
ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про відмову у зупиненні провадження у справі
31 серпня 2020 року м. Житомир справа № 240/12510/20
категорія 106020000
Житомирський окружний адміністративний суд у складі судді Гуріна Д.М., розглянувши у порядку письмового провадження клопотання відповідача про зупинення провадження в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Територіального управління Державної судової адміністрації України в Житомирській області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на стороні відповідача - Головне управління Державної казначейської служби України в Житомирській області, про визнання дій протиправними, зобов`язання вчинити певні дії,
встановив:
4 серпня 2020 року позивач звернувся до Житомирського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом.
Ухвалою судді Житомирського окружного адміністративного суду від 11 серпня 2020 року відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження без проведення судового засідання та повідомлення (виклику) учасників справи у порядку статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України.
27 серпня 2020 року на адресу суду від відповідача надійшов відзив на позовну заяву вх. №31854/20.
Разом з відзивом на позовну заяву відповідачем подано клопотання про зупинення провадження у справі №240/12510/20 вх. №31855/20 від 27 серпня 2020 року.
В обґрунтування клопотання Територіальне управління Державної судової адміністрації України в Житомирській області зазначило, що відповідно до інформації, що розміщена на офіційному веб-порталі Конституційного Суду України, 4 червня 2020 року до Конституційного Суду України надійшло конституційне подання Верховного Суду від 29 травня 2020 року щодо конституційності встановлення обмежень на час карантину, передбачених положеннями окремих нормативно-правових актів, ухвалених Кабінетом Міністрів України та Верховною Радою України.
При вирішенні даного клопотання, суд виходить з наступного.
Відповідно до пункту 3 частини 1 статті 236 Кодексу адміністративного судочинства України, суд має право зупинити провадження у справі в разі об`єктивної неможливості розгляду цієї справи до вирішення іншої справи, що розглядається в порядку конституційного провадження, адміністративного, цивільного, господарського чи кримінального судочинства, - до набрання законної сили судовим рішенням в іншій справі; суд не може посилатися на об`єктивну неможливість розгляду справи у випадку, коли зібрані докази дозволяють встановити та оцінити обставини (факти), які є предметом судового розгляду.
Згідно з частиною 4 статті 236 Кодексу адміністративного судочинства України, про зупинення провадження у справі суд постановляє ухвалу. Ухвала суду про зупинення провадження у справі може бути оскаржена.
Судом встановлено, що ухвалою колегії суддів Конституційного Суду України відкрито конституційне провадження у справі за конституційним поданням Верховного Суду щодо відповідності Конституції України (конституційності) підпунктів 5, 6, 7, 14 пункту 3, абзацу шостого пункту 6 постанови Кабінету Міністрів України „Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, та етапів послаблення протиепідемічних заходів" від 20 травня 2020 року №392, пунктів 10, 17 Порядку здійснення протиепідемічних заходів, пов`язаних із самоізоляцією, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 травня 2020 року №392, частин першої і третьої статті 29 Закону України „Про Державний бюджет України на 2020 рік" від 14 листопада 2019 року №294-ІХ; абзацу дев`ятого пункту 2 розділу 11 „Прикінцеві положення" Закону України „Про внесення змін до Закону України „Про Державний бюджет України на 2020 рік" від 13 квітня 2020 року №553-ІХ та здійснюється підготовка справи до розгляду на пленарному засіданні Великої палати Суду.
Як встановлено з офіційного веб-сайту http://www.ccu.gov.ua/dokument/10-r2020 28 серпня 2020 року Конституційним Судом України прийнято рішення у справі №1-14/2020(230/20) за конституційним поданням Верховного Суду щодо відповідності Конституції України (конституційності) окремих положень постанови Кабінету Міністрів України «Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, та етапів послаблення протиепідемічних заходів», положень частин першої, третьої статті 29 Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік», абзацу дев`ятого пункту 2 розділу ІІ «Прикінцеві положення» Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік»».
Отже, підстав, встановлених пунктом 3 частини 1 статті 236 Кодексу адміністративного судочинства України, для зупинення провадження у справі немає.
Враховуючи викладене, суд вважає, що клопотання представника відповідача про зупинення провадження у справі не підлягає задоволенню.
Керуючись статтями 204, 236, 242-246, 295 Кодексу адміністративного судочинства України,
ухвалив:
Відмовити у задоволенні клопотання Територіального управління Державної судової адміністрації України в Житомирській області про зупинення провадження у справі №240/12510/20 до прийняття Конституційним Судом України рішення за конституційним поданням Верховного Суду від 29 травня 2020 року.
Ухвала суду набирає законної сили негайно після її підписання суддею та окремо не оскаржується.
Суддя Д.М. Гурін
інше відмова в зупиненні провадження