
Долинський районний суд Кіровоградської області
________________
27.08.2020 Справа №: 388/889/20
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
27.08.2020 рокум. Долинська
Суддя Долинського районного суду Кіровоградської області Баранський Д.М., за участю прокурора Великого Р.Е., розглянув матеріали, що надійшли від Управління стратегічних розслідувань в Кіровоградській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ідентифікаційний номер: НОМЕР_1 , українки, громадянки України, проживає за адресою: АДРЕСА_1 , не має адміністративних стягнень,
за частиною 1 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, –
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 , будучи станом на 00.00 годину 1 січня 2019 року суб`єктом декларування згідно із Законом України «Про запобігання корупції» (далі – Закон), а саме особою зазначеною у підпункті «б» пункту 1 частини першої статті 3 цього Закону – депутат сільської ради, у період з 00.00 години 1 січня 2019 року до 1 квітня 2019 року у порушення вимог частини 1 статті 45 Закону, несвоєчасно подала без поважних причин декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2018 рік, а саме 14 червня 2019 року о 15.47 годині, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за вчинення якого, передбачена частиною 1 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
У судове засідання ОСОБА_1 не з`явилась, надіславши до суду заяву згідно з якою просить розглянути справу про адміністративне правопорушення щодо неї за її відсутності. Вину визнає повністю.
Заслухавши пояснення прокурора, дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, дійшов до такого висновку.
Згідно з рішенням Боківської сільської ради Долинського району Кіровоградської області № 1 від 6 листопада 2015 року оголошено, зокрема ОСОБА_1 депутатом цієї ради сьомого скликання.
Отже, ОСОБА_1 станом на 00.00 годину 1 січня 2019 року була суб`єктом декларування у розумінні та згідно з підпунктом «б» пункту 1 частини 1 статті 3, частини 1 статті 45 Закону та суб`єктом на якого поширюється дія цього Закону.
Відповідно до вимог частини 1 статті 45 Закону особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2, пункті 5 частини 1 статті 3 цього Закону, зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію за минулий рік у порядку, встановленому цим Законом.
Отже, з 1 січня 2019 року в ОСОБА_1 виник обов`язок подати декларацію за 2018 рік до 1 квітня 2019 року.
За змістом попередження про спеціальні обмеження, встановлені Законами України «Про службу в органах місцевого самоврядування» та «Про запобігання корупції» щодо прийняття на службу в органи місцевого самоврядування та проходження служби в органах місцевого самоврядування від 6 лютого 2019 року, ОСОБА_1 особисто під підпис ознайомлено з обов`язком щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за минулий рік, за формою, що визначається Національним агентством.
Відповідно до відомостей з публічної частини Реєстру декларацій за 2018 рік, ОСОБА_1 опублікувала (подала) декларацію шляхом заповнення відповідної форми на веб-ресурсі https://public.nazk.gov.ua 14 червня 2019 року о 15.47 годині, тобто після кінцевої дати подачі такої декларації – несвоєчасно.
Рішенням від 4 квітня 2017 року № 124 «Про визначення поважної причини несвоєчасного подання декларацій особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» НАЗК визначило, що поважною причиною несвоєчасного подання декларацій є неналежне функціонування Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування; період (періоди) неналежного функціонування Реєстру визначається окремим Рішенням НАЗК на підставі інформації, наданої адміністратором Реєстру, та акта (актів), підписаного посадовими особами НАЗК та адміністратора Реєстру.
НАЗК листом від 21 грудня 2019 року № 71-03/85576/19 інформувало Департамент стратегічних розслідувань Національної поліції України про те, що за інформацією адміністратора інформаційно-телекомунікаційної системи «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі – ІТС Реєстр) Державного підприємства «Українські спеціальні системи» (далі – ДП «УСС») з 12.00 до 12.40 години 15 березня 2018 року спостерігалась помилка доступу до сайту https://portal.nazk.gov.ua, пов`язана з технічним збоєм у системі енергопостачання на технічному майданчику адміністратора ІТС Реєстр ДП «УСС» та 11 грудня 2018 року з 08.00 до 10.08 години у зв`язку з відсутністю доступу до DNS- сервера із мережі Інтернет. Починаючи з 4 березня 2019 року в окремих користувачів при роботі з ІТС Реєстр спостерігались помилки, що повністю були усунуті адміністратором ІТС Реєстр ДП «УСС» 6 березня 2019 року о 14.40 годині.
За інформацією адміністратора ІТС Реєстр ДП «УСС», у зв`язку з проведенням регламентних робіт на його технічному майданчику доступ до ІТС Реєстр було обмежено з 10.00 години 11 травня 2019 року по 06.00 годину 12 травня 2019 року.
Окрім цього, 5 липня 2019 року у зв`язку зі зміною кореневого сертифіката кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг (далі – КНЕДП) АЦСК «MASTERKEY» ТОВ «АРТ-МАСТЕР» та зміною назви КНЕДП Державної прикордонної служби України в ІТС Реєстр перестали валідуватися сертифікати користувачів АЦСК «MASTERKEY» ТОВ «АРТ-МАСТЕР» та Державної прикордонної служби України. Зазначену помилку було усунуто адміністратором ІТС Реєстр ДП «УСС» 8 липня 2019 року о 11.00 годині.
Також повідомляють, що за інформацією адміністратора ІТС Реєстр ДП «УСС», у зв`язку з апаратним збоєм та проведенням ремонтно-відновлювальних робіт доступ до ІТС Реєстр було обмежено з 00.32 години по 10.00 годину 15 листопада 2019 року.
Інших технічних несправностей та перебоїв у роботі ІТС Реєстр, які б завадили поданню документів до ІТС Реєстр у період з 1 січня 2018 року по 20 грудня 2019 року не зафіксовано.
Загалом у публічній частині Реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування міститься 907543 декларацій суб`єктів декларування за 2018 рік, що подані у період з 1 січня 2019 року до 1 квітня 2019 року включно.
З огляду на вищевказане, можливо дійти висновку, що мають місце дії у вчиненні яких ОСОБА_1 обвинувачується та ці дії мають склад адміністративного правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, тобто несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
За змістом статті 8 Кодексу України про адміністративні правопорушення особа, яка вчинила адміністративне правопорушення, підлягає відповідальності на підставі закону, що діє під час і за місцем вчинення правопорушення. Закони, які пом`якшують або скасовують відповідальність за адміністративні правопорушення, мають зворотну силу, тобто поширюються і на правопорушення, вчинені до видання цих законів. Закони, які встановлюють або посилюють відповідальність за адміністративні правопорушення, зворотної сили не мають. Провадження в справах про адміністративні правопорушення ведеться на підставі закону, що діє під час і за місцем розгляду справи про правопорушення.
Відповідно статті 58 Конституції України закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом`якшують або скасовують відповідальність особи. Ніхто не може відповідати за діяння, які на час їх вчинення не визнавалися законом як правопорушення.
За змістом статті 38 Кодексу України про адміністративні правопорушення (у редакції на момент вчинення адміністративного правопорушення), якщо справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу чи інших законів підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через три місяці з дня його виявлення, крім справ про адміністративні правопорушення, зазначені у частині третій цієї статті. Адміністративне стягнення за вчинення правопорушення, пов`язаного з корупцією, а також правопорушень, передбачених статтями 212-15, 212-21 цього Кодексу, може бути накладено протягом трьох місяців з дня його виявлення, але не пізніше двох років з дня його вчинення.
За матеріалами справи про адміністративне правопорушення, з часу вчинення та виявлення адміністративного правопорушення не минули строки, визначені статтею 38 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Призначаючи адміністративне стягнення суд враховує особу правопорушника, обставини правопорушення, характер і тяжкість учиненого.
Відповідно до чч. 1-2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі. Ставки судового збору встановлюються у таких розмірах: у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Таким чином, з ОСОБА_1 підлягає стягненню в дохід держави судовий збір у розмірі 420,40 грн, тобто 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Керуючись статтями 23, 33-35, 38, 172-6, 221, 247, 251, 252, 283, 284, 285 Кодексу України про адміністративні правопорушення, –
ПОСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення та накласти адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п`ятдесят) грн.
Стягнути з ОСОБА_1 в дохід ДЕРЖАВИ 420,40 грн (чотириста двадцять гривень сорок копійок) судового збору (рахунок для сплати № UA908999980313111256000026001, банк ГУК у м. Києві, код 37993783, код класифікації бюджетів 22030106).
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови до Кропивницького апеляційного суду через Долинський районний суд Кіровоградської області. Апеляційна скарга, подана після закінчення цього строку, повертається апеляційним судом особі, яка її подала, якщо вона не заявляє клопотання про поновлення цього строку, а також якщо у поновленні строку відмовлено (ч. 2 ст. 294 Кодексу України про адміністративні правопорушення).
Суддя Долинського районного судуД. М. Баранський