
8.3.3
ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про закриття підготовчого провадження та призначення справи до судового розгляду по суті
26 серпня 2020 року СєвєродонецькСправа № 1240/2660/18
Суддя Луганського окружного адміністративного суду Шембелян В.С., розглянувши в порядку письмового провадження питання про закриття підготовчого провадження та призначення до судового розгляду по суті справи за позовом Приватного підприємства "Айленд" до Головного управління ДФС у Луганській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення від 15.08.2018 № 0000131401,-
ВСТАНОВИВ:
В провадженні Луганського окружного адміністративного суду перебуває зазначена адміністративна справа.
08.07.2020 від представника позивача на адресу суду за вх.№ 27117/2020 надійшли письмові пояснення, а також за вх.№ 27119/2020 надійшло клопотання про витребування від відповідача оригіналів протоколів допитів у кримінальному провадженні гр.гр. ОСОБА_1 та ОСОБА_2
09.07.2020 від представника відповідача на адресу суду за вх.№ 27160/2020 надійшов відзив на заяву № 3 про доповнення позову новою підставою.
Також від представника відповідача 25.08.2020 за вх. № 34042/2020 надійшла заява про заміну відповідача по даній справі на Головне управління ДПС у Луганській області на підставі ст. 52 КАС України. На підтвердження зазначеного представником надано копії наказу ДПС України № 5 від 29.08.2019, № 14 від 12.07.2019 та положення про Головне управління ДПС у Луганській області.
Враховуючи положення частини дев`ятої статті 205 КАС України, суд постановляє ухвалу в письмовому провадженні.
Розглянувши клопотання представника позивача про витребування доказів, суд дійшов висновку про відсутність підстав для його задоволення, виходячи з такого.
Частиною четвертою статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) визначено обов`язок суду вжити визначені законом заходи, необхідні для з`ясування всіх обставин у справі, у тому числі щодо виявлення та витребування доказів з власної ініціативи.
Згідно з частинами першою, другою, третьою статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу (частина перша).
В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
З вищевикладеного слідує, що відповідач як суб`єкт владних повноважень зобов`язаний самостійно надати до суду разом із відзивом на позов всі докази, якими підтверджено правомірність прийнятого ним рішення, вчинення дій, допущення бездіяльності.
Як вбачається з матеріалів справи, відповідач в обгрунтування заперечень проти позову посилається на письмові докази - свідчення громадян, надані у кримінальному провадженні гр.гр. ОСОБА_1 та ОСОБА_2 та надав суду копії вказаних письмових доказів.
Як слідує із поданого клопотання, позивач не вказує яким чином інформація, яку він просить витребувати, може спростувати або підтвердити наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, які обставини може підтвердити витребуваний доказ, або аргументи, які він може спростувати.
Таким чином, клопотання про витребування від відповідача оригіналів протоколів допитів у кримінальному провадженні гр.гр. ОСОБА_1 та ОСОБА_2 слід залишити без задоволення.
Щодо клопотання відповідача про заміну сторони, суд зазначає наступне.
Відповідно до статті 52 КАС України у разі вибуття або заміни сторони чи третьої особи у відносинах, щодо яких виник спір, суд допускає на будь-якій стадії судового процесу заміну відповідної сторони чи третьої особи її правонаступником. Усі дії, вчинені в адміністративному процесі до вступу правонаступника, обов`язкові для нього в такій самій мірі, у якій вони були б обов`язкові для особи, яку він замінив.
Постановою Кабінету Міністрів України від 19 червня 2019 року № 537 "Про утворення територіальних органів Державної податкової служби" (далі - Постанова № 537) утворено як юридичні особи публічного права територіальні органи Державної податкової служби за переліком згідно з додатком 1.
Також, зазначеною Постановою № 537 реорганізовано деякі територіальні органи Державної фіскальної служби шляхом їх приєднання до відповідних територіальних органів Державної податкової служби згідно з додатком 2, зокрема, Головне управління ДФС у Луганській області реорганізовано шляхом приєднання до Головного управління ДПС у Луганській області.
За даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (далі - Реєстр), до Реєстру внесені записи про реєстрацію новоутвореної шляхом заснування юридичної особи Головного управління ДПС у Луганській області, про внесення рішення засновників (учасників) юридичної особи або уповноваженого ними органу щодо припинення юридичної особи в результаті реорганізації - Головного управління ДФС у Луганській області.
Абзацами 4 та 5 пункту 1 Положення про Головне управління ДПС у Луганській області, затвердженого наказом Державної податкової служби України 12 липня 2019 року № 14, визначено, що ГУ ДПС забезпечує реалізацію повноважень ДПС на території Луганської області та є правонаступником усіх прав та обов`язків Головного управління ДФС у Луганській області.
На виконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 21 серпня 2019 року № 682-р "Питання Державної податкової служби", яким погоджено пропозицію Міністерства фінансів щодо можливості забезпечення здійснення Державною податковою службою покладених на неї постановою Кабінету Міністрів України від 06 березня 2019 року № 227 "Про затвердження положень про Державну податкову службу України та Державну митну службу України" функцій і повноважень Державної фіскальної служби, що припиняється, наказом Державної податкової служби України від 28 серпня 2019 року № 36 "Про початок діяльності Державної податкової служби України" розпочато виконання Державною податковою службою України функцій і повноважень Державної фіскальної служби України, що припиняється.
З системного аналізу викладеного слідує, що відбулося публічне правонаступництво ГУ ДПС у Луганській області функцій і повноважень ГУ ДФС у Луганській області, що припиняється.
З огляду на зазначене, суд дійшов висновку про необхідність задоволення клопотання представника ГУ ДФС у Луганській області про заміну відповідача його правонаступником.
Відповідно до частини 1 статті 183 КАС України у підготовчому засіданні суд постановляє ухвалу (ухвали) про процесуальні дії, що необхідно вчинити до закінчення підготовчого провадження та початку судового розгляду справи по суті.
Пунктом 3 частини 2 статті 183 КАС України встановлено, що за результатами підготовчого засідання суд постановляє ухвалу про закриття підготовчого провадження та призначення справи до судового розгляду по суті.
Судом, з метою виконання завдань підготовчого провадження, відповідно до ч. 2 ст. 173 Кодексу адміністративного судочинства України остаточно визначено предмет спору та характер спірних правовідносин, позовні вимоги та склад учасників судового процесу; визначено обставини справи, які підлягають встановленню, та зібрано відповідні докази; визначено порядок розгляду справи; вчинено інші дії з метою забезпечення правильного, своєчасного і безперешкодного розгляду справи по суті, а також вирішено питання, перелічені у частині 2 статті 180 Кодексу адміністративного судочинства України.
З врахуванням приписів ст.ст. 180, 181, 183 Кодексу адміністративного судочинства України, суд вважає за можливе закрити підготовчого провадження та призначити справу до судового розгляду.
Керуючись статтями 47, 180, 181, 183, 241, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
УХВАЛИВ:
У задоволенні клопотання представника позивача про витребування доказів відмовити.
Клопотання представника Головного управління ДФС у Луганській області про заміну відповідача - задовольнити.
Допустити заміну відповідача - Головного управління ДФС у Луганській області, його правонаступником Головним управлінням ДПС у Луганській області (ідентифікаційний код: 43143746, місцезнаходження: 93401, Луганська область, м. Сєвєродонецьк, вул. Енергетиків, 72).
Закрити підготовче провадження у справі № 1240/2660/18 за позовом Приватного підприємства "Айленд" до Головного управління ДПС у Луганській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення від 15.08.2018 № 0000131401.
Призначити справу до розгляду у відкритому судовому засіданні на 21 вересня 2020 року о 09 год. 00 хв. в приміщенні Луганського окружного адміністративного суду за адресою: м. Сєвєродонецьк, пр. Космонавтів, буд.18.
Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала суду в частині заміни сторони набирає законної сили відповідно до вимог ст. 256 КАС України та може бути оскаржена в порядку та у строки, встановлені статтями 295 та 297 КАС України.
СуддяВ.С. Шембелян