Ухвала суду № 91118179, 25.08.2020, Господарський суд Сумської області

Дата ухвалення
25.08.2020
Номер справи
5021/1099/2011
Номер документу
91118179
Форма судочинства
Господарське

Отримати професійний переклад цього документа на англійську мову

Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

про затвердження звіту та ліквідаційного балансу банкрута

25.08.2020 Справа № 5021/1099/2011Господарський суд Сумської області у складі судді Яковенка В.В., за участю секретаря судового засідання Данілової Т.А., розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні господарського суду Сумської області матеріали справи № 5021/1099/2011 про банкрутство товариства з обмеженою відповідальністю "Світязь-Т",

за участі представників:

кредиторів: ГУ ДПС у Сумській області - Притула Д.А. (довіреність від 04.09.2019);

ліквідатор: Закорко В.В.

ВСТАНОВИВ:

Ухвалою господарського суду Сумської області від 17.05.2011 порушено провадження у справі № 5021/1099/2011 про банкрутство ТОВ "Світязь-Т", відповідно до статті 52 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".

Постановою господарського суду Сумської області від 11.07.2011, зокрема, ТОВ "Світязь-Т" визнано банкрутом, відкрито ліквідаційну процедуру, ліквідатором боржника призначено арбітражного керуючого Закорка В.В. Визнано кредиторські вимоги Конотопської міжрайонної державної податкової інспекції в розмірі 107569,95 грн.

Ухвалою суду від 20.12.2018 замінено кредитора Конотопську об`єднану ДПІ ГУ ДФС у Сумській області на правонаступника - ГУ ДФС у Сумській області.

Ухвалою суду від 17.10.2019 замінено кредитора у справі головне управління ДФС у Сумській області на правонаступника - головне управління ДПС у Сумській області.

02.06.2020 ліквідатор подав до суду на затвердження звіт та ліквідаційний баланс банкрута ТОВ "Світязь-Т".

Ухвалою суду від 03.06.2020 призначено розгляд звіту та ліквідаційного балансу в судове засідання на 25.06.2020.

02.06.2020 ліквідатор подав до суду звіт ліквідатора про нарахування і виплату основної грошової винагороди, в якому просить суд затвердити звіт ліквідатора про нарахування і виплату основної грошової винагороди за період виконання повноважень ліквідатора у розмірі двох мінімальних заробітних плат за кожен місяць виконання повноважень на загальну суму 453960,71 грн., з яких 81285,20 грн. фактично виплачені. ТОВ "Світязь-Т".

Ухвалою суду від 03.06.2020 призначено розгляд звіту ліквідатора про нарахування і виплату основної грошової винагороди у судове засідання на 25.06.2020.

10.06.2020 представник ГУ ДПС у Сумській області подав до суду лист, в якому просить затвердити звіт та ліквідаційний баланс банкрута, припинити провадження у справі.

Ухвалою суду від 25.06.2020 відкладено розгляд справи на 25.08.2020.

Провадження у справі здійснювалось відповідно до положень Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом».

21.10.19 набув чинності Кодекс України з процедур банкрутства № 2597-VIII.

Відповідно до ч.4 Прикінцевих та Перехідних Положень Кодексу України з процедур банкрутства установлено, що з дня введення в дію цього Кодексу подальший розгляд справ про банкрутство здійснюється відповідно до положень цього Кодексу незалежно від дати відкриття провадження у справі про банкрутство, крім справ про банкрутство, які на день введення в дію цього Кодексу перебувають на стадії санації, провадження в яких продовжується відповідно до Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом». Перехід до наступної судової процедури та подальше провадження у таких справах здійснюється відповідно до цього Кодексу.

Таким чином, подальший розгляд справи здійснюється відповідно до приписів Кодексу України з процедур банкрутства.

Щодо клопотання ліквідатора про затвердження звіту ліквідатора про нарахування і виплату основної грошової винагороди.

Статтею 98 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» (далі Закон про банкрутство), яка діяла на момент здійснення ліквідатором ліквідаційної процедури, передбачено право арбітражного керуючого (розпорядник майна, керуючий санацією, ліквідатор) користуватися усіма правами розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора відповідно до законодавства, у тому числі право отримувати винагороду в розмірі та порядку, передбачених цим Законом.

Частиною 1 ст. 115 Закону про банкрутство встановлено, що арбітражний керуючий (розпорядник майна, керуючий санацією, ліквідатор) виконує повноваження за грошову винагороду.

Відповідно до ч. 3 ст. 115 Закону про банкрутство грошова винагорода арбітражного керуючого за виконання повноважень керуючого санацією, ліквідатора складається з основної та додаткової грошових винагород.

Основна грошова винагорода арбітражного керуючого за виконання повноважень керуючого санацією, ліквідатора визначається в розмірі двох середньомісячних заробітних плат керівника боржника за останні дванадцять місяців його роботи до введення господарським судом процедури санації боржника або відкриття процедури ліквідації банкрута за кожний місяць виконання арбітражним керуючим повноважень керуючого санацією або ліквідатора. Розмір основної грошової винагороди арбітражного керуючого за виконання повноважень керуючого санацією, ліквідатора не може перевищувати десяти мінімальних заробітних плат за кожний місяць виконання ним повноважень.

Згідно з ч.7 ст. 115 Закону про банкрутство ліквідатор щомісяця звітує перед комітетом кредиторів про нарахування та виплату основної та додаткової грошових винагород арбітражного керуючого, здійснення та відшкодування витрат. Звіт арбітражного керуючого про нарахування і виплату грошової винагороди, здійснення та відшкодування витрат доводиться кредиторам до відома та повинен бути схвалений або погоджений комітетом кредиторів. Звіт про нарахування та виплату грошової винагороди, здійснення та відшкодування витрат за підсумками процедури ліквідації подається арбітражним керуючим до господарського суду за п`ять днів до закінчення ліквідаційної процедури, розглядається судом та затверджується ухвалою, що може бути оскаржена у встановленому порядку.

21 жовтня 2019 року введено в дію Кодекс України з процедур банкрутства. Частиною 4 Прикінцевих та перехідних положень встановлено, що з дня введення в дію цього Кодексу подальший розгляд справ про банкрутство здійснюється відповідно до положень цього Кодексу незалежно від дати відкриття провадження у справі про банкрутство, крім справ про банкрутство, які на день введення в дію цього Кодексу перебувають на стадії санації, провадження в яких продовжується відповідно до Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом». Перехід до наступної судової процедури та подальше провадження у таких справах здійснюється відповідно до цього Кодексу.

Суд зазначає, що з введенням в дію Кодексу України з процедур банкрутства, втратили чинність всі редакції Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», однак, оскільки під час виконання ліквідатором своїх обов`язків діяв Закон про банкрутство, в редакції Закону України № 4212-VI від 22.12.2011 року, господарський суд приймає рішення з урахуванням його положень.

Відповідно до ч.ч. 1, 2 ст. 30 Кодексу України з процедур банкрутства арбітражний керуючий виконує повноваження за грошову винагороду.

Грошова винагорода арбітражного керуючого складається з основної та додаткової грошових винагород.

Розмір основної грошової винагороди арбітражного керуючого за виконання ним повноважень розпорядника майна або ліквідатора визначається в розмірі середньомісячної заробітної плати керівника боржника за останніх 12 місяців його роботи до відкриття провадження у справі, але не менше трьох розмірів мінімальної заробітної плати за кожний місяць виконання арбітражним керуючим повноважень

Частиною 6 ст. 30 Кодексу України з процедур банкрутства визначено, що арбітражний керуючий не менше одного разу на два місяці звітує про нарахування та виплату грошової винагороди арбітражного керуючого, здійснення та відшкодування його витрат на засіданнях зборів кредиторів (у процедурі банкрутства фізичної особи) чи комітету кредиторів (у процедурі банкрутства юридичної особи), а в частині витрат, що стосуються заставного майна, - перед забезпеченим кредитором.

Звіт арбітражного керуючого про нарахування і виплату грошової винагороди, здійснення та відшкодування витрат має бути схвалений зборами кредиторів (у процедурі банкрутства фізичної особи) чи комітетом кредиторів (у процедурі банкрутства юридичної особи), а в частині витрат, що стосуються заставного майна, - забезпеченим кредитором.

Звіт про нарахування та виплату грошової винагороди, здійснення та відшкодування витрат за підсумками процедур розпорядження майном, санації, ліквідації, реструктуризації заборгованості, погашення боргів подається арбітражним керуючим до господарського суду за п`ять днів до закінчення відповідної процедури, розглядається судом та затверджується ухвалою, що може бути оскаржена у встановленому порядку.

Суд вважає необхідним зазначити, що оплата послуг арбітражного керуючого, пов`язаних з виконанням ним своїх повноважень, є обов`язковою та є платою за працю арбітражного керуючого. Ліквідатором у клопотанні наведено відповідний розрахунок розміру основної грошової винагороди за період з 11 липня 2011 року по березень 2020 року, відповідно до якого розмір оплати послуг ліквідатора за вказаний період складає 453960,71 грн. Розрахунок розміру оплати послуг ліквідатором здійснено з розрахунку двох мінімальних заробітних плат за кожен місяць здійснення ним повноважень ліквідатора, що не суперечить вимогам Закону про банкрутство та Кодексу України з процедур банкрутства.

Судом встановлено, що відповідно до рішення комітету кредиторів (протокол від 01.04.2020) було схвалено звіт ліквідатора про нарахування та виплату основної грошової винагороди за період виконання повноважень ліквідатора ТОВ «Світязь-Т» з 11.07.2011 по 31.03.2020 на загальну суму 453960,71 грн., з яких 81285,00 грн. фактично виплачені.

Таким чином, враховуючи те, що звіт щодо грошової винагороди ліквідатора відповідає вимогам ст. 115 Закону про банкрутство та ст. 30 Кодексу України з процедур банкрутства, схвалений комітетом кредиторів (протокол від 01.04.2020); клопотання про затвердження звіту подано ліквідатором до суду в межах встановленого законом строку, суд дійшов висновку про затвердження звіту про нарахування і виплату основної грошової винагороди в сумі 453960,71 грн. під час виконання арбітражним керуючим Закорко В.В. повноважень ліквідатора ТОВ «Світязь-Т» у справі № 5021/1099/2011.

Щодо клопотання ліквідатора про затвердження звіту та ліквідаційного балансу банкрута.

Відповідно до ст. 65 Кодексу України з процедур банкрутства після завершення всіх розрахунків з кредиторами ліквідатор подає до господарського суду звіт та ліквідаційний баланс, до якого додаються: відомості за результатами інвентаризації майна боржника та перелік ліквідаційної маси; відомості про реалізацію об`єктів ліквідаційної маси з посиланням на укладені договори купівлі-продажу; копії документів, що підтверджують відчуження активів боржника під час ліквідаційної процедури (у тому числі протоколи про проведення аукціону, договори купівлі-продажу, акти приймання-передачі майна, акти про придбання майна на аукціоні тощо); реєстр вимог кредиторів з даними про розміри погашених вимог кредиторів; документи, що підтверджують погашення вимог кредиторів; довідка архівної установи про прийняття документів, які відповідно до закону підлягають довгостроковому зберіганню; для акціонерних товариств - розпорядження про скасування реєстрації випуску акцій, видане Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку; для емітентів боргових цінних паперів - звіт про результати погашення цінних паперів.

Про час і місце судового засідання, в якому мають розглядатися звіт і ліквідаційний баланс, господарський суд повідомляє ліквідатора та кредиторів.

Обов`язком ліквідатора є здійснення всієї повноти дій, спрямованих на виявлення та повернення активів боржника.

Господарський суд після заслуховування звіту ліквідатора та думки кредиторів постановляє ухвалу про затвердження звіту ліквідатора та ліквідаційного балансу.

Отже, законодавством передбачено певну сукупність дій, які необхідно вчинити ліквідатору в ході ліквідаційної процедури, та перелік додатків до звіту ліквідатора, які подаються до суду разом із зазначеним звітом, та є предметом дослідження в судовому засіданні за підсумками ліквідаційної процедури, яке проводиться за участю кредиторів (комітету кредиторів); подання звіту та ліквідаційного балансу здійснюється ліквідатором за наслідком усіх проведених ним дій в ході ліквідаційної процедури.

Для виконання повноважень ліквідатора направлялись відповідні запити до державних органів, банків тощо.

Зазначені запити та отримані відповіді досліджено в судовому засіданні і долучено до матеріалів справи.

Розглянувши наданий звіт ліквідатора та матеріали ліквідаційної процедури, суд вважає, що ліквідатором вжито всіх встановлених Кодексом України з процедур банкрутства заходів по здійсненню та завершенню ліквідаційної процедури.

22.08.2011 ліквідатором прийнято розпорядження № 3 «Про проведення інвентаризації».

До складу ліквідаційної маси увійшло наступне майно: нежитлове приміщення І поверху, загальною площею 429,2 м.кв, що знаходиться за адресою: Сумська область, Конотопський район, с. Тулушка, вул. Молодіжна, 1; будівля критого току, що знаходиться за адресою:Сумська область, Конотопський район, с. Тулушка, вул. Радгоспна, 3-а; нежитлове приміщення, що знаходиться за адресою: Сумська область, Конотопський район, с. Тулушка, вул. Шкільна; будівля котельні № 72, що знаходиться за адресою: Сумська область, Конотопський район, с. Тулушка, вул. Молодіжна, 4.

Загальна сума коштів, отримана від реалізації майнових активів банкрута склала 81285,00 грн., яка спрямована на часткову виплату основної грошової винагороди ліквідатору.

У зв`язку з відсутністю у боржника майнових активів вимоги ініціюючого кредитора Головного управління ДПС у Сумській області в сумі 107569,95 грн. (3 черга) залишились непогашеними. Інших кредиторів виявлено не було.

Згідно з ч. 7 ст. 64 Кодексу України з процедур банкрутства вимоги, не погашені у зв`язку з недостатністю майна, вважаються погашеними.

Господарський суд дійшов висновку, що ліквідатором у повній мірі виконані обов`язки з розшуку кредиторів банкрута та виявленню майна (активів) банкрута.

Відповідно до ст. 65 Кодексу України з процедур банкрутства господарський суд після заслуховування звіту ліквідатора та думки кредиторів постановляє ухвалу про затвердження звіту ліквідатора та ліквідаційного балансу.

Разом з тим, ухвала суду про затвердження звіту ліквідатора та ліквідаційного балансу є судовим актом, який не тільки встановлює обставини відсутності майна боржника для задоволення вимог кредиторів, дає оцінку повноті дій ліквідатора в ході ліквідаційної процедури, але також підсумовує хід процедури банкрутства.

Таким чином, за підсумками ходу ліквідаційної процедури вбачається, що ліквідатором вчинено належні дії по виявленню активів та пасивів боржника, внаслідок вжитих ліквідатором заходів доведено неможливість відновлення платоспроможності боржника. Вказані висновки про встановлені обставини відповідають дійсності та підтверджуються достовірними доказами, дослідженими в судовому засіданні та долученими до справи.

Згідно з ч. 2 ст. 65 Кодексу України з процедур банкрутства якщо за результатами ліквідаційної процедури після задоволення вимог кредиторів не залишилося майна, господарський суд постановляє ухвалу про ліквідацію юридичної особи - банкрута. Копія цієї ухвали надсилається державному реєстратору для проведення державної реєстрації припинення юридичної особи - банкрута, а також власнику майна.

Частиною 6 ст. 64 Кодексу України з процедур банкрутства встановлено, що ліквідатор виконує свої повноваження до внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань запису про припинення юридичної особи - банкрута.

Виходячи з того, що вимоги кредитора не задоволені задоволені, боржник не вільний від боргів і не може продовжувати свою підприємницьку діяльність, товариство з обмеженою відповідальністю «Світязь-Т» підлягає ліквідації. Звіт ліквідатора та ліквідаційний баланс підлягають затвердженню, провадження у справі закриттю.

Відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 90 Кодексу України з процедур банкрутства затвердження звіту ліквідатора в порядку, передбаченому цим Кодексом, є підставою для закриття провадження у справі.

Згідно з ч. 3 ст. 90 Кодексу України з процедур банкрутства про закриття провадження у справі про банкрутство постановляється ухвала.

У відповідності до ч. 4 ст. 90 Кодексу України з процедур банкрутства у випадках, передбачених пунктами 4 - 6 частини першої цієї статті, господарський суд в ухвалі про закриття провадження у справі зазначає, що вимоги конкурсних кредиторів, які не були заявлені в установлений цим Кодексом строк або були відхилені господарським судом, вважаються погашеними, а виконавчі документи за відповідними вимогами визнаються такими, що не підлягають виконанню.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 1, 2, 9 , 12, 30 , 65, 90 Кодексу України з процедур банкрутства, ст. ст. 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд

УХВАЛИВ:

1. Клопотання ліквідатора про затвердження звіту про нарахування і виплату основної грошової винагороди задовольнити.

2. Затвердити звіт про нарахування і виплату основної грошової винагороди ліквідатора Закоркка Вадима Вікторовича у справі № 5021/1099/2011 про банкрутство ТОВ «Світязь-Т» в розмірі двох мінімальних заробітних плат за кожен місяць повноважень за період з 11.07.2011 по 31.03.2020 включно на загальну суму 453960,71 грн., з яких 81285,00 грн. фактично виплачені.

3. Звіт ліквідатора та ліквідаційний баланс банкрута - затвердити.

4. Ліквідувати банкрута - товариство з обмеженою відповідальністю «Світязь-Т» (41628, Сумська область, Конотопський район, с. Тулушка, вул. Радгоспна, 1, ідентифікаційний код 04528100) як юридичну особу.

5. Провадження у справі закрити.

6. Вимоги конкурсних кредиторів, які не були заявлені в установлений Кодексом строк або були відхилені господарським судом, вважаються погашеними, а виконавчі документи за відповідними вимогами визнаються такими, що не підлягають виконанню.

7. Ухвалу надіслати: кредитору, банкруту, державному реєстратору, органу державної статистики, ліквідатору, Головному управлінню юстиції у Сумській області, ВДВС Сумського міського управління юстиції.

Ухвала набирає законної сили з моменту її прийняття та може бути оскаржена відповідно до ст. ст. 255-257 ГПК України.

Суддя В.В. Яковенко