
415/6889/19
3/415/2/20
ПОСТАНОВА
Іменем України
13 січня 2020 року місто Лисичанськ
Суддя Лисичанського міського суду Луганської області Грибанова Л.О., розглянувши адміністративний матеріал, наданий ГУ ДФС у Луганській області ДФС України, про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, директора ВП «Автобаза» ПАТ «Лисичанськвугілля», проживаючого у АДРЕСА_1 ,
за скоєння адміністративного правопорушення, передбаченого ст.163-2 ч.1 КУпАП, –
встановив:
25 липня 2019 року, під час проведення документальної планової виїзної перевірки ВП «Автобаза» ПАТ «Лисичанськвугілля», по вулиці Войкова, 20, міста Лисичанська, з питань правильності нарахування, повноти та своєчасності сплати податку на доходи фізичних осіб та військового збору – за період з 01 квітня 2016 року по 31 березня 2019 року, дотримання законодавства щодо укладення трудового договору, оформлення трудових відносин з працівниками (найманими особами), а також, єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування – за період з 01 грудня 2012 року по 31 березня 2019 року, – співробітниками ГУ ДФС у Луганській області (акт №499/12-32-13-05/26349220 від 25 липня 2019 року), встановлено порушення вимог ст.168 п.168.1 п.п.168.1.2, 168.1.5, ст.171 п.171.2 абз.а), ст.176 п.176.2 абз.а), п.16-1 п.п.1.4, 1.6 Розділу ХХ Перехідних положень ПКУ №2755-VI від 02 грудня 2010 року (зі змінами та доповненнями), в частині –
несвоєчасного перерахування до бюджету самостійно нарахованого та утриманого податку на доходи фізичних осіб із сум заробітної плати та інших видів доходів, що нараховувалися на користь фізичних осіб – платників податків, на загальну суму – 2893936,12 грн, у т.ч.:
-за квітень 2016 року – у розмірі 78366,00 грн, за травень 206 року – у розмірі 94743,36 грн,
-за червень 2016 року – у розмірі 93444,63 грн, за липень 2016 року – у розмірі 91844,16 грн,
-за серпень 2016 року – у розмірі 84191,30 грн, за вересень 2016 року – у розмірі 81893,00 грн,
-за жовтень 2016 року – у розмірі 82106,79 грн, за грудень 2016 року – у розмірі 88414,79 грн,
-за січень 2017 року – у розмірі 75490,15 грн, за лютий 2017 року – у розмірі 90430,99 грн,
-за березень 2017 року – у розмірі 95374,32 грн, за квітень 2017 року – у розмірі 92340,59 грн,
-за травень 2017 року – у розмірі 97876,96 грн, за червень 2017 року – у розмірі 90614,44 грн,
-за липень 2017 року – у розмірі 90236,27 грн, за серпень 2017 року – у розмірі 83670,34 грн,
-за вересень 2017 року – у розмірі 86504,94 грн, за жовтень 2017 року – у розмірі 82527,48 грн,
-за листопад 2017 року – у розмірі 76775,93 грн, за грудень 2017 року – у розмірі 89077,78 грн,
-за січень 2018 року – у розмірі 90570,11 грн, за лютий 2018 року – у розмірі 106035,19 грн,
-за березень 2018 року – у розмірі 98661,33 грн, за квітень 2018 року – у розмірі 107483,92 грн,
-за травень 2018 року – у розмірі 78718,77 грн, за червень 2018 року – у розмірі 91880,08 грн,
-за липень 2018 року – у розмірі 96111,23 грн, за серпень 2018 року – у розмірі 92163,26 грн,
-за вересень 2018 року – у розмірі 95763,12 грн, за жовтень 2018 року – у розмірі 90411,45 грн,
-за листопад 2018 року – у розмірі 77034,73 грн, за грудень 2018 року – у розмірі 96120,75 грн,
за лютий 2019 року – у розмірі 25246,66 грн, за березень 2019 року – у розмірі 1811,30 грн,
несвоєчасного перерахування до бюджету сум самостійно нарахованого та утриманого військового збору із сум заробітної плати та інших видів доходів, що нараховувалися на користь фізичних осіб – платників податків, у загальній сумі – 238898,98 грн, у т.ч.:
-за квітень 2016 року – у розмірі 6436,80 грн, за травень 206 року – у розмірі 7836,35 грн,
-за червень 2016 року – у розмірі 7731,49 грн, за липень 2016 року – у розмірі 7828,10 грн,
-за серпень 2016 року – у розмірі 7044,81 грн, за вересень 2016 року – у розмірі 6831,68 грн,
-за жовтень 2016 року – у розмірі 6842,41 грн, за грудень 2016 року – у розмірі 7015,44 грн,
-за січень 2017 року – у розмірі 5943,87 грн, за лютий 2017 року – у розмірі 7535,91 грн,
-за березень 2017 року – у розмірі 7947,85 грн, за квітень 2017 року – у розмірі 7695,03 грн,
-за травень 2017 року – у розмірі 8156,40 грн, за червень 2017 року – у розмірі 7563,14 грн,
-за липень 2017 року – у розмірі 7519,65 грн, за серпень 2017 року – у розмірі 6972,47 грн,
-за вересень 2017 року – у розмірі 7208,76 грн, за жовтень 2017 року – у розмірі 6913,35 грн,
-за листопад 2017 року – у розмірі 6398,02 грн, за грудень 2017 року – у розмірі 7423,17 грн,
-за січень 2018 року – у розмірі 7547,51 грн, за лютий 2018 року – у розмірі 8836,25 грн,
-за березень 2018 року – у розмірі 8285,09 грн, за квітень 2018 року – у розмірі 8956,98 грн,
-за травень 2018 року – у розмірі 6177,29 грн, за червень 2018 року – у розмірі 7656,69 грн,
-за липень 2018 року – у розмірі 7233,90 грн, за серпень 2018 року – у розмірі 7680,31 грн,
-за вересень 2018 року – у розмірі 8060,69 грн, за жовтень 2018 року – у розмірі 7534,27 грн,
-за листопад 2018 року – у розмірі 6500,53 грн, за грудень 2018 року – у розмірі 8002,61 грн,
-за лютий 2019 року – у розмірі 1582,16 грн, -
з боку директора ВП «Автобаза» ПАТ «Лисичанськвугілля» - правопорушника ОСОБА_1 , що потягло несвоєчасне подання платіжних доручень на перерахування належних до сплати податків та зборів (обов`язкових платежів).
У судове засідання правопорушник ОСОБА_1 – не з`явився, про причини неявки – не попередив, клопотання про відкладення розгляду справи до суду – не надав, хоча про дату та місце розгляду справи про адміністративне правопорушення повідомлявся своєчасно та належним чином, при цьому, письмових пояснень по суті інкримінованого адміністративного правопорушення, передбаченого ст.163-4 ч.1 КУпАП, не з`явившись за викликом до ГУ ДФС у Луганській області (а.с.10 - Акт неявки для складання протоколу про адміністративне правопорушення та надання пояснень за №643/12-32-05/2615602254 від 12 серпня 2019 року), - не надав.
З урахуванням практики Європейського суду з прав людини, зокрема –
рішень у справі «Пономарьов проти України» від 03 квітня 2008 року, «Олександр Шевченко проти України» від 26 квітня 2007 року (п.27), «Трух проти України» від 14 жовтня 2003 року, у яких наголошено на тому, що особа у розумні інтервали часу має вживати заходи, щоб дізнатися про стан відомого їй судового рішення,
та з огляду на те, що –
при повідомленні судом про місце та час розгляду справи, а також, вжиття всіх заходів щодо унеможливлення порушення процесуальних прав особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, правопорушник ОСОБА_1 , будучи обізнаним щодо розгляду справи про адміністративне правопорушення у приміщенні Лисичанського міського суду Луганської області як під час складання щодо нього протоколу про адміністративне правопорушення, що засвідчує відмітка у протоколі про відповідне адміністративне правопорушення №69 від 12 серпня 2020 року, так і безпосередньо під час судового провадження з розгляду справи, з моменту складання відповідного протоколу (12 серпня 2020 року) і по день винесення постанови суду, не дивлячись на достатність часу для того, аби з`явитися до суду та дізнатися про рух справи, заходів для явки до суду – не вжив, письмових заперечень проти протоколу - не подав, тощо, -
у зв`язку з чим, суд вважає поведінку учасника процесу такою, що направлена на затягування розгляду справи, з метою спливу строку притягнення до адміністративної відповідальності, передбаченого ст.38 КУпАП, та – уникнення відповідальності за вчинене адміністративне правопорушення в галузі торгівлі, громадського харчування, сфері послуг, в галузі фінансів і підприємницької діяльності, а неявку до суду особи, що притягується до адміністративної відповідальності, – правопорушника ОСОБА_1 , котрий повинен добросовісно користуватися належними йому процесуальними правами та неухильно виконувати процесуальні обов`язки, розцінює – як безпідставне умисне затягування справи, нівелювання завдання Кодексу України про адміністративні правопорушення, яким, зокрема, є – охорона конституційного ладу України, встановленого правопорядку, зміцнення законності, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі точного і неухильного додержання Конституції і законів України, поваги до прав, честі і гідності інших громадян, до правил співжиття, сумлінного виконання своїх обов`язків, відповідальності перед суспільством (ст.1 КУпАП), і, відповідно, з урахуванням принципу судочинства, зазначеного у практиці Європейського суду з прав людини, яким визнано пріоритет публічного інтересу над приватним, - вважає за можливе провести розгляд справи за відсутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності.
Із дослідженого у судовому засіданні Акту «Про результати документальної планової виїзної перевірки ВП «Автобаза» ПАТ «Лисичанськвугілля» з питань правильності нарахування, повноти та своєчасності сплати податку на доходи фізичних осіб та військового збору за період з 01 квітня 2016 року по 31 березня 2019 року, - дотримання законодавства щодо укладення трудового договору, оформлення трудових відносин з працівниками (найманими особами), а також – єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування за період з 01 грудня 2012 року по 31 березня 2019 року» за №499/12-32-13-05/26349220 від 25 липня 2019 року (а.с.2-5) вбачається, що співробітниками ГУ ДФС у Луганській області ДФС України, під час проведення перевірки зазначеного відокремленого підрозділу ПАТ «Лисичанськвугілля», з боку директора ВП – правопорушника ОСОБА_1 виявлено порушення вимог ст.168 п.168.1 п.п.168.1.2, 168.1.5, ст.171 п.171.2 абз.а), ст.176 п.176.2 абз.а), п.16-1 п.п.1.4, 1.6 Розділу ХХ Перехідних положень ПКУ №2755-VI від 02 грудня 2010 року (зі змінами та доповненнями), в частині –
несвоєчасного перерахування до бюджету самостійно нарахованого та утриманого податку на доходи фізичних осіб із сум заробітної плати та інших видів доходів, що нараховувалися на користь фізичних осіб – платників податків, на загальну суму – 2893936,12 грн, у т.ч.:
-за квітень 2016 року – у розмірі 78366,00 грн, за травень 206 року – у розмірі 94743,36 грн,
-за червень 2016 року – у розмірі 93444,63 грн, за липень 2016 року – у розмірі 91844,16 грн,
-за серпень 2016 року – у розмірі 84191,30 грн, за вересень 2016 року – у розмірі 81893,00 грн,
-за жовтень 2016 року – у розмірі 82106,79 грн, за грудень 2016 року – у розмірі 88414,79 грн,
-за січень 2017 року – у розмірі 75490,15 грн, за лютий 2017 року – у розмірі 90430,99 грн,
-за березень 2017 року – у розмірі 95374,32 грн, за квітень 2017 року – у розмірі 92340,59 грн,
-за травень 2017 року – у розмірі 97876,96 грн, за червень 2017 року – у розмірі 90614,44 грн,
-за липень 2017 року – у розмірі 90236,27 грн, за серпень 2017 року – у розмірі 83670,34 грн,
-за вересень 2017 року – у розмірі 86504,94 грн, за жовтень 2017 року – у розмірі 82527,48 грн,
-за листопад 2017 року – у розмірі 76775,93 грн, за грудень 2017 року – у розмірі 89077,78 грн,
-за січень 2018 року – у розмірі 90570,11 грн, за лютий 2018 року – у розмірі 106035,19 грн,
-за березень 2018 року – у розмірі 98661,33 грн, за квітень 2018 року – у розмірі 107483,92 грн,
-за травень 2018 року – у розмірі 78718,77 грн, за червень 2018 року – у розмірі 91880,08 грн,
-за липень 2018 року – у розмірі 96111,23 грн, за серпень 2018 року – у розмірі 92163,26 грн,
-за вересень 2018 року – у розмірі 95763,12 грн, за жовтень 2018 року – у розмірі 90411,45 грн,
-за листопад 2018 року – у розмірі 77034,73 грн, за грудень 2018 року – у розмірі 96120,75 грн,
за лютий 2019 року – у розмірі 25246,66 грн, за березень 2019 року – у розмірі 1811,30 грн,
несвоєчасного перерахування до бюджету сум самостійно нарахованого та утриманого військового збору із сум заробітної плати та інших видів доходів, що нараховувалися на користь фізичних осіб – платників податків, у загальній сумі – 238898,98 грн, у т.ч.:
-за квітень 2016 року – у розмірі 6436,80 грн, за травень 206 року – у розмірі 7836,35 грн,
-за червень 2016 року – у розмірі 7731,49 грн, за липень 2016 року – у розмірі 7828,10 грн,
-за серпень 2016 року – у розмірі 7044,81 грн, за вересень 2016 року – у розмірі 6831,68 грн,
-за жовтень 2016 року – у розмірі 6842,41 грн, за грудень 2016 року – у розмірі 7015,44 грн,
-за січень 2017 року – у розмірі 5943,87 грн, за лютий 2017 року – у розмірі 7535,91 грн,
-за березень 2017 року – у розмірі 7947,85 грн, за квітень 2017 року – у розмірі 7695,03 грн,
-за травень 2017 року – у розмірі 8156,40 грн, за червень 2017 року – у розмірі 7563,14 грн,
-за липень 2017 року – у розмірі 7519,65 грн, за серпень 2017 року – у розмірі 6972,47 грн,
-за вересень 2017 року – у розмірі 7208,76 грн, за жовтень 2017 року – у розмірі 6913,35 грн,
-за листопад 2017 року – у розмірі 6398,02 грн, за грудень 2017 року – у розмірі 7423,17 грн,
-за січень 2018 року – у розмірі 7547,51 грн, за лютий 2018 року – у розмірі 8836,25 грн,
-за березень 2018 року – у розмірі 8285,09 грн, за квітень 2018 року – у розмірі 8956,98 грн,
-за травень 2018 року – у розмірі 6177,29 грн, за червень 2018 року – у розмірі 7656,69 грн,
-за липень 2018 року – у розмірі 7233,90 грн, за серпень 2018 року – у розмірі 7680,31 грн,
-за вересень 2018 року – у розмірі 8060,69 грн, за жовтень 2018 року – у розмірі 7534,27 грн,
-за листопад 2018 року – у розмірі 6500,53 грн, за грудень 2018 року – у розмірі 8002,61 грн,
-за лютий 2019 року – у розмірі 1582,16 грн.
Суд, дослідивши письмові матеріали справи, в тому числі, і Акт «Про результати документальної планової виїзної перевірки ВП «Автобаза» ПАТ «Лисичанськвугілля» з питань правильності нарахування, повноти та своєчасності сплати податку на доходи фізичних осіб та військового збору за період з 01 квітня 2016 року по 31 березня 2019 року, - дотримання законодавства щодо укладення трудового договору, оформлення трудових відносин з працівниками (найманими особами), а також – єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування за період з 01 грудня 2012 року по 31 березня 2019 року» за №499/12-32-13-05/26349220 від 25 липня 2019 року (а.с.3-6), вважає, що винність правопорушника ОСОБА_1 - у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ст.163-2 ч.1 КУпАП, знайшла своє повне підтвердження у суді, і дії правопорушника ОСОБА_1 вірно і обгрунтовано кваліфіковані за ознаками ст.163-2 ч.1 КУпАП, оскільки останній, являючись посадовою особою підприємства, несвоєчасно подав платіжні доручення на перерахування належних до сплати податків та зборів (обов`язкових платежів).
При призначенні стягнення, суд враховує обставини та характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, ступінь його вини, майновий стан та обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність: правопорушник ОСОБА_1 , відповідно до протоколу, – працює, інвалідом - не являється, раніше адміністративному стягненню – не піддавався, від надання письмових пояснень по суті інкримінованого адміністративного правопорушення, передбаченого ст.163-2 ч.1 КУпАП, - безпосередньо після виявлення останнього, – відмовився, до суду, для надання пояснень у судовому засіданні – теж не з`явився, про причини – не повідомив.
Обставин, що, згідно зі ст.34 КУпАП, пом`якшують відповідальність правопорушника, суд не вбачає.
Обставин, що, згідно зі ст.35 КУпАП, обтяжують відповідальність правопорушника, суд не вбачає.
Відповідно до вимог ст.38 КУпАП, – адміністративне стягнення може бути накладене не пізніше, як через три місяці з дня вчинення правопорушення, при триваючому правопорушенні – не пізніше трьох місяців з дня його виявлення (ст.38 ч.2 КУпАП), при цьому, у випадку відмови в порушенні кримінальної справи або закриття кримінальної справи, але за наявності в діях правопорушника ознак адміністративного правопорушення, адміністративне стягнення може бути накладене не пізніше, як через один місяць з дня прийняття рішення про відмову в порушенні кримінальної справи або її закриття (ст.38 ч.4 КУпАП).
У судовому засіданні встановлено, що несвоєчасне подання платіжних доручень на перерахування належних до сплати податків та зборів (обов`язкових платежів) – з боку правопорушника ОСОБА_1 – мало місце за період з 01 квітня 2016 року по 31 березня 2019 року – в частині правильності нарахування, повноти та своєчасності сплати податку на доходи фізичних осіб та військового збору, а також, за період з 01 грудня 2012 року по 31 березня 2019 року, – в частині єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, - було виявлено 25 липня 2019 року, відповідно, – термін притягнення правопорушника ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за скоєння інкримінованого останньому адміністративного правопорушення, передбаченого ст.163-2 ч.1 КУпАП, слід відраховувати з дня виявлення зазначеного адміністративного правопорушення, в даному випадку – з 25 липня 2019 року.
Однак, у зв`язку з тим, що розгляд матеріалу про адміністративне правопорушення, передбачене ст.163-2 ч.1 КУпАП, стосовно правопорушника ОСОБА_1 , декілька разів, з поважних причин, було відкладено, на момент розгляду протоколу про відповідне адміністративне правопорушення в суді та - прийняття остаточного рішення по справі, після повторного призначення судового розгляду справи про адміністративне правопорушення, передбачене ст.163-2 ч.1 КУпАП, стосовно правопорушника ОСОБА_1 , з обов`язковим викликом останнього, з метою дотримання прав особи, що притягується до адміністративної відповідальності, на підставі ст.268 КУпАП, – перебіг строків притягнення правопорушника ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності – закінчився, у зв`язку з чим, провадження у справі про адміністративне правопорушення, передбачене ст.163-2 ч.1 КУпАП, стосовно правопорушника ОСОБА_1 підлягає закриттю, на підставі ст.247 п.7 КУпАП.
Речові докази по справі – відсутні.
На підставі викладеного, керуючись ст.33, ст.38, ст.163-2 ч.1, ст.221, ст.247 п.7, ст.284, ст.289, ст.294 КУпАП, –
постановив:
Справу стосовно ОСОБА_1 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст.163-2 ч.1 КУпАП, на підставі ст.38 КУпАП, – провадженням закрити, у зв`язку з перебігом строків притягнення до адміністративної відповідальності.
Постанову може бути оскаржено протягом десяти днів з дня її винесення до Луганського Апеляційного суду через Лисичанський міський суд.
Суддя: