд приходить до висновку про те, що вимоги позивача є необґрунтованими, безпідставними та такими, що не підлягають задоволенню, оскільки Головним управлінням Пенсійного фонду України в місті Києві вчинено дії у відповідності до критеріїв, визначених частиною другою статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України.
Керуючись статтями 77, 90, 241 - 247, 255 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
ВИРІШИВ:
У задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 відмовити.
Відповідно до статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Згідно з частиною першою статті 295 Кодексу адміністративного судочинства України. апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів, а на ухвалу суду - протягом п`ятнадцяти днів з дня його (її) проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення (ухвали) суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
У відповідності до підпункту 15.5 пункту 15 розділу VII "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди, а матеріали справ витребовуються та надсилаються судами за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу.
У разі порушення порядку подання апеляційної чи касаційної скарги відповідний суд повертає таку скаргу без розгляду.
Відповідно до пункту 4 частини п`ятої статті 246 Кодексу адміністративного судочинства України.
Позивач: ОСОБА_1 (реєстраційний номер облікової картки платника податків: НОМЕР_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 );
Відповідач Головне управління Пенсійного фонду України в місті Києві (ідентифікаційний код юридичної особи 42098368, адреса: 04053. м. Київ. вул. Бульварно-Кудрявська, 16).
Повне рішення складено 31.08.2020 року.
Суддя Л.О. Маруліна