Ухвала суду № 91205451, 26.08.2020, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
26.08.2020
Номер справи
640/11581/20
Номер документу
91205451
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1 У Х В А Л А

26 серпня 2020 року м. Київ № 640/11581/20

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Погрібніченка І.М., розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін питання щодо залучення третьої особи без самостійних вимог у адміністративній справі

за позовомОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 )до 1. Прокуратури Донецької області (87500, Донецька область, м. Маріуполь, вул. Університетська, 6), 2. Першої кадрової комісії Офісу Генерального прокурора (01011, м. Київ, вул. Різницька, 13/15)про визнання протиправним та скасування рішення, наказу, поновлення на роботі, стягнення середньомісячної заробітної плати,

В С Т А Н О В И В:

До Окружного адміністративного суду міста Києва звернувся ОСОБА_1 (далі - позивач) з позовом до Прокуратури Донецької області (далі - відповідач 1), Першої кадрової комісії Офісу Генерального прокурора (далі - відповідач 2), в якому просить:

визнати протиправним та скасувати рішення першої кадрової комісії № 252 Офісу Генерального прокурора про неуспішне проходження заступником начальника відділу нагляду за додержанням законів Службою безпеки України та Державною прикордонною службою України прокуратури Донецької області ОСОБА_1 атестації за результатами складання іспиту у формі анонімного тестування на загальні здібності та навички;

визнати протиправним та скасувати наказ прокурора Донецької області № 395-к від 04.05.2020 про звільнення ОСОБА_1 з посади заступника начальника відділу нагляду за додержанням законів Службою безпеки України та Державною прикордонною службою України прокуратури Донецької області та органів прокуратури;

поновити ОСОБА_1 в органах прокуратури з 05.05.2020 року;

поновити ОСОБА_1 в органах прокуратури на посаді заступника начальника відділу нагляду за додержанням законів Службою безпеки України та Державною прикордонною службою України прокуратури Донецької області з 05.05.2020 року;

стягнути з прокуратури Донецької області (87500, Донецька область, м. Маріуполь, вул. Університетська, 6 ідентифікаційний код юридичної особи: 25707002) на користь ОСОБА_1 середній заробіток за весь час вимушеного прогулу, починаючи з 05.05.2020 року і до моменту фактичного поновлення на роботі.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 10 червня 2020 року відкрито провадження у справі, розгляд справи призначено в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін та проведення судового засідання за наявними у справі матеріалами.

02 серпня 2020 року через відділ документального обігу, контролю та забезпечення розгляду звернень громадян (канцелярію) Окружного адміністративного суду міста Києва від представника Офісу Генерального прокурора надійшла заява про залучення останнього до участі у справі в якості третьої особи, що не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача.

Дана заява обґрунтовано тим, що перша кадрова комісія з атестації прокурорів регіональних прокуратур Офісу Генерального прокурора утворена наказом Генерального прокурора та діє при Офісі Генерального прокурора. Також, представник Офісу Генерального прокурора зазначає, що діяльність кадрової комісії забезпечується Офісом Генерального прокурора.

А тому, на думку представника Офісу Генерального прокурора, рішення суду у справі стосується реформування органів прокуратури та може вплинути на права, інтереси або обов`язки Офісу Генерального прокурора, у зв`язку із чим є необхідність залучити Офіс Генерального прокурора до участі в справі як третю особу, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача.

Розглянувши матеріали справи та вказане клопотання, суд зазначає наступне.

Відповідно до частини 2 статті 49 Кодексу адміністративного судочинства України треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого засідання або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права, свободи, інтереси або обов`язки. Вони можуть бути залучені до участі у справі також за клопотанням учасників справи. Якщо адміністративний суд при вирішенні питання про відкриття провадження у справі або при підготовці справи до судового розгляду встановить, що судове рішення може вплинути на права та обов`язки осіб, які не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі в справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору. Вступ третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, не має наслідком розгляд адміністративної справи спочатку.

За приписами частини 4 та 5 статті 49 Кодексу адміністративного судочинства України у заявах про залучення третіх осіб і у заявах третіх осіб про вступ у справу на стороні позивача або відповідача зазначається, на яких підставах третіх осіб належить залучити до участі у справі.

Про залучення третіх осіб до участі у справі суд постановляє ухвалу, в якій зазначає, на які права чи обов`язки такої особи та яким чином може вплинути рішення суду у справі. Ухвала за наслідками розгляду питання про вступ у справу третіх осіб окремо не оскаржується. Заперечення проти такої ухвали може бути включено до апеляційної чи касаційної скарги на рішення суду, прийняте за результатами розгляду справи.

Суд зазначає, що Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо першочергових заходів із реформи органів прокуратури» № 113-ІХ, який набрав чинності 25.09.2019 року (далі - Закон № 113-ІХ) запроваджено реформування системи органів прокуратури.

Відповідно до підпунктів 7 та 8 пункту 22 Розділу II «Прикінцеві і перехідні положення» Закону №113-ІХ в Офісі Генерального прокурора, у кожній обласній прокуратурі утворюються відповідні кадрові комісії як органи для забезпечення проведення атестації прокурорів Генеральної прокуратури України, регіональних прокуратур, місцевих прокуратур, військових прокуратур відповідно до цього розділу. Генеральний прокурор визначає: перелік, склад і порядок роботи кадрових комісій Офісу Генерального прокурора, обласних прокуратур.

Відповідно до пунктів. 9, 11 Розділу II «Прикінцеві і перехідні положення» Закону № 113-ІХ атестація здійснюється кадровими комісіями згідно з Порядком проходження прокурорами атестації, який затверджується Генеральним прокурором. На виконання вказаних положень Закону №113-ІХ наказом Генерального прокурора від 03.10.2019 № 221 затверджено Порядок проходження прокурорами атестації, зі змінами, внесеними наказами Генерального прокурора від 17.12.2019 № 336, від 04.02.2020 № 65, від 19.02.2020 № 102 (далі - Порядок).

Пунктами 2, 4 Розділу І Порядку передбачено, що проведення атестації прокурорів та слідчих регіональних прокуратур, військових прокуратур регіонів (на правах регіональних) забезпечують кадрові комісії Офісу Генерального прокурора, порядок роботи, перелік і склад яких визначаються відповідними наказами Генерального прокурора.

Наказом Генерального прокурора від 07.02.2020 року № 77 (зі змінами, внесеними наказом виконувача обов`язки Генерального прокурора від 06.03.2020 року № 136) створено першу кадрову комісію з атестації прокурорів регіональних прокуратур та затверджено її персональний склад.

Відповідно до пункту 17 Розділу II «Прикінцеві і перехідні положення» Закону № 113-ІХ, пунктів 7, 8 Розділу І Порядку кадрові комісії за результатами атестації прокурора ухвалюють одне із таких рішень: рішення про успішне проходження прокурором атестації або рішення про неуспішне проходження прокурором атестації.

Кадрові комісії за результатами атестації подають Генеральному прокурору інформацію щодо прокурорів, які успішно пройшли атестацію, а також щодо прокурорів, які неуспішно пройшли атестацію.

Крім цього, кадрова комісія створена на час атестації прокурорів та її діяльність має тимчасовий характер.

Документи кадрових комісій (рішення, протоколи засідань, матеріали атестації прокурорів) відповідно до пункту 5 Розділу V Порядку зберігаються в органі прокуратури, при якому функціонує відповідна кадрова комісія, тобто в Офісі Генерального прокурора.

За вказаних обставин, суд приходить до переконання, що оскільки Перша кадрова комісія з атестації прокурорів регіональних прокуратур створена наказом Генерального прокурора на час атестації прокурорів та її діяльність має тимчасовий характер, рішення по даній справі може вплинути на права та обов`язки Офісу Генерального прокурора, у зв`язку із чим клопотання останнього про залучення його до участі у справі в якості третьої особи без самостійних вимог на стороні відповідача є обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню.

Керуючись статтями 49, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, -

УХВАЛИВ:

1. Клопотання представника Офісу Генерального прокурора про залучення в якості третьої особи без самостійних вимог на стороні відповідача задовольнити.

2. Залучити до участі у справі № 640/11581/20 в якості третьої особи без самостійних вимог на стороні відповідача - Офіс Генерального прокурора (01011, м. Київ, вул. Різницька, 13/15).

3. Копію ухвали надіслати учасникам справи.

Ухвала за наслідками розгляду питання про вступ у справу третіх осіб окремо не оскаржується. Заперечення проти такої ухвали може бути включено до апеляційної чи касаційної скарги на рішення суду, прийняте за результатами розгляду справи.

Суддя І.М. Погрібніченко