Ухвала суду № 91042238, 17.08.2020, Господарський суд Київської області

Дата ухвалення
17.08.2020
Номер справи
5002-3/3225-2012
Номер документу
91042238
Форма судочинства
Господарське
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул. Симона Петлюри, 16/108, м. Київ, 01032, тел. (044) 235-95-51, е-mail: inbox@ko.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

"17" серпня 2020 р. м. Київ Справа № 5002-3/3225-2012

Господарський суд Київської області у складі головуючого суддя Янюк О.С. за участі секретаря судового засідання Мірошніченко В.В. розглянув у відкритому судовому засіданні справу

про банкрутство Приватного акціонерного товариства «Керченський скляний комбінат» (98330, Автономна Республіка Крим, м.Керч, Індустріальне Шосе, буд.11, ідентифікаційний код 31179659)

У судовому засіданні брали участь:

ліквідатор: Максимов А.А. (свідоцтво №394 від 26.02.2013);

представник Державного центру зайнятості: Міцюра В.М. (довіленість №33/12/64-20 від 08.01.2020)

інші учасники справи не з`явились

ВСТАНОВИВ:

У провадженні Господарського суду Автономної Республіки Крим (далі - Господарський суд АРК) перебувала справа №5002-3/3225-2012 про банкрутство Приватного акціонерного товариства «Керчинський скляний комбінат» (далі - банкрут, ПрАТ «Керчинський скляний комбінат»), в якій ухвалою від 13.12.2012 введено процедуру розпорядження майном та призначено розпорядником майна арбітражного керуючого Максимова А.А. (свідоцтво №394 від 26.02.2013).

Ухвалою Господарського суду АРК від 24.04.2013, затверджено реєстр вимог кредиторів банкрута та вирішено інші процесуальні питання по справі.

Постановою Господарського суду АРК від 17.09.2013, зокрема, визнано ПрАТ «Керчинський скляний комбінат» банкрутом та відкрито його ліквідаційну процедуру, призначено ліквідатором банкрута арбітражного Максимова А.А.

У подальшому, на підставі ст. 357 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України) та ст. 12 Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України», 10.12.2018 до Господарського суду Київської області (далі - суд) звернувся арбітражний керуючий Максимов А.А. із заявою про відновлення втраченого судового провадження №5002-3/3225-2012.

Ухвалою суду від 18.02.2019, зокрема, вищевказану заяву задоволено та частково відновлено відповідне судове провадження в обсязі документів, отриманих з Єдиного державного реєстру судових рішень та документів, поданих арбітражним керуючим та Товариством з обмеженою відповідальністю Фінансова компанія «Сонячне місто» (далі - ТОВ «ФК «Сонячне місто») на стадії судової процедури - ліквідації.

Ухвалою суду від 25.03.2019 у продовженні ліквідаційної процедури ПрАТ «Керченський скляний комбінат» та продовженні повноважень ліквідатора Максимова А.А. відмовлено; зобов`язано ліквідатора забезпечити виконання дій та заходів під час судової процедури ліквідації банкрута, та за результатами роботи по ліквідації банкрута надати суду обґрунтований звіт про виконану роботу та ліквідаційний баланс ПрАТ «Керченський скляний комбінат».

Ухвалою суду від 01.08.2019 зобов`язано ліквідатора банкрута подати до суду інформацію щодо дій, які були вчинені у ході ліквідаційної процедури або обґрунтований звіт про виконану роботу та ліквідаційний баланс ПрАТ «Керченський скляний комбінат».

На виконання вимог зазначеної ухвали ліквідатором було надано суду звіт про свою діяльність за період з 01.01.2019 по 15.08.2019.

Ухвалою суду від 05.02.2020 призначено судове засідання на 24.02.2020 та зобов`язано ліквідатора ПрАТ «Керченський скляний комбінат» Максимова А.А. подати до суду не пізніше 21.02.2020 інформацію щодо дій, які були вчинені у ліквідаційній процедурі, або обґрунтований звіт про виконану роботу та ліквідаційний баланс банкрута.

Відповідно до ч. 1 ст. 2 Кодексу України з процедур банкрутства (далі-Кодекс) провадження у справах про банкрутство регулюється цим Кодексом, ГПК України, іншими законами України.

На підставі ст. 216 ГПК України у судовому засіданні неодноразово оголошувалась перерва та суд, зокрема, зобов`язував ліквідатора надати інформацію щодо дій, які були вчинені у ліквідаційній процедурі. Крім того, ліквідатор був попереджений судом про наслідки, визначені ч. 4 ст. 28 Кодексу. Черговий розгляд справи призначено на 17.08.2020.

Водночас, на електронну пошту суду ліквідатором надіслано клопотання:

від 18.07.2020 (вх. №14894/20 від 20.07.2020), в якому просить суд встановити розмір основної грошової винагороди ліквідатора з 21.10.2019 за кожен місяць виконання повноважень в розмірі трьох розмірів мінімальної заробітної плати;

від 18.07.2020 (вх. №17002/20 від 12.08.2020), в якому просить суд затвердити розмір основної грошової винагороди арбітражного керуючого Максимова А.А. за період виконання повноважень розпорядника майна з 11.07.2013 по 16.09.2013 та ліквідатора з 17.09.2013 по 30.06.2020 (за виключенням періоду відновлення статусу арбітражного керуючого в судовому порядку) на загальну суму основної грошової винагороди 212 233,13грн в процедурах банкрутства ПрАТ «Керченський скляний комбінат».

Розглянувши вказані клопотання суд вважає за необхідне зазначити наступне.

Відповідно до абз. 2 ч. 3 ст. 115 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» (далі - Закон про банкрутство, у редакції чинній станом на 17.09.2013 (ухвалення Господарським судом АРК постанови про визнання ПрАТ «Керченський скляний комбінат» банкрутом»), зокрема, основна грошова винагорода арбітражного керуючого за виконання повноважень ліквідатора визначається в розмірі двох середньомісячних заробітних плат керівника боржника за останні дванадцять місяців його роботи до відкриття процедури ліквідації банкрута за кожний місяць виконання арбітражним керуючим повноважень ліквідатора. Розмір основної грошової винагороди арбітражного керуючого за виконання повноважень ліквідатора не може перевищувати десяти мінімальних заробітних плат за кожний місяць виконання ним повноважень.

З урахуванням зазначених положень, постановою Господарського суду АРК від 17.09.2013 установлено арбітражному керуючому Максимову А.А. розмір грошової винагороду за кожен місяць здійснення повноважень ліквідатора в розмірі двох мінімальних заробітних плат.

Водночас, 21.10.2019 набирав чинності Кодекс, абз. 2 п. 2 Перехідних положень якого визначено, що з дня введення в дію цього Кодексу визнається таким, що втратив чинність Закон України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом».

Відповідно до абз. 1 ч. 2 ст. 30 Кодексу розмір основної грошової винагороди арбітражного керуючого за виконання ним повноважень, зокрема, ліквідатора визначається в розмірі середньомісячної заробітної плати керівника боржника за останніх 12 місяців його роботи до відкриття провадження у справі, але не менше трьох розмірів мінімальної заробітної плати за кожний місяць виконання арбітражним керуючим повноважень.

Разом з цим, ані у Законі про банкрутство (ст.115, розділ ІІІ Ліквідаційна процедура), ані у Кодексі (ст.30, розділ ІV Ліквідаційна процедура) не передбачені обов`язок або право суду щодо визначення розміру винагороди арбітражного керуючого, який виконує повноваження ліквідатора боржника за відповідний період, шляхом зазначення про це у відповідному рішенні.

Крім того, суд звертає увагу ліквідатора на те, що арбітражним керуючим про нарахування і виплату грошової винагороди подається відповідний звіт, який попередньо повинен бути схвалений комітетом/зборами кредиторів.

До того ж, як зазначено у ч.6 ст.30 Кодексу, звіт про нарахування та виплату грошової винагороди, здійснення та відшкодування витрат за підсумками процедур, зокрема ліквідації, подається арбітражним керуючим до господарського суду за п`ять днів до закінчення відповідної процедури.

Ураховуючи зазначені обставини та те, що розмір основної грошової винагороди арбітражного керуючого за виконання ним повноважень, зокрема ліквідатора, визначається законом, суд дійшов висновку про відсутність правових підстав для задоволення відповідних клопотань ліквідатора.

Додатково суд зазначає, зокрема, що відповідно до ч. 4 ст. 61 Кодексу ліквідатор не менш як один раз на місяць подає комітету кредиторів звіт про свою діяльність, інформацію про фінансовий стан і майно боржника на день відкриття ліквідаційної процедури та під час проведення ліквідаційної процедури, про використання коштів боржника, а також іншу інформацію на вимогу комітету кредиторів.

Так, із матеріалів справи вбачається, що кредиторами ПрАТ «Керченський скляний комбінат» є:

Управління Пенсійного фонду України в м. Керч АРК (ідентифікаційний код 22300406);

Державний центр зайнятості (ідентифікаційний код 03491079; у порядку правонаступництва згідно ухвали суду від 13.05.2019);

Відділення фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності в АРК (ідентифікаційний код 22325042);

Керченська об`єднана державна податкова інспекція Головного управління Міністерства доходів в АРК (у порядку правонаступництва згідно ухвали Господарського суду АРК від 22.11.2013);

Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку (ідентифікаційний код 37956207; у порядку правонаступництва згідно ухвали суду від 13.05.2019);

ТОВ Фірма «Ман» (ідентифікаційний код 30619671);

ТОВ «ФК «Сонячне місто» (ідентифікаційний код 34693628);

Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України (ідентифікаційний код 25871517);

ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1 );

Кримське Республіканське відділення Фонду соціального захисту інвалідів (ідентифікаційний код 20701802);

ОСОБА_2 (ідентифікаційний номер невідомий);

кредитори із вимогами щодо виплати заробітної плати, які виникли пізніше, ніж за три місяці роботи, що передують порушенню справи про банкрутство чи припиненню трудових відносин у разі звільнення працівника до порушення зазначеної справи (переліку не надано).

Таким чином, задля виконання ліквідатором обов`язків визначених ч. 4 ст. 61 Кодексу та у подальшому вирішення питань, визначних Кодексом у ліквідаційній процедурі, необхідною умовою є скликання зборів та формування комітету кредиторів.

Як зазначалось вище, відповідний реєстр вимог кредиторів був затверджений ухвалою Господарського суду АРК від 24.04.2013, а відтак, формування та визначення кількісного складу комітету кредиторів здійснювалось у відповідності до Закону про банкрутство.

Частинами 5, 6, 7 ст. 26 Закону про банкрутство, зокрема, визначено, що до компетенції зборів кредиторів належить прийняття рішення про визначення кількісного складу та обрання членів комітету кредиторів. На час дії процедур банкрутства збори кредиторів обирають комітет кредиторів у складі не більше ніж сім осіб. Протокольне рішення зборів кредиторів про утворення та склад комітету кредиторів подається до господарського суду.

Проте, ані ліквідатором, ані іншими учасниками справи не було надано суду протокольного рішення зборів кредиторів про формування та визначення кількісного складу комітету кредиторів, а із змісту долучених до матеріалів справи документів неможливо встановити, які саме кредитори були включені до комітету.

Частиною 3 ст. 48 Кодексу встановлено, що збори кредиторів у провадженні у справі про банкрутство скликаються арбітражним керуючим за його ініціативою, за ініціативою комітету кредиторів чи інших кредиторів, сума вимог яких становить не менше ніж третину всіх вимог, внесених до реєстру вимог кредиторів, або за ініціативою однієї третини кількості голосів кредиторів.

У свою чергу, суд зазначає, що кредиторами банкрута, зокрема, є державні установи, місцезнаходженням яких є Автономна Республіка Крим.

Відповідно до ст.ст. 1, 3 Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України», зокрема, Автономну Республіку Крим визначено тимчасово окупованою територією з 20.02.2014.

Згідно із ч. 3 ст.17 Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» у разі неможливості здійснювати діяльність на тимчасово окупованій території місце розташування державних органів, утворених відповідно до Конституції та законів України, визначається Кабінетом Міністрів України.

Отже, ліквідатор, здійснюючи свої повноваження, визначені ст. 61 Кодексу, зобов`язаний враховувати зазначені обставини, та вживати усіх необхідних заходів з метою належного проведення процедури ліквідації банкрута.

Підсумовуючи викладене, керуючись ст.ст. 2, 61 Кодексу, ст.ст. 202, 216, 234-235 ГПК України, суд -

УХВАЛИВ:

1. У задоволені клопотання арбітражного керуючого ліквідатора ПАТ «Керченський скляний комбінат» Максимова А.А. про встановлення розміру основної грошової винагороди від 18.07.2020 (вх.14894/20 від 20.07.2020) - відмовити.

2. У задоволені клопотання арбітражного керуючого ліквідатора ПАТ «Керченський скляний комбінат» Максимова А.А. про встановлення розміру основної грошової винагороди від 18.07.2020 (вх.17002/20 від 12.08.2020) - відмовити.

3. Оголосити перерву у судовому засідання до 31.08.2020 о 12:50 год. Засідання відбудеться у приміщенні суду за адресою: м. Київ, вул. Симона Петлюри, 16/108 (зал судових засідань №6). Для пропуску у приміщення суду мати документ(и), який посвідчує особу (паспорт) та підтверджує її повноваження.

4. Зобов`язати ліквідатора провести збори та комітет кредиторів ПАТ «Керченський скляний комбінат» в установленому Кодексом порядку з урахуванням положень Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України».

5. Зобов`язати ліквідатора вжити заходів щодо здійснення правонаступництва учасників у даній справи, які перебувають на окупованій території (у разі наявності).

6. Докази виконання п.4-5 даної ухвали надати до 31.08.2020 до початку судового засідання.

Відповідно до ч. 1 ст.235 ГПК України, ухвала набирає законної сили 17.08.2020 та підлягає оскарженню в частині п.п. 1-2 протягом десяти днів з дати складення повного тексту ухвали у порядку, визначеному ст.257 ГПК України, з урахуванням підпункту 17.5 п.17 ч.1 Перехідних положень ГПК України.

Суддя О.С. Янюк

Ухвалу підписано 19.08.2020.