
ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
25 серпня 2020 року СєвєродонецькСправа № 640/2444/20
Суддя Луганського окружного адміністративного суду Тихонов І.В., перевіривши матеріали адміністративного позову Приватного акціонерного товариства «Старобільський молокозавод» до Головного управління ДПС у Луганській області про визнання протиправними дій, -
ВСТАНОВИВ:
03 лютого 2020 року до Окружного адміністративного суду м. Києва надійшов позов Приватного акціонерного товариства «Старобільський молокозавод» до Головного управління ДПС у Луганській області, в якому просить визнати протиправними дії Відповідача по проведенню планової виїздної документальної перевірки, результати якої оформлено документом, озаглавленим Відповідачем як «Акт про результати документальної планової виїздної перевірки приватного акціонерного товариства «Старобільський молокозавод» від 27.05.2019р №297/12-32-14-13- 05/00444837».
Ухвалою Окружного адміністративного суду м. Києва від 10.02.2020 адміністративну справу №640/2444/20 за позовом Приватного акціонерного товариства "Старобільський молокозавод" до Головного управління ДПС у Луганській області про визнання протиправними дій передано до Луганського окружного адміністративного суду.
21.08.2020 до Луганського окружного адміністративного суду адміністративна справа № 640/2444/20 за позовом Приватного акціонерного товариства "Старобільський молокозавод" до Головного управління ДПС у Луганській області про визнання протиправними дій.
За приписами пунктів 3 та 6 частини першої статті 171 КАС України суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу, чи немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для залишення позовної заяви без руху, її повернення чи відмови у відкритті провадження у справі (частина друга статті 171 КАС України).
Перевіривши матеріали адміністративного позову, суд встановив таке.
Відповідно до пунктів 4, 5 частини п`ятої статті 160 КАС України в позовній заяві зазначаються зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.
З огляду позовної заяви встановлено, що позивачем не надано доказів, що підтверджують обставини, викладені у позовній заяві.
Таким чином, виклад обставин не узгоджується з доказами, що підтверджують вказані обставини.
Отже, позивачу необхідно надати докази, що підтверджують обставини, викладені у позовній заяві.
Відповідно до пункту 11 частини п`ятої статті 160 КАС України в позовній заяві зазначається власне письмове підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Як слідує з позовної заяви, у порушення вищевказаної норми, позивачем у позовній заяві не зазначено власне письмове підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Отже, позивачу необхідно надати власне письмове підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Відповідно до частини третьої статті 161 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Згідно із частиною першої статті 3 Закону України від 08.07.2011 № 3674-VI «Про судовий збір» (далі - Закон України № 3674-VI) судовий збір, зокрема, справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.
Відповідно до частини першої статті 4 Закону України № 3674-VI судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Підпунктом 1 пункту 3 частини другої статті 4 Закону України № 3674-VI визначено, що ставки судового збору встановлюються у таких розмірах: за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано: суб`єктом владних повноважень, юридичною особою - 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
З огляду на розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб з 01 січня 2020 року – 2102,00 грн, встановлений статтею 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік», та враховуючи ціну позову, ставку судового збору за подання до адміністративного суду позовної заяви немайнового характеру 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб, позивач за подання даної позовної заяви повинен був сплатити судовий збір у розмірі 840,80 грн.
Позивачем не надано до суду документ про сплату судового збору.
Відповідно до пункту 5 частини першої статті 171 КАС України суддя після одержання позовної заяви з`ясовує чи позов подано у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними).
Відповідно до ч.ч. 1,2 ст.122 КАС України позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Суд за заявою учасника справи поновлює пропущений процесуальний строк, встановлений законом, якщо визнає причини його пропуску поважними, крім випадків, коли цим Кодексом встановлено неможливість такого поновлення (частина перша статті 121 КАС України).
Частиною першою статті 123 КАС України передбачено, що у разі подання особою позову після закінчення строків, установлених законом, без заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані судом неповажними, позов залишається без руху. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду з заявою про поновлення строку звернення до адміністративного суду або вказати інші підстави для поновлення строку.
Ознайомившись з матеріалами позовної заяви, суд встановив, що позивач 30.07.2019 отримав акт про результати документальної планової виїзної перевірки від 27.05.2019 № 297/12-32-14-13-05/00444837.
Проте, доказів про факт отримання позивачем акту про результати документальної планової виїзної перевірки від 27.05.2019 № 297/12-32-14-13-05/00444837 саме 30.07.2019 до матеріалів позовної заяви не надано.
Таким чином, судом встановлено, що позивачу необхідно надати докази про факт отримання позивачем акту про результати документальної планової виїзної перевірки від 27.05.2019 № 297/12-32-14-13-05/00444837 саме 30.07.2019.
З огляду на вищевикладене, суд дійшов висновку, що позовна заява подана без додержання вимог статтей 160, 161 КАС України.
Відповідно до частини першої статті 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Зважаючи на вищевикладене, суд вважає за необхідне позовну заяву залишити без руху, з встановленням позивачу строку для усунення вказаних недоліків.
Керуючись статтями 123, 160, 161, 169, 171, 241, 243, 248, 287 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя –
УХВАЛИВ:
Адміністративний позов Приватного акціонерного товариства «Старобільський молокозавод» до Головного управління ДПС у Луганській області залишити без руху.
Позивачу протягом п`яти календарних днів з дня отримання даної ухвали надати суду:
- належним чином оформлений адміністративний позов відповідно до пунктів 4,5,11 частини п`ятої статті 160 КАС України та копію позовної заяви з додатками для надіслання відповідачу;
- документ про сплату судового збору в розмірі 840,80 грн, сплаченого за такими реквізитами:
22030101 Судовий збір (Державна судова адміністрація України, 050):
Отримувач: УК у м.Сєвєродон./М.СЄВЄРОД./22030101;
Рахунок отримувача: UА 218999980313141206084012080;
Код ЕДРПОУ: 37944909;
Банк отримувача: Казначейство України (ел. адм. подат.);
Відомча ознака: "84" Окружні адміністративні суди.;
- докази про факт отримання позивачем акту про результати документальної планової виїзної перевірки від 27.05.2019 № 297/12-32-14-13-05/00444837 саме 30.07.2019.
У разі ненадання вищевказаних документів позовна заява буде вважатися неподаною і підлягатиме поверненню.
Копію даної ухвали невідкладно надіслати позивачу.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не може бути оскаржена.
СуддяІ.В. Тихонов