
Справа №: 398/2624/20
провадження №: 3/398/1171/20
ПОСТАНОВА
Іменем України
"21" серпня 2020 р., суддя Олександрійського міськрайонного суду Кіровоградської області Ніколаєв М.В., з участю секретаря судового засідання Безкоровайної А.І., прокурора Болгаріна Ю.С., особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань в м. Олександрії справу про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 , уродженки м. Олександрія Кіровоградської області, громадянки України, зареєстрованої та фактично проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 , тимчасово не працюючої, раніше до адміністративної та кримінальної відповідальності не притягувалася,
за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, -
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 , яка з 27.06.2019 року по 04.10.2019 року проходила службу в Національній поліції України на посаді помічника чергового сектору реагування патрульної поліції № 2 Новоукраїнського відділу поліції ГУНП в Кіровоградській області, будучи станом на 00:00 годин 01.06.2020 року суб`єктом декларування, який припинив діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, та будучи зобов`язаною в установленому ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» порядку наступного року після припинення діяльності подати декларацію (після звільнення) особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, тобто до 01.06.2020 року, подала таку декларацію о 17:29 хвилин 01.06.2020 року, чим вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП.
ОСОБА_1 в судовому засіданні вину у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП не визнала, та пояснила що вона невчасно подала декларацію через проблеми у сім`ї, та погане самопочуття.
Крім того, 20.08.2020 року ОСОБА_1 подала до суду пояснення та заперечення в адміністративній справі, у яких просила визнати її дії неумисними через поганий стан здоров`я, мотивуючи тим, що в травні 2020 року у неї були емоційні хвилювання та погане самопочуття. 29 травня 2020 року вона звернулася до лікаря терапевта, так як мала сильний головний біль, запаморочення голови, нудоту та слабкість. Будучи занепокоєною своїм станом здоров`я, вона не могла подати декларацію вчасно, а коли її стан покращився, вона одразу подала декларацію.
Прокурор Болгарін Ю.С. в судовому засіданні зазначив, що ОСОБА_1 , будучи суб`єктом декларування, який припинив діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави, в установленому ч. 1 ст . 45 Закону України «Про запобігання корупції» порядку наступного року після припинення діяльності не подала вчасно декларацію, а також зазначив, що обставини, зазначені ОСОБА_1 як причини невчасного подання декларації не підтверджуються жодними обставинами справи, тому просив визнати ОСОБА_1 винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП на накласти на неї адміністративне стягнення у межах санкції даної статті.
Заслухавши пояснення ОСОБА_1 , прокурора, дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного.
Відповідно до витягу з наказу № 231 о/с від 27.06.2019 року, виданого Головним управлінням Національної поліції в Кіровоградській області ОСОБА_1 призначено помічником чергового сектору реагування патрульної поліції № 2 Новоукраїнського відділу поліції головного Управління Національної поліції в Кіровоградській області з 04 липня 2019 року.
Відповідно до витягу з наказу № 369 о/с від 04.10.2019 року, виданого Головним управлінням Національної поліції в Кіровоградській області ОСОБА_1 , помічника чергового сектору реагування патрульної поліції № 2 Новоукраїнського відділу поліції головного Управління Національної поліції в Кіровоградській області, звільнено з 04 жовтня 2019 року.
В поясненнях та запереченнях ОСОБА_1 зазначила, що її погане самопочуття, що завадило їй вчасно продати декларацію та долучила копію листа огляду лікаря терапевта. Проте суд не приймає до уваги вказаний документ, так як він не доводить обставину непрацездатності ОСОБА_1 у відповідний період. Так, відповідно до копії вказаного листа огляду лікаря – терапевта від 29.05.2020 року встановлено, що лікарем проведено огляд ОСОБА_1 , в ході огляду встановлено, що стан здоров`я останньої є задовільним та поставлено діагноз вегето-судинна дистонія змішаного типу, непрацездатність ОСОБА_1 лікарем не встановлювалася.
Крім того, судом досліджено роздруківку послідовності дій користувача «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави та місцевого самоврядування», які вчинила ОСОБА_1 . Відповідно до вказаної роздруківки встановлено, що 30.04.2020 року користувач створив нову декларацію, та в подальшому 01.05.2020 року та 02.05.2020 року здійснював заповнення декларації. Наступного разу користувачем було здійснено дії щодо заповнення та подання декларації лише 01.06.2020 року о 15:34 год. Таким чином, в період з 03.05.2020 року до 01.06.2020 року ОСОБА_1 навіть не намагалися здійснити дії щодо подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави.
Відповідно до п.п. «д» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції», ОСОБА_1 є суб`єктом, на якого поширюється дія цього Закону.
Відповідно до вимог ч. 2 ст. 45 цього Закону особи, які припинили діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах "а" і "в" пункту 2 частини першої статті 3, зобов`язані наступного року після припинення діяльності подавати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.
Відповідно до підпункту І пункту 5 розділу ІІ Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції №3 від 10.06.2016, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 15.07.2016 за №959/29089, ОСОБА_1 , будучи особою, зазначеною у підпункті «д» пункту 1 частини першої статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» повинен був подати електронну декларацію після звільнення у період з 00 годин 00 хвилин 01 січня до 00 годин 00 хвилин 01 квітня року, наступного за звітним роком.
Проте, в порушення зазначених вимог Закону України «Про запобігання корупції», ОСОБА_1 несвоєчасно подала електронну декларацію, а саме 01.06.2020 року. В ході судового розгляду поважних причин для несвоєчасної подачі електронної декларації ОСОБА_1 встановлено не було.
Відповідальність за ч.1 ст.172-6 КУпАП настає за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. Відповідно до примітки до зазначеної статті суб`єктом правопорушень у цій статті є особи, які відповідно до частин першої та другої статті 45 Закону України "Про запобігання корупції" зобов`язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Таким чином, своїми діями ОСОБА_1 вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, а саме, несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП в повній мірі підтверджується доказами, дослідженими судом під час розгляду справи, а саме: протоколом про адміністративне правопорушення № 20/20 від 07.08.2020 року, з яким ОСОБА_1 ознайомлена; витягом з наказу № 231 о/с від 27.06.2019 року, виданого Головним управлінням Національної поліції в Кіровоградській області; витягом з наказу № 369 о/с від 04.10.2019 року, виданого Головним управлінням Національної поліції в Кіровоградській області; роздруківкою послідовності дій користувача «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави та місцевого самоврядування» ОСОБА_1 ; повідомленням, наданим ГУНП в Кіровоградській області Національному агентству з питань запобігання корупції про факт несвоєчасного подання ОСОБА_1 декларації після звільнення; витягом з офіційного сайту Єдиного державного реєстру декларацій щодо подання ОСОБА_1 декларації після звільнення саме 01.06.2020 року;а також іншими зібраними матеріалами справи про адміністративне правопорушення в сукупності, які додані до протоколу про адміністративне правопорушення.
Відповідно до ст. 33 КУпАП при накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність.
На підставі вищевикладеного, беручи до уваги обставини вчинення правопорушення, особу винного, суд приходить до висновку про накладення на ОСОБА_1 адміністративного стягнення у виді штрафу на користь держави в мінімальному розмірі, яке є достатнім заходом впливу і буде сприяти його вихованню в майбутньому.
Відповідно до п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення, особою, на яку накладено адміністративне стягнення сплачується судовий збір у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що складає 420 грн. 40 коп.
Керуючись ст.ст.279, 280, 283, 284 КУпАП,
П О С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 , визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП та накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 850 (вісімсот п`ятдесят) грн. 00 коп.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 , на користь держави судовий збір у сумі 420 грн. 40 коп.
Штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови – не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
Штраф, накладений за вчинення адміністративного правопорушення, має бути сплачений за наступними реквізитами: (отримувач коштів: Олександр.УК/м. Олександрія/21081100, код за ЄДРПОУ 37944584; банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); код класифікації доходів бюджету: 21081100, рахунок отримувача:UA 808999980313080106000011006).
Судовий збір може бути сплачений за наступними реквізитами: (отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22 03 01 06; код за ЄДРПОУ: 37 99 37 83; банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); код класифікації доходів бюджету: 22 03 01 06, рах. № UA 908999980313111256000026001).
Постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з дня її винесення шляхом подачі апеляційної скарги до Кропивницького апеляційного суду через Олександрійський міськрайонний суд Кіровоградської області.
Постанова може бути пред`явлена до виконання протягом 3-х місяців.
Суддя М.В. Ніколаєв