
Справа № 158/2005/20
Провадження № 3/0158/700/20
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
20.08.2020 м.Ківерці
Суддя Ківерцівського районного суду Волинської області Сіліч Ю.Л., розглянувши матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності щодо
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , українця, громадянина України,уродженця с. Журавичі, Ківерцівського району Волинської області, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , фактично проживаючого за адресою: АДРЕСА_2 , розлученого, не працюючого, має на утриманні матір 1947 року народження,
за ст.191 КУпАП, -
ВСТАНОВИВ
30.07.2020 року о 22 год. 30 хв. у 64 кварталі Тростянецького лісництва Ківерцівського району, ОСОБА_1 порушив правила зберігання, носіння, перевезення вогнепальної зброї, а саме: перебував у вказаному місці із зареєстрованим мисливським карабіном, спорядженим набоями з вставленим нічним прицілом і глушником; не мав при собі документ дозвільного характеру на зброю та чохла, чим вчинив правопорушення, передбачене ст.191 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину визнав та вказав, що справді того дня залишив дозвільні документи на зброю вдома. У вчиненому щиро розкаявся та просив суворо не карати.
Дослідивши матеріали справи, приходжу до висновку, що в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ст.191 КУпАП, виходячи з наступного.
Завданням провадження в справах про адміністративні правопорушення, згідно зі ст. 245 КУпАП, є всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи з дотриманням процесуальної форми її розгляду.
Об`єктивна сторона правопорушення, передбаченого ст.191 КУпАП, полягає у порушенні правил зберігання, носіння або перевезення нагородної, вогнепальної мисливської чи холодної зброї, а також пневматичної зброї калібру понад 4,5 міліметра і швидкістю польоту кулі понад 100 метрів за секунду і бойових припасів громадянами, які мають відповідний документ дозвільного характеру, виданий уповноваженим державним органом на зберігання зазначеної зброї.
Відповідно до ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Вчинення ОСОБА_1 правопорушення, передбаченого ст. 191 КУпАП, підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення серії АПР18 №450797 від 31.07.2020 року, згідно якого, останній 30.07.2020 року о 22.30 хв., перебуваючи на території Тростянецького лісництва, порушив правила зберігання, носіння та перевезення вогнепальної зброї, а саме: не мав при собі документів дозвільного характеру на зброю та чохла (а.с.2).
Дана обставина повністю підтверджується рапортом працівника Ківерцівського ВП ГУНП у Волинській області Батицького Д.М. (а.с.3), протоколом огляду місця події від 31.07.2020 року (а.с.4-5), поясненнями свідка ОСОБА_2 (а.с.6) та безпосередньо – ОСОБА_1 , наданими в судовому засіданні під час розгляду матеріалів про притягнення до адміністративної відповідальності, згідно яких останній вину у вчиненні адміністративного правопорушення визнав.
Зазначені вище докази винуватості ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення, передбаченого ст. 191 КУпАП є такими, що доповнюють одне одного, є повними, безсумнівними, належними та допустимими, оскільки у відповідності до ст.ст. 251, 252 КУпАП, прямо підтверджують існування обставин, що підлягають доказуванню у справі про адміністративне правопорушення, а також є такими, що зібрані в порядку, встановленому законом.
Дослідивши матеріали справи, приходжу до висновку, що в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 191 КУпАП.
Відповідно до ст. 33 КУпАП при накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа правопорушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність.
З врахування характеру вчиненого правопорушення, особи правопорушника, каяття у вчиненому, як пом`якшуючої обставини, вважаю за необхідне накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді адміністративного штрафу без вилучення зброї.
Керуючись ст.ст. 33, 283, 284 КУпАП, -
ПОСТАНОВИВ
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст.191 КУпАП та накласти на нього стягнення у виді штрафу в розмірі 7 /семи/ неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що у гривневому еквіваленті становить 119 / сто дев`ятнадцять / гривень, без вилучення зброї.
На підставі ч. 2 ст. 308 КУпАП, у разі несплати штрафу протягом 15 днів, з метою примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення, з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави 420 /чотириста двадцять / грн. 40 коп. судового збору, які слід сплатити за реквізитами:
Отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача (МФО): 899998, рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету: 22030106.
Постанова може бути оскаржена до Волинського апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя Ю.Л. Сіліч