Постанова № 91135964, 25.08.2020, Новоодеський районний суд Миколаївської області

Дата ухвалення
25.08.2020
Номер справи
482/1356/20
Номер документу
91135964
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

25.08.2020

Справа № 482/1356/20

Номер провадження 3/482/749/2020

П О С Т А Н О В А

Іменем України

25 серпня 2020 року м. Нова Одеса

Суддя Новоодеського районного суду Миколаївської області Сергієнко С.А., за участю секретаря судового засідання Безкровної А.С., прокурора Хмельова А.С, особи, що притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , розглянувши матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , уродженки м.Нова Одеса Новоодеського району Миколаївської області, одруженої, працюючої в Новопетрівській сільській раді Новоодеського району Миколаївської області на посадах інспектора з військового обліку та соціального працівника, депутата Новопетрівської сільської ради Новоодеського району Миколаївської області, зареєстроване та фактичне місце проживання за адресою: АДРЕСА_1 , за ч.1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -

В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 будучи депутатом Новопетрівської сільської ради Новоодеського району Миколаївської області та суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, відповідно до підпункту «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», у порушення вимог ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно, без поважних причин, а саме в строк до 01.06.2020р., не подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2019 рік та фактично подала дану декларацію 03.06.2020 о 12 год. 44хв., тим самим, вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, а саме: несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

У судовому засіданні ОСОБА_1 не заперечувала обставин, викладених у протоколі про адміністративне правопорушення, проте вказала, що причиною несвоєчасного подання декларації стала відсутність електронного цифрового підпису, який через запровадження карантину на території України та обмеження транспортного сполучення, великі черги у відділенні АТ КБ «ПриватБанк» вона виготовити вчасно не мала можливості. Крім того ОСОБА_1 зазначила що відсутність навичок у роботі з ЕЦП також стало причиною несвоєчасного подання декларації.

Прокурор Хмельов А.С. у судовому засіданні просив притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст.172-6 КУпАП, з накладенням стягнення в межах санкції даної статті, у виді штрафу у розмірі 850,00 грн.

Заслухавши пояснення ОСОБА_1 , думку прокурора, дослідивши письмові матеріали справи, суд приходить до наступного висновку.

Вина ОСОБА_1 у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП, підтверджена дослідженими у судовому засіданні доказами.

Згідно з Рішенням І сесії Новопетрівської сільської ради Новоодеського району Миколаївської області 7 скликання №01 від 06.11.2015 р. «Про результати голосування, підсумки виборів 2015року та визнання повноважень сільського голови та депутатів сільської ради”, визнано повноваження депутата Новопетрівської сільської ради Новоодеського району Миколаївської області сьомого скликання ОСОБА_1 .

Згідно з даними роз`яснення депутатам Новопетрівської сільської ради антикорупційного законодавства щодо складання, подання та оприлюднення декларації осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування та списком депутатів Новопетрівської сільської ради Новоодеського району Миколаївської області які ознайомилися із вищевказаним роз`ясненням підтверджується факт ознайомлення ОСОБА_1 із необхідністю подання вищевказаної декларації, термінами її подання, правилами її заповнення та наслідками неподання декларації у визначений законом строк.

ОСОБА_1 з вказаними положеннями ознайомилася особисто під підпис.

У відповідності до п.п. «б» п.1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» ОСОБА_1 , як депутат Новопетрівської сільської ради 7 скликання, є суб`єктом, на якого поширюється дія цього Закону, у зв`язку із чим, відповідно до вимог ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» зобов`язана щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті НАЗК декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається НАЗК.

Законом України від 17.03.2020 №530-ІХ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширення коронавірусної хвороби (COVID-19), внесено зміни до Закону від 14.10.2014 № 1700-VII», згідно з якими, у 2020 році продовжено до 1 червня термін подання щорічних декларацій та декларацій після звільнення. Відповідно до частини 2-1 розділу ХІІІ Прикінцевих положень встановлено, що декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, які відповідно до статті 45 цього Закону подаються за минулий рік до 01.04. 2020р., суб`єкти декларування подають до 1 червня.

Разом з тим, ОСОБА_1 вищевказаних вимог закону не дотрималася, подавши, без поважних причин щорічну декларацію за 2019 рік, з порушенням встановленого строку,чим вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, при цьому, її вина підтверджується:

- протоколом про адміністративне правопорушення від 23.07.2020 № 328, за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, в якому зафіксовані обставини несвоєчасного подання ОСОБА_1 щорічної декларації за 2019 рік (а.с.1-9);

- витягом з бази даних акредитованого центру сертифікації ключів Департаменту ДПС, з якого слідує, що ОСОБА_1 виготовила сертифікат електронного цифрового підпису 19.05.2020р. та 27.05.2020р., (а.с.13);

- витягом з Єдиного державного реєстру декларацій на офіційному сайті Національного агентства з питань запобігання корупції, згідно з яким ОСОБА_1 подала щорічну декларацію за 2019 рік лише 03.06.2020 р. о 12год. 44хв., тобто, поза межами строку, встановленого законом для подання щорічної декларації за 2019 рік (а.с.12).

За інформацією управління інформаційно-аналітичних систем і захисту інформації НАЗК дата в публічній частині ІТС Реєстру відповідає фактичній даті подання документів суб`єктами декларування

Крім того як видно із письмових пояснень сільського голови Новопетрівської сільської ради ОСОБА_2 від 16.07.2020року з депутатами сільської ради щорічно проводиться робота по роз`ясненню їм положень антикорупційного законодавства України, зокрема щодо різних типів декларацій, порядку і строків їх подання. Депутати сільської ради мають вільний доступ до мережі інтернет у бібліотеці та у самій сільській раді де у них є доступ до шести комп`ютерів, якими можна скористуватись для подачі декларацій. Також згідно пояснень ОСОБА_2 з початку карантину пасажирський громадський транспорт не ходив до відміни заборони на це.

Суддя враховує, що вказані докази є чіткими, узгоджуються між собою та об`єктивні підстави ставити під сумнів достовірність наведених доказів і викладені у протоколі про адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_1 обставини, відсутні.

Доказів, які б свідчили про об`єктивні обставини, що унеможливлювали подання ОСОБА_1 щорічної декларації за 2019 рік до 01.06.2020, у матеріалах справи відсутні та ОСОБА_1 таких доказів суду не надано.

Доводи ОСОБА_1 щодо того, що вона не могла вчасно виготовити електронний ключ через обмеження транспортного сполучення суд вважає такими що не відповідають дійсності. Так постановою Кабінету Міністрів України №392 від 20.05.2020року було знято встановлені раніше обмеження на регулярні та нерегулярні пасажирські перевезення автомобільним транспортом у міському, приміському, міжміському внутрішньо обласному та міжнародному сполученні з 22.05.2020року.

Крім того як видно з витягу із бази даних акредитованого центру сертифікації ключів Департаменту ДПС (а.с.13), ОСОБА_1 виготовила сертифікат електронного цифрового підпису 19.05.2020р. та 27.05.2020р., тобто до закінчення строку подачі декларації.

Доводи ОСОБА_1 щодо того, що вона не має достатніх навичок роботи з ЕЦП для подачі електронної декларації спростовуються переліком раніше поданих нею декларацій, які було подано вчасно.

Оцінивши досліджені у судовому засіданні докази у їх сукупності суддя приходить до висновку, що ОСОБА_1 , у порушення вимог ч.1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно, без поважних причин, не подала у встановлений законом строк щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2019 рік, подавши її 03.06.2020р., своїми діями вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст. 172-6 КУпАП.

Враховуючи особу винної, яка до відповідальності за скоєння адміністративного правопорушення притягується вперше, її майновий стан, ступінь вини, відсутність обставин, що обтяжують відповідальність, відсутність відомостей, що негативно характеризують її особу, суд вважає, що відповідно до мети адміністративного стягнення, яке застосовується до особи з метою її виховання в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами (ст. 23 КУпАП) необхідним та достатнім для її виправлення буде застосування до ОСОБА_1 міри адміністративного стягнення у виді мінімального штрафу, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП.

Відповідно до ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.

На підставі встановленого, керуючись ст. 40-1, ч. 1 ст. 172-6, ст.ст. 283-287, КУпАП, суддя, -

П О С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , визнати винуватою у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП та застосувати до неї адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850(вісімсот п`ятдесят) гривень на користь держави, рахунок № UA 788999980000031111106014263, отримувач коштів: Новоодес. УК/Новоодеський р-н/21081100, МФО 899998 ЄДРПОУ 38016478.

Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , на користь держави судовий збір у розмірі 420,40грн., який сплатити на рахунок № UA908999980313111256000026001, отримувач ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106, ЄДРПОУ 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код класифікації доходів бюджету - 22030106

Постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржено прокурором у випадках, передбачених ч.5 ст. 7 Кодексу України про адміністративне правопорушення, особою, щодо якої її винесено, його захисником протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Апеляційна скарга подається до відповідного апеляційного суду через місцевий суд, який виніс постанову.

Суддя Новоодеського районного суду

Миколаївської області С.А.Сергієнко