Постанова № 91099694, 20.08.2020, Тлумацький районний суд Івано-Франківської області

Дата ухвалення
20.08.2020
Номер справи
353/648/20
Номер документу
91099694
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 353/648/20

Провадження № 3/353/340/20

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

20 серпня 2020 рокум.Тлумач

Суддя Тлумацького районного суду Івано-Франківської області Лущак Н.І., за участю секретаря судового засідання Риндич О.М., начальника Тлумацького відділу Тисменицької місцевої прокуратури Івано-Франківської області Грищука В.І., особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Тлумач матеріали справи, які надійшли від Управління стратегічних розслідувань в Івано-Франківській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Живачів Тлумацького району Івано-Франківської області, жителя АДРЕСА_1 , одруженого, непрацюючого, депутата Підвербцівської сільської ради Тлумацького району Івано-Франківської області, гр. України, за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, -

в с т а н о в и в :

ОСОБА_1 , будучи депутатом Підвербцівської сільської ради Тлумацького району Івано-Франківської області та суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, у відповідності до підпункту «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», в порушення вимог ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно без поважних причин, а саме в строк до 01.04.2019 року, не подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2018 рік, а фактично подав дану декларацію 29.06.2020 року, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-6 УпАП, а саме несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Також, ОСОБА_1 , будучи депутатом Підвербцівської сільської ради Тлумацького району Івано-Франківської області та суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, у відповідності до підпункту «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», в порушення вимог ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно без поважних причин, а саме в строк до 01.06.2020 року, не подалав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2019 рік, а фактично подав дану декларацію 29.06.2020 року, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, а саме несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Відповідно до рішення Підвербцівської сільської ради Тлумацького району Івано-Франківської області «Про підсумки виборів до Підвербцівської сільської ради та визнання повноважень обраних депутатів і сільського голови»№ 1-1/2015 від 05.11.2015 року, ОСОБА_1 визнано депутатом Підвербцівської сільської ради Тлумацького району Івано-Франківської області.

Відповідно до підпункту «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб`єктами відповідальності за корупційні правопорушення є депутати місцевої ради. ОСОБА_1 , будучи депутатом Підвербцівської сільської ради Тлумацького району Івано-Франківської області, є суб`єктом відповідальності за корупційні правопорушення, зазначеними у підпункті «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції».

Відповідно до ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Згідно п.1 ч. 1 роз`яснення Національного агентства з питань запобігання корупції щодо застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» стосовно заходів фінансового контролю, затвердженого рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від 11.08.2016 року № 3, щорічна декларація - декларація, яка подається у період з 00 годин 00 хвилин 01 січня до 00 годин 00 хвилин 01 квітня року, наступного за звітним роком. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація, та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року.

Згідно вимог роз`яснення Національного агентства з питань запобігання корупції щодо застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» стосовно заходів фінансового контролю, затвердженого рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від 13.02.2020 року № 1, щорічна декларація - декларація, яка подається відповідно до частини першої статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» у період з 00 годин 00 хвилин 01 січня до 00 годин 00 хвилин 01 квітня року, наступного за звітним роком. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація.

Законом України від 17.03.2020 року №530-ІХ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню корона вірусної хвороби (СOVID-19), внесено зміни до Закону України «Про запобігання корупції», згідно з якими у 2020 році продовжено до 01 червня термін подання щорічних декларацій та декларацій після звільнення.

Відповідно до частини 2-1 розділу ХІІІ Прикінцеві положення встановлено, що декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, які відповідно до ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» подаються за минулий рік до 01 квітня, у 2020 році суб`єкути декларування подають до 01 червня.

Опрацюванням відомостей є Єдиного державного Реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, встановлено, що ОСОБА_1 подав декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2018 та за 2019 роки - 29.06.2020 року.

Оскільки ОСОБА_1 являється депутатом Підвербцівської сільської ради Тлумацького району Івано-Франківської області, то необхідною граничною датою подання нею вищевказаних декларацій є відповідно 31.03.2019 року та 31.05.2020 року.

Таким чином ОСОБА_1 , порушивши вимоги ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», вчинила корупційні адміністративні правопорушення, передбачені ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Прокурор Грищук В.І. вважає доведеним вчинення корупційних діянь депутатом Підвербцівської сільської ради Тлумацького району Івано-Франківської області ОСОБА_1 . Просив визнати його винуватим у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, та застосувати до нього адміністративне стягнення в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених, а саме в розмірі 51 неоподаткованого мінімуму доходів громадян.

В судовому засіданні ОСОБА_1 роз`яснені права, передбачені ст.268 КУпАП. Повідомила, що жодних заяв та клопотань, поштою не направляв, до канцелярії суду не подавав, на адресу електронної пошти суду не надсилав.

При розгляді справи ОСОБА_1 свою вину у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, визнав, пояснив, що завчасно не подав декларації особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2018 та 2019 рік, однак їх подав аж 29.06.2020 року. Розкаявся у вчиненому та просив суворо його не карати.

Заслухавши думку прокурора, пояснення ОСОБА_1 , дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, суд приходить до висновку, що вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень, відповідальність за які передбачена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, доведена даними, що містяться в: протоколах про вчинення адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією № 158 і № 159 від 29.07.2020 року (а.с. 4-9, 36-41), які складені старшим оперуповноваженим Управління стратегічних розслідувань в Івано-Франківській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України капітаном поліції Михайлюком В.П., з заповненням всіх необхідних реквізитів, встановлених ст. 256 КУпАП, з яких вбачається, що ОСОБА_1 несвоєчасно без поважних причин 29.06.2020 року подав декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2018 та 2019 рік, тоді як граничний термін подачі декларації за 2018 рік був 31.03.2019 року, а за 2019 рік – 31.05.2020 року, в яких ОСОБА_1 у графі «Пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності» власноручно написала: «з протоколом згідний, вину визнаю»; рапортах старшого оперуповноваженого Управління стратегічних розслідувань в Івано-Франківській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України капітана поліції Михайлюка В.П. від 29.07.2020 року (а.с. 10, 42), який доповів, що ним під час проведення моніторингу Єдиного Державаного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, було виявлено факт можливого порушення ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», депутатом Підвербцівської сільської ради Тлумацького району Івано-Франківської області ОСОБА_1 , а саме несвоєчасне подання декларацій особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2018 та 2019 рік; скріншотів інтернет сайту Національного агентства з питань запобігання корупції та копії декларацій з Єдиного державного реєстру декларацій (а.с. 11, 12-16, 43, 44-48 ), з яких вбачається, що ОСОБА_1 подав електронну декларацію за 2018 та 2019 рік - 29.06.2020 року; копії рішення Підвербцівської сільської ради Тлумацького району Івано-Франківської області першої сесії від 05.11.2015 року за № 1/1-2015 «Про підсумки виборів до Підвербцівської сільської ради та визнання повноважень обраних депутатів і сільського голови» з переліком депутатів, з якого вбачається, що ОСОБА_1 зазначений у списку депутатів Підвербцівської сільської ради Тлумацького району Івано-Франківської області (а.с. 17, 49).

Відповідно до ст. 245 КУпАП, завданнями провадження в справах про адміністративне правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її у точній відповідності з законом.

Згідно вимог ст. 33 КУпАП при накладенні адміністративного стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність.

Обставиною, що пом`якшує відповідальність ОСОБА_1 за вчинення ним адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, є визнання вини та щире каяття.

Обставин, що обтяжують відповідальність ОСОБА_1 за вчинення ним адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, не встановлено.

Суд враховує також дані про особу винного, а саме те, що ОСОБА_1 позитивно характеризується за місцем проживання та негативно ставиться до вчиненого.

Вислухавши пояснення ОСОБА_1 , заслухавши думку прокурора, та перевіривши матеріали справи, враховуючи характер вчинених правопорушень, особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, ступінь її вини, позитивну характеристику, відсутність обставин, що обтяжують відповідальність, вважаю, що відносно ОСОБА_1 слід застосувати у відповідності з вимогами ст. 36 КУпАП адміністративне стягнення в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.

Питання судових витрат суд вирішує у відповідності до ст. 40-1 КУпАП.

На підставі ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», керуючись ст. 36, 40-1, ч. 1 ст. 172-6, ст.ст. 283, 284 КУпАП, -

П О С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 визнати винуватим у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-6, ч. 1 ст. 172-6 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу:

- за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП - в розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п`ятдесят) гривень 00 копійок;

- за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП - в розмірі 51 неоподатковуваного мінімуму доходів громадян, що становить 867 (вісімсот шістдесят сім) гривень 00 копійок;

На підставі ст. 36 КУпАП призначити ОСОБА_1 остаточне адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 51 неоподатковуваного мінімуму доходів громадян, що становить 867 (вісімсот шістдесят сім) гривень 00 копійок.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь Державної судової адміністрації України (отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106, код за ЄДРПОУ 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); номер рахунку (IBAN): UА908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету: 22030106) судовий збір в розмірі 420 (чотириста двадцять) грн. 40 коп.

На постанову може бути подана апеляційна скарга до Івано-Франківського апеляційного суду на протязі 10 днів з дня винесення постанови через Тлумацький районний суд Івано-Франківської області.

СуддяН. І. Лущак