
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
Кіровоградської області
вул.В`ячеслава Чорновола, 29/32, м.Кропивницький, Україна, 25022,
тел/факс: 32-05-11/24-09-91 E-mail: inbox@kr.arbitr.gov.ua
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
17 серпня 2020 рокуСправа № 912/2256/20 Господарський суд Кіровоградської області в складі судді Кабакової В.Г. за участю секретаря судового засідання Лупенко А.І. розглянув в судовому засіданні у порядку спрощеного позовного провадження справу №912/2256/20
за позовом Управління містобудування та архітектури Міської ради міста Кропивницького, 25006, м. Кропивницький, вул. Тараса Карпи, 68
до відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю "УкрБудАвтоматика", вул. Фрунзе, 71, м. Знам`янка, Кіровоградська область, 27400
про стягнення 11 829,00 грн
Представники сторін:
від позивача - Татарко Д.А., довіреність № 20-1298 від 22.05.20 заступник начальника управління;
від відповідача - участі не брали;
У судовому засіданні оголошено вступну та резолютивну частини рішення.
До Господарського суду Кіровоградської області надійшла позовна заява Управління містобудування та архітектури Міської ради міста Кропивницького (далі - Управління, позивач) до Товариства з обмеженою відповідальністю "УкрБудАвтоматика" (далі - ТОВ "УкрБудАвтоматика", відповідач) про стягнення 11 829,00 грн заборгованості, з яких 11565,08 грн заборгованості, 122,55 грн 3% річних, 141,37 грн інфляційних втрат, з покладенням на відповідача витрат по сплаті судового збору.
В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на неналежне виконання відповідачем умов договору №480 щодо надання в тимчасове користування місць, які перебувають у комунальній власності (для розташування рекламних засобів) від 01.01.2018 в частині оплати за користування місцями для розміщення рекламних засобів.
Ухвалою від 17.07.2020 позовну заяву прийнято до розгляду, відкрито провадження у справі №912/2256/20 за правилами спрощеного позовного провадження, встановлено сторонам строк для подання заяв по суті справи.
17.08.2020 судом розпочато розгляд справи по суті.
Позивач підтримав позовні вимоги.
В судовому засіданні 17.08.2020 відповідач своїм процесуальним правом на участь в засіданні суду не скористався, уповноваженого представника не направив, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, що підтверджено рекомендованими повідомленнями, що містяться в матеріалах справи. Відзив на позов відповідачем суду не подано.
Відповідно до ч. 1 ст. 202 Господарського процесуального кодексу України неявка у судове засідання будь-якого учасника справи за умови, що його належним чином повідомлено про дату, час і місце цього засідання, не перешкоджає розгляду справи по суті, крім випадків, визначених цією статтею.
Згідно з п. 1 ч. 3 ст. 202 Господарського процесуального кодексу України якщо учасник справи або його представник були належним чином повідомлені про судове засідання, суд розглядає справу за відсутності такого учасника справи у разі неявки в судове засідання учасника справи (його представника) без поважних причин або без повідомлення причин неявки.
З огляду на викладене, господарський суд розглядає справу №912/2256/20 в судовому засіданні 17.08.2020 за відсутності представника відповідача.
В судовому засіданні 17.08.2020 досліджено докази у справі.
Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з`ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об`єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, господарський суд, -
ВСТАНОВИВ:
01.01.2018 між Управлінням містобудування та архітектури Кіровоградської міської ради (в подальшому - Управління) та Товариством з обмеженою відповідальністю "УкрБудАвтоматика" (надалі - Розповсюджувач) укладено договір №480 щодо надання в тимчасове користування місць, які перебувають у комунальні власності (для розташування рекламних засобів) (далі - Договір) (а.с. 20-24), відповідно до якого на замовлення Розповсюджувача, відповідно до Закону України "Про рекламу", Правил розміщення зовнішньої реклами в м. Кіровограді та Порядку визначення розміру плати за право тимчасового користування місцем, що перебуває у комунальній власності, для розташування рекламних засобів, Управління виконує дії, передбачені Правилами розміщення зовнішньої реклами в м. Кіровограді, а Розповсюджувач до початку розміщення виконує вимоги, перелічені в п. 2 цього Договору, та проводить оплату за використання рекламної площі в м. Кіровограді в порядку і розмірах, визначених в п. 4 цього Договору.
Розділом 2 визначено Предмет договору, згідно якого відповідно до вимог Правил розміщення зовнішньої реклами в м. Кропивницькому та Порядку визначення розміру плати за право тимчасового користування місцем, що перебуває у комунальній власності, для розташування рекламних засобів, Розповсюджувач зобов`язується щомісячно перераховувати Управлінню плату за право тимчасового користування місцем, що перебуває у комунальній власності, для розташування рекламних засобів згідно з цим Договором.
Підпунктом б) пункту 3.4. Договору визначено, що Розповсюджувач зобов`язується своєчасно і в повному обсязі вносити Управлінню плату за право тимчасового користування місцем, що перебуває у комунальній власності, для розташування рекламних засобів, відповідно до умов цього Договору.
У пункті 4.1. Договору сторони визначили Перелік місць, що надаються Розповсюджувачу у тимчасове користування для розташування рекламних засобів та розмір щомісячної плати за право користування ними, а саме: дозвіл №753 від 15.04.2008, по шосе Олександрійське, сума до сплати за місяць 366,91 грн з ПДВ; дозвіл №973 від 24.11.2008, вул. Холодноярська, сума до сплати за місяць 366,91 грн з ПДВ. Загальна плата за місяць 733,82 грн.
Відповідно до пункту 5.1. Договору, Розповсюджувач щомісячно сплачує кошти за право тимчасового користування місцем, що перебуває у комунальній власності, для розташування рекламного засобу у розмірі, передбаченому п. 4.1. цього Договору.
Здійснення платежів за цим Договором відбувається шляхом перерахування Розповсюджувачем коштів на банківський рахунок Управління до 10 числа місяця, за який здійснюється оплата (пункт 5.2. Договору).
Перерахування Розповсюджувачем коштів на рахунок Управління здійснюється у встановлені цим Договором строки відповідно до умов даного Договору (пункт 5.3. Договору).
Відповідно до п. 9.1. Договору останній вважається укладеним з дня його підписання обома Сторонами та реєстрації Управлінням, та діє включно до дня закінчення строку дії дозволу на розміщення зовнішньої реклами, проте з урахуванням випадків, встановлених розділом 8 Договору.
Договір підписаний сторонами та скріплений печатками.
01.01.2018 між сторонами підписано Акт прийому-передачі місць, які перебувають в комунальній власності (для розташування рекламних засобів) до Договору від 01.01.2018 № 480 (а.с. 25).
За твердженням позивача, відповідач свої зобов`язання за Договором належним чином не виконував, в порушення вимог закону та умов Договору за користування місцями для розміщення рекламних засобів розрахувався частково, в зв`язку з чим виникла заборгованість станом на 30.06.2020 в розмірі 11565,08 грн.
Невиконання відповідачем Договору щодо надання в тимчасове користування місць, які перебувають у комунальній власності (для розташування рекламних засобів) від 01.01.2018 в частині оплати коштів за право тимчасового користування місцем, що перебуває у комунальній власності стало підставою для звернення позивача до суду з даним позовом.
Розглядаючи спір по суті, господарський суд враховує наступне.
Частиною 1 ст. 143 Конституції України встановлено, що територіальні громади села, селища, міста безпосередньо або через утворені ними органи місцевого самоврядування управляють майном, що є в комунальній власності.
Стаття 144 Конституції України передбачає, що органи місцевого самоврядування в межах повноважень, визначених законом, приймають рішення, які є обов`язковими до виконання на відповідній території.
Відповідно до ст. 2 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" місцеве самоврядування територіальної громади є однією з гарантій держави.
Згідно зі ст. 10 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" сільські, селищні, міські ради є органами місцевого самоврядування, що представляють відповідні територіальні громади та здійснюють від їх імені та в їх інтересах функції і повноваження місцевого самоврядування, визначені Конституцією України, цим та іншими законами.
Частиною 1 ст. 11 Закону України "Про місцеве самоврядування" встановлено, що виконавчими органами сільських, селищних, міських, районних у містах рад є їх виконавчі комітети, відділи, управління та інші створювані радами виконавчі органи.
Положеннями ст. 17 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" визначено, що відносини органів місцевого самоврядування з підприємствами, установами та організаціями, що перебувають у комунальній власності відповідних територіальних громад, будуються на засадах їх підпорядкованості, підзвітності та підконтрольності органам місцевого самоврядування.
Відповідно до приписів ст. 29 Закону України "Про місцеве самоврядування" до відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належать власні (самоврядні) повноваження, зокрема, щодо управління в межах, визначених радою, майном, що належить до комунальної власності відповідних територіальних громад та встановлення порядку та здійснення контролю за використанням прибутків підприємств, установ та організацій комунальної власності відповідних територіальних громад.
Відповідно до абз. 6 ст. 1 Закону України "Про рекламу" зовнішня реклама - реклама, що розміщується на спеціальних тимчасових і стаціонарних конструкціях - рекламоносіях, розташованих на відкритій місцевості, а також на зовнішніх поверхнях будинків, споруд, на елементах вуличного обладнання, над проїжджою частиною вулиць і доріг.
Згідно з ч. 1 ст. 16 Закону України "Про рекламу" розміщення зовнішньої реклами у населених пунктах проводиться на підставі дозволів, що надаються виконавчими органами сільських, селищних, міських рад, а поза межами населених пунктів - на підставі дозволів, що надаються обласними державними адміністраціями, а на території Автономної Республіки Крим - Радою міністрів Автономної Республіки Крим, в порядку, встановленому цими органами на підставі типових правил, що затверджуються Кабінетом Міністрів України.
Пунктом 3 Типових правил розміщення зовнішньої реклами, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2003 №2067, встановлено, що зовнішня реклама розміщуються на підставі дозволів та у порядку, встановленому виконавчими органами сільських, селищних, міських рад відповідно до цих Правил.
Відповідно до п. 24 Типових правил розміщення зовнішньої реклами, виданий у встановленому порядку дозвіл є підставою для розміщення зовнішньої реклами та виконання робіт, пов`язаних з розташуванням рекламного засобу.
Дозволи №973 від 24.11.2008 та 753 від 15.04.2008 (а.с.10,15) на розміщення зовнішньої реклами за адресами, що вказані у Договорі, переоформлені 21.12.2017 на ТОВ "УкрБудАвтоматика" (і.к. 32986478) (а.с. 14,19). Дозволи №973 від 24.11.2008 та 753 від 15.04.2008 є чинними у період, за який пред`явлено заборгованість до стягнення.
Пунктом 32 Типових правил розміщення зовнішньої реклами передбачено, що плата за тимчасове користування місцем розташування рекламних засобів, що перебуває у комунальній власності, встановлюється у порядку, визначеному органами місцевого самоврядування.
Пунктом 5.5. Договору передбачено, що порядок визначення розміру плати за право тимчасового користування місцем, що перебуває у комунальній власності, для розташування рекламного засобу, та/або відповідні тарифи, зони, коефіцієнти та інше можуть бути змінені згідно з рішенням виконавчого комітету Кіровоградської міської ради. У такому випадку Розповсюджувач зобов`язаний здійснювати оплату за право тимчасового користування місцем, що перебуває у комунальній власності, для розташування рекламних засобів за новими умовами (Порядком, тарифами, зонами, коефіцієнтами та ін.) з дати набрання ними чинності. При цьому підписання відповідних змін до Договору його сторонами не є обов`язковим.
Згідно з пунктом 5.6. Договору, Розповсюджувач вважається повідомленим про зміну плати після публікації в офіційному віснику Кіровоградської міської ради "Вечірня газета" або офіційному сайті Кіровоградської міської ради відповідного рішення та/або інформації.
11.09.2019 Виконавчим комітетом Міської ради міста Кропивницького прийнято рішення № 523 "Про внесення змін до рішення виконавчого комітету міської ради від 09 лютого 2009 року № 195 "Про затвердження Правил розміщення з0,овнішньої реклами в м. Кропивницькому та Порядку визначення розміру плати за право тимчасового користування місцем, що перебуває у комунальній власності, для розташування рекламних засобів" (а.с. 26-29). Даним рішенням Виконавчим комітетом Міської ради міста Кропивницького вирішено:
1. Внести зміни до рішення виконавчого комітету міської ради від 09 лютого 2009 року № 195 "Про затвердження Правил розміщення 2 зовнішньої реклами в м. Кропивницькому та Порядку визначення розміру плати за право тимчасового користування місцем, що перебуває у комунальній власності, для розташування рекламних засобів" (зі змінами відповідно до рішення виконавчого комітету міської ради від 14 березня 2017 року № 130), а саме:
1) у таблиці 1 Порядку визначення розміру плати за право тимчасового користування місцем, що перебуває у комунальній власності, для розташування рекламних засобів, цифри "31,2", "14,4" та "14,4" замінити на "49,92", "23,04" на "23,04" відповідно;
2) таблицю 2 Порядку визначення розміру плати за право тимчасового користування місцем, що перебуває у комунальній власності, для розташування рекламних засобів, викласти у редакції, що додається.
Дане рішення опубліковане у Вечірній газеті 13.09.2019 (а.с.30-31).
Згідно обґрунтованого розрахунку позивача, який здійснено відповідно до умов Договору та з врахуванням рішення Виконавчого комітету Міської ради міста Кропивницького № 523 11.09.2019, за період з вересня 2019 року по червень 2020 року (включно) відповідач повинен був сплатити позивачу 11 565,08 грн (а.с. 32).
За своєю правовою природою укладений між сторонами Договір подібний до договору найму, адже визначає тимчасове платне користування місцями для розміщення спеціальних конструкцій зовнішньої реклами на земельних ділянках комунальної власності.
Відповідно до ч. 1 ст. 759 Цивільного кодексу України за договором найму (оренди) наймодавець передає або зобов`язується передати наймачеві майно у користування за плату на певний строк.
Згідно з ч. 1 ст. 762 Цивільного кодексу України за користування майном з наймача справляється плата, розмір якої встановлюється договором найму.
За приписами ст. 765 Цивільного кодексу України наймодавець зобов`язаний передати наймачеві майно у користування негайно або у строк, встановлений договором найму.
Позивач виконав свої зобов`язання за Договором належним чином, що підтверджується Актом прийому-передачі місць від 01.01.2018, які перебувають в комунальній власності (для розташування рекламних засобів) до Договору від 01.01.2018 №480.
Водночас, відповідач, порушуючи умови Договору, зокрема п. 5.2., не повністю сплатив за користування місцями для розташування рекламних засобів, що відображено у розрахунку заборгованості (а.с. 32).
Відповідно до ч.1 ст. 193 Господарського кодексу України суб`єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов`язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов`язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться. При цьому, до виконання господарських договорів застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України з урахуванням особливостей, передбачених Господарського кодексу України.
Статтями 525, 526 Цивільного кодексу України передбачено, що зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться; одностороння відмова від зобов`язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.
Згідно ч. 1 ст. 530 Цивільного кодексу України, якщо у зобов`язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).
Згідно ч. 1 ст. 202 Господарського кодексу України та ст.599 Цивільного кодексу України зобов`язання припиняються виконанням, проведеним належним чином.
Станом на день ухвалення рішення відповідачем не надано доказів погашення заборгованості за Договором у розмірі 11 565,08 грн, в результаті чого господарський суд доходить висновку, що сплату цих сум заборгованості не здійснено до теперішнього часу.
На підставі вищевикладеного, позовні вимоги позивача про стягнення з відповідача заборгованості за Договором за період з вересня 2019 року по червень 2020 року (включно) в розмірі 11 565,08 грн є обґрунтованими, доведеними належними доказами та підлягають задоволенню.
Щодо вимог позивача про стягнення інфляційних втрат в розмірі 141,37 грн та 3% річних в розмірі 122,55 грн, розрахунок яких додано до позову (а.с.33-35), господарський суд зазначає наступне.
Відповідно до ст. 610 Цивільного кодексу України порушенням зобов`язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов`язання (неналежне виконання).
Відповідно до ст. 611 Цивільного кодексу України у разі порушення зобов`язання настають правові наслідки, встановлені договором або законом.
Матеріали справи свідчать, що відповідач свої зобов`язання за договором не виконував неналежним чином, чим порушив умови Договору, норми ст.ст. 525, 526 Цивільного кодексу України.
Частиною 2 статті 625 Цивільного кодексу України встановлено, що боржник, який прострочив виконання грошового зобов`язання, на вимогу кредитора зобов`язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.
Виходячи з положень частини 2 статті 625 Цивільного кодексу України, інфляційні нарахування на суму боргу не є штрафною санкцією, а виступають способом захисту майнового права та інтересу, який полягає у відшкодуванні матеріальних втрат кредитора від знецінення коштів внаслідок інфляційних процесів за весь час прострочення в їх сплаті. Розмір боргу з урахуванням індексу інфляції визначається виходячи з суми боргу, що існувала на останній день місяця, в якому платіж мав бути здійснений, помноженої на індекс інфляції, визначений названою Державною службою, за період прострочення починаючи з місяця, наступного за місяцем, у якому мав бути здійснений платіж, і за будь-який місяць (місяці), у якому (яких) мала місце інфляція. При цьому в розрахунок мають включатися й періоди часу, в які індекс інфляції становив менше одиниці (тобто мала місце дефляція).
Сплата трьох процентів річних від простроченої суми (якщо інший їх розмір не встановлений договором або законом), так само як й інфляційні нарахування, не мають характеру штрафних санкцій і є способом захисту майнового права та інтересу кредитора шляхом отримання від боржника компенсації (плати) за користування ним коштами, належними до сплати кредиторові 3% річних нараховуються від простроченої суми за весь час прострочення.
Перевіривши розрахунок інфляційних втрат (а.с. 33), нарахованих на заборгованість з вересня 2019 року по квітень 2020 року по кожній сумі боргу окремо, господарський суд вважає його обґрунтованим та позовні вимоги в частині стягнення 141,37 грн інфляційних втрат підлягають задоволенню.
З розрахунку позивача 3% річних (а.с. 34-35), нарахованих на заборгованість з вересня 2019 року по травень 2020 року по кожній сумі боргу окремо, судом встановлено, що позивачем невірно нараховано 3% річних з сум боргу у визначений позивачем період.
Як зазначено в пункті 1.12. Постанови Пленуму Вищого господарського суду України від 17 грудня 2013 № 14 "Про деякі питання практики застосування законодавства про відповідальність за порушення грошових зобов`язань", у разі якщо відповідний розрахунок позивачем здійснено неправильно, то господарський суд з урахуванням конкретних обставин справи самостійно визначає суми пені та інших нарахувань у зв`язку з порушенням грошового зобов`язання, не виходячи при цьому за межі визначеного позивачем періоду часу, протягом якого, на думку позивача, мало місце невиконання такого зобов`язання, та зазначеного позивачем максимального розміру відповідних пені та інших нарахувань.
Здійснивши власний розрахунок за допомогою програми Законодавство в межах періоду розрахунку 3% річних визначеного позивачем, господарський суд встановив наступне:
з суми боргу за вересень 2019 року - 998,00 грн за період з 11.10.2019 по 03.07.2020 3% річних становлять 21,86 грн,
з суми боргу за жовтень 2019 року - 1174,12 грн за період з 11.11.2019 по 03.07.2020 3% річних становлять 22,73 грн,
з суми боргу за листопад 2019 року - 1174,12 грн за період з 11.12.2019 по 03.07.2020 3% річних становлять 19,83 грн,
з суми боргу за грудень 2019 року - 1174,12 грн за період з 11.01.2020 по 03.07.2020 3% річних становлять 16,84 грн,
з суми боргу за січень 2020 року - 1174,12 грн за період з 11.02.2020 по 03.07.2020 3% річних становлять 13,86 грн,
з суми боргу за лютий 2020 року - 1174,12 грн за період з 11.03.2020 по 03.07.2020 3% річних становлять 11,07 грн,
з суми боргу за березень 2020 року - 1174,12 грн за період з 11.04.2020 по 03.07.2020 3% річних становлять 08,08 грн,
з суми боргу за квітень 2020 року - 1174,12 грн за період з 11.05.2020 по 03.07.2020 3% річних становлять 05,20 грн,
з суми боргу за травень 2020 року - 1174,12 грн за період з 11.06.2020 по 03.07.2020 3% річних становлять 02,21 грн,
з суми боргу за червень 2020 року - 1174,12 грн за період з 01.07.2020 по 03.07.2020 3% річних становлять 0,29 грн,
всього до стягнення підлягають 121,97 грн 3% річних, позовні в цій частині підлягають задоволенню.
В решті позовні вимоги в частині стягнення 3% річних заявлені необґрунтовано та задоволенню не підлягають.
Враховуючи вищезазначене, позовні вимоги Управління містобудування та архітектури Міської ради міста Кропивницького до Товариства з обмеженою відповідальністю "УкрБудАвтоматика" підлягають частковому задоволенню на загальну суму 11828,42 грн, з яких 11 565,08 грн боргу, 141,37 грн інфляційних втрат, 121,97 грн 3% річних.
Відповідно до ч. 1 ст. 129 Господарського процесуального кодексу України, судовий збір покладається на відповідача в повному розмірі в сумі 2102,00 грн, так як спір виник з його вини.
Керуючись ст.ст. 74, 76, 77, 129, 233, 236-241, 252, 327 ГПК України, господарський суд
ВИРІШИВ:
Позовні вимоги задовольнити частково.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "УкрБудАвтоматика" (вул. Фрунзе, 71, м. Знам`янка, Кіровоградська область, 27400, і.к. 32986478) на користь Управління містобудування та архітектури Міської ради міста Кропивницького (25006, м. Кропивницький, вул. Тараса Карпи, буд. 68, і.к. 02498694) 11565,08 грн заборгованості, 141,37 грн втрат від інфляції, 121,97 грн 3% річних, а також 2102,00 грн судового збору.
Наказ видати після набрання рішенням законної сили.
В решті позовних вимог відмовити.
Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів з дня його проголошення в порядку передбаченому Господарським процесуальним кодексом України. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або у разі розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Повне рішення складено 19.08.2020.
Суддя В.Г. Кабакова
Повідомити про відсутність у суду технічної можливості надавати інформацію про веб-адресу судового рішення у Єдиному державному реєстрі судових рішень, одночасно з врученням (надсиланням/видачі) копії повного або скороченого такого рішення до затвердження Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему та початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи.
Повідомити про можливість ознайомитись з електронною копією судового рішення в Єдиному державному реєстрі судових рішень за його веб-адресою: http://reyestr.court.gov.ua.