
ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
(про заміну сторони або третьої особи на правонаступника)
21 серпня 2020 року м. Житомир справа № 240/8837/19
категорія 111060000
Житомирський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Єфіменко О.В., розглянувши у письмовому провадженні клопотання Головного управління ДПС у Житомирській області про заміну позивача на його правонаступника в адміністративній справі за позовом Головного управління ДФС у Житомирській області до ОСОБА_1 про стягнення 18334,40 грн,
встановив:
До відділу документального забезпечення суду надійшло клопотання Головного управління ДПС у Житомирській області, відповідно до змісту якого заявник просить здійснити заміну позивача (Головне управління ДФС у Житомирській області) у справі його правонаступником - Головним управлінням ДПС у Житомирській області.
Суд вважає за можливе розгляд і вирішення клопотання здійснити в письмовому провадженні, відповідно до п.10 ст. 4 Кодексу адміністративного судочинства України (далі -КАС).
Згідно з частиною четвертою статті 243 КАС України судове рішення, постановлене у письмовому провадженні, повинно бути складено у повному обсязі не пізніше закінчення встановлених цим Кодексом строків розгляду відповідної справи, заяви або клопотання.
Частиною п`ятою статті 250 КАС України встановлено, що датою ухвалення судового рішення в порядку письмового провадження є дата складення повного судового рішення.
Дослідивши клопотання Головного управління ДПС у Житомирській області та матеріали справи, суд дійшов наступних висновків.
Рішенням Житомирського окружного адміністративного суду від 25.02.2020 у справі №240/8837/19 позов задоволено, стягнуто з ОСОБА_1 на користь Головного управління ДФС у Житомирській області - податковий борг в сумі 18334 (вісімнадцять тисяч триста тридцять чотири) грн 40 коп зі сплати податку на нерухоме майно відмінне від земельної ділянки.
Відповідно до статті 52 КАС України у разі вибуття або заміни сторони чи третьої особи у відносинах, щодо яких виник спір, суд допускає на будь-якій стадії судового процесу заміну відповідної сторони чи третьої особи її правонаступником. Усі дії, вчинені в адміністративному процесі до вступу правонаступника, обов`язкові для нього в такій самій мірі, у якій вони були б обов`язкові для особи, яку він замінив.
Процесуальне правонаступництво можливе в будь-якій стадії процесу. Однією із підстав процесуального правонаступництва є припинення юридичної особи.
Постановою Кабінету Міністрів України "Про утворення Державної податкової служби України та Державної митної служби України" № 1200 від 18.12.2018 вирішено утворити Державну податкову службу України та Державну митну службу України, реорганізувавши Державну фіскальну службу шляхом поділу; установити, що: Державна податкова служба є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра фінансів і який реалізує державну податкову політику, державну політику з адміністрування єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування; Державна митна служба є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується та координується Кабінетом Міністрів України через Міністра фінансів і який реалізує державну митну політику, державну політику у сфері боротьби з правопорушеннями під час застосування митного законодавства; Державна податкова служба та Державна митна служба є правонаступниками майна, прав та обов`язків реорганізованої Державної фіскальної служби у відповідних сферах діяльності; Державна фіскальна служба продовжує здійснювати повноваження та виконувати функції у сфері реалізації державної податкової політики, державної політики у сфері державної митної справи, державної політики з адміністрування єдиного внеску, державної політики у сфері боротьби з правопорушеннями під час застосування податкового, митного законодавства, а також законодавства з питань сплати єдиного внеску до завершення здійснення заходів з утворення Державної податкової служби, Державної митної служби та центрального органу виконавчої влади, на який покладається обов`язок забезпечення запобігання, виявлення, припинення, розслідування та розкриття кримінальних правопорушень, об`єктом яких є фінансові інтереси держави та/або місцевого самоврядування, що віднесені до його підслідності відповідно до Кримінального процесуального кодексу України.
Основні завдання та повноваження Державної податкової служби визначені в Положенні про Державну податкову службу, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 06.03.2019 № 227.
Відповідно до пункту 7 Положення Державна податкова служба здійснює повноваження безпосередньо та через утворені в установленому порядку її територіальні органи.
Постановою Кабінету Міністрів України "Про утворення територіальних органів Державної податкової служби" № 537 від 19.06.2019 утворено як юридичну особу публічного права, в тому числі, Головне управління ДПС у Житомирській області; визначено, що територіальні органи Державної податкової служби є правонаступниками майна, прав та обов`язків територіальних органів Державної фіскальної служби.
Наказом Державної податкової служби України "Про затвердження положень про територіальні органи ДПС" № 14 від 12.07.2019, затверджено положення про Головне управління ДПС у Житомирській області (далі - Положення)
Відповідно до пункту 1 Положення Головне управління ДПС у Житомирській області є територіальним органом Державної податкової служби України, який підпорядковується Державній податковій службі. Головне управління ДПС забезпечує реалізацію повноважень ДПС на території Житомирської області. Головне управління ДПС є правонаступником усіх прав та обов`язків Головного управління ДФС у Житомирській області.
Розпорядженням Кабінету Міністрів України "Питання Державної податкової служби" від 21.08.2019 № 682-р погоджено забезпечення здійснення Державною податковою службою покладених на неї постановою Кабінету Міністрів України "Про затвердження положень про Державну податкову службу України та Державну митну службу України" від 06.03.2019 №227, функцій і повноважень Державної фіскальної служби, що припиняється.
Наказом Державної податкової служби України від 28.08.2019 № 36 розпочато виконання Державною податковою службою України функцій і повноважень Державної фіскальної служби України, що припиняється, з реалізації державної податкової політики, державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, державної політики у сфері боротьби з правопорушеннями під час застосування податкового законодавства, а також законодавства з питань сплати єдиного внеску та законодавства з інших питань, контроль за дотриманням якого покладено на Державну податкову службу.
Наказом Головного управління ДПС у Житомирській області від 29.08.2019 № 6 розпочато виконання Головним управління ДПС у Житомирській області функцій і повноважень Головного управління ДФС у Житомирській області, що припиняється.
Пунктом 6 Порядку здійснення заходів, пов`язаних з утворенням, реорганізацією або ліквідацією міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.10.2011 №1074, визначено, що права та обов`язки органів виконавчої влади у разі приєднання одного або кількох органів виконавчої влади до іншого органу виконавчої влади переходять до органу виконавчої влади, до якого приєднано один або кілька органів виконавчої влади.
Відповідно до відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, Головне управління ДФС у Житомирській області з 02.08.2019 перебуває в стані припинення, Головне управління ДПС у Житомирській області зареєстровано 31.07.2019.
Так, оскільки правонаступником Головного управління ДФС у Житомирській області є Головне управління ДПС у Житомирській області, та відповідно до наказу Головного управління ДПС у Житомирській області від 29.08.2019 № 6 розпочато виконання Головним управління ДПС у Житомирській області функцій і повноважень Головного управління ДФС у Житомирській області, що припиняється, тому суд вважає клопотання представника Головного управління ДПС у Житомирській області обґрунтованою і такою, що підлягає задоволенню.
Керуючись статтями 52, 194, 205, 229, 243, 256, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ухвалив:
Клопотання Головного управління ДПС у Житомирській області про заміну сторони правонаступником - задовольнити.
Замінити позивача Головне управління ДФС у Житомирській області його правонаступником - Головним управлінням ДПС у Житомирській області (код ЄДРПОУ 43142501, вул. Юрка Тютюнника, 7, м. Житомир, 10003).
Усі дії, вчинені в адміністративному процесі до вступу правонаступника, обов`язкові для нього в такій самій мірі, у якій вони були б обов`язкові для особи, яку він замінив.
Ухвала набирає законної сили у порядку встановленому статтею 256 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена до Сьомого апеляційного суду за правилами встановленими статтями 293-297 Кодексу адміністративного судочинства України
Суддя О.В. Єфіменко