Рішення № 91118940, 06.08.2020, Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
06.08.2020
Номер справи
160/12743/19
Номер документу
91118940
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

06 серпня 2020 року Справа № 160/12743/19 Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Луніної О.С.

за участю секретаря судового засідання Терентенко О.О.

за участю:

позивача ОСОБА_1

представника відповідача-1 Полівчука Д. П.

представника відповідача-2 Нацентової О. В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Дніпро адміністративну справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Національної поліції України (відповідач-1), Департаменту патрульної поліції (відповідач-2) про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити певні дії,-

ВСТАНОВИВ:

До Дніпропетровського окружного адміністративного суду надійшов позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до Національної поліції України (вул. Академіка Богомольця, 10, м. Київ, 01601, ЄДРПОУ 40108578), Департаменту патрульної поліції (вул. Федора Ернста, буд. 3, м. Київ, 03048, ЄДРПОУ 40108646), в якому позивач, з урахуванням уточнених позовних вимог, просить:

- визнати протиправною бездіяльність Національної поліції України щодо присвоєння ОСОБА_1 спеціального звання поліції, яке останній мав на момент звільнення, а саме «старший лейтенант поліції»;

- зарахувати строк вислуги ОСОБА_1 у спеціальному званні «рядовий поліції» як строк вислуги у спеціальному званні «старший лейтенант поліції» та приєднати його до вислуги років у спеціальному званні «старший лейтенант міліції»;

- зобов`язати Національну поліцію України присвоїти ОСОБА_1 спеціальне звання «капітан поліції».

Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 23 грудня 2019 року відкрито провадження у справі та призначено справу до розгляду без виклику (повідомлення) сторін за правилами спрощеного позовного провадження.

Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 20 лютого 2020 року справу призначено до розгляду за правилами загального позовного провадження.

Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 28 травня 2020 року частково задоволено клопотання Національної поліції України про залучення до участі у справі належного відповідача та залучено до участі у справі в якості співвідповідача Департамент патрульної поліції.

В обґрунтування позовних вимог ОСОБА_1 зазначає, що наказом Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Дніпропетровській області № 485 о/с від 06.11.2015 він був звільнений за п. 64 «г» Положення про проходження служби рядовим і начальницьким складом органів внутрішніх справ, через скорочення штатів. На день звільнення мав спеціальне звання «старший лейтенант міліції». В подальшому, за результатами конкурсу, наказом Департаменту патрульної поліції № 232 о/с від 16.03.2018, позивач був прийнятий на службу в поліцію з присвоєнням спеціального звання «рядовий поліції», при цьому, всупереч вимогам закону, по закінченню первинної професійної підготовки, наявне спеціальне звання «старший лейтенант» не було поновлено.

Також, ОСОБА_1 22.04.2020 до суду надано заяву про збільшення позовних вимог, в якій зазначено, що 28 лютого 2020 року наказом голови Національної поліції України № 269 о/с йому було поновлено спеціальне звання «старший лейтенант поліції», проте внаслідок несвоєчасного поновлення вказаного спеціального звання був зміщений строк присвоєння ОСОБА_1 чергового спеціального звання «капітан міліції». Також позивач зазначає, що Національна поліція України не надала обґрунтованої відповіді про причини порушення термінів подання матеріалів про присвоєння ОСОБА_1 спеціального звання «старший лейтенант», що свідчить про не проведення належної службової перевірки за вказаним фактом.

Від Національної поліції України надійшов відзив на позовну заяву, в якому відповідач проти задоволення позовних вимог заперечує повністю та просить відмовити у їх задоволенні.

В обґрунтування своєї правової позиції відповідач зазначає, що ОСОБА_1 вперше прийнятий на службу в поліцію наказом Департамент патрульної поліції № 232 о/с від 16.03.2018, яким вперше було присвоєно первинне спеціальне звання «рядовий поліції», тобто позивач в Національній поліції України, яка має статус окремої юридичної особи, як і Департамент патрульної поліції, службу ніколи не проходив, питання про присвоєння йому спеціального звання не вирішувалося.

Крім того, відповідач зазначає, що Департаментом кадрового забезпечення НПУ надано інформацію про те, що у період часу з 16.03.2018 матеріали про присвоєння ОСОБА_1 первинного спеціального звання «старший лейтенант поліції» від Департаменту патрульної поліції не надходили.

З огляду на викладені доводи, Національна поліція України вважає, що є неналежним відповідачем у даній адміністративній справі, належним відповідачем є саме Департамент патрульної поліції, тоді як між позивачем та Національною поліцією України взагалі відсутній спір у зв`язку не здійсненням жодних публічно-владних управлінських функцій відносно позивача.

Також Національною поліцією України надано відзив на уточнену позовну заяву ОСОБА_1 , в якому зазначено, що одразу після надходження від Департаменту патрульної поліції матеріалів щодо присвоєння позивачу первинного спеціального звання «старший лейтенант поліції», таке було присвоєно наказом № 269 о/с від 28.02.2020, саме з вказаного часу почав спливати строк вислуги років у вказаному спеціальному званні. У відповідача відсутні підстави для зарахування строку вислуги років у спеціальному званні «рядовий поліції» як строк вислуги у спеціальному званні «старший лейтенант поліції», а так само й присвоєння спеціального чергового звання «капітан поліції», оскільки таке присвоюється керівником поліції у встановлених законом випадках та вказана вимога взагалі є передчасною.

Департамент патрульної поліції також подав відзив на позовну заяву, в якому зазначив, що позивача з 19 березня 2018 року вперше прийнято на службу в поліції за конкурсом та призначено поліцейським роти № 1 батальйону № 3, присвоївши звання рядового поліції. Законом України «Про Національну поліцію» не врегульовано питання присвоєння спеціального звання поліції громадянам, які були звільнені зі служби в міліції. Наказом Національної поліції України від 08.02.2020 № 269 о/с позивачу присвоєно спеціальне звання «старший лейтенант поліції». Оскільки позивач був вперше прийнятий на службу в поліції, Департаментом патрульної поліції законно та обгрунтовано присвоєно звання рядового поліції. Присвоєння наступного спеціального звання «капітан поліції» можливо лише за умови вислуги, яка становить три роки у спеціальному званні «старший лейтенант поліції», а у позивача такої вислуги немає, тому вимога щодо присвоєння звання «капітана поліції» передчасна та не відповідає закону.

Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представників позивача, відповідачів, з`ясувавши всі фактичні обставини, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд зазначає наступне.

Доводи Департаменту патрульної поліції щодо порушення позивачем строків звернення до суду спростовуються матеріалами справи, якими підтверджено, що з часу його прийняття на службу до Департаменту патрульної поліції, позивач регулярно вчиняв дії щодо вирішення питання про присвоєння йому спеціального звання «старший лейтенант поліції» у позасудовому порядку.

Вирішуючи питання щодо належного відповідача у даній адміністративній справі, суд зазначає, що відповідно до частини 1 статті 1 Закону України «Про Національну поліцію» Національна поліція України (поліція) - це центральний орган виконавчої влади, який служить суспільству шляхом забезпечення охорони прав і свобод людини, протидії злочинності, підтримання публічної безпеки і порядку.

Згідно із статтею 13 Закону систему поліції складають: 1) центральний орган управління поліцією; 2) територіальні органи поліції.

Частиною 1 статті 15 Закону визначено, що територіальні органи поліції утворюються як юридичні особи публічного права в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, районах, містах, районах у містах та як міжрегіональні (повноваження яких поширюються на декілька адміністративно-територіальних одиниць) територіальні органи у межах граничної чисельності поліції і коштів, визначених на її утримання.

Пунктом 1 Положення про Департамент патрульної поліції, затвердженого Наказом Національної поліції України 06 листопада 2015 року № 73 (у редакції наказу Національної поліції від 14.08.2017 № 857) встановлено, що Департамент патрульної поліції є міжрегіональним територіальним органом поліції Національної поліції, який створюється, реорганізовується та ліквідується Кабінетом Міністрів України за поданням Міністра внутрішніх справ України в установленому законодавством порядку.

Згідно з ч. 2 ст. 81 Закону первинні спеціальні звання середнього складу поліції присвоює керівник поліції в порядку, визначеному Міністерством внутрішніх справ України.

Пунктами 2 та 3 Порядку присвоєння спеціальних звань поліції та позбавлення спеціальних звань, затвердженого наказом Міністерства внутрішніх справ України № 177 від 12.03.2016, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 04 квітня 2016 року за № 498/28628, визначено, що первинні спеціальні звання середнього складу поліції присвоюються особам, уперше прийнятим на службу в поліцію, які не мають військових звань офіцерського складу запасу або спеціальних звань середнього складу інших органів державної влади з призначенням на посаду, після закінчення курсів первинної професійної підготовки (спеціалізації) та оголошуються наказом по особовому складу.

Первинні спеціальні звання поліції присвоюються особам, уперше прийнятим або переведеним на службу в поліцію з інших органів державної влади, з наявним військовим або іншим спеціальним званням у порядку переатестування, після закінчення курсів первинної професійної підготовки (спеціалізації).

Згідно з п. 5 Порядку первинні спеціальні звання особам, зазначеним у пунктах 2, 3 цього розділу, присвоює Голова Національної поліції України.

Відповідно до 7 Порядку первинні спеціальні звання поліції присвоюються особам наказом по особовому складу, яким вони прийняті на службу і призначені на відповідні посади.

Пунктом 9 Розділу II Порядку передбачено, що подання про присвоєння спеціальних звань поліції, які надсилаються до Департаменту кадрового забезпечення Національної поліції України, подаються за підписом керівників органів та підрозділів поліції або осіб, які виконують їх обов`язки.

Таким чином, Департамент патрульної поліції є міжрегіональним територіальним органом поліції Національної поліції на який покладено обов`язок щодо направлення до Департаменту кадрового забезпечення Національної поліції України подання про присвоєння спеціального звання особам, що знаходяться у їх підпорядкуванні.

Разом з тим, саме Голова Національної поліції України наділений повноваженнями щодо присвоєння первинного спеціального звання середнього складу поліції, а тому суд дійшов висновку, що належними відповідачами у цій справі є Департамент патрульної поліції та Національна поліція України.

Судом встановлено та матеріалами справи підтверджено, що наказом ГУМВС України в Дніпропетровській області по особовому складу № 485 о/с від 06.11.2015 старшого лейтенант міліції ОСОБА_1 звільнено у запас Збройних Сил (з поставленням на військовий облік) за п. 64 «г» (через скорочення штатів).

Тобто на момент звільнення ОСОБА_1 мав спеціальне звання «старший лейтенант міліції».

Наказом Департаменту патрульної поліції Національної поліції України № 232 о/с від 16.03.2018 ОСОБА_1 призначено на посаду поліцейського роти № 1 батальйону № 3 Управління патрульної поліції в місті Кривому Розі та присвоєно спеціальне звання «рядовий поліції».

ОСОБА_1 звернувся до Національної поліції України щодо присвоєння первинного спеціального звання поліції «старший лейтенант поліції», однак за дорученням Національної поліції України, листом Департамента патрульної поліції № 20087/41/4/03-2019 від 22.11.2019 повідомлено позивача, що на виконання листа Національної поліції України № 1053/01/12-2018 від 26.01.2018 ОСОБА_1 було запропоновано пройти стажування в управлінні патрульної поліції в Луганській або Донецькій областях, проте останній відмовився, а тому питання щодо присвоєння первинного спеціального звання поліції в порядку переатестування буде розглянуто після проходження ОСОБА_1 стажування.

Вважаючи таку відмову протиправною, ОСОБА_1 звернувся до суду з відповідним позовом.

Надаючи оцінку правомірності відмови у присвоєнні ОСОБА_1 спеціального звання «старший лейтенант поліції», суд зазначає таке.

Відповідно до положень статті 59 Закону України «Про Національну поліцію» служба в поліції є державною службою особливого характеру, яка є професійною діяльністю поліцейських з виконання покладених на поліцію повноважень.

Рішення з питань проходження служби оформлюються письмовими наказами по особовому складу на підставі відповідних документів, перелік та форма яких установлюються Міністерством внутрішніх справ України.

Видавати накази по особовому складу можуть керівники органів, підрозділів, закладів та установ поліції відповідно до повноважень, визначених законом та іншими нормативно-правовими актами, та номенклатурою посад, затвердженою Міністерством внутрішніх справ України.

Порядок підготовки та видання наказів щодо проходження служби в поліції встановлює Міністерство внутрішніх справ України.

Згідно з частиною 2 статті 81 цього Закону первинні спеціальні звання середнього складу поліції присвоює керівник поліції в порядку, визначеному Міністерством внутрішніх справ України.

Частиною 4 вказаної статті передбачено, що громадянам, уперше прийнятим на службу в поліції, присвоюється звання рядового поліції, якщо відсутні визначені цим Законом підстави для присвоєння іншого спеціального звання.

При цьому відповідно до ч. 7 ст. 81 Закону України «Про Національну поліцію» військовослужбовцям та громадянам, які мають військові або спеціальні звання, класні чини, під час прийняття на службу в поліції присвоюються первинні спеціальні звання поліції, відповідні наявним у них військовим або спеціальним званням, класним чинам, у порядку, визначеному Міністерством внутрішніх справ України.

Пунктом 12 Розділу XI «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про Національну поліцію» встановлено, що працівникам міліції, які у визначеному цим Законом порядку прийняті на службу до поліції, наказами про призначення на відповідні посади одночасно присвоюються відповідні спеціальні звання поліції відповідно до такої схеми співвідношення спеціальних звань, зокрема: старший лейтенант міліції - старший лейтенант поліції.

Згідно з пунктом 13 працівникам міліції, які перейшли на службу до поліції, стаж вислуги в спеціальних званнях міліції зараховується до стажу вислуги для присвоєння чергових спеціальних звань поліції.

Також пунктом 15 Розділу XI «Прикінцеві та перехідні положення» Закону передбачено, що за колишніми працівниками міліції, у тому числі пенсіонерами, а також членами їхніх сімей, іншими особами зберігаються пільги, компенсації і гарантії, передбачені цим Законом для колишніх поліцейських, членів їхніх сімей, інших осіб.

Аналіз наведених норм права дає можливість дійти висновку, що за працівниками міліції зберігаються їх спеціальні звання при прийнятті на службу до поліції, які присвоюються наказом при призначенні особи на посаду у відповідному співвідношенні спеціальних звань міліції та спеціальних звань поліції.

Позбавлення позивача спеціального звання міліції при прийнятті на службу в поліцію є порушенням чинного законодавства, яким гарантовано збереження за колишніми працівниками міліції гарантій, передбачених Законом України «Про Національну поліцію» для колишніх поліцейських.

Листом Департаменту патрульної поліції Національної поліції України № 20087/41/4/03-2019 від 22.11.2019, ОСОБА_1 відмовлено у присвоєнні спеціального звання «старший лейтенант поліції» з посиланням на лист Національної поліції України № 1053/01/12-2018 від 26.01.2018, яким рекомендовано колишнім працівникам міліції для відновлення спеціального звання поліції пройти стажування тривалістю не менше як три місяці на посадах в органах та підрозділах головних управлінь Національної поліції в Донецькій та Луганській областях.

Суд зазначає, що умови присвоєння спеціальних звань поліції та позбавлення спеціальних звань, перелік необхідних для цього документів та строки їх подання визначено Порядком присвоєння спеціальних звань поліції та позбавлення спеціальних звань, затвердженим наказом Міністерства внутрішніх справ України № 177 від 12.03.2016, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 04 квітня 2016 року за № 498/28628.

Згідно з п. 3 вказаного Порядку первинні спеціальні звання поліції присвоюються особам, уперше прийнятим або переведеним на службу в поліцію з інших органів державної влади, з наявним військовим або іншим спеціальним званням у порядку переатестування, після закінчення курсів первинної професійної підготовки (спеціалізації).

Судом встановлено, матеріалами справи підтверджено, що ОСОБА_1 у період з 19.03.2018 по 13.07.2018 пройшов первинну професійну підготовку, про що видано довідку Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ МВС України.

З огляду на сукупність викладених обставин, суд доходить висновку про протиправну бездіяльність Департаменту патрульної поліції щодо своєчасного направлення до Національної поліції України належним чином оформленого подання щодо присвоєння ОСОБА_1 спеціального звання поліції «старший лейтенант поліції» з часу закінчення курсів первинної професійної підготовки (спеціалізації).

При цьому суд зазначає, що прийняття Національною поліцією України наказу по особовому складу № 269 о/с від 28.02.2020, яким ОСОБА_1 присвоєно спеціальне звання поліції «старший лейтенант поліції» у порядку переатестування, не поновлює в повному обсязі порушених прав та інтересів позивача, оскільки відповідно до ч. 3 ст. 83 Закону України «Про Національну поліцію» строк вислуги в спеціальному званні обчислюється від дня підписання наказу про присвоєння звання.

Враховуючи, що право позивача на присвоєння спеціального звання поліції «старший лейтенант поліції» порушено Департаментом патрульної поліції після проходження останнім курсів первинної професійної підготовки, суд вважає за можливе поновити порушене право позивача шляхом зобов`язання Національної поліції України зарахувати строк вислуги ОСОБА_1 у спеціальному званні "рядовий поліції" як строк вислуги у спеціальному званні "старший лейтенант поліції" з часу закінчення курсів первинної професійної підготовки (спеціалізації) та приєднати його до вислуги років у спеціальному званні "старший лейтенант міліції".

Разом з тим, позовна вимога ОСОБА_1 про зобов`язання Національної поліції України присвоїти ОСОБА_1 спеціальне звання «капітан поліції» не підлягає задоволенню з огляду на наступне.

Присвоєння чергових спеціальних звань поліції врегульовано статтею 82 Закону України «Про Національну поліцію».

Частиною 1 вказаної статті встановлено, що чергові спеціальні звання поліції присвоюються після закінчення строку вислуги в попередньому званні, якщо інше не визначено цим Законом, за умови відповідності спеціального звання, що присвоюється, спеціальному званню, передбаченому займаною штатною посадою, відсутності незнятих дисциплінарних стягнень.

Відповідно до ч. 5 ст. 82 Закону чергові спеціальні звання поліції мають право присвоювати: 1) керівники поліції в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, науково-дослідних установ, ректори (керівники) вищих навчальних закладів із специфічними умовами навчання, які здійснюють підготовку поліцейських, та прирівняні до них керівники - спеціальні звання поліції молодшого, середнього складу поліції до підполковника поліції включно поліцейським, щодо яких вони є безпосередніми або прямими керівниками (начальниками); 2) керівник поліції - спеціальні звання поліції молодшого, середнього складу поліції до полковника поліції включно, у тому числі заступникам керівника поліції; 3) Міністр внутрішніх справ України - спеціальні звання поліції молодшого, середнього складу поліції до полковника поліції включно, керівнику поліції; 4) Президент України - спеціальні звання поліції вищого складу поліції.

Таким чином, присвоєння чергового звання належить до виключної компетенції керівника поліції, у підпорядкуванні якого перебуває особа та можливе за певних умов, зокрема, відсутності у особи дисциплінарних стягнень, відповідність спеціального звання займаній штатній посаді тощо.

Суд не може підміняти інший орган державної влади та перебирати на себе його повноваження шляхом зобов`язання прийняти певне рішення, що належить до компетенції суб`єкта владних повноважень, оскільки на час розгляду цієї справи порушеного права позивача щодо вказаної позовної вимоги не встановлено.

Крім того відповідно до ч. 1 ст. 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб`єктів владних повноважень. Тобто захисту підлягає лише порушене право.

Таким чином, лише у випадку встановлення судом факту неправомірної відмови державного органу у прийнятті певного рішення чи вчинення певних дій, має розглядатися як зловживання наданими законом повноваженнями і зобов`язання судом усунути таке зловживання шляхом прийняття певного рішення за встановлених обставин не може вважатися неправомірним втручанням у дискреційні функції суб`єкта владних повноважень.

Матеріалами справи підтверджено, що ОСОБА_1 звернувся до Національної поліції із заявою саме щодо протиправного не присвоєння спеціального звання «старший лейтенант поліції» при прийнятті на службу в поліцію, із заявою про присвоєння чергового спеціального звання «капітан поліції» ОСОБА_1 до відповідача не звертався, жодного рішення з приводу присвоєння чергового спеціального звання позивачеві не приймалося, що свідчить про обґрунтованість доводів Національної поліції України щодо відсутності спірних правовідносин.

Згідно з ч. 1 ст. 72 КАС України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Відповідно до ч. ч. 1, 4 ст. 73 КАС України належними є докази, які містять інформацію щодо предмета доказування. Суд не бере до розгляду докази, які не стосуються предмета доказування.

Розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості. (ч. 1 ст. 9 Кодексу адміністративного судочинства України)

Перевіривши обґрунтованість доводів сторін, оцінивши докази суб`єктів владних повноважень на підтвердження правомірності своїх дій та докази, надані позивачем, суд дійшов висновку, що з наведених у позовній заяві мотивів і підстав, позовні вимоги підлягають частковому задоволенню.

Згідно з приписами статті 139 КАС України, суд вважає за необхідне стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Національної поліції України (вул. Академіка Богомольця, 10, м. Київ, 01601, ЄДРПОУ 40108578) на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) понесені ним судові витрати по сплаті судового збору у розмірі 768,40 грн., відповідно до платіжного доручення № 3072449005 від 13.12.2019, оригінал якого міститься в матеріалах справи.

У зв`язку з перебуванням головуючого судді Луніної О. С. у відпустці в період з 07.08.2020 року по 21.08.2020 року, повний текст рішення у справі виготовлено у перший робочий день судді - 25.08.2020 року.

Керуючись ст. ст.9, 139, 246-247, 249, 255, 287, 297 КАС України, суд, -

ВИРІШИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до Національної поліції України (вул. Академіка Богомольця, 10, м. Київ, 01601, ЄДРПОУ 40108578), Департаменту патрульної поліції (вул. Федора Ернста, 3, м. Київ, 03048, код ЄДРПОУ 40108646) про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити певні дії - задовольнити частково.

Визнати протиправною бездіяльність Департаменту патрульної поліції щодо своєчасного направлення до Національної поліції України належним чином оформленого подання щодо присвоєння ОСОБА_1 спеціального звання поліції "старший лейтенант поліції" з часу закінчення курсів первинної професійної підготовки (спеціалізації).

Зобов`язати Національну поліцію України (вул. Академіка Богомольця, 10, м. Київ, 01601, ЄДРПОУ 40108578) зарахувати строк вислуги ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) у спеціальному званні "рядовий поліції" як строк вислуги у спеціальному званні "старший лейтенант поліції" з часу закінчення курсів первинної професійної підготовки (спеціалізації) та приєднати його до вислуги років у спеціальному званні "старший лейтенант міліції".

У задоволенні позову ОСОБА_1 в іншій частині відмовити.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Національної поліції України (вул. Академіка Богомольця, 10, м. Київ, 01601, ЄДРПОУ 40108578) на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) сплачений судовий збір у розмірі 768 (сімсот шістдесят вісім) грн. 40 коп. відповідно до платіжного доручення № 3072449005 від 13.12.2019.

Рішення суду набирає законної сили відповідно до вимог статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржене в строки, передбачені статтею 295 Кодексу адміністративного судочинства України.

До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи рішення суду оскаржується до Третього апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд відповідно до підпункту 15.5 пункту 15 Розділу VII Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України.

Повний текст рішення складено 25.08.2020.

Суддя О.С. Луніна