ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"16" серпня 2007 р. Справа № 8/177
Суддя господарського суду Чернівецької області Чорногуз Михайло Георгійович
розглядаючи справу
за позовом Державна екологічна інспекція в Чернівецькій області
до відповідача Міське комунальне підприємство "Чернівцітеплокомуненерго"
про стягнення шкоди, заподіяної незаконною порубкою дерев - 635,00грн.
за участю представників:
позивача: не з’явився
відповідача: Кесарева Г.І. нач. юр. відділу довіреність №1379 від 10.07.2007р.
СУТЬ СПОРУ:
Державна екологічна інспекція у Чернівецькій області звернулася із позовом про стягнення з МКП «Чернівцітеплокомуненерго» шкоди, заподіяної незаконною порубкою дерев в сумі – 635,00 грн.
Позивач, належним чином був повідомлений про день та час слухання справи, проте явку свого представника в судове засідання не забезпечив.
Представник відповідача в судовому засіданні позовні вимоги визнає.
Розглянувши подані документи і матеріали, заслухавши, представника сторін, з’ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позовна заява, дослідивши докази які мають юридичне значення для розгляду позовної заяви суд встановив.
Відповідно до ст.40 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища» використання природних ресурсів громадянами, підприємствами, організаціями здійснюється з додержанням обов'язкових екологічних вимог, зокрема, щодо раціонального і економного їх використання, здійснення заходів щодо запобігання псуванню, виснаженню природних ресурсів та негативному впливу на стан навколишнього природного середовища.
Порядок видалення зелених насаджень у населених пунктах визначений постановою Кабінету Міністрів України» від 01.08.2006р. №1045 «Про затвердження Порядку видалення дерев, кущів, газонів і квітників у населених пунктах».
Згідно пункту 3 «Порядку видалення дерев, кущів, газонів і квітників у населених пунктах», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України» від 01.08.2006 р. №1045, «видалення зелених насаджень на території населеного пункту здійснюється за рішенням виконавчого органу міської, селищної, сільської ради на підставі ордера.» Підставою для прийняття такого рішення є заява юридичної або фізичної особи про видалення зелених насаджень. При цьому формується комісія (до складу комісії включаються представники заявника, власника земельної ділянки (користувача), компетентного органу, яка визначає стан зелених насаджень, розташованих на земельній ділянці, і складає акт обстеження зелених насаджень, який в свою чергу подається на погодження з територіальним органом Мінприроди.
Проведеною спеціалістами Державної екологічної інспекції 10.04.2007 року перевіркою, встановлено, що працівником МКП "Чернівцітеплокомуненерго" з порушенням встановленого порядку, без наявності відповідного дозволу (ордеру) проведено знесення 3-х дерев породи горіх діаметром пня 12, 18, 25 см., що підтверджується актом перевірки дотримання вимог природоохоронного законодавства від 10.04.2007 року та довідкою МКП "Чернівцітеплокомуненерго" №931 від 27.04.2007 року.
Відповідачем порушено обов’язки та вимоги при використання природних ресурсів передбачених ст.ст. 12, 40 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища» та «Порядок видалення дерев, кущів, газонів і квітників у населених пунктах», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №1045 від 01.08.2006 року.
Відповідно ст. 68 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища»: «Підприємства, установи, організації та громадяни зобов'язані відшкодовувати шкоду, заподіяну ними внаслідок порушення законодавства про охорону навколишнього природного середовища, в порядку та розмірах, встановлених законодавством України». Стаття 69 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища» передбачає: «Шкода, заподіяна внаслідок порушення законодавства про охорону навколишнього природного середовища, підлягає компенсації, як правило, в повному обсязі без застосування норм зниження розміру стягнення та незалежно від збору за забруднення навколишнього природного середовища та погіршення якості природних ресурсів. відповідач несе зобов'язання відшкодувати збитки, заподіяні порушенням прирордоохоронного законодавства, як правило, в повному обсязі».
На підставі додатку №1 до постанови Кабінету Міністрів України від 08.04.1999р. №559 "Про такси для обчислення розміру шкоди, заподіяної зеленим насадженням у межах міст та інших населених пунктів" ( у редакції із змінами згідно постанови Кабінету Міністрів України від 28.12.2001 року №1789) здійснено розрахунок розміру шкоди, заподіяної зеленим насадженням, яка становить 635 грн. 00 коп.
Згідно з п.21 ст.8, п.5 ст.59 Закону України «Про Державний бюджет України на 2007 рік», грошові стягнення за шкоду, заподіяну порушенням законодавства про охорону навколишнього природного середовища підлягають для зарахування до спеціальних фондів Державного, обласних та місцевих (сільського , селищного, міського) бюджетів.
Згідно п. 4 частини третьої статті 129 Конституції України та ст.71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень, відповідач не надав доказів зменшення чи погашення шкоди, заподіяної зеленим насадженням внаслідок незаконного знищення ним дерев.
У процесі розгляду справи не виявлено інших фактичних обставин, що мають суттєве значення для правильного вирішення спору, і доказів на підтвердження цих обставин.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 2, 71, 86, 94, 160-163, п. 6 Прикінцевих та перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
1. Позов задовольнити.
2. Стягнути з активів Міського комунального підприємства «Чернівцітеплокомуненерго» (вул.Максимовича, 19 «а» м.Чернівці р/р 26000925221000 в Укрсоцбанку м.Чернівці МФО 356011 код ЕДРПОУ 34519280)
- в доход відповідного бюджету шкоду, заподіяну незаконною порубкою зелених насаджень, яка становить 635 грн. 00 коп., що підлягають стягненню на рахунок для зарахування коштів що розподіляються між Державним та місцевим бюджетами : р/р 33111331700002 УДК м.Чернівці МФО 856135, ОКПО 23246436 код платежу 24062100
Постанова, набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано.
Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Порядок і строки апеляційного оскарження.
Про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції спочатку подається заява. Обґрунтування мотивів оскарження і вимоги до суду апеляційної інстанції викладаються в апеляційній скарзі.
Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя М.Г. Чорногуз