Ухвала суду № 91103820, 18.08.2020, Троїцький районний суд Луганської області

Дата ухвалення
18.08.2020
Номер справи
2а-7707/11/1207
Номер документу
91103820
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Троїцький районний суд Луганської області

Справа № 2а-7707/11/1207

Провадження №6-а/433/6/20

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

18.08.2020 року

Троїцький районний суд Луганської області у складі:

головуючого судді Суського О.І.,

за участю секретаря судового засідання Кіян А.М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду смт. Троїцьке заяву ОСОБА_1 , інтереси якого представляє ОСОБА_2 , заінтересована особа: Управління Пенсійного фонду України в Жовтневому районі м. Луганська, про заміну сторони виконавчого провадження,

в с т а н о в и в :

Представник ОСОБА_1 адвокат Ракицька Ірина Миколаївна звернулася до суду із заявою про заміну сторони виконавчого провадження в адміністративній справі №2а-7707/11/1207 за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України у Жовтневому районі м. Луганська про визнання дій незаконними та зобов`язання здійснити перерахунок розміру пенсії.

Заяву обґрунтовує тим, що постановою Жовтневого районного суду м.Луганська від 21 січня 2011 року задоволений позов ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України у Жовтневому районі м. Луганська про визнання дій незаконними та зобов`язання здійснити перерахунок розміру пенсії та зобов`язано Управління Пенсійного Фонду України в Жовтневому районі м. Луганська зробити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 з 11.04.2002 р. по 01.03.2007 р. в розмірі 6 мінімальних пенсій за віком та додаткової за шкоду, заподіяну здоров`ю в розмірі 50% мінімальних пенсій за віком. Перерахунок пенсії здійснювати виходячи з мінімальної пенсії за віком, встановленої у розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність визначеного Законом на відповідний період. Ухвалою Троїцького районного суду Луганської області від 10.09.2019 року відновлено втрачене судове провадження у цій справі. 27.11.2019 року видано дублікат виконавчого листа та поновлено строк для його пред`явлення до виконання. 05.02.2020 було відкрите виконавче провадження по цій справі. У цей час позивач отримує пенсію в Старобільському об`єднаному управлінні Пенсійного фонду України Луганської області, у зв`язку з чим просить замінити боржника Управління Пенсійного Фонду України в Жовтневому районі м. Луганська на Старобільське об`єднане управління Пенсійного фонду України Луганської області.

Представник заявника в судове засідання не з`явилася. В поданій заяві просила суд розглянути справу без її участі та без участі заявника.

Представник заінтересованої особи, Управління Пенсійного фонду України в Жовтневому районі м. Луганська у судове засідання не з`явився, про час, дату та місце судового засідання повідомлявся належним чином на підставі п.19 Перехідних Положень ЦПК України та Законів України "Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України" та "Про здійснення правосуддя та кримінального провадження у зв`язку з проведенням антитерористичної операції" через оголошення на офіційному веб-сайті судової влади України.

Представник Старобільського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Луганської області у судове засідання не з`явився, надіслав відзив на заяву ОСОБА_1 , інтереси якого представляє Ракицька Ірина Миколаївна, в якому зазначено, що управління заперечує проти задоволення відповідної заяви так як Старобільське об`єднане управління Пенсійного фонду України Луганської області не є правонаступником Управління Пенсійного Фонду України в Жовтневому районі м. Луганська. Крім того, повідомив, що 09.11.2016 року ОСОБА_1 звернувся до Старобільського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Луганської області з заявами про призначення/перерахунок пенсії та про запит його пенсійної справи з управління Пенсійного фонду України в Біловодському районі Луганської області. 09.12.2016 року від управління Пенсійного фонду України в Біловодському районі Луганської області надійшов макет паперової пенсійної справи та електронна пенсійна справа ОСОБА_1 , проте, навіть за умови того що пенсійна справа ОСОБА_1 знаходиться в Старобільському об`єднаному управлінні ПФУ Луганської області, виконання постанови суду №2а-7707/11/1207 не можливе з тих підстав, що у Фонду відсутня інформація про те, чи було управлінням ПФУ в Жовтневому районі м.Луганська хоча б нарахована суму заборгованості за відповідним рішенням суду, а можливо заборгованість за даним рішенням була частково, чи навіть повністю виплачена.

Вивчивши матеріли справи, дослідивши подані заявником докази, суд приходить до наступного.

В судовому засіданні встановлено, що постановою Жовтневого районного суду м.Луганська від 21 січня 2011 року задоволений позов ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України у Жовтневому районі м. Луганська про визнання дій незаконними та зобов`язання здійснити перерахунок розміру пенсії, визнато неправомірними дії Управління Пенсійного Фонду України в Жовтневому районі м. Луганська щодо відмови в перерахунку державної та додаткової пенсії ОСОБА_1 з урахуванням мінімальної пенсії за віком та зобов`язано Управління Пенсійного Фонду України в Жовтневому районі м. Луганська зробити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 з 11.04.2002 р. по 01.03.2007 р. в розмірі 6 мінімальних пенсій за віком та додаткової за шкоду, заподіяну здоров`ю в розмірі 50% мінімальних пенсій за віком. Перерахунок пенсії здійснювати виходячи з мінімальної пенсії за віком, встановленої у розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність визначеного Законом на відповідний період.

Ухвалою Донецького апеляційного адміністративного суду від 17.05.2012 року по справі №2а-7707/11/1207 управлінню Пенсійного фонду України в Жовтневому районі м.Луганська відмовлено у відкритті апеляційного провадження за апеляційною скаргою на вище вказану постанову.

Ухвалою Троїцького районного суду Луганської області від 10.09.2019 року відновлено втрачене судове провадження у справі №2а-7707/11/1207 в частині повного тексту постанови Жовтневого районного суду м.Луганська від 21 січня 2011 року.

Ухвалою Троїцького районного суду Луганської області від 27.11.2019 року видано дублікат виконавчого листа для виконання постанови Жовтневого районного суду м. Луганська від 21 січня 2011 року за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Жовтневому районі м. Луганська про визнання дій незаконними та зобов`язання здійснити перерахунок розміру пенсії та поновлено строк для його пред`явлення до виконання.

05.02.2020 відкрито виконавче провадження №61151142, з примусового виконання вищевказаної постанови.

Стягувач ОСОБА_1 перебуває на обліку в Старобільському об`єднаному управлінні Пенсійного фонду України Луганської області з 09.11.2016 року.

Законом України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» від 20.10.2014 року № 1706-VII, закріплені гарантії для внутрішньо переміщених осіб. Зокрема відповідно до статті 7 цього Закону, для взятої на облік внутрішньо переміщеної особи реалізація прав на зайнятість, пенсійне забезпечення, загальнообов`язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття, у зв`язку з тимчасовою втратою працездатності, від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, на отримання соціальних послуг здійснюється відповідно до законодавства України. Україна вживає всіх можливих заходів, спрямованих на розв`язання проблем, пов`язаних із соціальним захистом, зокрема відновленням усіх соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам. Громадянин пенсійного віку, особа з інвалідністю, дитина-інвалід та інша особа, яка перебуває у складних життєвих обставинах, яких зареєстровано внутрішньо переміщеними особами, мають право на отримання соціальних послуг відповідно до законодавства України за місцем реєстрації фактичного місця проживання такої внутрішньо переміщеної особи.

Постановою Кабінету Міністрів України від 07.11.2014 року за № 595 було затверджено Тимчасовий порядок фінансування бюджетних установ, здійснення соціальних виплат населенню та надання фінансової підтримки окремим підприємствам і організаціям Донецької та Луганської областей (далі - Порядок) та зобов`язано міністерства, інші центральні органи виконавчої влади, місцеві державні адміністрації забезпечити до 1 грудня 2014 року переміщення бюджетних установ, підприємств та організацій, що належать до сфери їх управління, з населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження (далі - тимчасово неконтрольована територія), в населені пункти, на території яких органи державної влади здійснюють свої повноваження в повному обсязі. Переміщення здійснюється лише тих бюджетних установ, підприємств та організацій, що у разі зміни місцезнаходження зможуть забезпечити провадження своєї діяльності.

Відповідно до п.2 Порядку у населених пунктах Донецької та Луганської областей, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження (далі - тимчасово неконтрольована територія), видатки з державного бюджету, бюджету Пенсійного фонду України та бюджетів інших фондів загальнообов`язкового державного соціального страхування здійснюються лише після повернення згаданої території під контроль органів державної влади . Казначейське обслуговування місцевих бюджетів за видатками та кредитуванням у населених пунктах на тимчасово неконтрольованій території здійснюється після повернення такої території під контроль органів державної влади.

Відповідно до п.8 Порядку особам, які переміщені на контрольовану територію та взяті на облік відповідно до Порядку оформлення і видачі довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 1 жовтня 2014 р. № 509 (Офіційний вісник України, 2014 р., № 81, ст. 2296), пенсії та інші соціальні виплати з бюджетів усіх рівнів та фондів загальнообов`язкового державного соціального страхування виплачуються за заявами таких осіб до органів (установ), які здійснюють такі виплати протягом усього строку дії довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи.

Відповідно до постанови Правління Пенсійного фонду України «Про здійснення повноважень з обслуговування страхувальників» від 12.05.2015 № 9-1 затверджено перелік управлінь Пенсійного фонду України в районах, містах, районах у містах, а також у містах та районах Донецької та Луганської областей, які здійснюють повноваження з обслуговування страхувальників, які перебувають на обліку в управліннях Фонду, що тимчасово не здійснюють або здійснюють не в повному обсязі свої повноваження, на період проведення антитерористичної операції. Згідно цієї постанови, на період проведення антитерористичної операції, повноваження Управління пенсійного фонду України в Жовтневому районі м. Луганська здійснює управлінням Пенсійного фонду України в Старобільському районі Луганської області.

Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 21 грудня 2016 року № 988 «Деякі питання функціонування територіальних органів Пенсійного фонду України» Старобільське об`єднане управління Пенсійного фонду України Луганської області є правонаступником Управління пенсійного фонду України в Новоайдарському районі Луганської області та Управлінням Пенсійного фонду України в Старобільському районі Луганської області, яке утворилось шляхом злиття.

Відповідно до положень частини 9 Постанови Пленуму Вищого адміністративного суду України «Про практику застосування адміністративними судами окремих положень Кодексу адміністративного судочинства України під час розгляду адміністративних справ» від 06.03.2008 року №2 зазначено, що в разі вибуття або заміни сторони чи третьої особи у відносинах, щодо яких виник спір, суд допускає на будь-якій стадії адміністративного процесу заміну відповідної сторони чи третьої особи правонаступником.

Суд зазначає, що правонаступництво - це перехід прав і обов`язків від одного суб`єкта до іншого. Правонаступництво може бути універсальним або частковим. За універсальним правонаступництвом до правонаступника (фізичної або юридичної особи) переходять усі права і обов`язки того суб`єкта, якому вони належали раніше. За частковим правонаступництвом від одного до іншого суб`єкта переходять лише окремі права і обов`язки. Правонаступником суб`єкта владних повноважень є той суб`єкт, до повноважень якого входить здійснення владних функцій у спірних правовідносинах.

Як вбачається із відзиву Старобільського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Луганської області на заяву ОСОБА_1 , інтереси якого представляє ОСОБА_2 , при взятті на облік заявника у Старобільського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Луганської області відсутня паперова пенсійна справа, а в електронній пенсійній справі відсутні документи про первинне призначення та виплату пенсії Управлінням пенсійного фонду України в Жовтневому районі м. Луганська.

Як вбачається з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (https://usr.minjust.gov.ua/ua/freesearch), місцезнаходження Управління Пенсійного фонду України в Жовтневому районі м. Луганська (код ЄДРПОУ - 21792318) вказана адреса: АДРЕСА_1 , є зареєстрованою юридичною особою, яка на час розгляду заяви не перебуває в стані припинення.

Відповідно до ч.1 статті 21 Закону України «Про центральні органи виконавчої влади» від 17.03.2011 року № 3166-VI, територіальні органи центрального органу виконавчої влади ліквідуються, реорганізуються Кабінетом Міністрів України.

Рішення про ліквідацію, реорганізацію Управління Пенсійного фонду України в Жовтневому районі м. Луганська Уряд не приймав.

Тому, Управління Пенсійного фонду України в Жовтневому районі м. Луганська є таким, що тимчасово не здійснює свої повноваження.

Відповідно до ст. 379 КАС України, у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження за поданням державного виконавця або за заявою заінтересованої особи суд, який розглядав справу як суд першої інстанції, замінює сторону виконавчого провадження її правонаступником.

Аналогічні приписи містить також частина п`ята статті 15 Закону України «Про виконавче провадження», відповідно до якої, у разі вибуття однієї із сторін виконавець за заявою сторони, а також заінтересована особа мають право звернутися до суду із заявою про заміну сторони її правонаступником. Для правонаступника усі дії, вчинені до його вступу у виконавче провадження, є обов`язковими тією мірою, якою вони були б обов`язковими для сторони, яку правонаступник замінив.

Таким чином, враховуючи, що Управління Пенсійного фонду України в Жовтневому районі м. Луганська – боржник у виконавчому провадженні №61151142, є таким, що не перебуває в стані припинення, а тимчасово не здійснює свої повноваження, Старобільське об`єднане управління Пенсійного фонду України Луганської області є правонаступником Управління Пенсійного фонду України в Новоайдарському районі Луганської області та Управлінням Пенсійного фонду України в Старобільському районі Луганської області, яке здійснює повноваження з обслуговування страхувальників, які перебували на обліку в Управління Пенсійного фонду України в Жовтневому районі м. Луганська, на період проведення антитерористичної операції, та не є правонаступником за зобов`язаннями останнього, суд не вбачає підстави для задоволення заяви про заміну сторони виконавчого провадження.

Керуючись ст. ст. 258 261, 268, 352-354, 442 ЦПК України, суд,

ухвалив :

У задоволенні заяви ОСОБА_1 , інтереси якого представляє ОСОБА_2 , заінтересована особа: Управління Пенсійного фонду України в Жовтневому районі м. Луганська, про заміну сторони виконавчого провадження в адміністративній справі №2а-7707/11/1207 за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України у Жовтневому районі м. Луганська про визнання дій незаконними та зобов`язання здійснити перерахунок розміру пенсії - відмовити.

Ухвала може бути оскаржена до Першого апеляційного адміністративного суду через Троїцький районний суд Луганської області шляхом подачі апеляційної скарги в 15-ти денний строк з дня її проголошення.

Суддя О.І. Суський