Ухвала суду № 91119700, 25.08.2020, Івано-Франківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
25.08.2020
Номер справи
300/2099/20
Номер документу
91119700
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

"25" серпня 2020 р. справа № 300/2099/20

м. Івано-Франківськ

Суддя Івано-Франківського окружного адміністративного суду Боршовський Т.І., розглянувши матеріали адміністративного позову Комунального некомерційного підприємства «Коломийська центральна районна лікарня» Коломийської районної ради до Головного управління Державної фіскальної служби в Івано-Франківській області про визнання протиправним та скасування рішення № 0079275233 від 21.12.2019, -

В С Т А Н О В И В:

Комунальне некомерційне підприємство «Коломийська центральна районна лікарня» Коломийської районної ради 20.08.2020 звернулося до суду з адміністративним позовом до Головного управління Державної фіскальної служби в Івано-Франківській області, в якому просить суд: визнати протиправним та скасувати рішення Коломийського управління ГУ ДФС в Івано-Франківській області № 0079275233 від 21.12.2019 про застосування до позивача штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (перерахування) єдиного внеску в сумі 2699328,27 грн.

З`ясовуючи питання про наявність підстав для відкриття провадження в адміністративній справі та дотримання позивачем вимог до позовної заяви, суд зазначає таке.

Відповідно до пункту 3 частини 1 статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, зокрема, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу.

Пунктом 2 частини 5 статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що в позовній заяві зазначаються: повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України); реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), відомі номери засобів зв`язку, офіційна електронна адреса або адреса електронної пошти.

В даному випадку, в позовній заяві позивач вказав як відповідача Головне управління Державної фіскальної служби в Івано-Франківській області, однак зазначив ідентифікаційний код Головного управління ДПС в Івано-Франківській області.

Суд звертає увагу на те, що постановою Кабінету Міністрів України від 19.06.2019 № 537 «Про утворення територіальних органів Державної податкової служби» реорганізовано деякі територіальні органи Державної фіскальної служби шляхом їх приєднання до відповідних територіальних органів Державної податкової служби за переліком згідно з додатком 2.

Згідно з додатком 2 до постанови Кабінету Міністрів України від 19.06.2019 № 537 Головне управління ДФС в Івано-Франківській області реорганізоване шляхом приєднання до Головного управління ДПС в Івано-Франківській області.

Також наказом Державної податкової служби України від 12.07.2019 № 14 затверджено Положення про Головне управління ДПС в Івано-Франківській області, згідно якого Головне управління ДПС в Івано-Франківській області є правонаступником усіх прав та обов`язків Головного управління ДФС в Івано-Франківській області.

При цьому, згідно відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, 31.07.2019 проведено державну реєстрацію Головного управління ДПС в Івано-Франківській області (ідентифікаційний код – 43142559). В той же час, з 05.08.2019 Головне управління ДФС в Івано-Франківській області (ідентифікаційний код – 39394463) перебуває в стані припинення.

Окрім цього, згідно з пунктом 9 частини 1 статті 4 Кодексу адміністративного судочинства України відповідач – це суб`єкт владних повноважень, а у випадках, визначених законом, й інші особи, до яких звернена вимога позивача.

Зважаючи на вищевикладені обставини, позивачу в позовній заяві необхідно уточнити відомості про відповідача відповідно до пункту 2 частини 5 статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України.

Частиною 2 статті 49 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого засідання або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права, свободи, інтереси або обов`язки. Вони можуть бути залучені до участі у справі також за клопотанням учасників справи.

Відповідно до частини 4 статті 49 Кодексу адміністративного судочинства України, у заявах про залучення третіх осіб і у заявах третіх осіб про вступ у справу на стороні позивача або відповідача зазначається, на яких підставах третіх осіб належить залучити до участі у справі.

З огляду на зміст позовної заяви, Комунальне некомерційне підприємство «Коломийська центральна районна лікарня» Коломийської районної ради зазначило Коломийську районну раду та Коломийську районну державну адміністрацію як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмету спору. Однак ні в позовній заяві, ні окремо позивачем не наведено обґрунтування підстав залучення вказаних осіб як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмету спору. При цьому, не зазначено на стороні позивача чи відповідача необхідно залучити третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмету спору.

Таким чином, позивачу необхідно обґрунтувати підстави залучення Коломийської районної ради та Коломийської районної державної адміністрації як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмету спору, та уточнити на стороні позивача чи відповідача необхідно залучити такі особи.

Частиною 3 статті 161 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Правові засади справляння судового збору, платників, об`єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначає Закон України “Про судовий збір”.

Відповідно до частини 1 статті 4 Закону України “Про судовий збір” судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Статтею 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2020 рік" встановлено, що прожитковий мінімум для працездатних осіб в розрахунку на місяць з 01.01.2020 складає 2102 гривні.

Положенням підпункту 1 пункту 3 частини 2 статті 4 Закону України "Про судовий збір" визначено, що за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру, який подано юридичною особою, ставка судового збору становить 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 10 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

В даному випадку, рішення Коломийського управління ГУ ДФС в Івано-Франківській області № 0079275233 від 21.12.2019 про застосування до позивача штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (перерахування) єдиного внеску в сумі 2699328,27 грн., яке позивач просить суд визнати протиправним та скасувати, породжує підстави для зміни майнового стану Комунального некомерційного підприємства «Коломийська центральна районна лікарня» Коломийської районної ради, а реалізація такого рішення призведе до зменшення майна позивача. Відповідно оскарження такого рішення спрямоване на захист порушеного права у публічно-правових відносинах для збереження належного позивачу майна.

Також за практикою Європейського суду з прав людини вимога про визнання протиправним рішення суб`єкта владних повноважень, яке впливає на склад майна позивача, зокрема у спосіб безпідставного стягнення податків, зборів, штрафних санкцій тощо, є майновою. Такий висновок Європейський суд з прав людини виклав у рішенні від 14.10.2010 у справі “Щокін проти України”.

Суд зазначає, що до позовної заяви долучено платіжне доручення № 2364 від 12.08.2020 про сплату судового збору в сумі 2102,00 грн.

В той же час, за подання цього адміністративного позову позивач має сплатити судовий збір в розмірі 21020,00 грн. Таким чином, позивачу необхідно сплатити недоплачену суму судового збору в розмірі 18918 грн. (21020-2102=18918 грн.).

При цьому, за змістом частини 1 статті 9 Закону України “Про судовий збір” суд не вправі відкрити провадження у справі, в разі якщо до спеціального фонду Державного бюджету України не надійшов судовий збір в розмірі, передбаченому цим Законом.

За таких обставин, позовну заяву подано без додержання вимог статті 160 та статті 161 Кодексу адміністративного судочинства України.

Відповідно до частини 1 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

В зв`язку з вищевикладеним, згідно з вимогами частини 1 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України позовну заяву належить залишити без руху та надати позивачу строк для їх усунення.

Керуючись статтями 161, 169, 171, 241, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -

У Х В А Л И В:

Позовну заяву Комунального некомерційного підприємства «Коломийська центральна районна лікарня» Коломийської районної ради до Головного управління Державної фіскальної служби в Івано-Франківській області про визнання протиправним та скасування рішення № 0079275233 від 21.12.2019 - залишити без руху.

Надати позивачу строк для усунення недоліків до десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Виправити недоліки позовної заяви у спосіб: подати до Івано-Франківського окружного адміністративного суду позовну заяву, в якій:

- уточнити відомості про відповідача відповідно до пункту 2 частини 5 статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України;

- обґрунтувати підстави залучення Коломийської районної ради та Коломийської районної державної адміністрації як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмету спору, та уточнити на стороні позивача чи відповідача необхідно залучити такі особи;

- надати суду документ про доплату судового збору в розмірі 18918,00 грн.

Роз`яснити позивачу, що в разі не усунення недоліків у вищезазначений строк позовна заява буде повернена.

Ухвала окремо від рішення суду оскарженню не підлягає.

Суддя /підпис/ Боршовський Т.І.