
ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
21 серпня 2020 року м. ПолтаваСправа № 440/3227/20
Полтавський окружний адміністративний суд у складі судді Супруна Є.Б., розглянувши у письмовому провадженні за правилами спрощеного позовного провадження справу №440/3227/20 за позовом ОСОБА_1 до Міністерства внутрішніх справ України, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача, Головне управління Пенсійного фонду України в Полтавській області про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити певні дії,
В С Т А Н О В И В:
19 червня 2020 року ОСОБА_1 звернувся до Полтавського окружного адміністративного суду з позовом до Міністерства внутрішніх справ України (надалі - відповідач, МВС України) , вказавши третьою особою, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача, Головне управління Пенсійного фонду України в Полтавській області, в якому просить:
- визнати протиправною бездіяльність відповідача щодо не виготовлення довідки на ім`я ОСОБА_1 про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсії з 01.09.2019 у зв`язку з підвищенням розміру грошового забезпечення за посадою поліцейського - оперуповноваженого в апараті ГУ НП, яка відповідає посаді оперуповноваженого-чергового чергової частини УБОЗ УМВС України в Полтавській області, яку обіймав позивач на момент звільнення зі служби;
- зобов`язати Міністерство внутрішніх справ України виготовити та направити до Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області таку довідку для перерахунку пенсії ОСОБА_1 з 01.09.2019 згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 №988 та наказу Міністерства внутрішніх справ України від 06.04.2016 №260, відповідно до рішення Ради національної безпеки і оборони України від 06.09.2018 "Про пропозиції до проекту Закону України "Про Державний бюджет України на 2019 рік" по статтях, пов`язаних із забезпеченням національної безпеки і оборони України", введеного в дію Указом Президента України від 14.09.2018 №283/2018, постанови Кабінету Міністрів України від 17.07.2003 №1078 "Про затвердження Порядку проведення індексації грошових доходів населення" із зазначенням основних і додаткових видів грошового забезпечення в наступних розмірах: посадовий оклад - 2 500,00 грн, оклад за спеціальним званням капітан поліції - 1 800,00 грн, надбавка за вислугу років (30%) - 1 290,00 грн, надбавка за службу в умовах режимних обмежень (15%) - 375,00 грн, надбавка за специфічні умови проходження служби в поліції (40%) - 2 236,00 грн, премія (57,08%) - 4 681,13 грн, індексація - 887,09 грн, всього - 13 769,22 грн;
- встановити судовий контроль за виконанням рішення суду.
Мотивуючи свій позов, заявник стверджує, що у нього виникло законне право на перерахунок пенсії згідно зі ст.ст. 43, 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" у зв`язку з підвищенням розміру грошового забезпечення за прирівняною посадою поліцейського з урахуванням основних і додаткових видів грошового забезпечення та премії, передбачених постановою Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 №988.
Ухвалою судді Полтавського окружного адміністративного суду від 24.06.2020 позовну заяву прийнято до розгляду, відкрито провадження у справі та призначено її до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження без виклику учасників справи (у письмовому провадженні). Залучено до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача Головне управління Пенсійного фонду України в Полтавській області (надалі - третя особа, ГУ ПФУ у Полтавській області).
13.07.2020 до суду від ГУ ПФУ у Полтавській області надійшли пояснення на адміністративний позов, в яких третя особа зазначає, що на даний час відсутні підстави для перерахунку пенсії позивача, оскільки жодні постанови Кабінету Міністрів України про перерахунок пенсій військовослужбовців, як передбачено п. 2 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 №45, не приймалися. Отже, скасування 05.03.2019 п. 1. 2 постанови КМУ №103 в жодному разі не може бути підставою автоматичного включення в довідку інших додаткових видів грошового забезпечення, оскільки таке включення не передбачено ст. 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", яка регулює порядок визначення грошового забезпечення та здійснення перерахунку пенсій. При цьому, станом на момент перерахунку пенсії ОСОБА_1 постанова КМУ №103 була чинною, тому уповноважений орган діяв у межах повноважень, на підставі та у спосіб, передбачені законодавством (а.с. 67-69).
У додаткових поясненнях позивач вказує, що пояснення ГУ ПФУ у Полтавській області підписано неналежною особою - ОСОБА_2, яким не надано жодного документу, передбаченого ст. 58 Кодексу адміністративного судочинства України на представництво інтересів третьої особи. Зазначає, що предметом спору у справі №440/3227/20 є вимога про зобов`язання МВС України виготовити та направити до ГУ ПФУ у Полтавській області довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії з 01.09.2019, однак ОСОБА_2 у своєму поясненні надає правову оцінку на предмет перерахунку пенсії, а не виготовлення довідки уповноваженим органом (а.с. 53-57).
28.07.2020 до суду надійшов відзив на позов, за змістом якого представник відповідача заперечує проти позову. Зазначає, що жодних списків від органів Пенсійного фонду України до МВС України щодо направлення довідки для перерахунку пенсії позивача з 19.11.2019 не надходило, а тому у відповідача відсутні підстави для виготовлення та направлення такої довідки до органів Пенсійного фонду. Стверджує, що прийняття актів Кабінету Міністрів України, внесення до них змін, відновлення їх дії тощо відноситься до виключної компетенції Уряду та не може здійснюватися судом. Щодо застосування нечинного (скасованого) акту Кабінету Міністрів України зазначає, що чинне законодавство України не передбачає жодних випадків поняття "відновлення" в силі нормативних актів Уряду, які у встановленому порядку втратили чинність. Після визнання нечинними пунктів 1, 2, 3 постанови №103 Урядом не прийнято жодної іншої постанови, яка б стосувалася перерахунку пенсій, а рішенням Окружного адміністративного суду м. Києва від 12.12.2018 у справі № 826/3858/18 не зобов`язано Уряд прийняти постанову, якою б визначався новий порядок проведення перерахунку раніше призначених пенсій чи здійснення будь-яких дій стосовно тих пенсій, які вже були перераховані відповідно до довідок про розмір грошового забезпечення, які були видані відповідно до вимог постанови №103. Додав, що постанова Кабінету Міністрів України від 07.11.2007 №1294 "Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" втратила чинність, а тому визначені цією постановою види грошового забезпечення не можуть бути включені до довідки про розмір грошового забезпечення позивача для перерахунку пенсії (а.с. 79-86).
У відповіді на відзив, що надійшла до суду 24.07.2020, позивач зазначає, що відзив МВС України підписано неналежною особою - ОСОБА_3, яким не надано жодного документу, передбаченого ст. 58 Кодексу адміністративного судочинства України на представництво інтересів відповідача. Твердження ОСОБА_3 щодо відсутності підстав для видачі оновленої довідки вважає помилковими, оскільки пенсіонер органів внутрішніх справ у разі виникнення підстав для перерахунку пенсії може самостійно отримати довідку про складові грошового забезпечення. Позиція ОСОБА_3 про те, що суд не може вирішувати питання віднесені до компетенції Кабінету Міністрів України вважає хибними, оскільки зобов`язуючи орган державної влади виконати свої повноваження суд встановлює справедливість та відновлює баланс взаємодії між органами державної влади та суб`єктами господарювання. Твердження підписанта відзиву про те, що суд не може застосувати нечинний (скасований) акт Кабінету Міністрів України вважає передчасними, оскільки суд ще не прийняв відповідного рішення по справі №440/3227/20 (а.с. 72-75).
Розгляд даної справи, відповідно до частини п`ятої статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України, здійснюється в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи за наявними у справі матеріалами, в межах строку, встановленого статтею 258 цього ж Кодексу.
Суд, вивчивши матеріали справи, встановив наступні обставини та відповідні до них правовідносини.
ОСОБА_1 отримує пенсію відповідно до Закону України від 09.04.1992 №2262-ХІІ "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (надалі - Закон №2262-ХІІ). Перед виходом на пенсію звільнений з посади оперуповноваженого-чергового чергової частини УБОЗ УМВС України в Полтавській області у званні капітана міліції, що не заперечується сторонами у справі.
11.11.2015 Кабінет Міністрів України прийняв постанову №988 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції" (надалі - постанова № 988), яка набрала чинності 02.12.2015 та якою затверджено схему окладів за спеціальним званням поліцейських у розмірах згідно з додатком 1, схему посадових окладів курсантів вищих навчальних закладів Міністерства внутрішніх справ із специфічними умовами навчання в розмірах згідно з додатком 2, схеми посадових окладів поліцейських у розмірах згідно з додатками 3 - 10, пунктом 1 якої установлено, що грошове забезпечення поліцейських складається з посадового окладу, окладу за спеціальним званням, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, які мають постійний характер), премії та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.
21.02.2018 Кабінет Міністрів України прийняв постанову №103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" (надалі - постанова №103), пунктом 3 якої встановлено перерахувати з 1 січня 2016 р. пенсії, призначені згідно із Законом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) за прирівняною посадою з розміру грошового забезпечення поліцейського, враховуючи відповідні оклади за посадою, спеціальним званням, відсоткову надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, за січень 2016 р. відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 р. № 988 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції". Розмір премії визначається у середніх розмірах, що фактично виплачені за відповідною посадою (посадами) поліцейського за січень 2016 року.
Ліквідаційною комісією УМВС України у Полтавській області 22.03.2018 видано довідку №4/8334 про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій для осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) ОСОБА_1 , згідно з якою розмір грошового забезпечення позивача за нормами чинними за січень 2016 року за прирівняною посадою поліцейського-уповноваженого в апараті ГУНП до посади на день звільнення зі служби позивача оперуповноваженого-чергового чергової частини УБОЗ УМВС України в Полтавській області становить: посадовий оклад - 2 500,00 грн; підвищення посадового окладу (0 %) - 0 грн; оклад за спеціальним званням (капітан міліції) - 1 800,00 грн; надбавка за стаж служби (30 %) - 1 290,00 грн; надбавка за службу в умовах режимних обмежень (15 %) - 375,00 грн; надбавка за почесне звання "заслужений" чи "народний" (0 %) - 0 грн; доплата за науковий ступінь кандидата або доктора наук чи вчене звання (0 %) - 0 грн; інші надбавки, визначені постановою КМУ від 11.11.2015 №988 (0 %) - 0 грн; премія (7,2 %) - 429,48 грн, всього - 6 394,48 грн (а.с.28).
06.11.2019 ОСОБА_1 звернувся до Головного управління Національної поліції у Полтавській області із запитом на отримання публічної інформації, у якому просив надати інформацію наступного змісту: 1) Яка посада поліцейського за класифікаційними характеристиками, розміром посадового окладу, функціональністю та організаційним рівнем прирівнюється до посади з якої він був звільнений на пенсію, а саме: оперуповноважений - черговий чергової частини УБОЗ УМВС України в Полтавській області? 2) Що входить до грошового забезпечення, та його розмір, яке отримував поліцейський (посадовий оклад, оклад за спеціальним званням, процентна надбавка за вислугою років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення "надбавки, доплати, підвищення", розмір премії) за порівняльною посадою з якої його було звільнено на пенсію із органів внутрішніх справ станом на 01.09.2019? 3) Які види та розміри, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення), розмір премії) виплачувалися поліцейському за порівняльною посадою з якої його було звільнено на пенсію із органів внутрішніх справ, починаючи з 01.01.2018. Види та розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення), розмір премії) надати помісячно (а.с.25).
11.11.2019 Головне управління Національної поліції в Полтавській області своїм листом №29/272зі повідомило позивача про те, що під час виготовлення довідок про грошове забезпечення для перерахунку пенсії, посада оперуповноваженого - чергового чергової частини УБОЗ УМВС України в Полтавській області, яку перед звільненням займав капітан міліції ОСОБА_1 , була прирівняна до посади оперуповноваженого в апараті ГУНП. Розмір грошового забезпечення відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 №988, починаючи з 01.01.2018 поліцейського, зокрема за посадою оперуповноваженого в апараті ГУНП із спеціальним званням капітан поліції та стажем в поліції 15 років станом на 01.09.2019 становив: посадовий оклад - 2 500,00 грн; оклад за спеціальним званням (капітан поліції) - 1 800,00 грн; надбавка за стаж служби поліції (30 %) - 1 290,00 грн; надбавка за службу в умовах режимних обмежень (15 %) - 375,00 грн; надбавка за специфічні умови проходження служби в поліції 40 % - 2 236,00 грн; премія (57,08 %) - 4 681,13 грн, всього нараховано - 12 882,13 грн, всього на руки - 12 688,90 (а.с. 26-27).
За зверненням позивача щодо виготовлення та подання до ГУ ПФУ у Полтавській області довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії станом на 01.09.2019 Департаментом персоналу, організації освітньої та наукової діяльності МВС України листом № Б-39/22 від 03.01.2020 повідомлено останнього про відсутність підстав для виготовлення нової довідки про розмір грошового забезпечення з урахуванням додаткових видів грошового забезпечення станом на 01.09.2019 з огляду на те, що Кабінетом Міністрів України рішення про перерахунок пенсій не приймалося, до Міністерства внутрішніх справ України списки осіб, пенсії яких підлягають перерахунку, не надходили. Одночасно звернуто увагу, що порядок та умови виплати грошового забезпечення поліцейським, які визначені постановою Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 №988 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції" станом на теперішній час не змінювалися. Будь-які нові щомісячні додаткові види грошового забезпечення не вводилися. (а.с. 23-24).
ОСОБА_1 , вважаючи бездіяльність відповідача щодо не виготовлення довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії з 01.09.2019 у зв`язку з підвищенням розміру грошового забезпечення протиправною, звернувся до суду з цим позовом.
Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд виходить з наступного.
Відповідно до частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади та місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Спеціальним законом, який регулює правовідносини у сфері пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, є Закон України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" від 09.04.1992 №2262-ХІІ (надалі - Закон №2262-ХІІ).
Так, статтею 43 Закону № 2262-ХІІ передбачено, що пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України. У разі якщо на момент призначення або виплати пенсії відбулася зміна розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення та/або були введені для зазначених категорій осіб нові щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії у розмірах, встановлених законодавством, пенсія призначається з урахуванням таких змін та/або нововведень, а призначена пенсія підлягає невідкладному перерахунку.
Процитована норма статті 43 Закону міститься в розділі V "Обчислення пенсії", тобто в загальному розділі, та безпосередньо визначає складові грошового забезпечення для обчислення пенсій. При цьому під обчисленням слід розуміти процес отримання результату за допомогою дій над числами, кожне з яких є конкретним цифровим вираженням розміру складових грошового забезпечення.
Такий висновок міститься у постанові Верховного Суду від 12.11.2019 у справі № 826/3858/18.
В силу положень частин 2, 3 статті 51 Закону №2262-ХІІ перерахунок пенсій, призначених особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей, провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців.
Перерахунок пенсій у зв`язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв`язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.
Питання перерахунку раніше призначених пенсій регламентовано також статтею 63 Закону №2262-XII, згідно з якою перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей у зв`язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку.
Якщо пенсіонер згодом подасть додаткові документи, які дають право на подальше підвищення пенсії, то пенсія перераховується за нормами цього Закону. При цьому перерахунок провадиться за минулий час, але не більш як за 12 місяців з дня подання додаткових документів і не раніше, ніж з дня введення в дію цього Закону.
Перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських.
Усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв`язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.
Суд зауважує, що статтю 63 Закону №2262-XII доповнено частиною третьою щодо перерахунку пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції) з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських, Законом України від 23.12.2015 №900-VIII (набрав чинності 29.12.2015), яким також доповнено пункт 15 розділу XI "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про Національну поліцію" абзацом другим такого змісту: "За колишніми працівниками міліції, у тому числі пенсіонерами, а також членами їхніх сімей, іншими особами зберігаються пільги, компенсації і гарантії, передбачені цим Законом для колишніх поліцейських, членів їхніх сімей, інших осіб".
Отже, законодавцем з метою забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їхніх сімей поширено на них пільги, компенсації і гарантії, передбачені Законом України "Про Національну поліцію" для колишніх поліцейських, членів їх сімей, а також запроваджено механізм перерахунку пенсій в залежності від грошового забезпечення поліцейських.
Кабінет Міністрів України прийняв постанову від 13.02.2008 № 45 "Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 р. № 393" (надалі - Порядок № 45).
Згідно з пунктом 1 Порядку №45 пенсії, призначені відповідно до Закону №2262-ХІІ, у зв`язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію згідно із Законом, перераховуються на умовах та в розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.
Також 21.02.2018 Кабінет Міністрів України прийняв постанову №103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб", пунктом 3 якої постановлено перерахувати з 1 січня 2016 р. пенсії, призначені згідно із Законом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) за прирівняною посадою з розміру грошового забезпечення поліцейського, враховуючи відповідні оклади за посадою, спеціальним званням, відсоткову надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, за січень 2016 р. відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 р. № 988 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції". Розмір премії визначається у середніх розмірах, що фактично виплачені за відповідною посадою (посадами) поліцейського за січень 2016 року.
Постановою №103 внесено зміни до пункту 5 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №45 від 13.02.2008 (далі - постанова №45), згідно з якими під час перерахунку пенсій використовуються такі види грошового забезпечення, як посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням та відсоткова надбавка за вислугу років на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною або аналогічною посадою та військовим (спеціальним) званням (абз. 1). Особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) перерахунок пенсії з 1 січня 2016 р. проводиться з розміру грошового забезпечення за прирівняною посадою поліцейського, враховуючи оклади за посадою, спеціальним званням, відсоткову надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, за січень 2016 р. відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 р. № 988 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції". Розмір премії визначається у середніх розмірах, що фактично виплачені за відповідною посадою (посадами) поліцейського за січень 2016 року. Подальші перерахунки здійснюються з урахуванням складових грошового забезпечення, передбачених абзацом першим цього пункту."
Рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 12.12.2018, залишеним без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 05.03.2019, в адміністративній справі №826/3858/18, визнано протиправними та нечинними пункти 1, 2 постанови №103 та зміни до пункту 5 і додатку 2 Порядку №45. Отже, зміни, внесені постановою 103, до пункту 5 Порядку № 45, що стосувалися обмеження складових грошового забезпечення для перерахунку пенсії, втратили чинність з 05.03.2019.
Водночас алгоритм дій, який повинні вчинити, зокрема ГУ ПФУ та відповідач у зв`язку з втратою чинності положеннями пунктів 1, 2 постанови № 103 та змін до пункту 5 і додатку 2 Порядку №45 не змінився.
Зокрема, на час звернення позивача до відповідача із заявою про видачу оновленої довідки про розміри його грошового забезпечення пункт 3 Порядку №45 передбачав, що на підставі списків уповноважені органи готують довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, для кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно з додатками 2 і 3 (далі - довідки) та у місячний строк подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України. Довідки видаються державним органом, з якого особи були звільнені із служби, якщо інше не передбачено цим Порядком.
Згідно з пунктами 1 та 2 розділу І Інструкції про організацію роботи з оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" та з інших соціальних питань, затвердженої Міністерством внутрішніх справ України від 17.09.2018 №760 (надалі по тексту - Інструкція №760), ця інструкція визначає процедуру організації в Міністерстві внутрішніх справ України, центральних органах виконавчої влади, діяльність яких спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра внутрішніх справ України (Національна поліція України, Державна служба України з надзвичайних ситуацій, Адміністрація Державної прикордонної служби України (далі - ЦОВВ)), та Національній гвардії України роботи, зокрема, з оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій особам, які мають право на пенсійне забезпечення згідно із Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".
Згідно з абзацом 4 пункту 3 розділу І, пункту 1 розділу ІІ Інструкції №760 визначені МВС, ЦОВВ та Національною гвардією України структурні підрозділи, на які покладено функції з підготовки та подання до органів, які призначають пенсії, необхідних для призначення пенсій документів: 1) організують роботу з оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій особам, які мають право на пенсію відповідно до чинного законодавства; 2) розглядають листи та звернення із питань оформлення документів для призначення та перерахунку пенсій, для отримання пільг, а також здійснюють прийом громадян, які звертаються з цих питань; 3) приймають від підрозділів персоналу (кадрового забезпечення) та фінансового забезпечення (бухгалтерських підрозділів) документи, передбачені Порядком та цією Інструкцією для призначення (перерахунку) пенсій; 4) готують та подають у встановленому чинним законодавством порядку до органів, які призначають пенсії, документи для призначення (перерахунку) пенсій; 5) формують облікові справи та зберігають їх згідно з порядковими номерами, присвоєними в книзі обліку документів для призначення пенсій (додаток 1); 6) повідомляють органи, які призначають пенсії, про судові рішення, які набрали законної сили, про позбавлення пенсіонерів військового (спеціального) звання та про видання наказів про прийняття (поновлення) на службу в 10-денний строк з дня отримання відповідного рішення суду; 7) ведуть облік осіб, яким призначено пенсію відповідно до Закону; 8) взаємодіють з органами, які призначають пенсії, стосовно осіб, яким призначено (припинено) виплату пенсій, та в межах повноважень з органами державної влади з питань соціального захисту та пенсійного забезпечення; 9) зберігають та видають (замінюють) посвідчення "Ветеран органів внутрішніх справ", "Ветеран військової служби", "Ветеран служби цивільного захисту" та нагрудні знаки відповідно до чинного законодавства; 10) видають довідки про право на пільги відповідно до Закону України "Про статус ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ, ветеранів Національної поліції і деяких інших осіб та їх соціальний захист" (додаток 2). У відповідності до пункту 2 розділу ІІІ Інструкції №760 при проведенні перерахунку пенсій відповідно до списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку, складених головними управліннями Пенсійного фонду України, уповноважений структурний підрозділ готує довідки про розмір грошового забезпечення.
Наказом МВС України від 25.02.2019 №129 "Про визначення в Міністерстві внутрішніх справ України уповноваженого структурного підрозділу з підготовки та подання до органів Пенсійного фонду України документів для призначення (перерахунку) пенсій" визначено в МВС України уповноваженим структурним підрозділом з підготовки та подання (перерахунку) пенсій Департамент персоналу, організації освітньої та наукової діяльності МВС України з покладенням таких функцій на управління координації пенсійних та соціально-гуманітарних питань цього Департаменту.
Тобто, на відповідача покладено функції по складанню довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсій у разі прийняття Кабінетом Міністрів України рішення про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для визначених осіб або про введення для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством після надходження від територіального пенсійного органу списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку.
При цьому суд зазначає, що питання щодо подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону №2262-ХІІ, крім пенсій військовослужбовцям строкової служби та членам їх сімей, регулює також Порядок подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", що затверджений постановою правління Пенсійного фонду України №3-1 від 30.01.2007 (далі-Порядок №3-1).
Відповідно до пункту 23 Порядку №3-1 перерахунок раніше призначених пенсій проводиться органами, що призначають пенсії, в порядку, установленому статтею 63 Закону № 2262-ХІІ. Пенсіонери подають органам, що призначають пенсії, додаткові документи, які дають право на підвищення пенсії.
Згідно з пунктом 24 Порядку №3-1 про виникнення підстав для проведення перерахунку пенсій згідно зі статтею 63 Закону № 2262-ХІІ уповноважені структурні підрозділи зобов`язані у п`ятиденний строк після прийняття відповідного нормативно-правового акта, на підставі якого змінюється хоча б один з видів грошового забезпечення для відповідних категорій осіб, або у зв`язку з уведенням для зазначених категорій військовослужбовців нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, повідомити про це орган, що призначає пенсії. Органи, що призначають пенсії, протягом п`яти робочих днів після надходження такого повідомлення подають до відповідних уповноважених структурних підрозділів списки осіб, яким необхідно провести перерахунок пенсії (додаток 5). Після одержання списків осіб уповноважені структурні підрозділи зазначають у них зміни розмірів грошового забезпечення для перерахунку раніше призначених пенсій і в п`ятиденний строк після надходження передають їх до відповідних органів, що призначають пенсії.
Таким чином, підставою для вчинення дій, спрямованих на перерахунок раніше призначених пенсій, може бути як відповідна заява пенсіонера та додані до неї документи, так і рішення, прийняте Кабінетом Міністрів України, про що державні органи, визначені Порядком № 45, повідомляють орган ПФУ.
Аналогічний правовий висновок міститься, зокрема у постанові Верховного Суду України від 22.04.2014 у справі №21-484а13 та у постанові Верховного Суду від 10.10.2019 у справі №553/3619/16-а.
11.11.2015 Кабінет Міністрів України прийняв постанову №988, яка набрала чинності 02.12.2015, якою затверджено схеми окладів за спеціальним званням поліцейських, схеми посадових окладів курсантів вищих навчальних закладів Міністерства внутрішніх справ із специфічними умовами навчання та схеми посадових окладів поліцейських у розмірах згідно з додатками 3 - 10.
Відповідно до положень пункту 4 постанови № 988 надано право керівникам органів, закладів та установ Національної поліції в межах затверджених для них асигнувань на грошове забезпечення:
1) установлювати, зокрема, надбавку за специфічні умови проходження служби в поліції в розмірі до 100 відсотків посадового окладу з урахуванням окладу за спеціальним званням та надбавки за стаж служби. Установлення зазначеної надбавки Голові Національної поліції та заступникам Голови здійснюється з дозволу Прем`єр-міністра України або Першого віце-прем`єр-міністра України, Віце-прем`єр-міністра України за погодженням з Міністром внутрішніх справ;
2) здійснювати преміювання поліцейських відповідно до їх особистого внеску в загальний результат служби.
Ураховуючи наведене, Кабінет Міністрів України цією постановою делегував своє право керівникам органів, закладів та установ Національної поліції, зокрема, установлювати надбавку за специфічні умови проходження служби в поліції в розмірі до 100 відсотків посадового окладу з урахуванням окладу за спеціальним званням та надбавки за стаж служби, а також здійснювати преміювання поліцейських відповідно до їх особистого внеску в загальний результат служби в межах затверджених для них асигнувань на грошове забезпечення.
Відповідно до статті 94 Закону України "Про Національну поліцію", постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 №988 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції", з метою впорядкування структури та умов грошового забезпечення поліцейських та курсантів вищих навчальних закладів МВС із специфічними умовами навчання, які здійснюють підготовку поліцейських, наказом Міністерства внутрішніх справ України від 06.04.2016 №260 затверджено Порядок та умови виплати грошового забезпечення поліцейським Національної поліції та курсантам вищих навчальних закладів МВС із специфічними умовами навчання (надалі по тексту - Порядок №260).
Пунктом 3 Порядку №260 передбачено, що грошове забезпечення поліцейських визначається залежно від посади, спеціального звання, стажу служби в поліції, інтенсивності та умов служби, кваліфікації, наукового ступеня або вченого звання. До складу грошового забезпечення входять: 1) посадовий оклад; 2) оклад за спеціальним званням; 3) щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, які мають постійний характер); 4) премії; 5) одноразові додаткові види грошового забезпечення.
Порядком №260 установлено такий додатковий вид грошового забезпечення, як надбавка за специфічні умови проходження служби в поліції (пункт 4 розділу ІІ Порядку №260).
Поліцейським, які проходять службу в умовах режимних обмежень та за своїми функціональними обов`язками постійно працюють з відомостями, що становлять державну таємницю (займаються розробленням, виготовленням, обліком, зберіганням, використанням документів, виробів та інших матеріальних носіїв секретної інформації, приймають рішення з цих питань або здійснюють постійний контроль за станом охорони державної таємниці (далі - поліцейські, які проходять службу в умовах режимних обмежень)), установлюється надбавка до посадових окладів залежно від ступеня секретності інформації 15 відсотків за відомості та їх носії, що мають ступінь секретності "цілком таємно" (пункт 7 розділу ІІ Порядку №260).
Відповідно до положень пункту 12 розділу ІІ Порядку №260 розміри премії встановлюються за рішенням керівників органів поліції відповідно до затверджених ними положень про преміювання та наявного фонду грошового забезпечення. Виплата премій поліцейським здійснюється за наказами керівників органів поліції. Накази про преміювання поліцейських видаються до 25 числа кожного місяця на підставі списків начальників структурних підрозділів органу поліції, погоджених з фінансовим підрозділом у частині розміру фонду преміювання. Виплата премії проводиться щомісяця в останній день місяця за поточний місяць разом з виплатою грошового забезпечення.
Тобто, Постановою №988 та Порядком №260 для відповідної категорії осіб передбачено такі щомісячні додаткові види грошового забезпечення, як надбавка за специфічні умови проходження служби в поліції, надбавка за службу в умовах режимних обмежень, а також премії.
Суд звертає увагу на те, що спір у справі виник з приводу включення до довідки про розмір грошового забезпечення позивача станом на 01.09.2019 таких складових грошового забезпечення як надбавка за специфічні умови проходження служби (40 %) у розмірі 2 236,00 грн, премії (57,08 %) у розмірі 4 681,13 грн та індексації - 887,09 грн.
Виходячи із системного аналізу статей 43, 51 та 63 Закону №2262-ХІІ, суд дійшов висновку, що підставою для перерахунку пенсії осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України є зміна розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення, встановлених законодавством для поліцейських, або введення нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських.
Суд враховує, що листом Головного управління Національної поліції в Полтавській області від 11.11.2019 №29/272зі підтверджено наявність підстав для включення надбавки за специфічні умови проходження служби (40 %) у розмірі 2 236,00 грн, премії (57,08 %) у розмірі 4 681,13 грн до грошового забезпечення позивача станом на 01.09.2019, що є основою для перерахунку пенсії. Як встановлено судом, у листі зазначено, що розмір грошового забезпечення відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 №988, починаючи з 01.01.2018 поліцейського, зокрема за посадою оперуповноваженого в апараті ГУНП із спеціальним званням капітан поліції та стажем в поліції 15 років станом на 01.09.2019, становив: посадовий оклад - 2 500,00 грн; оклад за спеціальним званням (капітан поліції) - 1 800,00 грн; надбавка за стаж служби поліції (30 %) - 1 290,00 грн; надбавка за службу в умовах режимних обмежень (15 %) - 375,00 грн; надбавка за специфічні умови проходження служби в поліції 40 % - 2 236,00 грн; премія (57,08 %) - 4 681,13 грн, а всього - 12 882,13 грн (а.с.26-27).
Суд відхиляє доводи відповідача про те, що постанова Кабінету Міністрів України від 07.11.2007 №1294 "Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" втратила чинність, а тому визначені цією постановою види грошового забезпечення не можуть бути включені до довідки про розмір грошового забезпечення позивача, оскільки можливість включення надбавки за специфічні умови проходження служби та премії до складу грошового забезпечення поліцейського прямо передбачена Постановою №988 та Порядком №260, а позивач не просить видати довідку про розмір грошового забезпечення відповідно до Постанови №1294.
Суд також приймає до уваги, що частковим рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 14.05.2019 у справі № 826/12704/18, залишеним без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 19.11.2019, визнано протиправним та скасовано пункт 3 постанови №103, яким встановлювалися обмеження складових грошового забезпечення, які підлягають врахуванню при обрахунку пенсії, а в подальшому вказаний пункт виключено на підставі постанови КМУ №1088 від 24.12.2019.
Також суд зауважує, що врахування під час перерахунку пенсії премії у середньому розмірі стосувалося лише перерахунку із грошового забезпечення станом на січень 2016 року, а подальші перерахунки підлягали проведенню на загальних підставах.
Враховуючи вищевикладені обставини, суд дійшов висновку, що розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 збільшився за рахунок надбавки за специфічні умови проходження служби ((40 %) у розмірі 2236,00 грн, премії (57,08 %) у розмірі 4681,13 грн, тому це є підставою для видачі нової довідки про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 станом на 01.09.2019 із включенням до неї надбавки за специфічні умови проходження служби ((40 %) у розмірі 2236,00 грн, премії (57,08 %) у розмірі 4681,13 грн для подальшого перерахунку пенсії.
При цьому, слід звернути увагу на те, що підставою для вчинення дій, спрямованих на перерахунок раніше призначених пенсій, може бути як відповідна заява пенсіонера та додані до неї документи, так і рішення, прийняте Кабінетом Міністрів України, про що державні органи, визначені Порядком № 45, повідомляють орган ПФУ, а тому доводи МВС України щодо відсутності рішення Кабінету Міністрів України про підвищення грошового забезпечення та списків від органів ПФУ суд визнає безпідставним.
Разом з тим суд не погоджується із аргументом позивача щодо необхідності видачі нової довідки про розмір грошового забезпечення відповідно до рішення Ради національної безпеки і оборони України від 06.09.2018 "Про пропозиції до проекту Закону України "Про державний бюджет України на 2019 рік" по статтях, пов`язаних із забезпеченням національної безпеки і оборони України", затвердженого Указом Президента України №283/2018 від 14.09.2018, адже таке рішення не визначає види та розміри грошового забезпечення поліцейських, а лише визначає порядок дій Кабінету Міністрів України щодо виділення додаткових бюджетних коштів для забезпечення збільшення грошового забезпечення поліцейських.
Отже, зважаючи на ці обставини, рішення Ради національної безпеки і оборони України від 06.09.2018 "Про пропозиції до проекту Закону України "Про державний бюджет України на 2019 рік" по статтях, пов`язаних із забезпеченням національної безпеки і оборони України", затверджене Указом Президента України №283/2018 від 14.09.2018, не підлягає врахуванню під час визначення складових частин та розмірів грошового забезпечення позивача.
З приводу можливості включення до складу грошового забезпечення ОСОБА_1 індексації грошового забезпечення у розмірі 887,09 грн суд зазначає наступне.
Статтею 55 Конституції України передбачено, що права і свободи людини і громадянина захищаються судом. Кожному гарантується право на оскарження в суді рішень, дій чи бездіяльності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, посадових і службових осіб.
Відповідно до частини першої статті 5 КАС України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб`єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси, і просити про їх захист.
Виходячи зі змісту наведених норм, судовому захисту підлягає лише порушене право особи. До адміністративного суду вправі звернутися кожна особа, яка вважає, що її право чи охоронюваний законом інтерес порушено чи оспорюється. Водночас, відповідно до зазначених норм право особи на звернення до адміністративного суду обумовлено суб`єктивним уявленням особи про те, що її право чи законний інтерес потребує захисту, однак обов`язковою умовою здійснення такого захисту судом є наявність відповідного порушення права або законного інтересу на момент звернення до суду.
При цьому, неодмінною ознакою порушення права особи є зміна стану її суб`єктивних прав та обов`язків, тобто припинення чи неможливість реалізації її права та/або виникнення додаткового обов`язку.
Якщо ж таке право порушеним не є, то, відповідно, воно не може бути захищеним (поновленим) судом, а тому відсутність порушеного права є підставою для відмови у задоволенні адміністративного позову.
Отже, рішення суб`єкта владних повноважень є такими, що порушують права і свободи особи в тому разі, якщо такі рішення прийняті суб`єктом владних повноважень поза межами визначеної законом компетенції, або ж оспорюванні рішення є юридично значимими, тобто такими, що мають безпосередній вплив на суб`єктивні права та обов`язки особи шляхом позбавлення можливості реалізувати належне цій особі право або шляхом покладення на цю особу будь-якого обов`язку.
До подібних висновків дійшов Верховний Суд у постанові від 18.10.2019 у справі №813/38/16.
Як видно з матеріалів справи, 06.12.2019 ОСОБА_1 звернувся до Департаменту персоналу, організації освітньої та наукової діяльності МВС України із заявою, у якій просив виготовити та направити до ГУ ПФУ в Полтавській області довідку про розмір грошового забезпечення з повною, реальною інформацією згідно постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 №988 із зазначенням основних і додаткових видів грошового забезпечення станом на 01.09.2019 для перерахунку пенсії в наступних розмірах: посадовий оклад - 2500,00 грн; оклад за спеціальним званням (капітан поліції) - 1800,00 грн; надбавка за вислугу років (30 %) - 1290,00 грн; надбавка за службу в умовах режимних обмежень (15 %) - 375,00 грн; надбавка за специфічні умови проходження служби в поліції 40 % - 2236,00 грн; премія (57,08 %) - 4681,13 грн, а всього - 12882,13 грн.
Із заяви про виготовлення та направлення нової довідки про грошове забезпечення не вбачається, що позивач просив включити до неї індексацію грошового забезпечення поліцейського у розмірі 887,09 грн.
За таких обставин, суд дійшов висновку про відсутність спору з приводу включення до довідки про грошове забезпечення позивача індексації грошового забезпечення поліцейського у розмірі 887,09 грн, оскільки у заяві ОСОБА_1 не просив включити індексацію до складу грошового забезпечення, а тому відсутні підстави вважати, що відповідач не включить індексацію до довідки у разі добровільного звернення позивача.
Крім того, слід врахувати, що лист Головного управління Національної поліції в Полтавській області від 11.11.2019 №29/272зі не містив відомостей про включення до складу грошового забезпечення індексації грошового забезпечення поліцейського.
Отже, зважаючи на вищевикладене, суд не знаходить підстав для включення індексації грошового забезпечення ОСОБА_1 до довідки про розмір грошового забезпечення, що є підставою для перерахунку пенсії, а тому у цій частині позовних вимог слід відмовити.
Зважаючи на встановлені в ході судового розгляду фактичні обставини справи та враховуючи вищенаведені норми законодавства, якими урегульовано спірні відносини, суд дійшов висновку про необхідність визнання протиправною бездіяльності МВС України щодо не виготовлення ОСОБА_1 довідки про розмір грошового забезпечення, для перерахунку пенсії з 01.09.2019, у зв`язку з підвищенням розміру грошового забезпечення за посадою поліцейського - оперуповноваженого в апараті ГУ НП до посади на день звільнення із служби - оперуповноважений - черговий чергової частини УБОЗ УМВС України в Полтавській області; зобов`язання МВС України виготовити та направити до ГУ ПФУ в Полтавській області для перерахунку пенсії з 01.09.2019 довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 станом на 01.09.2019 згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 №988 та наказу МВС №260 від 06.04.2016 у зв`язку з підвищенням розміру грошового забезпечення за посадою поліцейського - оперуповноваженого в апараті ГУ НП до посади на день звільнення із служби оперуповноважений - черговий чергової частини УБОЗ УМВС України в Полтавській області із зазначенням основних і додаткових видів грошового забезпечення в наступних розмірах: посадовий оклад - 2 500,00 грн, оклад за спеціальним званням капітан поліції - 1 800,00 грн, надбавка за вислугу років (30 %) -1 290,00 грн, надбавка за службу в умовах режимних обмежень (15 %) - 375,00 грн, надбавка за специфічні умови проходження служби в поліції (40 %) - 2 236,00 грн, премія (57,08 %) - 4 681,13 грн, а тому у цій частині позовні вимоги підлягають задоволенню.
Разом з тим позовні вимоги у частині виготовлення та направлення до ГУ ПФУ в Полтавській області для перерахунку пенсії з 01.09.2019 довідки про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 станом на 01.09.2019 відповідно до рішення Ради національної безпеки і оборони України від 06.09.2018 "Про пропозиції до проекту Закону України "Про державний бюджет України на 2019 рік" по статтях, пов`язаних із забезпеченням національної безпеки і оборони України", затвердженого Указом Президента України №283/2018 від 14.09.2018 та з включенням до неї індексації грошового забезпечення у розмірі 887,09 грн задоволенню не підлягають.
Отже, позов належить задовольнити частково.
Твердження позивача про відсутність у представника відповідача Роговського А.А. та представника третьої особи Солодкого О. повноважень на представництво інтересів вказаних осіб спростовуються наявними у матеріалах справи засвідченими копіями довіреностей на представництво інтересів відповідних органів, що узгоджується з приписами ст. 59 Кодексу адміністративного судочинства України.
З приводу необхідності встановлення судового контролю шляхом подання звіту про виконання судового рішення, на якому наполягає позивач, суд вказує, що зобов`язання подати звіт про виконання судового рішення, за приписами ч. 1 ст. 382 КАС України, є правом, а не обов`язком суду, тому відповідну вимогу позивача, за відсутності обґрунтувань, суд залишає без задоволення.
Позивач звільнений від сплати судового збору, тому підстави для розподілу судових витрат відсутні.
Керуючись статтями 241-245 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
В И Р І Ш И В:
Позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до Міністерства внутрішніх справ України (вул. Академіка Богомольця, 10, м. Київ, 01601, ідентифікаційний код 00032684), третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача - Головне управління Пенсійного фонду України в Полтавській області (вул. Соборності, 66, м. Полтава, 36014) про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити певні дії задовольнити частково.
Визнати протиправною бездіяльність Міністерства внутрішніх справ України щодо не виготовлення ОСОБА_1 довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії з 01.09.2019 у зв`язку з підвищенням розміру грошового забезпечення за посадою поліцейського - оперуповноважений в апараті ГУ НП до посади на день звільнення із служби - оперуповноважений - черговий чергової частини УБОЗ УМВС України в Полтавській області.
Зобов`язати Міністерство внутрішніх справ України (вул. Академіка Богомольця,10, м. Київ, 01601, ідентифікаційний код 00032684) виготовити та направити до Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області для перерахунку пенсії з 01.09.2019 довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 станом на 01.09.2019 згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 №988 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції" та наказу Міністерства внутрішніх справ України "Про затвердження Порядку та умов виплати грошового забезпечення поліцейським Національної поліції та курсантам вищих навчальних закладів МВС із специфічними умовами навчання" №260 від 06.04.2016 у зв`язку з підвищенням розміру грошового забезпечення за посадою поліцейського - оперуповноважений в апараті ГУ НП до посади на день звільнення зі служби - оперуповноважений-черговий чергової частини УБОЗ УМВС України в Полтавській області із зазначенням основних і додаткових видів грошового забезпечення в наступних розмірах: посадовий оклад - 2 500,00 грн, оклад за спеціальним званням капітан поліції - 1 800,00 грн, надбавка за вислугу років (30 %) - 1 290,00 грн, надбавка за службу в умовах режимних обмежень (15 %) - 375,00 грн, надбавка за специфічні умови проходження служби в поліції (40 %) - 2 236,00 грн, премія (57,08 %) - 4 681,13 грн.
В решті позову відмовити.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається до Другого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня підписання судового рішення з урахуванням положень п.п. 15.5 п. 15 Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Є.Б. Супрун