Рішення № 91092120, 11.08.2020, Господарський суд Черкаської області

Дата ухвалення
11.08.2020
Номер справи
925/685/20
Номер документу
91092120
Форма судочинства
Господарське
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

18005, м. Черкаси, бульвар Шевченка, 307, тел. канцелярії (0472) 31-21-49, inbox@ck.arbitr.gov.ua

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

11 серпня 2020 року Черкаси справа № 925/685/20

Господарський суд Черкаської області у складі судді Кучеренко О.І. із секретарем судового засідання Юхименко О. В., за участю представників:

від позивача: Мелентьєва М.М., Сподобаєва О.В., за довіреностями,

від відповідача Ковтун А.В, адвокат,

розглянув у відкритому судовому засіданні у приміщенні суду заяви та клопотання учасників у справі за позовною заявою

Ватутінського виробничого управління житлово-комунального господарства Ватутінської міської ради

до фізичної особи-підприємця Климчука Олександра Івановича

про стягнення 71774,67 грн,

Ватутінське виробниче управління житлово-комунального господарства Ватутінської міської ради звернулось у Господарський суд Черкаської області з позовом до фізичної особи-підприємця Климчука Олександра Івановича про стягнення заборгованості за наданні послуги з управління багатоквартирним будинком згідно з договором про надання послуги з управління багатоквартирним будинком від 28.12.2018 №31 у розмірі 71774,67 грн, у тому числі: 69738,24 грн основного боргу, 598,02 грн пені, 444,61 грн інфляційних, 993,80 грн 3% річних та відшкодування судових витрат у вигляді сплаченого судового збору у сумі 2102,00 грн.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що за укладеним між сторонами договором позивач надав послуги з управління багатоквартирним будинком, а відповідач прийняв послуги з управління, проте у визначений договором строк відповідач не розраховувався, допустивши прострочення оплати їх вартості, що стало підставою для нарахування штрафних санкцій, обов`язок зі сплати яких передбачено договором та діючим законодавством.

Ухвалою Господарського суду Черкаської області від 03.06.2020 відкрито провадження у справі, справу ухвалено розглядати за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) учасників справи. Встановлено відповідачу строк для подання відзиву на позовну заяву і всіх письмових та електронних доказів, (висновки експертів і заяви свідків), що підтверджують заперечення проти позову та клопотання (у разі наявності) щодо розгляду справи у судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін, протягом 15 днів з дня отримання ухвали.

Відповідач, у встановлений судом строк, відзив на позов суду не надав.

Ухвалою Господарського суду Черкаської області від 23.07.2020 задоволено клопотання сторін про призначення розгляду справи у судове засідання з повідомленням учасників справи, призначено судове засідання у справі.

Ухвалою Господарського суду Черкаської області від 11.08.2020 залишено без розгляду клопотання позивача про витребування доказів, задоволено клопотання позивача про долучення до матеріалів справи додаткових доказів, відмовити у задоволенні клопотання представника відповідача про закриття провадження у справі.

У судовому засіданні оголошено вступну та резолютивну частини рішення.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши наявні у справи докази, суд

ВСТАНОВИВ:

Рішенням виконавчого комітету Ватутніської міської ради Черкаської міської ради від 15.11.2018 №300 «Про затвердження конкурсної документації та проведення конкурсу з призначення управителя багатоквартирного будинку житлового фонду міста Ватутіне» затверджено конкурсну документацію для проведення конкурсу з призначення управителя багатоквартирного будинку житлового фонду міста Ватутіне згідно з додатком 1 (а.с. 24).

Пунктом 2 зазначеного рішення затверджено оголошення про проведення конкурсу з призначення управителя багатоквартирного будинку житлового фонду у місті Ватутіне згідно з додатком 2.

Рішенням виконавчого комітету Ватутніської міської ради Черкаської міської ради від 26.12.2018 №395 «Про призначення управителя багатоквартирного будинку житлового фонду у місті Ватутіне» призначено Ватутінське виробниче управління житлово-комунального господарства Ватутінської міської ради управителем багатоквартирного будинку житлового фонду у місті Ватутіне згідно з додатком та зобов`язано протягом п`яти календарних днів укласти з управлінням договори про надання послуг з управління багатоквартирними будинками, які зазначені у додатку до цього рішення (а.с. 25).

28.12.2018 між Ватутінським виробничим управлінням житлово-комунального господарства Ватутінської міської ради (управителем, позивач у справі), в особі начальника Костікова О.С., що діє на підставі Статуту, та співвласниками багатоквартирного будинку за адресою: м.Ватутіне, буд. №25 по вул.Ювілейна, в особі першого заступника міського голови Кубявки Ю.Б., що діє на підставі рішення виконавчого комітету Ватутніської міської ради від 15.11.2018 №300, було укладено договір про надання послуги з управління багатоквартирним будинком №31 (надалі - договір, а.с. 28-31), за умовами якого управитель зобов`язався надавати співвласникам послугу з управління багатоквартирним будинком (далі - послуга з управління), що розташований за адресою м. Ватутіне буд. №25 по вул. Ювілейна, а співвласники зобов`язалися оплачувати управителю послугу з управління згідно з вимогам законодавства та умовами цього договору.

Список співвласників і площа квартир та приміщень, що перебувають у їх власності, станом на дату укладення договору, зазначені у додатку1 до договору, що є невід`ємною його частиною. Загальні відомості про будинок зазначаються у додатку 2 до договору і є невід`ємною його частиною (пункт 2 договору).

Відповідно до пункту 3 договору послуга з управління полягає у забезпеченні управителем належних умов проживання і задоволення господарсько-побутових потреб мешканців будинку шляхом утримання і ремонту спільного майна будинку та його прибудинкової території.

Послуга з управління включає:

утримання спільного майна багатоквартирного будинку, зокрема прибирання внутрішньобудинкових приміщень та прибудинкової території, обслуговування ліфтів, виконання санітарно-технічних робіт, обслуговування внутрішньобудинкових систем (крім обслуговування внутрішньобудинкових систем, що використовуються для надання відповідної комунальної послуги у разі укладення індивідуальних договорів про надання такої послуги, за умовами обслуговування таких систем здійснюється виконавцем);

купівлю електричної енергії для забезпечення функціонування спільного майна багатоквартирного будинку;

поточний ремонт спільного майна багатоквартирного будинку.

Послуга з управління надається відповідно до вимог до якості згідно з додатком 4 до цього договору, що є його невід`ємною частиною.

Технічна документація на будинок передається управителю згідно з актом приймання-передачі технічної документації відповідно до додатка 3 до цього договору.

В пункті 6 договору закріплено, що кожен із співвласників зобов`язаний оплачувати управителеві надані послуги з управління в порядку, за ціною та у строки, встановлені цим договором.

Відповідно до пункту 7 договору управитель має право вимагати від співвласників оплату наданої послуги з управління в порядку, за ціною та у строки, встановлені цим договором.

Згідно з пунктом 10 договору ціна послуги з управління становить 4,29 грн (у тому числі податок на додану вартість) на місяць за 1 кв.м загальної площі житлового або нежитлового приміщення у будинку та включає: витрати на утримання будинку та прибудинкової території і поточний ремонт спільного майна будинку відповідно до кошторису витрат на утримання будинку та прибудинкової території, що міститься у додатку 5 до цього договору; винагороду управителю.

Відповідно до пункту 11 договору плата за послугу з управління нараховується щомісяця управителем та вноситься кожним співвласником не пізніше 10 числа місяця, наступного за розрахунковим на особові (розрахункові) рахунки співвласників (споживачів), відкритих у ВВУЖКГ через банківські або поштові установи міста. За бажанням співвласника оплата послуги з управління може здійснюватися шляхом внесення авансових платежів.

Згідно пункту 24 договору за несвоєчасне та/або не в повному обсязі внесення плати за послугу з управління співвласники сплачують управителю пеню в розмірі 0,01 відсотка суми простроченого платежу, яка нараховується за кожний день прострочення, але не вище 0,01 відсотка суми боргу за кожен день прострочення. При цьому загальний розмір сплаченої пені не може перевищувати 100 відсотків загальної суми боргу.

Відповідно до пункту 30 договору цей договір набирає чинності з 01 січня 2019 року та укладається строком на один рік.

Судом також встановлено, що фізична особа-підприємець Климчук Олександр Іванович проводить свою господарську діяльність з використанням вбудовано-прибудованого приміщення першого поверху 5 поверхового житлового будинку по вул. Ювілейна, 25 у м. Ватутіне, власником якого він є на підставі свідоцтва про право власності на нерухоме майно №41584096, від 31.07.2015. Згідно з відомостями державного реєстру речових прав на нерухоме майно. Складовими частинами вищезазначеного приміщення є: приміщення - площа 1623,5 кв., підвал - площа 742,7 кв.м. (а.с. 14-15). Відповідно до даних містобудівного обґрунтування площа вбудованих приміщень першого поверху п`ятиповерхового будинку становить 1016 кв.м.

Ватутінське виробниче управління житлово-комунального господарства Ватутінської міської ради, як управитель багатоквартирним будинком по АДРЕСА_1 згідно з укладеним договором надавав співвласникам, у тому числі і відповідачеві послугу з управління. За період з 01.01.2019 до 20.05.2020 за надані позивачем послуги відповідачу було нараховано плату з надання послуг з управління багатоквартирним будинком у розмірі 69738,24 грн. Відповідач жодного разу плату за отримані послугу не здійснював.

На адресу відповідача позивачем направлялися повідомлення про наявність заборгованості та необхідність її сплати (листи №603 від 06.11.2019 (а.с. 38-39), №728 від 12.12.2019 (а.с. 40-41)).

Листом №18-К01 від 25.11.2019 відповідач повідомив позивач, що належне йому на праві власності приміщення він обслуговує самостійно, для належної експлуатації нежитлового приміщення укладено окремі договори з виконавцями комунальних послуг, тому послуги з утримання спільного майна ним отримано не в повному обсязі (а.с. 43).

Наведене стало підставою для звернення позивача до суду за захистом порушеного права та примусового стягнення боргу на суму 69738,24 грн, пені, інфляційних і річних.

Згідно зі статтею 144 Конституції України органи місцевого самоврядування в межах повноважень, визначених законом, приймають рішення, які є обов`язковими до виконання на відповідній території.

Згідно з частиною 6 статті 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» виконавчий комітет сільської, селищної, міської, районної у місті (у разі її створення) ради в межах своїх повноважень приймає рішення. Рішення виконавчого комітету приймаються на його засіданні більшістю голосів від загального складу виконавчого комітету і підписуються сільським, селищним, міським головою, головою районної у місті ради.

Підпунктом 20 пункту «а» частини 1 статті 30 Закону України «Про місцеве самоврядування» встановлено, що до відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належить призначення у випадках та в порядку, встановлених законом, управителя багатоквартирного будинку.

На виконання повноважень, які визначені у наведеному вище Законі Виконавчий комітет Ватутніської міської ради Черкаської міської ради прийняв рішення від 15.11.2018 №300 «Про затвердження конкурсної документації та проведення конкурсу з призначення управителя багатоквартирного будинку житлового фонду міста Ватутіне», яким затверджено конкурсну документацію для проведення конкурсу з призначення управителя багатоквартирного будинку житлового фонду міста Ватутіне згідно з додатком 1 та оголошення про проведення конкурсу з призначення управителя багатоквартирного будинку житлового фонду у місті Ватутіне згідно з додатком 2.

Відповідно до норм частин 1, 2 статті 368 Цивільного кодексу України спільна власність двох або більше осіб без визначення часток кожного з них у праві власності є спільною сумісною власністю. Суб`єктами права спільної сумісної власності можуть бути фізичні особи, юридичні особи, а також держава, територіальні громади, якщо інше не встановлено законом.

Згідно із статтею 382 Цивільного кодексу України усі власники квартир та нежитлових приміщень у багатоквартирному будинку є співвласниками на праві спільної сумісної власності спільного майна багатоквартирного будинку. Спільним майном багатоквартирного будинку є приміщення загального користування (у тому числі допоміжні), несучі, огороджувальні та несуче-огороджувальні конструкції будинку, механічне, електричне, сантехнічне та інше обладнання всередині або за межами будинку, яке обслуговує більше одного житлового або нежитлового приміщення, а також будівлі і споруди, які призначені для задоволення потреб усіх співвласників багатоквартирного будинку та розташовані на прибудинковій території, а також права на земельну ділянку, на якій розташований багатоквартирний будинок та його прибудинкова територія, у разі державної реєстрації таких прав.

Особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку, регулювання правових, організаційних та економічних відносин, пов`язаних з реалізацією прав та виконанням обов`язків співвласників багатоквартирного будинку щодо його утримання та управління врегульовані Законом України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» (далі - Закон). У статті 13 Закону Прикінцеві та перехідні положення, зазначено, що він набирає чинності з 1 липня 2015 року.

Предметом регулювання цього Закону є відносини, що виникають у процесі реалізації прав та виконання обов`язків власників квартир та нежитлових приміщень як співвласників багатоквартирного будинку (стаття 2 Закону).

Відповідно до пунктів 1, 7, 8 частини 1 статті 1 Закону багатоквартирний будинок - житловий будинок, в якому розташовано три чи більше квартири; управитель багатоквартирного будинку (далі - управитель) - фізична особа-підприємець або юридична особа - суб`єкт підприємницької діяльності, яка за договором із співвласниками забезпечує належне утримання та ремонт спільного майна багатоквартирного будинку і прибудинкової території та належні умови проживання і задоволення господарсько-побутових потреб; управління багатоквартирним будинком - вчинення співвласниками багатоквартирного будинку дій щодо реалізації прав та виконання обов`язків співвласників, пов`язаних з володінням, користуванням і розпорядженням спільним майном багатоквартирного будинку;

У частині 5 статті 13 Прикінцевих та перехідних положень Закону унормовано, що у разі якщо протягом одного року з дня набрання чинності цим Законом співвласники багатоквартирного будинку, у якому не створено об`єднання співвласників, не прийняли рішення про форму управління багатоквартирним будинком, управління таким будинком здійснюється управителем, який призначається на конкурсних засадах виконавчим органом місцевої ради, на території якої розташований багатоквартирний будинок. У разі якщо місцевою радою або її виконавчим органом відповідно до законодавства прийнято рішення про делегування іншому органу - суб`єкту владних повноважень функцій із здійснення управління об`єктами житлово-комунального господарства, забезпечення їх утримання та ефективної експлуатації, необхідного рівня та якості послуг, управитель призначається на конкурсних засадах таким органом.

У такому разі ціна послуги з управління багатоквартирним будинком визначається за результатами конкурсу, який проводиться в порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної житлової політики і політики у сфері житлово-комунального господарства, а договір про надання послуг з управління багатоквартирним будинком строком на один рік від імені співвласників підписує уповноважена особа виконавчого органу відповідної місцевої ради, за рішенням якого призначено управителя. Якщо за один місяць до закінчення зазначеного строку жодна із сторін не повідомить письмово другу сторону про відмову від договору, договір вважається продовженим на черговий однорічний строк.

Оскільки співвласниками багатоквартирного будинку по вул.Ювілейна, 25 у м. Ватутіне не було створено об`єднання співвласників та не прийнято рішення про форму управління будинком, тому відповідно до Закону виконавчим комітетом Ватутніської міської ради Черкаської міської ради було проведено конкурс з призначення управителя багатоквартирного будинку, за яким було визначено управителя - Ватутінське виробниче управління житлово-комунального господарства Ватутінської міської ради, наслідком чого стало укладання договору про надання послуги з управління багатоквартирним будинком. При цьому суд зазначає, що договір відповідно до вимог Закону, укладено від імені співвласників.

Даний договір є чинним, ніким не оспорений, тому згідно з положеннями статті 204 Цивільного кодексу України є правомірним.

Основні засади організаційних, господарських відносин, що виникають у сфері надання та споживання житлово-комунальних послуг між їхніми виробниками, виконавцями і споживачами, а також їхні права та обов`язки визначає Закон України «Про житлово-комунальні послуги», стаття 20 якого встановлює для споживача обов`язок, зокрема укласти договір на надання житлово-комунальних послуг, підготовлений виконавцем на основі типового договору, оплачувати житлово-комунальні послуги у строки, встановлені договором або законом.

Статтею 1 цього Закону визначено такі терміни:

Житлово-комунальні послуги - результат господарської діяльності, спрямованої на забезпечення умов проживання та перебування осіб у жилих і нежилих приміщеннях, будинках і спорудах, комплексах будинків і споруд відповідно до нормативів, норм, стандартів, порядків і правил.

Виконавець - суб`єкт господарювання, предметом діяльності якого є надання житлово-комунальної послуги споживачу відповідно до умов договору.

Власник приміщення, будинку, споруди, житлового комплексу або комплексу будинків і споруд (далі - власник) - фізична або юридична особа, якій належить право володіння, користування та розпоряджання приміщенням, будинком, спорудою, житловим комплексом або комплексом будинків і споруд, зареєстроване у встановленому законом порядку.

Згідно зі статтею 13 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» залежно від функціонального призначення житлово-комунальні послуги поділяються на: 1) комунальні послуги (централізоване постачання холодної та гарячої води, водовідведення, газо- та електропостачання, централізоване опалення, а також вивезення побутових відходів тощо); 2) послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій (прибирання внутрішньобудинкових приміщень та прибудинкової території, санітарно-технічне обслуговування, обслуговування внутрішньобудинкових мереж, утримання ліфтів, освітлення місць загального користування, поточний ремонт, вивезення побутових відходів тощо); 3) послуги з управління будинком, спорудою або групою будинків (балансоутримання, укладання договорів на виконання послуг, контроль виконання умов договору тощо); 4) послуги зремонту приміщень, будинків, споруд (заміна та підсилення елементів конструкцій та мереж, їх реконструкція, відновлення несучої спроможності несучих елементів конструкцій тощо).

Судом встановлено, що відповідач є власником вбудовано-прибудованого приміщення першого поверху 5 поверхового житлового будинку. Матеріалами справи підтверджується, що згідно з додатком 1 до договору про надання послуг з управління багатоквартирним будинком Климчук Олександр Іванович внесений до списку співвласників будинку

АДРЕСА_2 частини 1 статті 20 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» передбачено право споживача одержувати вчасно та відповідної якості житлово-комунальні послуги згідно із законодавством та умовами договору на надання житлово-комунальних послуг, при цьому такому праву кореспондує визначений пунктом 5 частини 3 статті 20 цього Закону обов`язок споживача оплачувати житлово-комунальні послуги у строки, встановлені договором або законом.

Позивач належним чином виконував та виконує умови договору, про що свідчить відсутність звернень відповідача в установленому порядку. З претензіями щодо ненадання чи/або надання неякісних житлово-комунальних послуг відповідач до позивача не звертався.

Оскільки, площа вбудованих приміщень першого поверху п`ятиповерхового будинку становить 1016 кв.м, розмір щомісячної плати за належне відповідачу на праві приватної власності нежитлове приміщення становить 4358,64 грн, а за період з 01.01.2019 до 20.05.2020 відповідач зобов`язаний був оплатити послуги з управління багатоквартирним будинком у розмірі 69738,24 грн.

На підставі наведеного суд дійшов висновку про те, що відповідач є фактичним споживачем житлово-комунальних послуг, тому зобов`язаний сплатити вартість спожитих послуг.

Відповідно до статей 74, 76-79 Господарського процесуального кодексу України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень. Докази подаються сторонами та іншими учасниками судового процесу. Належними є докази, на підставі яких можна встановити обставини, які входять в предмет доказування. Суд не бере до розгляду докази, які не стосуються предмета доказування. Предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення.

Обставини, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування.

Наявність обставини, на яку сторона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, вважається доведеною, якщо докази, надані на підтвердження такої обставини, є більш вірогідними, ніж докази, надані на її спростування. Питання про вірогідність доказів для встановлення обставин, що мають значення для справи, суд вирішує відповідно до свого внутрішнього переконання.

Суд враховує, що на момент прийняття рішення жодних первинних та належних доказів належного та повного розрахунку за надані послуги, у розумінні вимог статей 74, 76 Господарського процесуального кодексу України, відповідач суду не подав, тому вимога про стягнення з відповідача заборгованості у сумі 69738,24 грн є обґрунтованою, отже підлягає до задоволення.

Згідно з частиною 1 статті 612 Цивільного кодексу України боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов`язання або не виконав його у строк, встановлений договором або законом.

Відповідно до статті 193 Господарського Кодексу України, суб`єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов`язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов`язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться. Кожна сторона повинна вжити усіх заходів, необхідних для належного виконання нею зобов`язань, враховуючи інтереси другої сторони та забезпечення загальногосподарського інтересу. Порушення зобов`язань є підставою для застосування господарських санкцій, передбачених цим Кодексом, іншими законами або договором.

Стаття 230 Господарського Кодексу України штрафними санкціями у розумінні цього Кодексу визначає господарські санкції у вигляді грошової суми (неустойка, штраф, пеня), яку учасник господарських відносин зобов`язаний сплатити у разі порушення ним правил здійснення господарської діяльності, невиконання або неналежного виконання господарського зобов`язання. А частина 4 статті 231 Господарського Кодексу України встановлює, що у разі якщо розмір штрафних санкцій законом не визначено, санкції застосовуються в розмірі, передбаченому договором.

Відповідно до статті 26 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» у разі несвоєчасного здійснення платежів за житлово-комунальні послуги споживач зобов`язаний сплатити пеню у розмірі, встановленому в договорі, але не вище 0,01 відсотка суми боргу за кожен день прострочення. Загальний розмір сплаченої пені не може перевищувати 100 відсотків загальної суми боргу. Нарахування пені починається з першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку внесення плати за житлово-комунальні послуги.

Аналогічні положення щодо відповідальність за несвоєчасне внесення плати за послугу з управління передбачені у договорі. На підставі наведених положень договору та закону позивач нарахував відповідачу 598,02 грн пені за період прострочення з 11.06.2019 до 11.03.2020.

Здійснивши перевірку правильності нарахування пені, суд встановив, що розрахунок пені виконано вірно. Отже, вимога позивача про стягнення з відповідача пені у сумі 598,02 грн є обґрунтованою, тому підлягає до задоволення.

Згідно з частиною 2 статті 625 Цивільного кодексу України боржник, який прострочив виконання грошового зобов`язання, на вимогу кредитора зобов`язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інше не встановлено договором.

Згідно з наведеними положеннями закону позивач нарахував відповідачу 444,61 грн інфляційних за період лютий 2019 року - 11.03.2020 та 993,80 грн 3% річних за період прострочення з 11.02.2019 до 11.03.2020, які просить стягнути з відповідача.

Розрахунок перевірено судом за допомогою калькулятора санкцій апаратного комплексу «Ліга-Закон». Розрахунок виконано вірно. Вимога позивача про стягнення 444,61 грн інфляційних та 993,80 грн 3% річних підлягає до задоволення.

Позивачем при зверненні до суду із цим позовом використано належний, у розумінні вимог статті 16 Цивільного кодексу України та статті 20 Господарського кодексу України, спосіб захисту його порушеного права. З огляду на це суд вважає, що позовні вимоги Ватутінського виробничого управління житлово-комунального господарства Ватутінської міської ради підлягають до задоволення.

Відповідно до статті 129 Господарського процесуального кодексу України, судовий збір покладається, зокрема, у спорах, що виникають при виконанні договорів та з інших підстав, - на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог. Оскільки позовні вимоги позивача задоволені повністю, до відшкодування йому за рахунок відповідача підлягає судовий збір у розмірі 2102,00 грн.

На підставі викладеного, керуючись статтями 129, 236-241 Господарського процесуального кодексу України, суд

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити повністю.

Стягнути з фізичної особи-підприємця Климчука Олександра Івановича ( АДРЕСА_3 , ідентифікаційний номер фізичної особи-платника податків НОМЕР_1 ) на користь Ватутінського виробничого управління житлово-комунального господарства Ватутінської міської ради (вул.Звенигородська, 6, м.Ватутіне, Черкаська область, 20250, ідентифікаційний код 03356884) 69738,24 грн основного боргу, 598,02 грн пені, 444,61 грн інфляційних, 993,80 грн 3% річних та 2102,00 грн судового збору.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги на рішення, рішення набирає законної сили після прийняття судом апеляційної інстанції судового рішення. Рішення може бути оскаржене протягом двадцяти днів з дня складення повного судового рішення до Північного апеляційного господарського суду.

Повне рішення складено 20.08.2020.

Суддя О.І.Кучеренко