
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
Справа №384/400/20
пров. № 3/384/197/2020
19 серпня 2020 року смт. Вільшанка
Суддя Вільшанського
районного суду
Кіровоградської області Сорокіна О.О.,
розглянувши (відповідно закріпленому статтею 279 КУпАП порядку) у відкритому судовому засіданні у залі суду в смт. Вільшанка Кіровоградської області справи про притягнення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця та жителя АДРЕСА_1 , громадянина України, непрацюючого,
- до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративних правопорушень, передбачених ст. 173, ст. 185 КУпАП,
в с т а н о в и в
До Вільшанського районного суду Кіровоградської області надійшли матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ст. 173 КУпАП.
Згідно з протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 19 серпня 2020 року головуючим суддею для розгляду вказаної справи (унікальний номер судової справи: 384/400/20, номер провадження: 3/384/197/2020) визначено суддю Сорокіну О.О.
Крім того, до Вільшанського районного суду Кіровоградської області надійшли матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ст. 185 КУпАП.
Згідно з протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 19 серпня 2020 року головуючим суддею для розгляду вказаної справи (унікальний номер судової справи: 384/401/20, номер провадження: 3/384/198/2020) визначено суддю Сорокіну О.О.
Відповідно до п.2.3.44 Положення про автоматизовану систему документообігу, раніше визначеному в судовій справі головуючому судді передаються судові справи про адміністративні правопорушення щодо особи, яка вчинила кілька адміністративних правопорушень, якщо ці справи надійшли в один день
Згідно з ч. 2 ст. 36 КУпАП якщо особа, яка вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
Кодекс України про адміністративні правопорушення не містить спеціальних норм, що передбачають порядок об`єднання справ про адміністративне правопорушення, які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою).
17 липня 1997 року Україна ратифікувала Європейську Конвенцію про захист прав і основоположних свобод людини від 04 листопада 1950 року, чим визнала її дію в національній правовій системі, а також обов`язковість рішень Європейського суду з прав людини, які стосуються тлумачення та застосування норм Конвенції.
Частиною 1 ст. 17 Закону України "Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини" визначено, що суди застосовують при розгляді справ Конвенцію та практику Європейського суду з прав людини як джерело права.
Згідно з практикою Європейського Суду з прав людини, деякі справи про адміністративні правопорушення, за своєю суттю мають кримінальний характер та повністю підпадають під гарантії ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод (п. п. 21-22 рішення у справі «Надточій проти України» від 15 травня 2008 року, заява №7460/03).
Враховуючи те, що нармами КУпАП не передбачено об`єднання справ про адміністративні правопорушення в одне провадження, доходжу висновку, що в даному випадку правомірним буде застосувати аналогію закону і керуватися правовими нормами кримінального процесуального закону, які регламентують об`єднання матеріалів проваджень в одне провадження.
Відповідно до ч. 1 ст. 334 КПК України матеріали кримінального провадження можуть об`єднуватися в одне провадження або виділятися в окреме провадження ухвалою суду, на розгляді якого вони перебувають, згідно з правилами, передбаченими ст. 217 цього Кодексу.
Згідно з ч. 1 ст. 217 КПК України у разі необхідності в одному провадженні можуть бути об`єднані матеріали досудових розслідувань щодо декількох осіб, підозрюваних у вчиненні одного кримінального правопорушення, або щодо однієї особи, підозрюваної у вчиненні кількох кримінальних правопорушень.
Враховуючи викладене, зважаючи на те що ОСОБА_1 вчинив адміністративні правопорушення, передбачені ст. 173 КУпАП та ст. 185 КУпАП, справи про які надійшли в один день та розглядаються Вільшанським районним судом Кіровоградської області, вважаю за доцільне вищевказані справи об`єднати в одне провадження для спільного розгляду.
На підставі викладеного, керуючись ст. 36 КУпАП,
п о с т а н о в и в
Об`єднати в одне провадження матеріали справи №384/400/20 (провадження №3/384/197/2020) про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 173 КУпАП, з матеріалами справи 384/401/20 (провадження №3/384/198/2020) про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 185 КУпАП.
Об`єднаній справі присвоїти №384/400/20 (провадження №3/384/197/2020).
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя О.О. Сорокіна