
ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
справа№380/1859/20
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
21 серпня 2020 року м. Львів
Львівський окружний адміністративний суд у складі головуючого - судді Карп`як О.О., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження справу за позовом ОСОБА_1 до Виконавчого комітету Львівської міської ради про визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання до вчинення дій,-
в с т а н о в и в:
До суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) до Виконавчого комітету Львівської міської ради (79008, м. Львів, пл. Ринок, 1) про визнання протиправним та скасування рішення виконавчого комітету Львівської міської ради, зобов`язання до вчинення дій, у якій позивач просить:
- визнати протиправним та скасувати рішення виконавчого комітету Львівської міської ради №1168 від 20.12.2019 в частині відмови ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , одноразової матеріальної допомоги на вирішення соціально - побутових питань відповідно до його заяви від 05.04.2019;
- зобов`язати Виконавчий комітет Львівської міської ради надати ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , одноразову матеріальну допомогу в розмірі 100 000 грн. на вирішення соціально - побутових питань відповідно до його заяви від 05.04.2019;
- зобов`язати Виконавчий комітет Львівської міської ради подати у десятиденний строк з дня набрання законної сили рішення суду звіту про виконання судового рішення.
В обґрунтування позовних вимог зазначає, що 05.04.2019 звернувся до Львівської міської ради із заявою про надання одноразової матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань в розмірі 100 000,00 грн. відповідно до вимог, визначених Програмою забезпечення житлом учасників антитерористичної операції на підставі ухвали Львівської міської ради №4520 від 23.04.2015. Зазначає, що повністю відповідав вимогам вищевказаної Програми, а саме: є поліцейським, що брав участь в АТО; на день набрання чинності ухвали № 4520 від 23.04.2015 та подачі ним заяви був зареєстрований у м. Львові; не отримував житла, матеріальної допомоги, земельної ділянки; термін перебування його в зоні бойових дій більше 45 днів. Проте, не зважаючи на відповідність усім вимогам, відповідач безпідставно відмовив йому у наданні допомоги на вирішення соціально-побутових питань з підстав відсутності у позивача реєстрації у м. Львові та неподання достатніх документів, які б підтверджували факт проживання ОСОБА_1 у м. Львові.
Ухвалою суду від 05 березня 2020 року позовну заяву залишено без руху та надано позивачу час для усунення недоліків позовної заяви.
Ухвалою суду від 18 березня 2020 року відкрито провадження у справі в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами.
Даною ухвалою запропоновано відповідачу протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі подати до суду відзив на позовну заяву, а також роз`яснено, що у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин справа буде вирішена за наявними матеріалами.
Копію вказаної ухвали суду надіслано відповідачу за адресою: 79008, м. Львів, пл. Ринок, 1. До суду повернулося повідомленням про вручення поштового відправлення № 7901827314962, з якого вбачається, що ухвалу про відкриття спрощеного позовного провадження в адміністративній справі отримано представником відповідача 24 березня 2020 року.
Отже, суд дійшов висновку, що відповідач своєчасно та належним чином повідомлений про розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження.
Відповідач своїм правом на подання відзиву на позовну заяву не скористався.
Частиною 1 ст. 262 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження здійснюється судом за правилами, встановленими цим Кодексом для розгляду справи за правилами загального позовного провадження, з особливостями, визначеними у цій главі.
Відповідно до ч. 2 ст. 262 Кодексу адміністративного судочинства України, визначено, що розгляд справи по суті за правилами спрощеного позовного провадження починається з відкриття першого судового засідання. Якщо судове засідання не проводиться, розгляд справи по суті розпочинається через тридцять днів, а у випадках, визначених статтею 263 цього Кодексу, - через п`ятнадцять днів з дня відкриття провадження у справі.
Відповідно до ст. 118 Кодексу адміністративного судочинства України, процесуальні строки - це встановлені законом або судом строки, у межах яких вчиняються процесуальні дії. Процесуальні строки встановлюються законом, а якщо такі строки законом не визначені - встановлюються судом. Процесуальні строки визначаються днями, місяцями і роками, а також можуть визначатися вказівкою на подію, яка повинна неминуче настати.
Постановою КМ України №211 від 11.03.2020 «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19», установлено на усій території України карантин з 12.03.2020 року.
Відповідно до п. 3 Розділу VI "Прикінцеві положення" КАС України під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), строки, визначені статтями 47, 79, 80, 114, 122, 162, 163, 164, 165, 169, 177, 193, 261, 295, 304, 309, 329, 338, 342, 363 цього Кодексу, а також інші процесуальні строки щодо зміни предмета або підстави позову, збільшення або зменшення розміру позовних вимог, подання доказів, витребування доказів, забезпечення доказів, а також строки звернення до адміністративного суду, подання відзиву та відповіді на відзив, заперечення, пояснень третьої особи щодо позову або відзиву, залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви, пред`явлення зустрічного позову, розгляду адміністративної справи, апеляційного оскарження, розгляду апеляційної скарги, касаційного оскарження, розгляду касаційної скарги, подання заяви про перегляд судового рішення за нововиявленими або виключними обставинами продовжуються на строк дії такого карантину. Строк, який встановлює суд у своєму рішенні, не може бути меншим, ніж строк дії карантину, пов`язаного із запобіганням поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19).
В той же час, Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо перебігу процесуальних строків під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)" від 18 червня 2020 року № 731-IX пункт 3 розділу VI "Прикінцеві положення" Кодексу адміністративного судочинства України (Відомості Верховної Ради України, 2017 р., № 48, ст. 436) викладено в такій редакції: "3. Під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), суд за заявою учасників справи та осіб, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, інтереси та (або) обов`язки (у разі наявності у них права на вчинення відповідних процесуальних дій, передбачених цим Кодексом), поновлює процесуальні строки, встановлені нормами цього Кодексу, якщо визнає причини їх пропуску поважними і такими, що зумовлені обмеженнями, впровадженими у зв`язку з карантином. Суд може поновити відповідний строк як до, так і після його закінчення. Суд за заявою особи продовжує процесуальний строк, встановлений судом, якщо неможливість вчинення відповідної процесуальної дії у визначений строк зумовлена обмеженнями, впровадженими у зв`язку з карантином".
Згідно Прикінцевих та перехідних положень Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо перебігу процесуальних строків під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)" від 18 червня 2020 року № 731-IX цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування. Процесуальні строки, які були продовжені відповідно до пункту 4 розділу X "Прикінцеві положення" Господарського процесуального кодексу України, пункту 3 розділу XII "Прикінцеві положення" Цивільного процесуального кодексу України, пункту 3 розділу VI "Прикінцеві положення" Кодексу адміністративного судочинства України в редакції Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв`язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)" № 540-ІХ від 30 березня 2020 року, закінчуються через 20 днів після набрання чинності цим Законом. Протягом цього 20-денного строку учасники справи та особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, інтереси та (або) обов`язки (у разі наявності у них права на вчинення відповідних процесуальних дій, передбачених цими кодексами), мають право на продовження процесуальних строків з підстав, встановлених цим Законом.
Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо перебігу процесуальних строків під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)" від 18 червня 2020 року № 731-IX опубліковано в газеті "Голос України" 16.07.2020.
Станом на 21 серпня 2020 року відсутні докази звернення відповідача до суду з клопотанням про продовження строків подання відзиву на позов.
Розглянувши подані сторонами документи та матеріали, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об`єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи та вирішення спору по суті, суд встановив наступне.
Ухвалою Львівської міської ради від 23.04.2015 № 4520 затверджено Програму забезпечення житлом учасників антитерористичної операції. Ця програма за рахунок коштів місцевого бюджету встановила додаткові соціальні гарантії для певних категорій львів`ян - учасників АТО. 20.10.2016 та 06.04.2017 до вказаної ухвали внесені зміни шляхом затвердження нової редакції додатку - «Програми про захист інтересів учасників антитерористичної операції». Ця програма врегулювала питання та умови надання додаткового соціального забезпечення (житлом, земельними ділянками та матеріальною допомогою) певних категорій осіб (військовослужбовців, учасників АТО та інших), що проживали на території Львівської міської ради станом на дату її запровадження.
Для надання послуг учасникам бойових дій, членам їх сімей та сімей загиблих учасників, що брали безпосередню участь в антитерористичній операції Львівська міська рада утворила Львівський центр надання послуг учасникам бойових дій відповідно до ухвали від 14.01.2016 № 117.
Для реалізації Програми про захист інтересів учасників антитерористичної операції при Львівському центрі надання послуг учасникам бойових дій утворено Громадську комісію із захисту інтересів учасників антитерористичної операції відповідно до ухвали Львівської міської ради від 11.11.2016 № 1049, рішення якої є підставою для розгляду виконавчим комітетом Львівської міської ради питання про надання житла або матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових потреб.
ОСОБА_1 05 квітня 2019 року звернувся до Львівського центру надання послуг учасникам бойових дій із заявою на отримання одноразової матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань згідно з «Програмою про захист інтересів учасників антитерористичної операції». В такій заяві повідомив про себе такі дані:
- зареєстрований за адресою Львівська область, Сколівський район, с. Тухолька, адреса фактичного проживання - АДРЕСА_2 ;
- вказав про відсутність у нього земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства, ІДБ, для будівництва і обслуговування житлового будинку;
- зазначив, що 106 днів перебував в АТО, перша дата перебування в АТО - 25.08.2014.
Виконавчий комітет Львівської міської ради прийняв Рішення № 1168 від 20.12.2019 «Про надання одноразової матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань учасникам антитерористичної операції - мешканцям м. Львова», згідно п. 2 якого відмовив у наданні одноразової матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань учасникам антитерористичної операції - мешканцям Львова, згідно з додатком 2, зокрема, ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , адреса: Львівська область, Сколівський район, с. Тухолька: адреса фактичного проживання - АДРЕСА_2 , з підстав відсутності у позивача реєстрації у м. Львові та неподання достатніх документів, які б підтверджували факт проживання ОСОБА_1 у м. Львові.
Позивач, не погодившись з вказаним рішенням, звернувся до суду.
Надаючи правову оцінку вказаним правовідносинам, суд виходить з наступного.
Відповідно до ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Правовий статус ветеранів війни визначає Закон України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» від 22.10.1993 № 3551-XII (далі - Закон України №3551-XII).
Згідно з частиною четвертою статті 2 вказаного Закону місцеві ради, підприємства, установи та організації мають право за рахунок власних коштів і благодійних надходжень встановлювати додаткові гарантії щодо соціального захисту ветеранів війни.
Підпунктом 1 пункту а частини першої статті 34 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» від 21.05.1997 № 280/97-ВР визначено власні (самоврядні) повноваження виконавчих органів сільських, селищних, міських рад, до яких належать встановлення за рахунок власних коштів і благодійних надходжень додаткових до встановлених законодавством гарантій щодо соціального захисту населення.
23.04.2015 Львівська міська рада з метою належного забезпечення житлових умов учасників АТО та членів їх сімей, створення їм сприятливого суспільного середовища, відповідно до Законів України «Про місцеве самоврядування в Україні»,«Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» прийняла ухвалу № 4520, якою затвердила Програму про захист інтересів осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення чи у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, забезпеченні їх здійснення, а також членів сімей таких осіб (застосовується редакція даної Програми на час звернення позивача з заявою та її розгляду - далі Програма).
Програма регулює питання забезпечення житлом громадян, зазначених у розділі 2 цієї Програми, та надання матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань громадянам, зазначеним у розділі 3 цієї Програми.
Відповідно до п.3.1 Програми розмір матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань складає 100 тис. грн. на одну особу, що має право на її отримання відповідно до цієї Програми: матеріальна допомога виплачується одноразово у повному обсязі. Згідно п.3.2 Програми надання одноразової матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань здійснюється з врахуванням розділу 1 цієї Програми та у такій черговості:
3.2.1. У першу чергу - члени сімей учасників антитерористичної операції, які загинули (пропали безвісти) або померли внаслідок захворювання, поранення, контузії чи каліцтва, одержаних під час участі в антитерористичній операції чи здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, і яким надано статус члена сім`ї загиблого (померлого) відповідно до Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту"; члени сімей учасників антитерористичної операції, які загинули (пропали безвісти) або померли внаслідок захворювання, поранення, контузії чи каліцтва, одержаних під час участі в антитерористичній операції чи здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, у яких відсутні правові підстави на надання статусу члена сім`ї загиблого (померлого) відповідно до Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" (особи, зазначені у пункті 3.4 Програми); особи з інвалідністю внаслідок війни 1 та 2 групи, - на яких не поширюється дія розділу 2 цієї Програми; особи, зазначені у пунктах 2.1.1 - 2.1.4 розділу 2 цієї Програми, які відмовилися від отримання житла, передбаченого цією Програмою.
3.2.2. У другу чергу - особи з інвалідністю внаслідок війни 3 групи; учасники антитерористичної операції, які мають поранення, контузії чи каліцтва, одержані під час участі в антитерористичній операції чи здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях без встановлення групи інвалідності; учасники антитерористичної операції, які мають на вихованні неповнолітніх дітей без матері (батька).
3.2.3. У третю чергу - учасники антитерористичної операції, у яких на вихованні є дитина з інвалідністю та/або троє і більше неповнолітніх дітей (рідних, усиновлених).
3.2.4. У четверту чергу - інші категорії учасників антитерористичної операції чи здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях.
Ухвалою Львівської міської ради № 5427 від 19.09.2019 затверджено вищезазначену Програму у новій редакції. У п.3.2.5 Програми передбачено, що у п`яту чергу надається одноразова матеріальна допомога на вирішення соціально-побутових питань - учасникам антитерористичної операції/операції об`єднаних сил: 3.2.5.1. Щодо яких відповідним органом виконавчої влади або місцевого самоврядування прийнято рішення про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки з цільовим призначенням "для будівництва та обслуговування житлового будинку" та надання її у власність. 3.2.5.2. Які вже отримали у власність та використали своє право на приватизацію земельної ділянки з цільовим призначенням "для будівництва та обслуговування житлового будинку". 3.2.5.3. Щодо яких відповідним органом прийнято рішення про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки з цільовим призначенням "для індивідуального дачного будівництва на території Зимноводівської сільської ради Пустомитівського району (у межах кварталу з кадастровим номером 4623681600:06:000:0408), розташованої між промисловою зоною "Рясне" та житловим районом "Білогорща" м. Львова, з подальшим набуттям у власність.
Суд встановив, що 05 квітня 2019 року позивач звернувся до відповідача з заявою про надання йому одноразової матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань. У заяві позивач про себе повідомив, що зареєстрований за адресою: АДРЕСА_2 з 2001 року, сумарний строк перебування у районах проведення антитерористичної операції та/або районах здійснення заходів із забезпечення національної безпеки та оборони 106 діб. До заяви долучено додано копію паспорта, ІПН, копію посвідчення учасника бойових дій, копію довідки про безпосередню участь в АТО, довідка про склад сім`ї, довідка Ф-2, акт обстеження квартири, довідка про навчання дитини в школі, довідка з ДНЗ.
За заявою позивача Виконавчий комітет Львівської міської ради прийняв рішення №1168 від 20.12.2019, згідно п. 2 якого відмовив у наданні одноразової матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань учасникам антитерористичної операції - мешканцям Львова, згідно з додатком 2, зокрема ОСОБА_1 з підстав відсутності у позивача реєстрації у м. Львові та неподання достатніх документів, які б підтверджували факт проживання ОСОБА_1 у м. Львові.
Відповідно до п. 1.5.1.1 ухвали Львівської міської ради від 23.04.2015 № 4520, якою затверджено Програму забезпечення житлом учасників антитерористичної операції як виняток, за рішенням Комісії, мають право на отримання матеріальної допомоги особи, які хоч і не відповідають вимогам, зазначеним у пункті 1.4.1 Програми, але проживають на території міста не пізніше, ніж з дня прийняття ухвали міської ради від 23.04.2015 № 4520 "Про затвердження Програми про захист інтересів учасників антитерористичної операції" - на підставі акта про фактичне проживання у м. Львові не пізніше 23.04.2015, довідки (-ок) з місця роботи та /або довідки (-ок) з місця навчання дітей, будь-яких інших документів, які підтверджують фактичність такого проживання у м. Львові, м. Винники, смт. Рудно та/або смт. Брюховичі, та акта обстеження матеріально-побутових умов проживання, складеного двома працівниками Центру за участю представників відділу соціального захисту управління соціального захисту департаменту гуманітарної політики (за територіальністю), відділу соціальної роботи Львівського міського центру соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді (за територіальністю), ЛКП, ЖБК, ОСББ тощо.
Як встановлено судом, в матеріалах справи є Акт ЛКП «Бондарівка» № 561 від 06.11.2019 року, з якого вбачається, що ОСОБА_1 зі сім`єю з 2007 року по даний час проживає без реєстрації за адресою: АДРЕСА_2 ; довідка СЗОШ № 32 від 04.04.2019 року навчання сина - ОСОБА_2 у СЗОШ № 32, довідка ДНЗ № 70 від 03.04.2019 № 15 про те,що син позивача - ОСОБА_3 з 15.11.2003 року відвідує даний дошкільний навчальний заклад з 21.08.2016 року, довідка батальйону поліції особливого призначення Головного управління НП у Львівській області від 04.04.2019 № 503/34/01-2019 з якої вбачається, що позивач працює в органах внутрішніх справ з 12.11.2001 року, батальйон поліції особливого призначення, в якому проходить службу ОСОБА_1 постійно дислокується у АДРЕСА_3 .
Враховуючи вище наведене, матеріалами справи підтверджено, що станом на ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_1 проживав у АДРЕСА_2 .
Суд також не встановив інших підстав для відмови позивачу у наданні одноразової матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань учасникам антитерористичної операції.
Відтак, позивач має право на отримання одноразової матеріальної допомоги на вирішення соціально - побутових питань відповідно до ухвали Львівської міської ради від 23.04.2015 № 4520, якою затверджено Програми про захист інтересів осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції/операції об`єднаних сил, забезпеченні її проведення чи у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, забезпеченні їх здійснення, а також членів сімей таких осіб.
Отже, рішення виконавчого комітету Львівської міської ради №1168 від 20.12.2019 в частині відмови ОСОБА_1 у наданні одноразової матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань прийнято необґрунтовано, безпідставно, а тому підлягає визнанню протиправним та скасуванню.
Як наслідок підлягає до задоволення позовна вимога про зобов`язання Виконавчого комітету Львівської міської ради надати ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , одноразової матеріальної допомоги в розмірі 100 000 грн. на вирішення соціально - побутових питань відповідно до його заяви від 05.04.2019 року.
Відповідно до ч.ч.1, 2 ст.77 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Отже, виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України, оцінки поданих сторонами доказів, суд дійшов висновку про наявність підстав для задоволення позовних вимог.
Також позивач у своїй позовній заяві просить встановити судовий контроль за виконанням рішення.
Відповідно до ч.1 ст.382 КАС України, суд, який ухвалив судове рішення в адміністративній справі, може зобов`язати суб`єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.
Встановлюючи строк для подання звіту, суд повинен враховувати особливості покладених обов`язків згідно з судовим рішенням та можливості суб`єкта владних повноважень їх виконати.
Позивач не зазначив жодних обставин, які б вказували, що відповідач уникатиме виконання рішення.
Таким чином, суд вважає необґрунтованим клопотання позивача щодо здійснення контролю за виконанням судового рішення, а тому у його задоволенні слід відмовити.
Судові витрати стягненню не підлягають, оскільки позивач звільнений від сплати судового збору на підставі пункту 13 частини 1 статті 5 Закону України «Про судовий збір».
Керуючись ст.ст. 90, 139, 243-246, 255, 293, 295 КАС України, суд, -
в и р і ш и в:
Позов ОСОБА_1 до Виконавчого комітету Львівської міської про визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання до вчинення дій - задоволити повністю.
Визнати протиправним та скасувати рішення Виконавчого комітету Львівської міської ради «Про надання одноразової матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань учасника антитерористичної операції/операції об`єднаних сил - мешканцям м. Львова» № 1168 від 20.12.2019 в частині відмови ОСОБА_1 у наданні одноразової матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань згідно поданої ним заяви від 05.04.2019 року.
Зобов`язати Виконавчий комітет Львівської міської ради надати ОСОБА_1 одноразову матеріальну допомогу на вирішення соціально-побутових питань в сумі 100 000 грн. згідно поданої ним заяви від 05.04.2019 року.
Судові витрати стягненню не підлягають.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Восьмого апеляційного адміністративного суду.
Позивач - ОСОБА_1 (адреса реєстрації: АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_1 ).
Відповідач - Виконавчий комітет Львівської міської ради (79008, м. Львів, пл. Ринок, 1).
Повний текст рішення складено 26.08.2020 року.
Суддя Карп`як Оксана Орестівна