
Справа № 162/567/20
Номер провадження 3/162/231/2020
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
25.08.2020 року суддя Любешівського районного суду Волинської області Гладіч Н.І., розглянувши адміністративну справу, яка надійшла з Любешівського районного відділу державної виконавчої служби Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Львів), про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , громадянина України, ІПН: НОМЕР_1 , непрацюючого, до адміністративної відповідальності не притягувався,
за ч.1 ст.1831 КУпАП,-
ВСТАНОВИВ:
Від головного державного виконавця Любешівського РВ ДВС Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Львів) Міщук І.В. відносно ОСОБА_1 до Любешівського районного суду 09 липня 2020 року надійшов протокол про адміністративне правопорушення від 07 липня 2020 року, згідно з яким останній не сплачував аліменти на утримання неповнолітньої дитини - дочки ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , згідно виконавчого листа №057/1749/14-ц виданого 22 січня 2015 року Камінь-Каширським районним судом Волинської області, що призвело до виникнення заборгованості, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за шість місяців з дня пред`явлення виконавчого документа до примусового виконання. Загальна заборгованість по сплаті аліментів, за період з 01 червня 2019 року по 01 липня 2020 року становить 14071,50 гривень, тим самим ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення передбачене ч.1 ст.1831 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_1 вину визнав частково та показав, що йому відомо про стягнення з нього аліментів на утримання дочки та наявності у нього заборгованості по сплаті аліментів, однак сплачувати їх він не має можливості, оскільки ніде не працює.
Будь-яких доказів щодо поважності несплати аліментів, як-то тяжка хвороба, інвалідність тощо ОСОБА_1 - не надав. Натомість повідомив, що з приводу офіційного працевлаштування до Любешівської районної філії Волинського обласного центру зайнятості - не звертався.
Відповідно до ст.251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи у його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Факт правопорушення підтверджується: протоколом про адміністративне правопорушення від 07 липня 2020 року, складеним головним державним виконавцем Любешівського РВ ДВС Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Львів), письмовими поясненнями правопорушника ОСОБА_1 , копією виконавчого листа №157/1749/14-ц від 29 грудня 2014 року, копією постанови про відкриття виконавчого провадження ВП №46458863, розрахунком заборгованості зі сплати аліментів за період з 01 червня 2019 року по 01 липня 2020 року.
Відповідно до ст.245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Відповідно до ч.1 ст.1831 КУпАП передбачена відповідальність за несплату аліментів на утримання дитини, одного з подружжя, батьків або інших членів сім`ї, що призвела до виникнення заборгованості, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за шість місяців з дня пред`явлення виконавчого документа до примусового виконання, у вигляді виконання суспільно корисних робіт на строк від ста двадцяти до двохсот сорока годин.
Як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення від 07 липня 2020 року, ОСОБА_1 притягується до адміністративної відповідальності за несплату аліментів на утримання дитини, вчинену у період з 01 червня 2019 року по 01 липня 2020 року, тому в діях ОСОБА_1 судом вбачається склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.1831 КУпАП.
При накладенні адміністративного стягнення відповідно до ст.33 КУпАП враховуються характер вчиненого правопорушення, особа правопорушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність.
Відповідно до ст.34 КУпАП до обставин, що пом`якшують відповідальність за адміністративне правопорушення, відношу розкаяння ОСОБА_1 ..
Відповідно до ст.35 КУпАП обтяжуючих обставин судом не встановлено.
Статтею 311 КУпАП передбачено, що суспільно корисні роботи полягають у виконанні особою, яка вчинила адміністративне правопорушення, оплачуваних робіт, вид яких та перелік об`єктів, на яких порушники повинні виконувати ці роботи, визначає відповідний орган місцевого самоврядування. Суспільно корисні роботи призначаються районним, районним у місті, міським чи міськрайонним судом (суддею) на строк від ста двадцяти до трьохсот шістдесяти годин і виконуються не більше восьми годин, а неповнолітніми - не більше двох годин на день. Суспільно корисні роботи не призначаються особам, визнаним інвалідами I або II групи, вагітним жінкам, жінкам, старше 55 років та чоловікам, старше 60 років.
Враховуючи вищевикладене, характер вчиненого правопорушення, особу ОСОБА_1 , відносно якого складено адміністративний протокол, який не відноситься до категорії осіб, яким не можуть бути призначені суспільно корисні роботи, ступінь його вини, майновий стан, відсутність пом`якшуючих та обтяжуючих відповідальність обставин, суд дійшов висновку про необхідність притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності та накладення адміністративного стягнення у вигляді суспільно корисних робіт на строк 200 (двісті) годин.
Крім того, у відповідності до ст.401 КУпАП та п.5 ч.2 ст.4 Закону України “Про судовийзбір” з ОСОБА_1 підлягає стягненню на користь держави судовий збір в розмірі 420 грн. 40 коп..
Керуючись ст.ст.33, 34, 35, ст.1831, 283, 284 КУпАП суд, -
УХВАЛИВ:
Визнати винним ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.1831 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у виді виконання суспільно корисних робіт на строк 200(двісті) годин.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави 420 (чотириста двадцять) гривень 40 копійок судового збору (отримувач: ГУК у м.Києві (м.Київ); код отримувача 22030106; рахунок UA908999980313111256000026001; банк отримувача Казначейство України (ЕАП); код банку отримувача: 899998; призначення платежу: судовий збір у справі про адміністративне правопорушення, Любешівський районний суд, ЄДРПОУ 37993783).
Роз`яснити правопорушнику, що суспільно корисні роботи полягають у виконанні особою, яка вчинила адміністративне правопорушення, оплачуваних робіт, вид яких визначає відповідний орган місцевого самоврядування.
Суспільно корисні роботи виконуються не більше восьми годин на день.
У разі ухилення порушника від виконання суспільно корисних робіт постановою суду (судді) за поданням органу центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері виконання кримінальних покарань, строк невиконаних суспільно корисних робіт може бути замінений адміністративним арештом.
Постанова може бути оскаржена до Волинського апеляційного суду через Любешівський районний суд протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя: Гладіч Н.І.