Рішення № 91204267, 27.08.2020, Київський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
27.08.2020
Номер справи
320/6591/19
Номер документу
91204267
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 01133, м. Київ, бульвар Лесі Українки, 26, тел. +380 (044) 207 80 91

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

27 серпня 2020 року м.Київ № 320/6591/19

Суддя Київського окружного адміністративного суду Брагіна О.Є., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Київській області до управління освіти і науки Славутицької міської ради Київської області про застосування заходів реагування у вигляді повного зупинення експлуатації приміщень,

у с т а н о в и в:

позивач звернувся до суду з вимогою про застосування заходів реагування у вигляді повного зупинення експлуатації (роботи) приміщень дитячого будинку "Центр захисту дітей" Славутицької міської ради Київської області за адресою: Київська область, м.Славутич, Бакинський квартал,15 шляхом зобов`язання відповідача повністю зупинити експлуатацію вказаного об`єкту до повного усунення порушень, зазначених у акті від 14.08.2019 №40. Свої вимоги позивач обґрунтовує тим, що під час проведення позапланової перевірки навчального закладу ним були виявлені такі порушення вимог цивільного захисту, техногенної та пожежної безпеки, які створюють загрозу життю та здоров`ю осіб, що перебувають у цих приміщеннях, тому звернення до суду розглядається ним як превентивний захід, спрямований на попередження настання негативних наслідків.

Ухвалою суду від 23.01.2020 було відкрито загальне позовне провадження в адміністративній справі, справа призначена до розгляду у судовому засіданні.

Протокольною ухвалою суду від 13.02.2020 здійснено заміну відповідача - дитячого будинку "Центру захисту дітей" Славутицької міської ради Київської області на належного відповідача - управління освіти і науки Славутицької міської ради Київської області через перебування на його балансі спірного закладу освіти.

У судовому засіданні представник позивача підтримав заявлені вимоги, просив їх задовольнити, надав пояснення ідентичні, викладеним у позовній заяві.

Представник відповідача у судовому засіданні позовні вимог не визнав, надав відзив на позовну заяву, в якому зазначив, що на балансі управління освіти і науки Славутицької міської ради знаходиться дитячий будинок "Центру захисту дітей", управління є його засновником. Керівництвом даного закладу вживаються заходи щодо усунення порушень, викладених у приписі № 17 від 18.05.2018, зокрема розроблені відповідні інструкції щодо заходів з пожежної безпеки, затверджено план евакуації, розміщені схеми евакуації у приміщенні закладу освіти, проводяться протипожежні тренування, здійснюється поточна перевірка стану дотримання протипожежного режиму, заклад забезпечений усіма необхідними знаками безпеки, забезпечено доступ до вогнегасників тощо. Також, 10.04.2018 за ініціативою відповідача та на підставі розпорядження міського голови створено робочу групу для проведення обстежень щодо забезпечення дотримання правил пожежної безпеки, якою було проведено обстеження та складений акт про застарілість пожежної сигналізації. У зв`язку з цим управлінням було направлено декілька звернень до міського голови щодо встановлення нової пожежної сигналізації. Так, управлінням інфраструктури та капітального будівництва Славутицької ради Київської області був укладений договір підряду № 23/0402020 від 15.04.2020 на виконання робіт з капітального ремонту системи пожежної сигналізації в будівлі дитячого будинку. На час розгляду справи у суді, у дитячому будинку встановлено систему сигналізації та прилад приймально-контрольної системи пожежної сигналізації, складено акт перевірки відповідності системи протипожежного захисту № 90 від 22.05.2020, а також укладений договір №45 від 26.05.2020 з технічного обслуговування систем пожежного захисту. За зверненням відповідача, 10.07.2020 позивачем був проведений позаплановий захід державного нагляду щодо дотримання вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки у дитячому будинку "Центр захисту дітей" та усунення порушень, виявлених інспектором та відображених у акті № 40 від 14.08.2019. За наслідками проведення перевірки встановлено відсутність порушень, що й зафіксовано у акті від 10.07.2020 № 021.

Під час судового засідання, 11.08.2020, від представника відповідача надійшло клопотання про розгляд справи в порядку письмового провадження. Розглянувши зазначене клопотання, суд, порадившись на місці, ухвалив подальший розгляд справи здійснити в порядку письмового провадження на підставі наявних матеріалів справи.

Ураховуючи положення ч. 9 ст. 205 КАС України, розгляд справи здійснено судом без участі представників сторін у порядку письмового провадження за наявними у справі доказами.

Розглянувши подані документи і матеріали, з`ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, встановивши характер та зміст спірних правовідносин, суд вважає за необхідне у задоволенні позову відмовити, з урахуванням такого:

дитячий будинок "Центр захисту дітей" Славутицької міської ради Київської області зареєстрований як юридична особа 16.05.2001 (код ЄДРПОУ - 26001770, місцезнаходження: Київська область, м.Славутич, Бакинський квартал, буд.15), що підтверджується даними ЄДР юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (т.1 а.с. 36-44).

Також, у відомостях ЄДР зазначено, що основним видом діяльності дитячого будинку є надання інших послуг догляду із забезпечення проживання (код КВЕД 87.90), засновником є - виконавчий комітет Славутицької міської ради (т.1 а.с. 36-44).

Згідно довідки Славутицької міської ради Київської області № 115 від 22.08.2019 балансоутримувачем будівлі дитячого будинку "Центр захисту дітей" є управління освіти і науки Славутицької міської ради (т.1 а.с. 78). Зазначене також підтверджується Статутом дитячого будинку (т.1 а.с. 178-196).

Управління освіти і науки Славутицької міської ради Київської області є виконавчим органом Славутицької міської ради, є юридичною особою, має самостійний баланс, реєстраційні рахунки, своїм завданням має реалізацію державної політики у сфері дошкільної, загальної, середньої, позашкільної освіти та забезпечення якості освіти на території м.Славутич, забезпечення відповідно до законодавства соціального захисту, охорони здоров`я та захисту прав педагогічних працівників, учнів (вихованців) закладів освіти, що підтверджується відповідними нормами Положення про це управління, затвердженого рішенням Славутицької міської ради Київської області №880-35-УІІ від 22.12.2017 (т.1 а.с. 140-149).

На підставі наказу на проведення позапланової перевірки від 07.08.2019 № 840 та посвідчення на проведення перевірки № 7912 від 07.08.2019, позивачем було здійснено у період з 13.08.2019 по 14.08.2019 позаплановий контролюючий захід на предмет визначення дотримання та виконання дитячим будинком "Центр захисту дітей" Славутицької міської ради Київської області вимог законодавства у сферах цивільного захисту, пожежної і техногенної безпеки та виконання припису №17 від 18.05.2018, складеного за наслідком проведення попередньої перевірки у закладі у період з 14.05.2018 по 18.05.2018 (т.1 а.с. 11,12).

Зазначеним приписом від 18.05.2018, позивачем вимагалося вжити директором установи певних заходів щодо проведення технічного обстеження системи пожежної сигналізації установи, приведення її у робочий стан, укладення договору на обслуговування системи пожежної сигналізації, виведення сигналу на пульт пожежного спостереження, встановлення у приміщення приладу приймально-контрольного пожежної системи сигналізації (т.1 а.с.20-21).

14.08.2019, за результатами перевірки складено акт №40, яким зафіксовано порушення вимог законодавства, зокрема - порушення п.1.4 глави 1 розділу У ППБУ; п.1.1 глави 1 розділу У ППБУ; п.1.4 глави 1 розділу У ППБУ; п.п.1.1, 1.4 глави 1 розділу У НАПБ; п.5.7, 5.8, 5.9 ДБН В.2.5-56:2014 "Системи протипожежного захисту" (т.1 а.с. 80-85).

У зв`язку з невиконанням вимог припису, працівником ГУ ДСНС у Київській області, 13.08.2019, був складений протокол серії КХ №016042 про вчинення директором закладу ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ст.188-8 КУпАП та постановою №016010 від 14.08.2019 її притягнуто до адміністративної відповідальності у вигляді штрафу у розмірі 102 грн.

Під час перебування справи на розгляді у КОАС, відповідачем - управлінням освіти та науки Славутицької міської ради, вживалися заходи по усуненню виявлених недоліків, а саме: приймалися накази про визначення осіб, відповідальних за пожежну безпеку, затвердження інструкцій щодо заходів з пожежної безпеки, здійснювали розрахунки вартості виготовлення проєктро-кошторисної документації на встановлення у закладах освіти, створювалася робоча група про проведення обстежень щодо забезпечення дотримання правил пожежної безпеки у закладах освіти, укладалися договори на виконання робіт з аварійного, поточного ремонту та технічного обслуговування електрообладнання та систем вентиляції, про надання послуги з аварійного та поточного ремонту внутрішньобудинкових систем центрального опалення та постачання гарячої води, розроблялася інша документація стосовно погодження договірної ціни на виконання проєктних робіт (т.1 а.с.197-247, т.2 а.с.1- 25).

10.07.2020, Славутицьким міським сектором ГУ ДСНС України у Київській області знову проведено позаплановий захід державного нагляду (контролю) щодо дотримання вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки у дитячому будинку "Центр захисту дітей", за результатами якого складений акт № 21 від 10.07.2020, яким підтверджено відсутність будь-яких порушень вимог законодавства (т.2 а.с.147-157).

Надаючи правової оцінки обставинам справи, суд зазначає таке: спірні правовідносини врегульовані Законом України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" від 5 липня 2007 року № 877-V, Інструкцією про порядок та умови застосування органом пожежної безпеки запобіжних заходів від 21жовтня 2004 року №130 та Кодексом цивільного захисту України.

Відповідно до ст. 1, ч. 5 ст. 4, ч. 1 ст. 5, ч. 1 ст. 6, ч. 7 ст. 7 Закону України № 877-V державний нагляд (контроль) - діяльність уповноважених законом центральних органів виконавчої влади, їх територіальних органів, державних колегіальних органів, органів виконавчої влади Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування в межах повноважень, передбачених законом, щодо виявлення та запобігання порушенням вимог законодавства суб`єктами господарювання та забезпечення інтересів суспільства, зокрема належної якості продукції, робіт та послуг, прийнятного рівня небезпеки для населення, навколишнього природного середовища. Заходи державного нагляду (контролю) - планові та позапланові заходи, які здійснюються шляхом проведення перевірок, ревізій, оглядів, обстежень та інших дій. Повне або часткове зупинення виробництва (виготовлення) або реалізації продукції, виконання робіт, надання послуг допускається за постановою адміністративного суду, ухваленою за результатами розгляду позову органу державного нагляду (контролю) щодо застосування заходів реагування. Вжиття інших заходів реагування, передбачених законом, допускається за вмотивованим письмовим рішенням керівника органу державного нагляду (контролю) чи його заступника, а у випадках, передбачених законом, - із наступним підтвердженням обґрунтованості вжиття таких заходів адміністративним судом.

Згідно ст.5 Закону України № 877-V планові заходи здійснюються відповідно до річних планів, що затверджуються органом державного нагляду (контролю) не пізніше 1 грудня року, що передує плановому. Внесення змін до річних планів здійснення заходів державного нагляду (контролю) не допускається, крім випадків зміни найменування суб`єкта господарювання та виправлення технічних помилок. Плановим періодом вважається рік, який обчислюється з 1 січня по 31 грудня планового року. Плани здійснення заходів державного нагляду (контролю) на наступний плановий період повинні містити дати початку кожного планового заходу державного нагляду (контролю) та строки їх здійснення.

Протягом планового періоду здійснення більш як одного планового заходу державного нагляду (контролю) щодо одного суб`єкта господарювання одним і тим самим органом державного нагляду (контролю) не допускається. Орган державного нагляду (контролю) оприлюднює критерії та періодичність проведення планових заходів із здійснення державного нагляду (контролю) шляхом розміщення на своєму офіційному веб-сайті у порядку, визначеному законодавством.

Планові заходи державного нагляду (контролю) здійснюються органом державного нагляду (контролю) за діяльністю суб`єктів господарювання, яка віднесена: до високого ступеня ризику - не частіше одного разу на два роки; до середнього ступеня ризику - не частіше одного разу на три роки; до незначного ступеня ризику - не частіше одного разу на п`ять років.

Відповідно до ч.1 ст.7 Закону №877 для здійснення планового або позапланового заходу орган державного нагляду (контролю) видає наказ (рішення, розпорядження), який має містити найменування суб`єкта господарювання, щодо якого буде здійснюватися захід, та предмет перевірки.

На підставі наказу (рішення, розпорядження) оформляється посвідчення (направлення) на проведення заходу державного нагляду (контролю), яке підписується керівником органу державного нагляду (контролю) (головою державного колегіального органу) або його заступником (членом державного колегіального органу) із зазначенням прізвища, ім`я та по батькові і засвідчується печаткою, - ч.2 ст. цього ж Закону.

За результатами планового або позапланового заходу посадова особа органу державного нагляду (контролю) складає акт та звертається до суду для повного або часткового зупинення виробництва (виготовлення), реалізації продукції, виконання робіт, надання послуг.

У разі необхідності вжиття інших заходів реагування орган державного нагляду (контролю) протягом п`яти робочих днів з дня завершення здійснення заходу державного нагляду (контролю) складає припис, розпорядження, інший розпорядчий документ щодо усунення порушень, виявлених під час здійснення заходу, а у випадках, передбачених законом, також звертається у порядку та строки, встановлені законом, до адміністративного суду з позовом щодо підтвердження обґрунтованості вжиття до суб`єкта господарювання заходів реагування, передбачених відповідним розпорядчим документом.

Відповідно до ст. 64 Кодексу цивільного захисту України центральний орган виконавчої влади, який здійснює державний нагляд у сфері техногенної та пожежної безпеки, уповноважений організовувати та здійснювати державний нагляд (контроль) щодо виконання вимог законів та інших нормативно-правових актів з питань техногенної та пожежної безпеки, цивільного захисту і діяльності аварійно-рятувальних служб. Центральний орган виконавчої влади, який здійснює нагляд (контроль) у сфері техногенної та пожежної безпеки, реалізує повноваження безпосередньо і через свої територіальні органи в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, районах, районах у містах, містах обласного, республіканського (Автономної Республіки Крим) значення. До складу центрального органу виконавчої влади, який здійснює нагляд (контроль) у сфері техногенної та пожежної безпеки, і його територіальних органів входять: органи державного нагляду у сфері пожежного нагляду; органи державного нагляду у сфері цивільного захисту і техногенної безпеки; підрозділи забезпечення та інші структурні підрозділи.

Згідно з ст. 66 Кодексу цивільного захисту України центральний орган виконавчої влади, який здійснює державний нагляд у сфері техногенної та пожежної безпеки, здійснює державний нагляд (контроль) шляхом проведення планових та позапланових перевірок відповідно до закону. Відповідно до ч. 2 ст. 68 Кодексу цивільного захисту України, у разі встановлення порушення вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки, що створює загрозу життю та здоров`ю людей, посадові особи центрального органу виконавчої влади, який здійснює державний нагляд у сферах техногенної та пожежної безпеки, звертаються до адміністративного суду щодо застосування заходів реагування у вигляді повного або часткового зупинення роботи підприємств, окремих виробництв, виробничих дільниць, агрегатів, експлуатації будівель, споруд, окремих приміщень, випуску та реалізації пожежонебезпечної продукції, систем та засобів протипожежного захисту у порядку, встановленому законом.

Пунктами 1, 2 ч. 1 ст. 70 КЦЗУ встановлено, що підставою для звернення центрального органу виконавчої влади, який здійснює державний нагляд у сфері техногенної та пожежної безпеки, до адміністративного суду щодо застосування заходів реагування у вигляді повного або часткового зупинення роботи підприємств, об`єктів, окремих виробництв, цехів, дільниць, експлуатації машин, механізмів, устаткування, транспортних засобів є: недотримання вимог пожежної безпеки, визначених цим Кодексом, іншими нормативно-правовими актами, стандартами, нормами і правилами; порушення вимог пожежної безпеки, передбачених стандартами, нормами і правилами, під час будівництва приміщень, будівель та споруд виробничого призначення. Частиною 2 ст. 70 КЦЗУ встановлено, що повне або часткове зупинення роботи підприємств, об`єктів, окремих виробництв, цехів, дільниць, експлуатації машин, механізмів, устаткування, транспортних засобів, виконання робіт, надання послуг здійснюється виключно за рішенням адміністративного суду.

При цьому, суд зауважує, що для застосування такого заходу реагування як зупинення роботи підприємства виявлені порушення повинні мати таку обов`язкову ознаку, як створення загрози життю та/або здоров`ю людей. Оскільки законодавчо такий критерій не визначено він має досить широке трактування, теоретично всі порушення протипожежних норм в тій чи іншій мірі загрожують життю та/або здоров`ю людини, що дає можливість контролюючому органу самостійно визначити ступінь небезпеки, а це не завжди відповідає фактичним обставинам справи та створює умови для зловживань. Оскільки обов`язок доведення позовних вимог законом покладено на позивача, то саме органи пожежного нагляду мають обґрунтувати необхідність застосування зупинення роботи підприємства, а суд дослідити надані докази з відповідною правовою оцінкою.

Як слідує із представлених відповідачем документів, станом на день розгляду справи відповідно до: наказів від 02.01.2020 № 4 та № 5, якими визначено обов`язки посадових осіб установи щодо забезпечення пожежної безпеки, призначено відповідальних осіб за пожежну безпеку; наказу від 06.02.2017 №29 про затвердження інструкцій про заходи з пожежної безпеки у дитячому будинку, про заходи пожежної безпеки у виробничих приміщеннях, щодо контролю за дотриманням протипожежного режиму для сторожа, про дії працівників під час евакуації при пожежі, про дії працівників під час виявлення пожежі; наказу від 03.01.2020 № 8 про затвердження плану заходів пожежної безпеки, плану евакуації вихованців та персоналу у разі виникнення пожежі; порядку оповіщення персоналу у разі виникнення пожежі; розрахунку вартості виготовлення проектно-кошторисної документації на встановлення у закладах освіти м.Славутича автоматичної пожежної сигналізації та мовного оповіщення про пожежу; розпорядження Славутицької міської ради №71 від 10.04.2018 про створення робочої групи для проведення обстежень щодо забезпечення дотримання правил пожежної безпеки у закладах освіти, спорту, культури та соціального захисту, які розміщені на території міста Славутич; акту обстеження забезпечення пожежної безпеки ДБ "Центр захисту дітей" від 11.05.2018; листів №01-19/394 від 19.03.2019, №01-19/964 начальника управління освіти і науки Славутицької міської ради від 09.09.2019 про встановлення пожежної сигналізації в закладах освіти міста; протоколу вимірювання опору розтікання на основних заземлювачах і заземленнях магістралей і устаткування від 23.08.2019; рішення Славутицької міської ради Київської області №1669-64-УІІ від 23.12.2019 про затвердження Програми будівництва, реконструкції, модернізації та капітального ремонту об`єктів інфраструктури м.Славутича на 2020 рік; договору №1-ЕВ від 20.01.2020 про виконання робіт з аварійного, поточного ремонту та технічного обслуговування електрообладнання та систем вентиляції; договору №3-ТЖ від 20.01.2020 про надання послуги з аварійного та поточного ремонту внутрішньо будинкових систем центрального опалення та постачання гарячої води; договору №2-ТЖ від 20.01.2020 про надання послуг з аварійного та поточного ремонту внутрішньо будинкових систем водопостачання, водовідведення, зливової каналізації; договору № 25 від 05.02.2020 про надання послуг з обстеження технічного стану технологічного обладнання харчоблоків у закладах дошкільної та загальної освіти, та пралень у закладах дошкільної освіти міста; додатку до рішення Славутицької міської ради "Про міський бюджет м.Славутича на 2020 рік" щодо розподілу коштів бюджету розвитку на здійснення заходів із будівництва, реконструкції і реставрації об`єктів виробничої, комунікаційної та соціальної інфраструктури за об`єктами у 2020 році; договору №05/022020 від 26.02.2020 на виконання проєктних робіт по об`єкту "Капітальний ремонт системи пожежної сигналізації в будівлі дитячого будинку "Центр захисту дітей"; протоколу погодження договірної ціни на виконання проєктних робіт №05/02 2020 від 26.02.2020; кошторису на проєктні (вишукувальні) роботи від 26.02.2020; договору підряду № 23/042020 від 15.04.2020 на виконання робіт з "Капітального ремонту системи пожежної сигналізації в будівлі дитячого будинку "Центр захисту дітей" та додатку № 1 до цього договору "Договірна ціна" на капітальний ремонт системи пожежної сигналізації; акту № 1 від 22.05.2020 за травень 2020; довідки про вартість виконаних будівельних робіт та витрат від 22.05.2020; акту перевірки відповідності систем протипожежного захисту №09 від 22.05.2020; договору № 45 від 26.05.2020 про надання послуг з технічного обслуговування систем протипожежного захисту; кошторису з розрахунком договірної ціни з технічного обслуговування закладу; плану-графіку з переліком ремонтних робіт з технічного обслуговування закладу освіти від 26.05.2020; додатку № 3 до договору № 45 від 26.05.2020 з назвами технічних засобів; додатку № 45 від 26.05.2020 щодо методики розрахунку місячної абонентської плати об`єктом за користування системою централізованого спостерігання за його протипожежним станом, акту №21 від 10.07.2020, складеного за результатами проведення позапланового заходу державного нагляду (контролю) щодо дотримання вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки, всі вимоги контролюючого органу, викладені у приписі №17 від 18.05.2019 щодо усунення виявлених порушень відповідачем виконані у повному обсязі. (т.1 а.с.197-247, т.2 а.с. 1-25, 70-103, 121-131).

Після усунення відповідачем порушень, зазначених у акті № 40 від 14.08.2019 та приписі № 17 від 18.05.2018, позивачем не надано суду переконливих доказів необхідності застосування такого крайнього заходу реагування як повне зупинення експлуатації (роботи) приміщень дитячого будинку "Центр захисту дітей" Славутицької міської ради Київської області та того, що існує будь-яка загроза життю та здоров`ю осіб, які перебувають у цьому закладі.

Таким чином, суд вважає, що відповідач здійснив усі заходи по усуненню порушень вимог законодавства у сфері цивільного захисту, техногенної та пожежної безпеки, а саме: налагоджені умови належної організації робити з протипожежної безпеки, здійснено технічне обстеження системи пожежної сигналізації, приведено її в працездатний стан, встановлено систему пожежної сигналізації та укладено договір щодо її обслуговування.

Наведене свідчить про відсутність на час розгляду справи загрози життю та здоров`ю осіб, що й підтверджено актом №21 від 10.07.2020, складеним працівником уповноваженого підрозділу позивача за наслідком проведення позапланового заходу державного нагляду (контролю) щодо дотримання вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки.

Згідно ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

За приписами ч.1 ст.77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 КАС України.

Відповідно до ст. 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні.

За вказаних обставин, виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, суд дійшов висновку про відмову у задоволенні позовної заяви.

Судові витрати відповідно до ст. 139 КАС України відшкодуванню не підлягають.

Керуючись статтями 9, 14, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 90, 143, 242- 246, 250, 255 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

в и р і ш и в:

у задоволенні адміністративного позову Головного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій України (ЄДРПОУ - 38537963, 04071, м.Київ, вул. Межигірська, 8) до управління освіти і науки Славутицької міської ради Київської області (ЄДРПОУ - 23568683, Київська область, м.Славутич, Бакинський квартал, буд. 15) про застосування заходів реагування у вигляді зупинення роботи, - відмовити.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду. Апеляційна скарга на рішення суду подається до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення. У разі оголошення судом лише вступної та резолютивної частини рішення, або розгляду справи в порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту рішення.

Суддя Брагіна О.Є.