Рішення № 91096622, 20.08.2020, Одеський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
20.08.2020
Номер справи
420/1073/20
Номер документу
91096622
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа № 420/1073/20

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

20 серпня 2020 року м. Одеса

Одеський окружний адміністративний суд під головуванням судді Андрухіва В.В., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження у порядку письмового провадження справу за адміністративним позовом Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області до Управління забезпечення примусового виконання рішень в Одеській області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса), третя особа, що не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - ОСОБА_1 , про визнання протиправною та скасування постанови,

ВСТАНОВИВ:

Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області звернулося до Одеського окружного адміністративного суду з позовом до Управління забезпечення примусового виконання рішень в Одеській області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) про визнання протиправною та скасування постанови старшого державного виконавця Відділу примусового виконання рішень УЗПВР в Одеській області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) від 24 січня 2020 року ВП №60172156 про накладення штрафу в розмірі 5 100 грн.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області 30.01.2020 року з відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень в Одеській області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) надійшла постанова ВП №60172156 від 24.01.2020 року про накладання штрафу в розмірі 5100 грн.

Позивач вказав, що рішенням Одеського окружного адміністративного суду від 25.07.2019 року по справі №420/341/19 зобов`язано Головне управління здійснити з 01.01.2018 року перерахунок та виплату пенсії за вислугу років ОСОБА_1 , призначеної відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» з урахуванням основного розміру пенсії у розмірі 85% відповідних сум грошового забезпечення, згідно довідки Одеського обласного військового комісаріату №Ю094892, починаючи з 01 січня 2018 року.

На виконання рішення суду ОСОБА_1 28.08.2019 року було проведено перерахунок пенсії за вислугу років з 01.01.2018 року, виходячи з 85% відповідних сум грошового забезпечення. Розмір пенсії ОСОБА_1 з 01.09.2019 року становить 8885,87 грн.

Доплата пенсії з дня набрання рішенням суду законної сили, тобто з 27.08.2019 року по 31.08.2019 року в сумі 224,55 грн. зарахована на його поточний рахунок 04.09.2019 року разом з пенсією за вересень 2019 року. Доплата пенсії за період з 01.01.2018 року по 26.08.2019 року в сумі 22050,41 грн. буде виплачена згідно з Порядком погашення заборгованості з пенсійних виплат за рішеннями суду, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 22.08.2018 року №649, та Порядком ведення обліку рішення суду у реєстрі рішень, виконання яких здійснюється за окремою бюджетною програмою, затвердженим Правлінням Пенсійного фонду України від 26.09.2018 року №20-1.

Позивач вказав, що частиною другою Постанови №649 установлено, що для виконання судових рішень, якими на органи Пенсійного фонду України покладені зобов`язання з нарахування (перерахунку) пенсійних виплат, що фінансуються з державного бюджету, виплата коштів, нарахованих за період до набрання судовим рішенням законної сили, здійснюється відповідно до Порядку погашення заборгованості з пенсійних виплат за рішеннями суду, затвердженого цією постановою.

Пунктом 3 Порядку № 649 визначено, що боржник веде облік рішень у реєстрі рішень, виконання яких здійснюється за окремою бюджетною програмою, відповідно до порядку, встановленого Пенсійним фондом України - Порядку №20-1.

Відповідно до п.5 Порядку №20-1 реєстр ведеться в електронному вигляді державною мовою. Внесення інформації до реєстру здійснюється відповідальною особою боржника. Тобто, на виконання вимог п.3 Порядку №649 відповідальним особам Головного управління, як боржнику за відповідним рішенням суду, надається доступ до розробленого Пенсійним фондом України реєстру для обліку рішень. Відповідальна особа Головного управління вносить передбачені п.5 Порядку №649 документи в електронному вигляді до зазначеного реєстру.

Позивач вказав, що у свою чергу, рішення Кабінету Міністрів України відповідно до положень ч.1 ст.4 Бюджетного Кодексу України є частиною бюджетного законодавства.

Позивач зазначив, що Порядок погашення заборгованості з пенсійних виплат за рішеннями суду, затверджений постановою КМУ 649 від 22.08.2018 року та прийнятий на виконання Закону України №2262-ХІІ, є чинним та незаконним не визнавався, а отже є єдиним джерелом права - підзаконним нормативно-правовим актом, що вирішує питання погашення заборгованості з пенсійних виплат за рішеннями суду. Саме тому він застосовується органами Пенсійного фонду України при виконанні рішень суду при погашенні заборгованості з пенсійних виплат.

Головне управління при виплаті доплати пенсії діє у межах своїх повноважень та у спосіб, що передбачений Конституцією, законами України та Постановою №649 з метою забезпечення належного рівня пенсійного забезпечення стягувача.

Позивач зазначив, що старшим державним виконавцем відділу примусового виконання рішень 30.09.2019 року винесено постанову про відкриття виконавчого провадження №60172156 за виконавчим листом №420/341/19, виданим 04.09.2019 року.

Лист про виконання рішення суду було надіслано Головним управлінням до відділу примусового виконання рішень 09.10.2019 року. Згодом, 30.01.2020 року на адресу Головного управління надійшла постанова Відділу примусового виконання рішень ВП №60172156 від 24.01.2020 року про накладення штрафу у розмірі 5100 грн. за невиконання у повному обсязі вимог виконавчого листа №420/341/19, яким зобов`язано боржника виконати рішення протягом десяти робочих днів.

Позивач вказав, як результат, державним виконавцем при винесенні постанови про накладення штрафу не враховано викладені обставини (факт повного виконання рішення суду Головним управлінням в межах допустимих діючим законодавством до відкриття виконавчого провадження), що призвело до порушення норм законодавства, що стосується притягнення боржника до відповідальності згідно з вимогами Закону №1404.

Ухвалою судді Одеського окружного адміністративного суду Тарасишиної О.М. від 14 лютого 2020 року позовну заяву ГУПФ України в Одеській області до УЗПВР в області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції про визнання протиправною та скасування постанови від 24 січня 2020 року ВП №60172156 повернено позивачеві.

Постановою П`ятого апеляційного адміністративного суду від 05 травня 2020 року ухвалу Одеського окружного адміністративного суду від 14 лютого 2020 року скасовано. Справу №420/1073/20 направлено до Одеського окружного адміністративного суду для продовження розгляду.

26 травня 2020 року дана справа надійшла до Одеського окружного адміністративного суду.

Розпорядженням керівника апарату Одеського окружного адміністративного суду від 29 травня 2020 року №60, з метою дотримання передбаченого ст.287 КАС України строку вирішення судом адміністративної справи, відповідно до п.2.3.50 Положення про автоматизовану систему документообігу суду, затвердженого рішенням Ради суддів України 26.11.2010 року (у редакції рішення Ради суддів України 15.09.2016 № 58), п.19, абз. 4 п.20 Засад використання автоматизованої системи документообігу суду в Одеському окружному адміністративному суді, на підставі службової записки судді ООАС Тарасишиної О.М. щодо здійснення заміни головуючого судді по справу у зв`язку з її перебуванням з 29.05.2020 року у відпустці понад місяць, вирішено призначити повторний автоматизований розподіл справи №420/1073/20 (провадження №П/420/4623/20).

Згідно Протоколу повторного автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 29.05.2020 року, зазначена справа передана на розгляд судді Андрухіву В.В.

Ухвалою від 03.06.2020 року позов ГУ ПФУ в Одеській області залишено без руху для усунення недоліків позову.

Після усунення позивачем недоліків позову ухвалою від 10 серпня 2020 року прийнято до розгляду вказану позовну заяву та відкрито провадження у справі. Ухвалено розглядати справу за правилами спрощеного позовного провадження з викликом сторін. Призначено судове засідання для розгляду справи по суті на 18 серпня 2020 року о 15:30 год. Залучено до участі у справі в якості третьої особи, що не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача стягувача - ОСОБА_1 . Встановлено відповідачу строк для подання відзиву на позовну заяву до 17 серпня 2020 року до 17:00 год. Витребувано від Управління забезпечення примусового виконання рішень в Одеській області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) належним чином засвідчені копії матеріалів виконавчого провадження ВП №60172156.

У судове засідання, призначене на 18 серпня 2020 року о 15:30 год., сторони не з`явилися, про дату, час та місце розгляду справи повідомлені належним чином.

18.08.2020 року через канцелярію суду представник позивача подав клопотання про розгляд справи без участі представника.

Згідно ч.3 ст.268 КАС України неприбуття у судове засідання учасника справи, повідомленого відповідно до положень цієї статті, не перешкоджає розгляду справи у судах першої та апеляційної інстанцій.

Частиною 9 статті 205 КАС України передбачено, що якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але всі учасники справи не з`явилися у судове засідання, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

З урахуванням вищенаведеного, суд дійшов до висновку про можливість розгляду справи за відсутності осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду справи, в порядку письмового провадження без фіксування судового засідання технічними засобами, що передбачено ч.4 ст.229 КАС України.

Відповідач відзив на позовну заяву та витребувані матеріали виконавчого провадження суду не надав.

Дослідивши в письмовому провадженні наявні в матеріалах справи докази, суд встановив наступні обставини.

Судом встановлено, що рішенням Одеського окружного адміністративного суду від 25.07.2019 року по справі №420/341/19 задоволено позов ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду в Одеській області про визнання дій протиправними, зобов`язання перерахувати пенсію. Визнано протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області щодо зменшення з 01.01.2018 року раніше призначеного ОСОБА_1 відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» основного розміру пенсії при її перерахунку з 85% до 70% відповідних сум грошового забезпечення, згідно довідки Одеського обласного військового комісаріату № Ю094892. Зобов`язано Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області здійснити перерахунок та виплату пенсії за вислугу років ОСОБА_1 , призначеної відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» з урахуванням основного розміру пенсії у розмірі 85% відповідних сум грошового забезпечення, згідно довідки Одеського обласного військового комісаріату №Ю094892, починаючи з 01 січня 2018 року (а.с. 15-20).

Рішення набрало законної сили 28 серпня 2019 року.

За заявою ОСОБА_1 , старшим державним виконавцем Відділу примусового виконання рішень управління ДВС Головного територіального управління юстиції в Одеській області Коваленком В.О. 30.09.2019 року винесено постанову про відкриття виконавчого провадження ВП №60172156 за виконавчим листом Одеського окружного адміністративного суду №420/341/19, виданим 04.09.2019 року про зобов`язання Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області здійснити перерахунок та виплату пенсії за вислугу років ОСОБА_1 , призначеної відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» з урахуванням основного розміру пенсії у розмірі 85% відповідних сум грошового забезпечення, згідно довідки Одеського обласного військового комісаріату №Ю094892, починаючи з 01 січня 2018 року (а.с. 25-26).

Боржника зобов`язано виконати рішення суду протягом 10 робочих днів з моменту винесення постанови.

Стягнуто з боржника виконавчий збір у розмірі 16692 грн.

Лист відповідача від 30.09.2019 року про відкриття виконавчого провадження з відповідною постановою від 30.09.2019 року позивач отримав 02.10.2019 року, що підтверджується штампом вхідної кореспонденції позивача (а.с. 24).

09.10.2019 року ГУ Пенсійного фонду України в Одеській області на адресу Відділу примусового виконання рішень управління ДВС Головного територіального управління юстиції в Одеській області направило листа “Про виконання рішення” за вих. №25028-02-26, відповідно до якого ГУ Пенсійного фонду України в Одеській області зазначило, що на підставі рішення Одеського окружного адміністративного суду від 25.07.2019 по справі №420/341/19, яке набрало законної сили 27.08.2019 року, ОСОБА_1 28.08.2019 року було проведено перерахунок призначеної відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” пенсії за вислугу років з 01.01.2018 року, виходячи з розміру 85% відповідних сум грошового забезпечення згідно з довідкою Одеського обласного військового комісаріату №Ю094892. Розмір пенсії ОСОБА_1 з 01.09.2019 року становить 8885,87 грн. Доплата пенсії з дня набрання рішенням суду законної сили, тобто з 27.08.2019 року по 31.08.2019 року в сумі 224,55 грн. зарахована на його поточний рахунок 04.09.2019 року. Доплата пенсії за період з 01.01.2018 року по 26.08.2019 року в сумі 22050,41 грн. буде виплачена згідно з Порядком погашення заборгованості з пенсійних виплат за рішеннями суду, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 22.08.2018 року №649, та Порядком ведення обліку рішення суду у реєстрі рішень, виконання яких здійснюється за окремою бюджетною програмою, затвердженим правлінням Пенсійного фонду України від 26.09.2018 року №20-1 (а.с. 27-28).

24.01.2020 року постановою старшого державного виконавця Відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень в Одеській області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) Коваленка В.О. за невиконання рішення суду на позивача було накладено штраф у розмірі 5100 грн. (а.с. 12-13).

Згідно з частиною 2 статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ст.129-1 Конституції України суд ухвалює рішення іменем України. Судове рішення є обов`язковим до виконання. Держава забезпечує виконання судового рішення у визначеному законом порядку. Контроль за виконанням судового рішення здійснює суд.

Згідно ч.ч. 1-2 ст.370 КАС України судове рішення, яке набрало законної сили, є обов`язковим для учасників справи, для їхніх правонаступників, а також для всіх органів, підприємств, установ та організацій, посадових чи службових осіб, інших фізичних осіб і підлягає виконанню на всій території України, а у випадках, встановлених міжнародними договорами, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України, або за принципом взаємності, - за її межами. Невиконання судового рішення тягне за собою відповідальність, встановлену законом.

Відповідно до ч.2 та ч.4 ст.372 КАС України судове рішення, яке набрало законної сили або яке належить виконати негайно, є підставою для його виконання. Примусове виконання судових рішень в адміністративних справах здійснюється в порядку, встановленому законом.

Спірні правовідносини, які виникли між сторонами, регламентовані Законом України №1404-VIII від 02.06.2016 року “Про виконавче провадження” (далі - Закон №1404-VIII).

Так, статтею 1 Закону №1404-VIII визначено, що виконавче провадження як завершальна стадія судового провадження і примусове виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) (далі - рішення) – це сукупність дій визначених у цьому Законі органів і осіб, що спрямовані на примусове виконання рішень і проводяться на підставах, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією України, цим Законом, іншими законами та нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до цього Закону, а також рішеннями, які відповідно до цього Закону підлягають примусовому виконанню.

Згідно зі ст.5 Закону №1404-VIII примусове виконання рішень покладається, зокрема, на органи державної виконавчої служби (державних виконавців).

Відповідно до п.1 ч.1 ст.3 Закону України “Про виконавче провадження”, підлягають примусовому виконанню рішення на підставі виконавчих листів та наказів, що видаються судами у передбачених законом випадках на підставі судових рішень, рішень третейського суду, рішень міжнародного комерційного арбітражу, рішень іноземних судів та на інших підставах, визначених законом або міжнародним договором України.

Згідно частин 1, 2 статті 15 Закону №1404-VIII сторонами виконавчого провадження є стягувач і боржник. Стягувачем є фізична або юридична особа чи держава, на користь чи в інтересах яких видано виконавчий документ. Боржником є визначена виконавчим документом фізична або юридична особа, держава, на яких покладається обов`язок щодо виконання рішення.

Статтею 18 Закону №1404-VIII встановлені обов`язки і права виконавців. Виконавець зобов`язаний вживати передбачених цим Законом заходів щодо примусового виконання рішень, неупереджено, ефективно, своєчасно і в повному обсязі вчиняти виконавчі дії. Виконавець зобов`язаний, зокрема, здійснювати заходи примусового виконання рішень у спосіб та в порядку, які встановлені виконавчим документом і цим Законом.

Відповідно до ч.6 ст.26 Закону України №1404-VIII за рішенням немайнового характеру виконавець у постанові про відкриття виконавчого провадження зазначає про необхідність виконання боржником рішення протягом 10 робочих днів (крім рішень, що підлягають негайному виконанню).

Згідно положень ст.27 Закону України “Про виконавче провадження”, у разі ненадання боржником у строки, встановлені частиною другою статті 25 цього Закону для самостійного виконання рішення, документального підтвердження повного виконання рішення державний виконавець на наступний день після закінчення відповідних строків розпочинає примусове виконання рішення.

Частиною 1 ст.28 Закону України “Про виконавче провадження” встановлено, що копії постанов виконавця та інші документи виконавчого провадження (доводяться виконавцем до відома сторін та інших учасників виконавчого провадження, надсилаються адресатам простим поштовим відправленням або доставляються кур`єром, крім постанов про відкриття виконавчого провадження, про повернення виконавчого документа стягувачу, повідомлення стягувачу про повернення виконавчого документа без прийняття до виконання, постанов, передбачених пунктами 1 - 4 частини дев`ятої статті 71 цього Закону, які надсилаються рекомендованим поштовим відправленням. Боржник вважається повідомленим про початок примусового виконання рішень, якщо йому надіслано постанову про відкриття виконавчого провадження за адресою, зазначеною у виконавчому документі.

Згідно зі ст.63 Закону №1404-VIII за рішеннями, за якими боржник зобов`язаний особисто вчинити певні дії або утриматися від їх вчинення, виконавець наступного робочого дня після закінчення строку, визначеного частиною шостою статті 26 цього Закону, перевіряє виконання рішення боржником. Якщо рішення підлягає негайному виконанню, виконавець перевіряє виконання рішення не пізніш як на третій робочий день після відкриття виконавчого провадження.

У разі невиконання без поважних причин боржником рішення виконавець виносить постанову про накладення на боржника штрафу, в якій також зазначаються вимога виконати рішення протягом 10 робочих днів (за рішенням, що підлягає негайному виконанню, - протягом трьох робочих днів) та попередження про кримінальну відповідальність. Виконавець наступного робочого дня після закінчення строку, передбаченого частиною другою цієї статті, повторно перевіряє виконання рішення боржником.

У разі повторного невиконання без поважних причин боржником рішення, якщо таке рішення може бути виконано без участі боржника, виконавець надсилає органу досудового розслідування повідомлення про вчинення боржником кримінального правопорушення та вживає заходів примусового виконання рішення, передбачених цим Законом.

Відповідно до частини 1 статті 75 Закону №1404-VIII у разі невиконання без поважних причин у встановлений виконавцем строк рішення, що зобов`язує боржника виконати певні дії, та рішення про поновлення на роботі виконавець виносить постанову про накладення штрафу на боржника - фізичну особу у розмірі 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, на посадових осіб - 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, на боржника - юридичну особу - 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян та встановлює новий строк виконання.

Отже, Законом №1404-VIII встановлена відповідальність боржника саме за невиконання судового рішення без поважних причин у встановлений виконавцем строк.

Постановою про відкриття виконавчого провадження було встановлено боржнику строк виконання рішення – 10 робочих днів.

Як зазначає позивач, постанову про відкриття виконавчого провадження від отримав 02.10.2019 року, а тому строк на виконання рішення сплинув 17.10.2019 року.

Тобто, на час прийняття державним виконавцем рішення про накладення штрафу має бути встановленим факт невиконання рішення суду.

Як вбачається з матеріалів справи, на підставі рішення Одеського окружного адміністративного суду від 25.07.2019 по справі №420/341/19, яке набрало законної сили 27.08.2019 року, ОСОБА_1 28.08.2019 року було проведено перерахунок призначеної відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” пенсії за вислугу років з 01.01.2018 року, виходячи з розміру 85% відповідних сум грошового забезпечення згідно з довідкою Одеського обласного військового комісаріату №Ю094892. Розмір пенсії ОСОБА_1 з 01.09.2019 року становить 8885,87 грн. Доплата пенсії з дня набрання рішенням суду законної сили, тобто з 27.08.2019 року по 31.08.2019 року в сумі 224,55 грн. зарахована на його поточний рахунок 04.09.2019 року.

Суд зазначає, що Порядок погашення заборгованості з пенсійних виплат за рішеннями суду затверджений постановою Кабінету Міністрів України №649 від 22.08.2018 року (далі - Порядок №649) визначає механізм погашення заборгованості, що утворилася внаслідок нарахування (перерахунку) пенсійних виплат на виконання судових рішень, за рахунок коштів, передбачених у державному бюджеті Пенсійному фонду України на цю мету.

Відповідно до пункту 2 Порядку №649 боржник – це орган Пенсійного фонду України, визначений судом боржником у виконанні судового рішення; стягувач - фізична особа, на користь якої винесено рішення.

Згідно п.5 Порядку №649 для підтвердження суми, що підлягає виплаті, боржник подає до Пенсійного фонду України: документ, що підтверджує дату надходження судового рішення до боржника; копію судового рішення (судових рішень) або виконавчого листа; розрахунок суми, що підлягає виплаті, засвідчений керівником боржника або уповноваженою ним особою.

Згідно з п.6 Порядку №649 перевірку обґрунтованості розрахованої боржником суми, що підлягає виплаті, проводить в Пенсійному фонді України комісія з питань погашення заборгованості з пенсійних виплат за рішеннями суду (далі - комісія).

Пунктом 8 Порядку №649 комісія приймає одне з таких рішень:

- про наявність підстав для виплати суми, зазначеної в розрахунку;

- про відсутність підстав для виплати суми, зазначеної в розрахунку.

У разі відсутності підстав для виплати суми, зазначеної в розрахунку, у п`ятиденний строк комісія повідомляє боржнику про прийняте рішення, зазначивши при цьому причини відмови.

У разі потреби комісія може прийняти рішення про повернення матеріалів боржнику на доопрацювання.

Та згідно п. 3,6,7 Постанови “Про затвердження Порядку ведення обліку рішень суду у реєстрі рішень, виконання яких здійснюється за окремою бюджетною програмою” №20-1 від 26.09.2018 року у реєстрі обліковуються рішення, що набрали законної сили та видані або ухвалені після набрання чинності Законом України "Про гарантії держави щодо виконання судових рішень":

на виконання яких стягувачу нараховано пенсію, що фінансується за рахунок коштів державного бюджету та залишається невиплаченою;

про стягнення коштів.

Наказом керівника органу Пенсійного фонду України визначаються відповідальні особи, які здійснюють облік рішень у реєстрі (далі - відповідальна особа), у кількості не менше двох осіб з числа працівників, які відповідно до розподілу службових повноважень мають право доступу до автоматизованих засобів та баз даних обробки пенсійної документації (електронних пенсійних справ).

Доступ до відомостей реєстру надається працівникам Пенсійного фонду України та його територіальних органів, якщо це передбачено їх посадовими інструкціями або потрібно для виконання дорученої їм роботи, а також членам комісії з питань погашення заборгованості з пенсійних виплат за рішеннями суду, що утворюється відповідно до пункту 7 Порядку №649.

Внесення інформації до реєстру здійснюється відповідальною особою боржника. Якщо на дату внесення інформації стягувач перебуває на обліку в іншому територіальному органі Пенсійного фонду України, який не є боржником, інформацію до реєстру вносить відповідальна особа цього органу з урахуванням матеріалів пенсійної справи стягувача та наявного у ній рішення суду.

Як вбачається з матеріалів справи, Головним управлінням Пенсійного фонду України в Одеській області відповідачу разом з листом від 09.10.2019 року було надіслано копії перерахунку пенсії та копія розрахунку на доплату пенсії (а.с. 27-28).

При цьому доказів внесення відповідальною особою боржника відповідно до п.5 Порядку №20-1 передбачених п.5 Порядку №649 документів в електронному вигляді до реєстру рішень, виконання яких здійснюється за окремою бюджетною програмою, боржник (позивач по даній справі) державному виконавцю не надав, оскільки такий додаток як витяг з реєстру рішень у листі від 09.10.2019 року відсутній.

Зі змісту цього листа ГУ ПФУ в Одеській області вбачається, що боржник у той час виконував роботу по доповненню реєстру рішеннями суду за період з 01.01.2019 року по теперішній час, проте відомостей та доказів внесення до реєстру рішення по справі №420/341/19 боржник у листі не зазначив.

Наданий позивачем до справи Витяг з реєстру рішень, виконання яких здійснюється за окремою бюджетною програмою, з якого вбачається, що інформація по рішенню Одеського окружного адміністративного суду від 25.07.2019 року по справі №420/341/19 внесена до Реєстру рішень, виконання яких здійснюється за окремою бюджетною програмою датований лише 10.02.2020 року та інформації про внесення даних по справі №420/341/19 до цього Реєстру не пізніше 17.10.2019 року – не містить, і позивач таких доказів суду не надав.

За викладених обставин, суд дійшов висновку, що позивач у встановлений державним виконавцем строк (10 робочих днів) не виконав рішення суду по справі №420/341/19 в частині включення інформації про судове рішення до відповідного реєстру тез поважних причин.

Тому суд вважає, що відповідач законно та обґрунтовано прийняв постанову від 24.01.2020 року про накладення на позивача штрафу в сумі 5100 грн. Дане рішення відповідача відповідає критеріям, наведеним у ч.2 ст.2 КАС України, а тому не підлягає скасуванню.

Згідно з ч.ч.1, 2 ст.77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Відповідно до ч.1 ст.90 КАС України, суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні.

За таких обставин, суд дійшов висновку, що позовні вимоги Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області задоволенню не підлягають.

Керуючись ст.ст. 2, 5-6, 9, 72, 77, 90, ч.9 ст.205, ч.4 ст.229, ст.ст. 241-246, 268, 269, 287, п.15.5 ч.1 розділу VII КАС України, суд,

ВИРІШИВ:

У задоволенні позову Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області (вул. Канатна, 83, м. Одеса, 65107, код ЄДРПОУ 20987385) до Управління забезпечення примусового виконання рішень в Одеській області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) (вул. Розумовська, 37, м. Одеса, 65091, код ЄДРПОУ 43315529) про визнання протиправною та скасування постанови старшого державного виконавця Відділу примусового виконання рішень УЗПВР в Одеській області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) від 24 січня 2020 року ВП №60172156 про накладення штрафу в розмірі 5 100 грн. – відмовити повністю.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня складення повного судового рішення до П`ятого апеляційного адміністративного суду через Одеський окружний адміністративний суд з одночасною подачею копії апеляційної скарги до суду апеляційної інстанції.

Суддя В.В. Андрухів

.