
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
м. Вінниця
11 серпня 2020 р. Справа № 120/292/20-а
Вінницький окружний адміністративний суд у складі
головуючого судді Богоноса М.Б.,
за участю
секретаря судового засідання Михайловського М.В.
відповідача Несторак Х.І.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в порядку загального позовного провадження адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Подільський Енергоконсалтинг» до Офісу великих платників податків Державної податкової служби, Державної податкової служби України про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення - рішення, зобов`язання вчинити дії
ВСТАНОВИВ:
У Вінницький окружний адміністративний суд надійшов адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю «Подільський Енергоконсалтинг» (далі – ТОВ «Подільський Енергоконсалтинг») до Офісу великих платників податків Державної податкової служби (далі – відповідач -1), Державної податкової служби України (далі – відповідач -2). У позовній заяві позивач просить:
визнати протиправною бездіяльність Державної податкової служби України щодо нездійснення реєстрації податкових накладних ТОВ «Подільський енергоконсалтинг»: №117 від 22.04.2019, №79 від 03.06.2019, №246 від 29.03.2019, №245 від 29.03.2019, №244 від 27.06.2019, №247 від 27.06.2019, №227 від 31.07.2019, №223 від 31.07.2019, №224 від 31.07.2019, №222 від 31.07.2019, №219 від 31.07.2019, №225 від 31.07.2019, №221 від 31.07.2019, №228 від 31.07.2019, №226 від 31.07.2019, №248 від 10.07.2019, №218 від 31.07.2019, №241 від 31.07.2019, №217 від 31.07.2019, №220 від 31.07.2019, №118 від 22.04.2019;
зобов`язати Державну податкову службу України зареєструвати податкові накладні ТОВ «Подільський енергоконсалтинг» за такою датою реєстрації: № 117 -15.05.2019, 79 -30.06.2019, 246 - 15.04.2019, 245 - 15.04.2019, 244 - 15.07.2019, 247 - 15.07.2019, 227 - 15.08.2019, 223 - 15.08.2019, 224 - 15.08.2019, 222 - 15.08.2019, 219 - 15.08.2019, 225 - 15.08.2019, 221 - 15.08.2019, 228 - 15.08.2019, 226 - 15.08.2019, 248 - 31.07.2019, 218 - 15.08.2019, 241 - 15.08.2019, 217 - 15.08.2019, 220 - 15.08.2019, 118 - 15.05.2019;
визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення - рішення № 0000685211 від 21.10.2019.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що головним державним ревізором інспектором Вінницького відділу податкового супроводження підприємств Львівського управління Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби України Кобець Л.О. було проведено камеральну перевірку з питання дотримання термінів реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних.
За результатами камеральної перевірки складено Акт від 26.09.2019 № 47/28-10-52-11/36830374 у якому встановлено порушення позивачем термінів реєстрації податкових накладних.
На підставі Акта від 26.09.2019 № 47/28-10-52-11/36830374, податковим органом винесено податкове повідомлення рішення від 21.10.2019 № 0000685211 про застосування штрафу в розмірі 1056733,05 грн.
Позивач оскаржив податкове повідомлення - рішення від 21.10.2019 № 0000685211 в адміністративному порядку до Державної податкової служби України. Проте, рішенням Державної податкової служби України від 24.12.2019 № 14339/6199-00-08-05-05 у задоволенні скарги позивача відмовлено, а податкове повідомлення рішення залишено без змін.
Позивач стверджує, що визначені в акті камеральної перевірки податкові накладні складені та подані для реєстрації в межах часу операційного дня, встановленого Порядком ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 1246 від 29.12.2010 року, та в строки, визначені пунктом 201.10. статті 201 Податкового кодексу України. Натомість вважає, що в спірних правовідносинах саме відповідач порушив вимоги Порядку № 1246 в частині нездійснення реєстрації податкових накладних, що порушило право платника податку на їх вчасну реєстрацію. За таких обставин позивач переконує суд, що встановлена нормою пункту 120-1.1 ст. 120-1 ПК України відповідальність до нього застосовуватись не може, у зв`язку з чим вважає оскаржуване податкове повідомлення рішення протиправним і таким, що підлягає скасуванню.
Тому, не погоджуючись із прийнятим податковим повідомленням - рішенням, після завершення процедури його адміністративного оскарження позивач звернувся до суду з цим адміністративним позовом.
Ухвалою від 29.01.2020 відкрито провадження в адміністративній справі, вирішено здійснювати розгляд справи за правилами загального позовного провадження та призначено підготовче засідання на 25.02.2020 о 10:00 год. в залі судового засідання № 1 Вінницького окружного адміністративного суду, що знаходиться за адресою: м. Вінниця, вул. Брацлавська, 14.
07.02.2020 на адресу суду надійшла заява представника Офісу великих платників податків Державної податкової служби про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції.
Ухвалою від 11.02.2020 заяву представника Офісу великих платників податків Державної податкової служби про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції задоволено. Допущено представника відповідача - 1 до участі в судовому засіданні призначеному на 25.02.2020 о 10:30 год., в режимі відеоконференції у Восьмому апеляційному адміністративного суду.
21.02.2020 на адресу суду надійшов відзив на позовну заяву від Офісу великих платників податків ДПС (вх. № 5507/20), у якому відповідач просив у задоволенні позову відмовити повністю. Вказав на те, що приймаючи оскаржуване податкове повідомлення - рішення за № 0000685211 від 21.10.2019, контролюючий орган діяв в межах повноважень наданих нормами Податкового кодексу України. Так, відповідно до п. 201.10 ст. 210 ПК України, при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов`язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою. Реєстрація податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних повинна здійснюватися з урахуванням граничних строків. Для податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 1 по 15 календарний день (включно) календарного місяця, граничний строк реєстрації - останній день (включно) календарного місяця, в якому вони складені; для податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 16 по останній календарний день (включно) календарного місяця, - до 15 календарного дня (включно) календарного місяця, наступного за місяцем, в якому вони складені. У разі порушення таких строків застосовуються штрафні санкції згідно з цим Кодексом.
Відповідач зазначає, що підтвердженням дати та часу подання податкових накладних до Реєстру є дата та час зазначений у квитанціях про їх прийняття.
Заперечуючи проти твердження позивача про бездіяльність відповідача, останній зазначає, що провів реєстрацію податкових накладних одразу після їх надходження. Пропуск строків визначених п. 201.10 ст. 210 ПК України спричинений несвоєчасним надсиланням податкових накладних для реєстрації позивачем.
24.02.2020 через канцелярію суду позивачем подано відповідь на відзив, в якому Товариство заперечує доводи відповідача, зазначаючи, зокрема, про те, що відповідачем було відмовлено у реєстрації спірних податкових накладних відповідно до вимог п. 201.10 ст. 201 ПК України без обґрунтування причин такої відмови.
Крім того, квитанції про прийняття, неприйняття чи зупинення реєстрації податкових накладних не були надіслані податковим органом Товариству.
Позивач у підготовче судове засідання 25.02.2020 не з`явився, хоча про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення від 03.02.2020 та 14.02.2020.
Державна податкова служба України у підготовче судове засідання 25.02.2020 не з`явилася, хоча про дату, час та місце розгляду справи повідомлена належним чином, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення від 03.02.2020.
Усною ухвалою суду зобов`язано відповідача - 1 надати до наступного підготовчого судового засідання додаткові докази, а також запропоновано надати письмові пояснення
Усною ухвалою суду від 25.02.2020 у підготовчому судовому засіданні оголошено перерву до 10.03.2020.
25.02.2020 на адресу суду надійшла заява представника Офісу великих платників податків Державної податкової служби про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції.
Ухвалою від 26.02.2020 заяву представника Офісу великих платників податків Державної податкової служби про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції задоволено. Допущено представника Офісу великих платників податків Державної податкової служби до участі в судовому засіданні призначеному на 10.03.2020 о 13:00 год., в режимі відеоконференції у Восьмому апеляційному адміністративному суді.
05.03.2020 на адресу суду надійшли додаткові пояснення від відповідача – 1. Аналогічного змісту додаткові пояснення від представника Офісу великих платників податків Державної податкової служби надійшли до суду 06.03.2020 та 10.03.2020. В наведених заявах зазначено таке.
Реєстрація податкових накладних/розрахунків коригування в ЄРПН відбувається у відповідності до п. 200-1.3 ст. 200-1 Податкового кодексу України та Порядку електронного адміністрування податку на додану вартість на суму податку (ЕНакл), обчислену за формулою: ЕНакл = ЕНаклОтр + ЕМитн + ЕПопРах + ЕОвердрафт - ЕНаклВид - ЕВідшкод - Еперевищ (далі - реєстраційна сума).
Якщо реєстраційна сума с меншою, ніж сума податку в податковій накладній, яку платник податку повинен зареєструвати в ЄРПН, такий платник перераховує необхідну суму коштів з поточного рахунка на електронний рахунок (в тому числі на додаткові електронні рахунки). На електронні рахунки (в тому числі додаткові електронні рахунки) не можуть перераховуватися кошти із спеціальних рахунків.
Наведене є підставою для відмови у реєстрації податкових накладних, проте в даному випадку, причиною відмови у реєстрації накладних № 217 від 31.07.2019, № 227 від 31.07.2019, № 241 від 31.07.2019 було порушення порядку обрахунку графи 10 розділу Б, сума у графі 10 не збігалася із розрахованою. Проте, відповідач наголошує, що ТОВ «Подільський енергоконсалтинг» в день первинного подання виправив усі недоліки і за результатами повторного подання податкові накладні були зареєстровані.
Також, відповідач зазначає, що згідно розшифровки назв елементів електронних документів, відповідно до яких формуються і квитанції про прийняття чи не прийняття поданих податкових накладних, рядок в квитанції «D_FILL» це дата заповнення документа суб`єктом господарювання. Оскільки в квитанціях про прийняття податкових накладних №117 від 22.04.2019, №79 від 03.06.2019, №246 від 29.03.2019, №245 від 29.03.2019, №244 від 27.06.2019, №247 від 27.06.2019, №227 від 31.07.2019, №223 від 31.07.2019, №224 від 31.07.2019, №222 від 31.07.2019, №219 від 31.07.2019, №225 від 31.07.2019, №221 від 31.07.2019, №228 від 31.07.2019, №226 від 31.07.2019, №248 від 10.07.2019, №218 від 31.07.2019, №241 від 31.07.2019, №217 від 31.07.2019, №220 від 31.07.2019, №118 від 22.04.2019 у відповідному рядку «D_FILL» зазначено дати, заповнення документів які виходять за межі строків реєстрації податкових накладних, причиною порушення строків реєстрації стала бездіяльність позивача. Тому відповідач-1 вважає позовну заяву позивача безпідставною та просить залишити її без задоволення.
06.03.2020 на адресу суду надійшло клопотання позивача про відкладення розгляду справи на іншу дату. Клопотання мотивовано тим, що представник Товариства перебуває у відрядженні в м. Києві.
У підготовче судове засідання позивач та відповідач – 2 не з`явилися. У цьому судовому засіданні 10.03.2020, усною ухвалою занесеною до протоколу судового засідання у задоволенні клопотання позивача про відкладення розгляду справи відмовлено.
Ухвалою суду від 10.03.2020 закрито підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду на 30.03.2020.
10.03.2020 на адресу суду надійшла заява представника Офісу великих платників податків Державної податкової служби про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції.
Ухвалою від 11.03.2020 заяву представника Офісу великих платників податків Державної податкової служби про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції задоволено. Допущено представника Офісу великих платників податків Державної податкової служби до участі в судовому засіданні призначеному на 30.03.2020 о 10:00 год., в режимі відеоконференції у Восьмому апеляційному адміністративному суді.
У судове засідання 30.03.2020 позивач та відповідач – 2 не з`явилися.
30.03.2020 на адресу суду надійшло клопотання позивача про відкладення розгляду справи на іншу дату з метою недопущення розповсюдження коронавірусу COVID-19.
30.03.2020, в судовому засіданні, усною ухвалою суду, клопотання позивача задоволено, розгляд справи відкладено на 28.04.2020.
30.03.2020 на адресу суду надійшла заява представника Офісу великих платників податків Державної податкової служби про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції.
Ухвалою від 31.03.2020 заяву представника Офісу великих платників податків Державної податкової служби про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції задоволено. Допущено представника Офісу великих платників податків Державної податкової служби до участі в судовому засіданні призначеному на 28.04.2020 року о 10:00 год., в режимі відеоконференції у Господарському суді Львівської області.
23.04.2020 на адресу суду надійшло клопотання позивача про відкладення розгляду справи на іншу дату з метою недопущення розповсюдження коронавірусу COVID-19.
У судове засідання 28.04.2020 позивач та відповідач – 2 не з`явилися.
28.04.2020, в судовому засіданні, усною ухвалою суду, клопотання позивача задоволено, розгляд справи відкладено на 26.05.2020.
29.04.2020 на адресу суду надійшла заява представника Офісу великих платників податків Державної податкової служби про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції.
Ухвалою від 04.05.2020 заяву представника Офісу великих платників податків Державної податкової служби про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції задоволено. Допущено представника Офісу великих платників податків Державної податкової служби до участі в судовому засіданні призначеному на 26.05.2020 о 09:30 год., в режимі відеоконференції у Львівському окружному адміністративному суді.
Ухвалою суду від 05.05.2020 виправлено описку допущену в п. 3 резолютивної частини ухвали Вінницького окружного адміністративного суду від 04.05.2020 в адміністративній справі № 120/292/20-а, зазначивши правильну дату забезпечення проведення відеоконференції судового засідання, а саме: "26 травня 2020 о 09 год 30 хв ".
25.05.2020 на адресу суду надійшло клопотання позивача про відкладення розгляду справи на іншу дату з метою недопущення розповсюдження коронавірусу COVID-19.
У судове засідання 26.05.2020 позивач та відповідач – 2 не з`явилися.
26.05.2020, в судовому засіданні, усною ухвалою суду, клопотання позивача задоволено, розгляд справи відкладено на 25.06.2020.
01.06.2020 на адресу суду надійшла заява представника Офісу великих платників податків Державної податкової служби про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції.
Ухвалою від 02.06.2020 заяву представника Офісу великих платників податків Державної податкової служби про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції задоволено. Допущено представника Офісу великих платників податків Державної податкової служби до участі в судовому засіданні призначеному на 25.06.2020 о 11:45 год., в режимі відеоконференції у Восьмому апеляційному адміністративному суді.
25.06.2020 на адресу суду надійшло клопотання позивача про відкладення розгляду справи на іншу дату у зв`язку з необхідністю адвокату, залученому позивачем у справі № 120/292/20-а, ознайомитися із матеріалами справи.
У судове засідання 25.06.2020 позивач та відповідач – 2 не з`явилися.
25.06.2020, в судовому засіданні, усною ухвалою суду, клопотання позивача задоволено, розгляд справи відкладено на 11.08.2020.
26.06.2020 на адресу суду надійшла заява представника Офісу великих платників податків Державної податкової служби про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції.
Ухвалою від 30.06.2020 заяву представника Офісу великих платників податків Державної податкової служби про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції задоволено. Допущено представника Офісу великих платників податків Державної податкової служби до участі в судовому засіданні призначеному на 11.08.2020 о 12:00 год., в режимі відеоконференції у Восьмому апеляційному адміністративному суді.
У судове засідання 11.08.2020 позивач та відповідач – 2 не з`явилися.
11.08.2020 на адресу суду надійшло клопотання позивача про відкладення розгляду справи на іншу дату з мотивів участі представника позивача у іншому судовому засіданні.
Усною ухвалою суду від 11.08.2020 у задоволенні клопотання позивача про відкладення розгляду справи відмовлено та продовжено розгляд адміністративної справи по суті за встановленої явки учасників справи.
У судовому засіданні 11.08.2020 відповідач - 1 просив відмовити у задоволенні позову, посилаючись на те, що причиною порушень строків реєстрації податкових накладних стала бездіяльність позивача яка призвела до невчасного подання електронного документа для реєстрації.
Заслухавши пояснення представника відповідача, дослідивши матеріали справи, оцінивши надані докази в їх сукупності, суд встановив наступне.
26.09.2019 року контролюючим органом - Офісом великих платників податків ДПС на підставі п.п. 20.1.4 п. 20.1 статті 20, статті 76 та відповідно до п.п. 75.1.1. п. 75.1. статті 75, статті 86 ПК України проведено камеральну перевірку дотримання термінів реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування до таких податкових накладних в ЄРПН ТОВ "Подільський Енергоконсалтинг", за результатами якої складено акт камеральної перевірки від 26.09.2019 року за № 47/28-10-52-11/36830374.
У вказаному акті зафіксовано порушення зі сторони позивача термінів реєстрації податкових накладних / розрахунків коригування до таких податкових накладних в ЄРПН, визначених статтею 201 ПК України, що підлягають наданню покупцям-платникам податку на додану вартість, зокрема:
податкової накладної № 117 від 22.04.2019 на суму ПДВ 100792 грн., подано на реєстрацію до ЄРПН 13.08.2019, зареєстровано в ЄРПН 13.08.2019 (граничний термін: 15.05.2019) із затримкою 90 календарних днів;
податкової накладної № 79 від 03.06.2019 на суму ПДВ 20254,41 грн., подано на реєстрацію до ЄРПН 14.08.2019 року, зареєстровано в ЄРПН 15.08.2019 (граничний термін: 30.06.2019) із затримкою 46 календарних днів;
податкової накладної № 246 від 29.03.2019 на суму ПДВ 22261,0 грн., подано на реєстрацію до ЄРПН 13.09.2019, зареєстровано в ЄРПН 13.09.2019 (граничний термін: 15.04.2019 року) із затримкою 151 календарних днів;
податкової накладної № 245 від 29.03.2019 на суму ПДВ 367 грн., подано на реєстрацію до ЄРПН 13.09.2019, зареєстровано в ЄРПН 13.09.2019 (граничний термін: 15.04.2019) із затримкою 151 календарних днів;
податкової накладної № 244 від 27.06.2019 на суму ПДВ 367 грн., подано на реєстрацію до ЄРПН 13.09.2019, зареєстровано в ЄРПН 13.09.2019 (граничний термін: 15.07.2019) із затримкою 60 календарних днів;
податкової накладної № 247 від 27.06.2019 на суму ПДВ 22261,01 грн., подано на реєстрацію до ЄРПН 13.09.2019, зареєстровано в ЄРПН 13.09.2019 (граничний термін: 15.07.2019) із затримкою 60 календарних днів;
податкової накладної № 227 від 31.07.2019 на суму ПДВ 1033,33 грн., подано на реєстрацію до ЄРПН 13.09.2019, зареєстровано в ЄРПН 13.09.2019 (граничний термін: 15.08.2019) із затримкою 29 календарних днів;
податкової накладної № 223 від 31.07.2019 на суму ПДВ 1250 грн., подано на реєстрацію до ЄРПН 11.09.2019, зареєстровано в ЄРПН 13.09.2019 (граничний термін: 15.08.2019) із затримкою 29 календарних днів;
податкової накладної № 224 від 31.07.2019 на суму ПДВ 1250 грн., подано на реєстрацію до ЄРПН 11.09.2019, зареєстровано в ЄРПН 13.09.2019 (граничний термін: 15.08.2019) із затримкою 29 календарних днів;
податкової накладної № 222 від 31.07.2019 на суму ПДВ 123,33 грн., подано на реєстрацію до ЄРПН 11.09.2019, зареєстровано в ЄРПН 13.09.2019 (граничний термін: 15.08.2019 року) із затримкою 29 календарних днів;
податкової накладної № 219 від 31.07.2019 на суму ПДВ 800 грн., подано на реєстрацію до ЄРПН 11.09.2019, зареєстровано в ЄРПН 13.09.2019 (граничний термін: 15.08.2019) із затримкою 29 календарних днів;
податкової накладної № 225 від 31.07.2019 на суму ПДВ 1250 грн., подано на реєстрацію до ЄРПН 11.09.2019, зареєстровано в ЄРПН 13.09.2019 (граничний термін: 15.08.2019) із затримкою 29 календарних днів;
податкової накладної № 221 від 31.07.2019 на суму ПДВ 800 грн., подано на реєстрацію до ЄРПН 11.09.2019, зареєстровано в ЄРПН 13.09.2019 (граничний термін: 15.08.2019) із затримкою 29 календарних днів;
податкової накладної № 228 від 31.07.2019 на суму ПДВ 123,33 грн., подано на реєстрацію до ЄРПН 11.09.2019, зареєстровано в ЄРПН 13.09.2019 (граничний термін: 15.08.2019) із затримкою 29 календарних днів;
податкової накладної № 226 від 31.07.2019 на суму ПДВ 2602,5 грн., подано на реєстрацію до ЄРПН 11.09.2019, зареєстровано в ЄРПН 13.09.2019 (граничний термін: 15.08.2019) із затримкою 29 календарних днів;
податкової накладної № 248 від 10.07.2019 на суму ПДВ 39,89 грн., подано на реєстрацію до ЄРПН 13.09.2019, зареєстровано в ЄРПН 13.09.2019 (граничний термін: 31.07.2019) із затримкою 44 календарних днів;
податкової накладної № 218 від 31.07.2019 на суму ПДВ 7420,34 грн., подано на реєстрацію до ЄРПН 12.09.2019, зареєстровано в ЄРПН 13.09.2019 (граничний термін: 15.08.2019) із затримкою 29 календарних днів;
податкової накладної № 241 від 31.07.2019 на суму ПДВ 40832,56 грн., подано на реєстрацію до ЄРПН 13.09.2019, зареєстровано в ЄРПН 13.09.2019 (граничний термін: 15.08.2019) із затримкою 29 календарних днів;
податкової накладної № 217 від 31.07.2019 на суму ПДВ 3000 грн., подано на реєстрацію до ЄРПН 13.09.2019, зареєстровано в ЄРПН 13.09.2019 (граничний термін: 15.08.2019) із затримкою 29 календарних днів;
податкової накладної № 220 від 31.07.2019 на суму ПДВ 123,33 грн., подано на реєстрацію до ЄРПН 11.09.2019, зареєстровано в ЄРПН 13.09.2019 (граничний термін: 15.08.2019) із затримкою 29 календарних днів;
податкової накладної № 118 від 22.04.2019 на суму ПДВ 2455916,5 грн., подано на реєстрацію до ЄРПН 20.08.2019, зареєстровано в ЄРПН 21.08.2019 (граничний термін: 15.05.2019) із затримкою 98 календарних днів.
На підставі висновків акту камеральної перевірки відповідачем прийнято податкове повідомлення-рішення від 21.10.2020 № 0000685211, яким відповідно до вимог ст. 120-1 ПК України до ТОВ "Подільський Енергоконсалтинг" застосовано штраф у розмірі 1031734,60 грн.
Розмір штрафу визначений таким чином:
20% від суми ПДВ (12121,76 грн) - зазначеної у податкових накладних № 227 від 31.07.2019, № 223 від 31.07.2019, № 224 від 31.07.2019, № 222 від 31.07.2019, № 219 від 31.07.2019, № 225 від 31.07.2019, № 221 від 31.07.2019, № 228 від 31.07.2019, № 226 від 31.07.2019, № 218 від 31.07.2019, № 241 від 31.07.2019, № 217 від 31.07.2019, № 220 від 31.07.2019 за затримку їх реєстрації на термін від 16 до 30 календарних днів;
30% від суми ПДВ (12876,69 грн) - зазначеної у податкових накладних № 79 від 03.06.2019, № 244 від 27.06.2019. № 247 від 27.06.2019, № 248 від 10.07.2019 за затримку їх реєстрації на термін від 31 до 60 календарних днів;
40% від суми ПДВ (1031734,60 грн) - зазначеної у податкових накладних № 117 від 22.04.2019, № 246 від 29.03.2019, № 245 від 29.03.2019, № 118 від 22.04.2019 за затримку їх реєстрації на термін від 61 до 365 календарних днів.
Прийняте податкове повідомлення - рішення було оскаржене позивачем в адміністративному порядку до Державної податкової служби України, яка своїм рішенням від 24.12.2019 № 14339/6199-00-08-05-05 скаргу ТОВ «Подільський Енергоконсалтинг» залишила без задоволення, а оспорюване рішення - без змін.
Наведене стало причиною для звернення позивача до суду.
Надаючи оцінку спору, який виник між сторонами у справі, суд враховує, що порядок реєстрації податкових накладних та підстави для нарахування штрафу за порушення строків реєстрації податкових накладних визначено Податковим кодексом України від 02.12.2010 № 2755-VI (далі - ПК України).
Абзацом першим пункту 201.1 статті 201 ПК України визначено, що на дату виникнення податкових зобов`язань платник податку зобов`язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлений цим Кодексом термін.
Згідно з пунктом 201.10. статті 201 ПК України при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов`язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою.
Відповідно до пункту 14.1.60 статті 14 ПК України єдиний реєстр податкових накладних (ЄРПН) - реєстр відомостей щодо податкових накладних та розрахунків коригування, який ведеться центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику в електронному вигляді згідно з наданими платниками податку на додану вартість електронними документами.
Відповідно до абзаців 2-5 пункту 201.10 статті 201 ПК України податкова накладна, складена та зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.
Податкова накладна та/або розрахунок коригування до неї, складені та зареєстровані після 1 липня 2017 року в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг достатньою підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту, та не потребує будь-якого іншого додаткового підтвердження.
Податкові накладні, які не надаються покупцю, а також податкові накладні, складені за операціями з постачання товарів/послуг, які звільнені від оподаткування, підлягають реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Підтвердженням продавцю про прийняття його податкової накладної та/або розрахунку коригування до Єдиного реєстру податкових накладних є квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі, яка надсилається протягом операційного дня.
Згідно з наступними абзацами пункту 201.10 статті 201 ПК України, датою та часом надання податкової накладної та/або розрахунку коригування в електронному вигляді до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, є дата та час, зафіксовані у квитанції.
Якщо надіслані податкові накладні / розрахунки коригування сформовано з порушенням вимог, передбачених пунктом 201.1 цієї статті та/або пунктом 192.1 статті 192 цього Кодексу, а також у разі зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування відповідно до пункту 201.16 цієї статті, протягом операційного дня продавцю/покупцю надсилається квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі про неприйняття їх в електронному вигляді або зупинення їх реєстрації із зазначенням причин.
У п. 201.10 ст. 201 ПК України також встановлено строки реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у ЄРПН.
Відповідно до абзаців 14-16 п. 201.10 ст. 201 ПК України реєстрація податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних повинна здійснюватися з урахуванням граничних строків:
для податкових накладних / розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 1 по 15 календарний день (включно) календарного місяця, - до останнього дня (включно) календарного місяця, в якому вони складені;
для податкових накладних / розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 16 по останній календарний день (включно) календарного місяця, - до 15 календарного дня (включно) календарного місяця, наступного за місяцем, в якому вони складені.
У разі порушення таких строків застосовуються штрафні санкції згідно з цим Кодексом.
Відповідно до пункту 120-1.1 статті 120-1 ПК України, порушення платниками податку на додану вартість граничного строку, передбаченого статтею 201 цього Кодексу, для реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування до такої податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних (крім податкової накладної, що не надається отримувачу (покупцю), складеної на постачання товарів/послуг для операцій: які звільнені від оподаткування або які оподатковуються за нульовою ставкою) тягне за собою накладення на платника податку на додану вартість, на якого відповідно до вимог статей 192 та 201 цього Кодексу покладено обов`язок щодо такої реєстрації, штрафу в розмірі:
10 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації до 15 календарних днів;
20 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації від 16 до 30 календарних днів;
30 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації від 31 до 60 календарних днів;
40 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації від 61 до 365 календарних днів;
50 відсотків суми податку на додану вартість, зазначеної в таких податкових накладних/розрахунках коригування, - у разі порушення строку реєстрації на 366 і більше календарних днів.
Відповідно до підпункту 16.1.3 пункту 16.1 статті 16 ПК України, платник податків зобов`язаний подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов`язані з обчисленням і сплатою податків та зборів.
Отже, головною умовою для застосування штрафної санкції відповідно до вищезазначеної норми є несвоєчасна реєстрація податкової накладної, саме факт несвоєчасної реєстрації допущений платником податків надає право контролюючому органу провести перевірки та застосувати до платника податків фінансову відповідальність за порушення законодавства.
Порядок ведення Єдиного реєстру податкових накладних встановлюється Кабінетом Міністрів України. Покупець має право звіряти дані отриманої податкової накладної на відповідність із даними Єдиного реєстру податкових накладних (абз. 21 п. 201.10 ст. 201 ПК України).
Механізм внесення відомостей, що містяться у податковій накладній та/або розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до неї, до Єдиного реєстру податкових накладних платників податку на додану вартість - продавців товарів (послуг), звіряння даних, що містяться у виданих платникам такого податку - покупцям товарів послуг) податковій накладній та розрахунку коригування з відомостями, які містяться у Реєстрі, визначено Порядком ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2010 № 1246 (далі - Порядок № 1246).
Відповідно до пункту 2 Порядку № 1246 у цьому Порядку терміни вживаються у такому значенні:
податкова накладна - електронний документ, який складається платником податку на додану вартість (далі - платник податку) відповідно до вимог Податкового кодексу України в електронній формі у затвердженому в установленому порядку форматі (стандарті) та надсилається для реєстрації;
операційний день - частина дня, протягом якої здійснюються прийняття від платників податку податкових накладних та/або розрахунків коригування та реєстрація або зупинення реєстрації.
Згідно з пунктом 3 Порядку № 1246, операційний день триває в робочі дні з 8-ї до 20-ї години. Технічне обслуговування та регламентні роботи, що потребують зупинки Реєстру, не проводяться протягом операційного дня, крім аварійних випадків. Якщо 15 число або останній день місяця припадають на вихідний, святковий або неробочий день, такий день вважається операційним днем.
Відповідно до пункту 4 Порядку № 1246 до Реєстру вносяться відомості щодо податкових накладних та/або розрахунків коригування, які прийняті до Реєстру та підлягають реєстрації, реєстрацію яких зупинено, а також щодо яких у встановленому порядку прийнято рішення про реєстрацію або відмову у реєстрації.
Згідно з пунктами 12-13 Порядку № 1246 після надходження податкової накладної та/або розрахунку коригування до ДФС в автоматизованому режимі здійснюється їх розшифрування та проводяться перевірки: відповідності податкової накладної та/або розрахунку коригування затвердженому формату (стандарту); чинності електронного цифрового підпису, порядку його накладення та наявності права підписання посадовою особою платника податку таких податкової накладної та/або розрахунку коригування; реєстрації особи, що надіслала на реєстрацію податкову накладну та/або розрахунок коригування, платником податку на момент складення та реєстрації таких податкової накладної та/або розрахунку коригування; дотримання вимог, установлених пунктом 192.1 статті 192 та пунктом 201.10 статті 201 Кодексу; наявності помилок під час заповнення обов`язкових реквізитів відповідно до пункту 201.1 статті 201 Кодексу; наявності суми податку на додану вартість відповідно до пунктів 200-1.3 і 200-1.9 статті 200-1 Кодексу (для податкових накладних та/або розрахунків коригування, що реєструються після 1 липня 2015 р.); наявності в Реєстрі відомостей, що містяться у податковій накладній, яка коригується; факту реєстрації/зупинення реєстрації/відмови в реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування з такими ж реквізитами; наявності підстав для зупинення реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування; дотримання вимог Законів України Про електронний цифровий підпис, Про електронні документи та електронний документообіг та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого в установленому порядку.
За результатами перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку, формується квитанція про прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування (далі - квитанція).
Пунктом 14 Порядку № 1246 визначено, що квитанція в електронній формі надсилається платнику податку протягом операційного дня та є підтвердженням прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування. Примірник квитанції в електронній формі зберігається в ДФС.
У свою чергу наказом Міністерства фінансів України № 557 від 06.06.2017 затверджено Порядок обміну електронними документами з контролюючими органами, згідно положень якого автор здійснює надсилання електронних документів з урахуванням встановлених законодавством граничних строків для надання таких документів. У разі якщо адресатом є контролюючий орган, після надходження електронного документа здійснюється його автоматизована перевірка. Автоматизована перевірка здійснюється у день надходження або не пізніше наступного робочого дня, якщо електронний документ надійшов після закінчення операційного дня або за 1 годину до його закінчення.
Отже, законодавством чітко визначено порядок складання, підписання, подачі, прийняття та реєстрації податкових накладних. При цьому, саме квитанція про прийняття податкової накладної є належним підтвердженням дати та часу її подання до Реєстру.
Із матеріалів справи, зокрема акту камеральної перевірки № 47/28-10-52-11/36830374 від 26.09.2019 та квитанцій, протоколів із програми "M.E.Doc" слідує, що складені позивачем податкові накладні № 117 від 22.04.2019, № 79 від 03.06.2019, № 246 від 29.03.2019, №245 від 29.03.2019, №244 від 27.06.2019, №247 від 27.06.2019, №227 від 31.07.2019, №223 від 31.07.2019, №224 від 31.07.2019, №222 від 31.07.2019, №219 від 31.07.2019, №225 від 31.07.2019, №221 від 31.07.2019, №228 від 31.07.2019, №226 від 31.07.2019, №248 від 10.07.2019, №218 від 31.07.2019, №241 від 31.07.2019, №217 від 31.07.2019, №220 від 31.07.2019, №118 від 22.04.2019 подані позивачем на реєстрацію із істотною затримкою. Саме несвоєчасне подання позивачем електронних документів для реєстрації в Реєстрі, стало причиною порушення строків реєстрації податкових накладних.
Так, податкова накладна № 117 від 22.04.2019 на суму ПДВ 100792 грн., подано на реєстрацію до ЄРПН 13.08.2019, зареєстровано в ЄРПН 13.08.2019 (граничний термін: 15.05.2019) із затримкою 90 календарних днів;
податкова накладна № 79 від 03.06.2019 на суму ПДВ 20254,41 грн., подано на реєстрацію до ЄРПН 14.08.2019 року, зареєстровано в ЄРПН 15.08.2019 (граничний термін: 30.06.2019) із затримкою 46 календарних днів;
податкова накладна № 246 від 29.03.2019 на суму ПДВ 22261,0 грн., подано на реєстрацію до ЄРПН 13.09.2019, зареєстровано в ЄРПН 13.09.2019 (граничний термін: 15.04.2019 року) із затримкою 151 календарних днів;
податкова накладна № 245 від 29.03.2019 на суму ПДВ 367 грн., подано на реєстрацію до ЄРПН 13.09.2019, зареєстровано в ЄРПН 13.09.2019 (граничний термін: 15.04.2019) із затримкою 151 календарних днів;
податкова накладна № 244 від 27.06.2019 на суму ПДВ 367 грн., подано на реєстрацію до ЄРПН 13.09.2019, зареєстровано в ЄРПН 13.09.2019 (граничний термін: 15.07.2019) із затримкою 60 календарних днів;
податкова накладна № 247 від 27.06.2019 на суму ПДВ 22261,01 грн., подано на реєстрацію до ЄРПН 13.09.2019, зареєстровано в ЄРПН 13.09.2019 (граничний термін: 15.07.2019) із затримкою 60 календарних днів;
податкова накладна № 227 від 31.07.2019 на суму ПДВ 1033,33 грн., подано на реєстрацію до ЄРПН 13.09.2019, зареєстровано в ЄРПН 13.09.2019 (граничний термін: 15.08.2019) із затримкою 29 календарних днів;
податкова накладна № 223 від 31.07.2019 на суму ПДВ 1250 грн., подано на реєстрацію до ЄРПН 11.09.2019, зареєстровано в ЄРПН 13.09.2019 (граничний термін: 15.08.2019) із затримкою 29 календарних днів;
податкова накладна № 224 від 31.07.2019 на суму ПДВ 1250 грн., подано на реєстрацію до ЄРПН 11.09.2019, зареєстровано в ЄРПН 13.09.2019 (граничний термін: 15.08.2019) із затримкою 29 календарних днів;
податкова накладна № 222 від 31.07.2019 на суму ПДВ 123,33 грн., подано на реєстрацію до ЄРПН 11.09.2019, зареєстровано в ЄРПН 13.09.2019 (граничний термін: 15.08.2019 року) із затримкою 29 календарних днів;
податкова накладна № 219 від 31.07.2019 на суму ПДВ 800 грн., подано на реєстрацію до ЄРПН 11.09.2019, зареєстровано в ЄРПН 13.09.2019 (граничний термін: 15.08.2019) із затримкою 29 календарних днів;
податкова накладна № 225 від 31.07.2019 на суму ПДВ 1250 грн., подано на реєстрацію до ЄРПН 11.09.2019, зареєстровано в ЄРПН 13.09.2019 (граничний термін: 15.08.2019) із затримкою 29 календарних днів;
податкова накладна № 221 від 31.07.2019 на суму ПДВ 800 грн., подано на реєстрацію до ЄРПН 11.09.2019, зареєстровано в ЄРПН 13.09.2019 (граничний термін: 15.08.2019) із затримкою 29 календарних днів;
податкова накладна № 228 від 31.07.2019 на суму ПДВ 123,33 грн., подано на реєстрацію до ЄРПН 11.09.2019, зареєстровано в ЄРПН 13.09.2019 (граничний термін: 15.08.2019) із затримкою 29 календарних днів;
податкова накладна № 226 від 31.07.2019 на суму ПДВ 2602,5 грн., подано на реєстрацію до ЄРПН 11.09.2019, зареєстровано в ЄРПН 13.09.2019 (граничний термін: 15.08.2019) із затримкою 29 календарних днів;
податкова накладна № 248 від 10.07.2019 на суму ПДВ 39,89 грн., подано на реєстрацію до ЄРПН 13.09.2019, зареєстровано в ЄРПН 13.09.2019 (граничний термін: 31.07.2019) із затримкою 44 календарних днів;
податкова накладна № 218 від 31.07.2019 на суму ПДВ 7420,34 грн., подано на реєстрацію до ЄРПН 12.09.2019, зареєстровано в ЄРПН 13.09.2019 (граничний термін: 15.08.2019) із затримкою 29 календарних днів;
податкова накладна № 241 від 31.07.2019 на суму ПДВ 40832,56 грн., подано на реєстрацію до ЄРПН 13.09.2019, зареєстровано в ЄРПН 13.09.2019 (граничний термін: 15.08.2019) із затримкою 29 календарних днів;
податкова накладна № 217 від 31.07.2019 на суму ПДВ 3000 грн., подано на реєстрацію до ЄРПН 13.09.2019, зареєстровано в ЄРПН 13.09.2019 (граничний термін: 15.08.2019) із затримкою 29 календарних днів;
податкова накладна № 220 від 31.07.2019 на суму ПДВ 123,33 грн., подано на реєстрацію до ЄРПН 11.09.2019, зареєстровано в ЄРПН 13.09.2019 (граничний термін: 15.08.2019) із затримкою 29 календарних днів;
податкова накладна № 118 від 22.04.2019 на суму ПДВ 2455916,5 грн., подано на реєстрацію до ЄРПН 20.08.2019, зареєстровано в ЄРПН 21.08.2019 (граничний термін: 15.05.2019) із затримкою 98 календарних днів.
З наведеного також вбачається, що під час реєстрації податкових накладних № 79 від 03.06.2019, № 223 від 31.07.2019, № 224 від 31.07.2019, № 222 від 31.07.2019, № 219 від 31.07.2019, № 225 від 31.07.2019, № 221 від 31.07.2019, № 228 від 31.07.2019, № 226 від 31.07.2019, № 218 від 31.07.2019, № 220 від 31.07.2019, № 118 від 22.04.2019 мало місце неспівпадіння дня подання електронного документа для реєстрації із днем реєстрації податкової накладної у Реєстрі на 1-2 дні, проте ці розбіжності не вплинули на правомірність висновків відповідача про недотримання позивачем строків реєстрації зазначених податкових накладних та на визначений відповідачем -1 розмір штрафних санкцій.
Щодо реєстрації податкових накладних №217 від 31.07.2019, № 227 від 31.07.2019, №241 від 31.07.2019 суд зазначає таке.
Згідно з наданих відповідачем – 1 квитанцій про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних вбачається, що податкові накладні №217 від 31.07.2019, № 227 від 31.07.2019, №241 від 31.07.2019 були подані на реєстрацію 13.09.2019, проте не були зареєстровані, оскільки автоматичною перевіркою виявлено порушення порядку обрахунку графи 10 розділу Б, сума у графі 10 не збігалася із розрахованою. Однак, в цей же день зазначене порушення було виправлене позивачем і податкові накладні були зареєстровані 13.09.2019.
У той же час доводи позивача про виконання ним вимог п. 201.10. ст. 201 ПК України в частині дотримання строку реєстрації податкових накладних зводяться виключно до того, що податковим органом протягом операційного дня не було надіслано ТОВ «Подільський Енергоконсалтинг» квитанції про прийняття або неприйняття вказаних податкових накладних.
Разом із тим у своїх поясненнях позивач залишає поза увагою дату, коли він направив на реєстрації відповідні податкові накладні, як і не надає жодних доказів про те, що ним направлялися спірні податкові накладні до ЄРПН в строк визначений п. 201.10. ст. 201 ПК України. Так, про вчинення таких юридичних та фактичних дій щодо своєчасної реєстрації податкових накладних не зазначено ані у описовій частині позовної заяви, ані у наданих до суду матеріалах.
Більше того, надані позивачем витяги із протоколів системи M.E.Doc повністю підтверджують висновки контролюючого органу про те, що причиною порушення термінів реєстрації податкових накладних стала бездіяльність позивача яка полягала у невчасному поданні електронних документів для реєстрації в Реєстрі.
Зокрема, позивачем було надано витяг з M.E.Doc опису XML-структури податкової накладної, дані яких підтвердили порушення строку товариством реєстрації податкових накладних. Так, досліджуючи відповідні квитанції про подання на реєстрації спірних податкових накладних суд звертає увагу на наказ Міністерства доходів і зборів України від 29.11.2013 № 729, яким затверджено Формат (стандарт) електронного документа звітності суб`єктів господарювання, та в пункті 7 якого затверджені розшифровки назв елементів електронних документів, відповідно до яких формуються і квитанції про прийняття чи не прийняття поданих електронних документів. Зокрема, згідно із цим Форматом (стандартом) рядок в квитанції - D_FILL - це "дата заповнення документа суб`єктом господарювання" (формат ддммррр).
Із наявних в матеріалах справи та долучених позивачем до позовної заяви витягів з M.E.Doc вбачається, що дати заповнення документа, зазначені в рядках D_FILL знаходяться поза межами встановлених нормами п. 201.10. ст. 201 ПК України строків реєстрації податкових накладних, що підтверджує як правомірність висновків відповідача про наявність підстав для застосування штрафних санкцій так і правильність розрахунку застосованих санкцій.
Із вищевикладеного слід зробити висновок, що позивачем не дотримані вимоги ПК України та Порядку № 1246 щодо порядку та строків реєстрації податкових накладних в ЄРПН, а саме спірні податкові накладні не були подані на реєстрацію в ЄРПН до граничного терміну визначеного пунктом 201.10. статті 201 ПК України.
Оскільки за порушення термінів реєстрації податкових накладних встановлена відповідальність згідно з положеннями ст. 120-1 ПК України, то застосування такої відповідальності контролюючим органом до позивача не суперечить вимогам Податкового кодексу України.
З огляду на вищевикладене, суд доходить висновку, що відповідачем правомірно прийнято податкове повідомлення-рішення № 0000685211 від 21.10.2019, яким до позивача застосовано штраф за порушення граничних термінів реєстрації податкових/накладних розрахунків коригування до податкових накладних в ЄРПН в сумі 1056733,05 грн, а тому немає підстав для скасування цього податкового повідомлення-рішення.
З наведених обставин справи суд також не вбачає підстав для задоволення інших позовних вимог про визнання протиправною бездіяльності Державної податкової служби України щодо нездійснення реєстрації податкових накладних ТОВ «Подільський енергоконсалтинг» та зобов`язання відповідача - 2 зареєструвати податкові накладні ТОВ «Подільський енергоконсалтинг» за такою датою реєстрації: № 117 - 15.05.2019, 79 -30.06.2019, 246 - 15.04.2019, 245 - 15.04.2019, 244 - 15.07.2019, 247 - 15.07.2019, 227 - 15.08.2019, 223 - 15.08.2019, 224 - 15.08.2019, 222 - 15.08.2019, 219 - 15.08.2019, 225 - 15.08.2019, 221 - 15.08.2019, 228 - 15.08.2019, 226 - 15.08.2019, 248 - 31.07.2019, 218 - 15.08.2019, 241 - 15.08.2019, 217 - 15.08.2019, 220 - 15.08.2019, 118 - 15.05.2019.
Безпідставність цих позовних вимог обґрунтовується тим, що порушення строків реєстрації спричинене бездіяльністю позивача, а не Державної податкової служби України. При цьому, позивачем податкові накладні з метою їх реєстрації подавалися суттєво пізніше від тих календарних дат, що зазначені Товариством у прохальній частині позову. Ця обставина також виключає підстави для задоволення позову у цій частині.
Відтак, перевіривши юридичну та фактичну обґрунтованість доводів сторін, оцінивши докази суб`єкта владних повноважень на підтвердження правомірності своїх рішень та дій суд приходить висновку, що у задоволенні адміністративного позову належить відмовити повністю.
З урахуванням положень ст. 139 КАС України підстав для відшкодування позивачу витрат зі сплати судового збору немає.
Керуючись ст.ст. 73, 74, 75, 76, 77, 90, 94, 139, 241, 245, 246, 250, 255, 295 КАС України, суд -
ВИРІШИВ:
У задоволенні вимог адміністративного позову відмовити повністю.
Рішення суду першої інстанції набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 255 КАС України.
Відповідно до ст. 295 КАС України, апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Копію рішення у повному обсязі сторони можуть одержати 21.08.2020
позивач: Товариство з обмеженою відповідальністю «Подільський Енергоконсалтинг» - вул. Енергетична, 5, м. Вінниця, 21022, код ЄДРПОУ 36830374;
відповідач: Офіс великих платників податків Державної податкової служби - вул. Дегтярівська, 11Г, м. Київ, 04119, код ЄДРПОУ 43141471;
відповідач: Державна податкова служба України - Львівська площа, 8, м. Київ, 04053, код ЄДРПОУ 43005393.
Повний текст рішення виготовлено та підписано 21.08.2020
Суддя Богоніс Михайло Богданович